Šta je novo?

Orion Telekom

Da li je za optiku moguće staviti svoj ONT uređaj + eventualno WiFi ruter ako već ovaj Havajac koji daju pravi problem?
 
Nisam kod kuće, pa nisam video kakvi su to prekidi tokom Premijer lige, ali sam se više puta i ovde i podršci žalio na zamrzavanje slike i naravno ništa nisu rešili pa sam digao ruke i pomirio se s tim. Slika se zamrzne na sekund, ton ide kako treba, i onda nastavi posle sekunde... Zamislite kad se to desi dok lopta ide u šesnaesterac i odjednom zamrzne i sledeće što vidite je da je lopta na tribinama ili u golu... Ne mogu da vam opišem koliko mi smeta.
 
Imam jedan verovatno cudan mini problem a posledica baga u Orion softveru :)

Naime pre 6 meseci sam dobio opremu njihovu i trebao da imam 6 meseci za dinar a posle toga 24 meseca upola cene. Preko prodavca koji daje bolje uslove od regalarnih sam ovo sklapao. KAo i sto i mnogi od nas urade jer je tako povoljnije za nov ugovor.

E sad tad je bila neka greska u ugovoru i isti nisam potpisao. Nakon toga me nisu zvali a sve je radilo. STizao je samo racun od 240din mesecno i to kad sam zvao da pitam je bilo zato sto "nisam potpisao ugovor" ... I sad posto mi je to realno odgovaralo a njihova greska a nisu me ni jurili nisam se ni ja javljao.. SAda mi je stigao pun racun usluga bez ikakvog popusta.... Plus tih 240 din...

STa je ciniti? Posto ugovor nemam realno je njihova krivica sto su mi davali besplatno i sto su mi samo naplacivali uslugu "Naknada za aktivaciju narednog ugovornog perioda" do sada... Nepotpisan ugovor sa moje strane je nevazeci ugovor plus i sami sy stavljali ovu nadoknadu za nepotpisan ugovor :)
 
Boga mi, mene su iz Beotela obavestili (email-om). Ja zaboravim 3 nededelje. I rekli da 30-og dana nisam reagovao - prihvatio sam uslove i samim tim kao da sam potpisao ugovor.
Hvala im što su me još jednom podsetili.

Ljudi, nemojte varati pa nećete biti prevareni.
 
ps. ja sam i upravnik zgrade koji im povremeno otvara pristup krovu i izlazim sa njima gore kada je to potrebno. Zato mi svakako nisu dali nikakvu pogodnost iako bez mene ne mogu da pristupu krovu i da dodaju nove korisnike i sl. Ali im nisam nikad godinama pravio problem sta god da je trebalo. Eto to je mali dodatak :)

Nekako mi se cini fer da je sad zbog njihove greske jedino postone da daju novi ugovor koji bih ovaj put potpisao :)
 
Boga mi, mene su iz Beotela obavestili (email-om). Ja zaboravim 3 nededelje. I rekli da 30-og dana nisam reagovao - prihvatio sam uslove i samim tim kao da sam potpisao ugovor.
Hvala im što su me još jednom podsetili.

Ljudi, nemojte varati pa nećete biti prevareni.
Ne bih rekao da je on varao. On je svakako trebalo da ima 6 meseci po 1 din, a posle u pola cene. Ovako em su mu naplaćivali 240 umesto 1 din, em posle plaća punu cenu. Kako je on varao?
 
takodje nista nisam varao. Samo sam pitao zasto mi je veci iznos i rekose jer nisam potpisao ugovor. A niko me nikad nije ni zvao niti rekao da moram da potpisem ugovor. Greska je sto ugovor na teren su doneli los. PA su sve uradili i rekli da ce doci nov ugovor. Koji nije dosao. A sad istina je da ja nisam bas jurio ugovor. Ali ono sto bih to radio? Da ja jurim da potpisem ugovor sa njima. Logicno je da onaj ko uzima pare to radi
Verujem da je Orion jedini kod koga mozes imati 6 meseci za dinar a bez ugovora .. Definitivno im bug u sistemu i previde da mi nisu poslali nov ugovor
 
Nisam kod kuće, pa nisam video kakvi su to prekidi tokom Premijer lige, ali sam se više puta i ovde i podršci žalio na zamrzavanje slike i naravno ništa nisu rešili pa sam digao ruke i pomirio se s tim. Slika se zamrzne na sekund, ton ide kako treba, i onda nastavi posle sekunde... Zamislite kad se to desi dok lopta ide u šesnaesterac i odjednom zamrzne i sledeće što vidite je da je lopta na tribinama ili u golu... Ne mogu da vam opišem koliko mi smeta.
Tako je i kod mene. Ne samo Arena nego i Hbo, Fox... Itd
 
Ne bih rekao da je on varao. On je svakako trebalo da ima 6 meseci po 1 din, a posle u pola cene. Ovako em su mu naplaćivali 240 umesto 1 din, em posle plaća punu cenu. Kako je on varao?
Gde si to pročitao da sam ja izričito napisao da je on varao? Nigde.
To šta je on trebalo da dobije i za koliko para, niti znam niti zalazim.
Samo kažem da prećutkivanje ("ha, zeznuli su se, ko ih šiša") pa kasnije žaljenje ne vodi na dobro i to kad kažem, kažem svima koji čitaju ovaj forum.
 
