Šta je novo?

Orion Telekom

Jel ugovna obaveza ili bez UO?
Treba da bude ugovor na 24 meseca ali kad su bili monteri da montiraju rekli su da su zaboravili ugovor pa ce u narednim danima doneti. Pa me sad zanima da li da se pravim lud ili da ih podsetim za ugovor. I koji ruter da trazim posto su mi uvalili neki kinez a treba po ugovoru da dobijem neki wi fi 6?
 
Ako ti treba dobra wifi pokrivenost, ispod tog WIFI 6 ne pristaj, jer uvaljuju one Huawei koji dobacuju do stola...
ja sam morao da kupim ruter i trazim da me prebace u bridge mod.
 
Svi kukaju što ruteri nisu sa WiFi6. Jel neko čita da ne dobijaju svi paketi ruter sa wifi 6? Tako im stoji na sajtu.
 
Uz moj paket 4.5 Gbita je isao taj ruter, ali su monteri krenuli da izvrcu neku pricu kako TAJ RUTER BLOKIRA.
 
Ljudi molim vas da li je neko izvalio zasto se Orion ruter sam od sebe resetuje na fabricko? Znaci namestim naziv mreze i sifru i traje par dana i iz cista mira se resetuje na fabricka podesavanja i resetuje mi naziv mreze a sifru mi stavi onu default 12345678 znaci poludecu vise. Da li treba da podesim nesto dodatno u ruteru da se to vise ne desava ili da zovem njih i zalim se?
 
Ljudi molim vas da li je neko izvalio zasto se Orion ruter sam od sebe resetuje na fabricko? Znaci namestim naziv mreze i sifru i traje par dana i iz cista mira se resetuje na fabricka podesavanja i resetuje mi naziv mreze a sifru mi stavi onu default 12345678 znaci poludecu vise. Da li treba da podesim nesto dodatno u ruteru da se to vise ne desava ili da zovem njih i zalim se?
Najverovatnije se zaglavilo RST dugme, možeš to da potvrdiš tako sto se uloguješ na ruter preko SSH/Telnet, odradiš onda (su > shell > dmesg):
1694163021762.png
I ako vidiš nešto slično ovome:
1694163055443.png
To znaci da je RST dugme zaglavilo, kontaktiraj Orion podršku i vidi da ti zamene ruter, ili probaj malo da pročačkaš RST dugme, možda se popravi :) .
 
To resetovanje radi Orion, pisalo se već u temi. Ili im pošalji podešavanja koja želiš, ili traži bridge mode i stavi svoj ruter.
 
Obozavaju da prckaju, neverovatni su.
Inace, optika im je nestabilna totalno, download nisam izvukao nikad preko 70mb i to na par sekundi, obicno ide na 6-20mb, i svako malo nesto prekida... pokusavam da ih kontaktiram, ali zna se kako to funkcionise.
 
Pa taj download zavisi od servera sa kojih vuces podatke, ne samo od Oriona. Ja nista sem world of warships nisam uspeo da povucem sa tih 120MBps
 
Meni druze pokazuje IP adresu u Americi, Speedtest mi povlaci optimalni server 5 minuta a onda pokaze neki levi Americki grad.
 
Uf to vec ne znam. Pisali su ovde ljudi da im se pokazuje Turska, al mislim da niko sa USA jos nije bio..
 
Sve je to krenulo kad su prebacili na Bridge mode... Ko zna sta su uradili, jer i Televizija zasteka, pa ti zamisli koja je to brzina kad ne moze stream da potera 😁

E da, kad vec spamujem, da li se nekome u Laki stbu kad upali TV pojavi nesto kao TEST i onda prebaci na listu kanala, bukvalno kao da instalira nesto?
 
Ovo za lokaciju jako interesanto, pokazuje mi Holandiju a whois me vodi kao Amsterdam wtf
 
Cisto da vam javim, mozda vam dobro dodje informacija.
Istice mi ugovor sada 17-18 septembra. Zvao sam ih mesec dana ranije da mi prekinu uslugu tacno na dan isteka ugovora, jer kao takva je procedura da od kada se podnese zahtev mora da se koristi usluga jos mesec dana.
Danas me zovu opet da provere da li sam 100% siguran sto se tice raskida ugovora i ponudili su mi 14 meseci po dinar za novi ugovor od 2 godine.
Tako da izgleda da je i do njih stiglo sa zakasnjenjem akcije tj. vise reakcije za 1 dinarl odredjeni broj meseci.

Eto vam informacija, cisto da vam bude u svesti da je i ta varijanta izgleda izvodljiva u orionu, pa mu ga dajte po cenkanju.
Sa srecom.
 
Cisto da vam javim, mozda vam dobro dodje informacija.
Istice mi ugovor sada 17-18 septembra. Zvao sam ih mesec dana ranije da mi prekinu uslugu tacno na dan isteka ugovora, jer kao takva je procedura da od kada se podnese zahtev mora da se koristi usluga jos mesec dana.
Danas me zovu opet da provere da li sam 100% siguran sto se tice raskida ugovora i ponudili su mi 14 meseci po dinar za novi ugovor od 2 godine.
Tako da izgleda da je i do njih stiglo sa zakasnjenjem akcije tj. vise reakcije za 1 dinarl odredjeni broj meseci.

