Šta je novo?

Patriot Torqx TRB 64GB SSD (JMicron JMF616, R:260MB/s, W:115MB/s)

Ja sam se razmisljao da li uzimati novi laptop ili stari vremenom da unapredim malo - odlucio sam se za drugu opciju.
A imam 5620g, i mislim da ce SSD biti od velike pomoci za boost performansi u odnosu na sadasnji 160gb hitachi koji je dosta spor.

A tvoj 5920g je koliko vidim sa istim chipsetom kao i moj, kapiram da ces osetiti veliku razliku. E sad naravno max brzine sumnjam da ces postici, ali ne znam koliko je to bitno uopste u laptopu.
 
Ubrzanje ce sigurno biti jos vece i bolje ce se "osetiti" na laptopu zbog tromih hard diskova.. svakako bih ti preporucio da ga uzmes kao boot drive ako zelis da ti laptop zivne.

Evo posle 3 dana koriscenja i dalje nevera, na trenutke zaboravim da ga imam pa pokrenem neku igru i odusevim se ucitavanjem ko malo dete :D
 
Poslednja izmena:
Prvobitno sam planirao da uzmem novi komp za 800-900e, ali sam zbog vise faktora(cene hardova, nove generacije procesora i grafickih karata) odlucio da ipak sacekam 6-9 meseci.
U medjuvremenu bih koristio laptop za uobicajene stvari(office, internet, muzika, filmovi), dok bih ozbiljnije stvari(programiranje) svakako radio preko Citrix-a.
Planirao sam da povecam RAM sa 2 na 4gb, ali mi se cini da bih sa SSD-om dobio mnogo vece ubrzanje za 30tak evra vise.

Jos jedno (verovatno glupo) pitanje - da li bi trebalo da brinem oko dimenzija SSD-a, ili cu sigurno imati dovoljno mesta za ugradnju?
 
Poslednja izmena:
Čekajte, zar taj Mushkin od 60GB nema TRIM?
Govorim o MUSHKIN 60GB SSD SATA300 Callisto Series MKNSSDCL60GB jer ukoliko sam dobro razumeo njega spominjete.
 
Prvobitno sam planirao da uzmem novi komp za 800-900e, ali sam zbog vise faktora(cene hardova, nove generacije procesora i grafickih karata) odlucio da ipak sacekam 6-9 meseci.
U medjuvremenu bih koristio laptop za uobicajene stvari(office, internet, muzika, filmovi), dok bih ozbiljnije stvari(programiranje) svakako radio preko Citrix-a.
Planirao sam da povecam RAM sa 2 na 4gb, ali mi se cini da bih sa SSD-om dobio mnogo vece ubrzanje za 30tak evra vise.

Jos jedno (verovatno glupo) pitanje - da li bi trebalo da brinem oko dimenzija SSD-a, ili cu sigurno imati dovoljno mesta za ugradnju?
Staje ne brini ;)

Mushkin ima TRIM.
Pitanje. U power menagmentu stoji da mi se hdd gasi posle 20min, verujem da se to odnosi na ssd.
-Da li ce TRIM bolje raditi ako iskljucim gasenje? negde sam citao da je to ongoing proces i da traje...
-Da li TRIM automatski znaci da drajv ima i Garbage Collection? Konkretno pitam za Torqx jer nigde nisam nasao taj podatak.
 
I na kraju kako se pokazuje dotični ssd?Da li se isplati dati tih 70-ak eura ili dodati za recimo A-data očo 30e koji je SATA III???
 
I na kraju kako se pokazuje dotični ssd?Da li se isplati dati tih 70-ak eura ili dodati za recimo A-data očo 30e koji je SATA III???
Drajv je odlican.
Nisam bas razumeo pitanje ali za 30eur vise imas Pyro/Se ili ako si preko negde za 90eur imas Crucial M4


Mene zanima da li vredi dati 15e vise za Torqx 2?
Read je otprilike isti ali sequential write je duplo veci na Torqx 2 u odnosu na moj TRB (bar tako specifikacija kaze)

Ako je stabilan kao TRB verujem da vredi 15eur doplate.
 
Read je otprilike isti ali sequential write je duplo veci na Torqx 2 u odnosu na moj TRB (bar tako specifikacija kaze)

Ako je stabilan kao TRB verujem da vredi 15eur doplate.


Pa sto davati vise novca zbog write-a koji ce ionako biti periodican?

Evo i mojih rezultata.
 

Prilozi

  • Torqx TRB 64GB 1.jpg
    Torqx TRB 64GB 1.jpg
    83.5 KB · Pregleda: 536
  • Torqx TRB 64GB 2.jpg
    Torqx TRB 64GB 2.jpg
    71.3 KB · Pregleda: 71
Nisam nista dodatno radio - samo ubacio u kuciste, spojio i instalirao software.
 
Uradi bar osnovne optimizacije za drajv i probaj zaseban AHCI drajver da instaliras, dobijes jos jedan mali boost sa njima u odnosu na win ahci
 
Koliko ja znam, u BIOS-u mi je namesten IDE :D

Odradio sam vecinu stvari koje pisu u Benchmark uputstvu za optimizaciju SSD-a, s tim sto nisam pravio RAM disk i sto sam stavio da Firefox cache bude 0 :crash:
 
Da li vredi 1000 dinara razlike izmedju ovog TRB i TorquX 2?
 
Patriot Torqx 2 je baziran na Phison PS3105-S5-1 kontroleru. Oba su svakako u nižoj klasi, o kom kapacitetu se radi?
 
SSD result.jpg
Ja zadovoljan :p
 
Ajd jedno pitanje, zbog cega Crystal Disk Info program ne moze da prepozna ovaj SSD?
 
Sa kojim programom da proverim koji firmware ima TRB? Chesti bsod-i se desavaju, pa da vidim da li moze da se updgraduje firmware.
 
Sa kojim programom da proverim koji firmware ima TRB? Chesti bsod-i se desavaju, pa da vidim da li moze da se updgraduje firmware.


A da ti BSOD-i nisu zbog tog otkljucanog i overklokovano procesora iz profila, memorije ili neceg treceg? Moj TRB ne pravi probleme, bar ne za sada, pa zato pitam.
 
Pokazuje li mu as-ssd koji je fw?
 
Nazad
Vrh Dno