Šta je novo?

Patriot Torqx TRB 64GB SSD (JMicron JMF616, R:260MB/s, W:115MB/s)

Samo da javim da je moj otišao u večna lovišta, definitivno ima problem ovaj model SSDa. Odneo sam ga na reklamaciju u WinWin i kapiram da ću dobiti neki drugi, pošto ovog više nema nigde.
 
Nije uopšte, plaćen je 7600 tada kada sam ga kupio, taman dodam malo para i uzmem veći. :)
 
Na to sam i mislio, mada gledajuci njihov cenovnik, moguce je da ce ti dati SiliconPower Velox V55 - vise im se isplati, a brzi je od TRB-a.
 
Moguće, i to mi je ok, samo da se završe muke, ionako mi je Patriot radio u SATA1 modu, nije bilo teorije da radi u SATA2.
 
^ Zato sam ja vratio TRB odmah kada sam ga uzeo. Koristiti SSD u SATA1 modu na SATA3 konektoru... Ludo. :)
 
TRB je SATA2 SSD. Na njemu postoji jumper pomoću koga se SSD prebacuje iz SATA2 u SATA1 mod i obrnuto. U SATA2 modu taj SSD se kod mene gubio iz BIOS-a nakon restarta.
 
Ponudili da mi vrate pare ili da doplatim i uzmem neki drugi SSD. :) Uzimam V300 120GB.
 
Jesi siguran da želiš V300?

Pogledaj malo temu o V300 pred kraj, ovi koji dolaze sa novim 506 firmware-om su baš loši.
 
Trenje, uzmi Silicon Power Velox V60 120GB.
 
Dobro ste mi rekli, ja sam ranije gledao reviewe za V300 i svi testovi su bili ok, nisam pratio dešavanja povodom poslednjeg firmware... Hvala! Evo drugar je kupio pre 4 dana SSD i to V300, rekoh mu da proveri i stvarno katastrofa rezultati. Videću šta će imati sutra u radnji, u igri mi je i Samsung 840.

Još jednom, hvala. :)
 
Prestani da se igras i uzmi samija.
 
Uzeh Samsung 840. Nisam ga još testirao, stiže mi nov laptop u utorak (probook 4540s) pa ću videti kako radi.
 
Nazad
Vrh Dno