Eto vam informacija, cisto da vam bude u svesti da je i ta varijanta izgleda izvodljiva u orionu, pa mu ga dajte po cenkanju.
Sa srecom.
Ja podneo zahtev za raskid i naravno zvali više puta, "plakali" , molili i na kraju mi kaze taj prodavac eto posto ste dugogodišnji korisnik(preko 7 godina) daćemo vam iste uslove kao novi korisnik 50% celog ugovora. Ja se samo nasmejah na njenu izjavu i kažem sebi mnogo vam hvala 😂. Njima je na žalost bitniji novi korisnik nego stari. Verujem da je tako kod svih... Ovo od 14 m je super pod uslovom da je prava optika, pošto kod mene nemaju te uslove ni ovo ne bi pilo vodu za mene.
Ali hvala za info!
 
Ne bih ni znao za ovu temu da juce kolega u kanc nije rekao da ima Orion, a jutros u liftu zgrade osvanulo da su dosli u zgradu ... "4.5 Gbps paketi" ...

Evo nemam pojma kako radi, jel zaista upload 500/750/1024, pa nek je i pola od toga. TV tri uredjaja nude. Realno bih bio prezadovoljan netom 1.5/0.5 (kako lako stigosmo do Gbps reda velicine).
Sta su mane, zamke, koje su akcije. Kako je moguce da daju za manje para 3x brzi net ili je to navlaka samo. TV kvalitet/komocija je znacajna stvar u porodici.
 
Ja sam uveo njihovu optiku pre mesec dana i sve radi odlicno. Dobio sam letak na kome stoji Triple Sonic paket sa brzinom 250/60, medjutim mi je njihov covek javio da je povecano na 750/250, ovo je sa speedtest-a : https://www.speedtest.net/result/15229257519.png . Citao sam ovde na temi da su mane njihova sklonost da povecavaju cenu pretplate tokom ugovorne obaveze, i da im televizija nije bas bogata kanalima, sto je tacno, nema Discovery ni H2, ali imaju sve Arene Sport, i tonu Pinkovih kanala.

Jel ima nekog nacina da na njihovom boxu (Laki) stavim Youtube bez reklama? Uspeo sam da instaliram X-plore, mogu da instaliram i jos nesto
 
Uzeh njihov WiFi 50/5 Mbps paket za sekundarni net, radio mesec dana kako treba nakon toga je uzasno los, maks sto mogu da izvucem je do petine obecane brzine sa konstantnim prekidima a bude dana kad dobijam 2/0.2 ili nize, ping je takodje ocaj postao. Vec 3 meseca prijavljujem kvar, nista nisu resili, zvao sam ih tipa 15-20 puta, uredno otvore ticket za kvar (vide i sami da mi je brzina uzasna) pa onda prebace na neku "naprednu" tehnicku podrsku, nakon par dana zatvore taj ticket kao resen i tako u krug...
Po njihovim merenjima signal je odlican, 50db, nema opstrukcija, 200m je vazdusnim putem od prijemnika.

Kako se otkaciti od njih, jel zna neko kome da se obratim za ovaj hostapleraj? Pisao sam njihovoj direkciji trazeci raskid ugovora ali po njihovim parametrima sve je ok, u ugovoru pise DO te brzine, znaci mogu da mi daju dial-up da koristim i oni su svoju obavezu ispostovali po ugovoru...Imam jos tipa godinu ipo do isteka, nije neka cifra ali me nervira da placam nesto sto ne radi niti je blizu reklamirane brzine...Screenshot 2023-09-10 014604.png
 
Poslednja izmena:
Pa evo po postu kolege iznad, ovo nije za preporuku. A sto se TV tice, ono na prvu loptu videh da nemaju ni Europsrt recimo, dakle nista od GS. Pink ipak ne bi trebalo naglasavati kao prednost molim vas.
Brzina od 500, 1000, 2000 nije kljucna to se ne moze iskorisiti. Upload je sada bitan, jer se sve okrenulo. Zbog masovnog rada od kuce vise nsmo samo consumeri vec produceri.
Latencija kakve su, da potera neko tracert do nekoliko kljucnih tacaka. Dobro je ako je tacno da niko nije iza CGNATA.
To neko klinacko qrcenje sa speedtestom od "nekoliko meleona necega" je nebitno. Realno stabilan net sa recimo 300/100 je vise nego dovoljno.
Ako neko ima taj "wifi6"ruter, o kojem se tacno radi? Jos uvek ih nisam odbacio totalno posto jedini nude samo net.
 
Poslednja izmena:
Uzmi bez ugovora par meseci da vidiš kako je kod tebe.
 
Ma kakve crne brzine koje oni predstavljaju, to je sve "fiktivno". Upravo se desava i meni sto i Viciousu, znaci konstantna variranja u brzini, pa cak i prekidi. Najgori provajder 100% u Srbiji. Sto se televizije tice, kanali su PROBRANI ALI LOSI. Svi se hvataju za HBO i Cinestare silne, a i oni su isti ko i svi ostali kanali, vrte jedno te isto u nedogled. Provajder za izbegavanje definitivno! Na moju nesrecu jedina su optika u zgradi. Mora da postoji neka organizacija ili nesto koja moze da pomogne sa ovim problemom jer ga ima dosta korisnika 😡
 
Ma kakve crne brzine koje oni predstavljaju, to je sve "fiktivno". Upravo se desava i meni sto i Viciousu, znaci konstantna variranja u brzini, pa cak i prekidi. Najgori provajder 100% u Srbiji. Sto se televizije tice, kanali su PROBRANI ALI LOSI. Svi se hvataju za HBO i Cinestare silne, a i oni su isti ko i svi ostali kanali, vrte jedno te isto u nedogled. Provajder za izbegavanje definitivno! Na moju nesrecu jedina su optika u zgradi. Mora da postoji neka organizacija ili nesto koja moze da pomogne sa ovim problemom jer ga ima dosta korisnika 😡
Naravno da postoji, zove se trzisna inspekcija
 
Ma kakve crne brzine koje oni predstavljaju, to je sve "fiktivno". Upravo se desava i meni sto i Viciousu, znaci konstantna variranja u brzini, pa cak i prekidi. Najgori provajder 100% u Srbiji. Sto se televizije tice, kanali su PROBRANI ALI LOSI. Svi se hvataju za HBO i Cinestare silne, a i oni su isti ko i svi ostali kanali, vrte jedno te isto u nedogled. Provajder za izbegavanje definitivno! Na moju nesrecu jedina su optika u zgradi. Mora da postoji neka organizacija ili nesto koja moze da pomogne sa ovim problemom jer ga ima dosta korisnika 😡
Hvala za ovo, zvuci posteno i realno.
 
Pa evo po postu kolege iznad, ovo nije za preporuku. A sto se TV tice, ono na prvu loptu videh da nemaju ni Europsrt recimo, dakle nista od GS. Pink ipak ne bi trebalo naglasavati kao prednost molim vas.
Brzina od 500, 1000, 2000 nije kljucna to se ne moze iskorisiti. Upload je sada bitan, jer se sve okrenulo. Zbog masovnog rada od kuce vise nsmo samo consumeri vec produceri.
Latencija kakve su, da potera neko tracert do nekoliko kljucnih tacaka. Dobro je ako je tacno da niko nije iza CGNATA.
To neko klinacko qrcenje sa speedtestom od "nekoliko meleona necega" je nebitno. Realno stabilan net sa recimo 300/100 je vise nego dovoljno.
Ako neko ima taj "wifi6"ruter, o kojem se tacno radi? Jos uvek ih nisam odbacio totalno posto jedini nude samo net.
Nisam naveo Pink kanale kao prednost vec naprotiv, zato sam napisao "ali". Speedtest sam okacio jer ste pitali koliki je zaista upload, a ne zbog ovoga sto ste naveli.

Da ne bude da ih reklamiram, tek sam mesec dana kod njih, mada kad citam temu ko zna sta ce mi izmisliti tokom naredne dve godine.
 
Pa evo po postu kolege iznad, ovo nije za preporuku. A sto se TV tice, ono na prvu loptu videh da nemaju ni Europsrt recimo, dakle nista od GS. Pink ipak ne bi trebalo naglasavati kao prednost molim vas.
Brzina od 500, 1000, 2000 nije kljucna to se ne moze iskorisiti. Upload je sada bitan, jer se sve okrenulo. Zbog masovnog rada od kuce vise nsmo samo consumeri vec produceri.
Latencija kakve su, da potera neko tracert do nekoliko kljucnih tacaka. Dobro je ako je tacno da niko nije iza CGNATA.
To neko klinacko qrcenje sa speedtestom od "nekoliko meleona necega" je nebitno. Realno stabilan net sa recimo 300/100 je vise nego dovoljno.
Ako neko ima taj "wifi6"ruter, o kojem se tacno radi? Jos uvek ih nisam odbacio totalno posto jedini nude samo net.
Pa taj post iznad se odmosi na wifi a ne na optiku tako da za tebe nije relevantan.
Generalno orion optika uglavnom radi dobro i većina ljudi je zadovoljna ali se dešava da na pojedinim lokacijama imaju problema. Zato je najbolje, ako možeš, da uzmeš na jedan mesec bez ugovorne obaveze da isprobaš kako radi na tvojoj lokaciji. Jer ako tvoja lokacija nije problematična, nema jeftinijeg i bržeg neta od njihovog
 
Nakon završetka glasanja, rekao bih da nema potrebe da otvaramo posebne teme za različite vidove pristupa, jer je većina Orion korisnika na optici. Ako odbijemo korisnike koji koriste samo TV, 89% je na optici.

Ono što bi bilo dobro, da svako ko iznosi žalbu (ili pohvalu), prvo navede način pristupa.

Screenshot_20230910-123511_Chrome.jpg
 
Za novobeogradske blokove tvrdim i iz ličnog i iskustva i iz iskustva ljudi koje poznajem, da optika radi odlično.
 
Nazad
Vrh Dno