Tako je i kod mene. Ne samo Arena nego i Hbo, Fox... Itd
Ma svi, i ovi nacionalni... Fora je što im ne možeš objasniti. Ja sam snimao telefonom da vide kako to izgleda i slao im. Odgovor je uvek bio isti: Uvidom u Vašu liniju utvrđeno je da dobijate dobar signal i da nema problema, bla bla... Kakav uvid, ko će ga znati.
 
@nidzesi, da li bi mogla neka primedba RATELu da se pošalje?
Kako dokumentovati?
 
Jučer sam ih napokon dobio na tel. i tad su nakon dva sata sredili net da proradi. Radio je nekoliko sati normalno i sada je počeo da prekida, tj. radi 30 sekundi pa onda prekine 15 sekundi i tako ukrug. Na telefon ih je opet nemoguće dobiti. Ova kompanija je totalni raspad. Biću srećan ako ubodem interval da ovaj post prođe. Da li ostalima radi net normalno? Da nije nešto opet u čitavom gradu/regionu?
 
Ja sam produžio ugovor sa Orionom, malo pre isteka, sa finim benefitima. Kod mene to jako dobro i pouzdano radi i po onome što imam za cenu svih usluga, a upoređujući sa drugima (svi su mi u zgradi), nije bilo razloga da menjam. Imam 3 4K boksa sa svim kanalima, fiksni i net od neupotrebljivih 4.5/1 Gbps.
Dobio sam i nov ONT Huawei HN8145X6 i on mi kroz dupli gips i pločice na Pixel 6 telefonu bije 1460/1077 Mbps i lepo radi za razliku od prošlog!
Nisam bot, samo da napišem da sam zadovoljan sa uslugom u bloku 62 sever u Novom Beogradu.
 

Prilozi

  • IMG_20230902_171753_031.jpg
    IMG_20230902_171753_031.jpg
    32.3 KB · Pregleda: 80
Povecase mi cenu za 150 din al ajd bar i brzinu sad je 1000/100 a imao sam 500/100 po onoj proslogodisnjoj akciji od 1175 din
 
Ja sam na Vdsl-u i zadovoljan sam sa njima. Mada sam zbog slabijih parametara kupio svoj ruter, jer nisam imao živaca da se natežem sa njima dok mi oni šalju svoje krševe.🙄 Dakle, poluzadovoljan.😁 Još da imam optiku...
 
takodje nista nisam varao. Samo sam pitao zasto mi je veci iznos i rekose jer nisam potpisao ugovor. A niko me nikad nije ni zvao niti rekao da moram da potpisem ugovor. Greska je sto ugovor na teren su doneli los. PA su sve uradili i rekli da ce doci nov ugovor. Koji nije dosao. A sad istina je da ja nisam bas jurio ugovor. Ali ono sto bih to radio? Da ja jurim da potpisem ugovor sa njima. Logicno je da onaj ko uzima pare to radi
Verujem da je Orion jedini kod koga mozes imati 6 meseci za dinar a bez ugovora .. Definitivno im bug u sistemu i previde da mi nisu poslali nov ugovor
Obrati se trzisnoj inspekciji, nema ugovora nema ni usluge. Ne mogu oni bez pisanog ugovora kao jedino validnog dokumenta nista da dokazu.
 
Mislim da bismo radi bolje preglednosti temu trebali da razdvojimo na Orion optika i ostale verzije optike, Orion wifi, vdsl, adsl i Orion tv. Za sve veće operatere imamo to na forumu, za sbb, za telekom i yettel pa ako se slažu moderatori da se to odradi i ovde.
 
Obrati se trzisnoj inspekciji, nema ugovora nema ni usluge. Ne mogu oni bez pisanog ugovora kao jedino validnog dokumenta nista da dokazu.

Videcu sa njima da se dogovorim jer je situacija specificna od ponedeljka. Plus meni treba Orion a i ja im otvaram krov i izlazim sa njima kad nesto trebaju da rade. I sl.. Imamo neku specificnu simbiozu :)
 
Mislim da bismo radi bolje preglednosti temu trebali da razdvojimo na Orion optika i ostale verzije optike, Orion wifi, vdsl, adsl i Orion tv. Za sve veće operatere imamo to na forumu, za sbb, za telekom i yettel pa ako se slažu moderatori da se to odradi i ovde.

Ajde da vidimo koje teme imaju smisla
 
Kako me vozaju iz Oriona, evo vec 3-4 poziva u roku od 15 dana (svaki cekao po 35min) me ubedjuju da mi je ruter prebacen u bridge mod, i ja im sve vreme pricam kako nema ni B od bridga, da moj ruter nisam ni stavio a meni njihov ruter i dalje deli adrese rutira itd sve radi kao i uvek na svim portovima pa i LAN1 na koji kazu da povezem moj ruter...

Mislim ne razumem da niko ne moze da lepo udje i proveri nego samo prepisuju napamet i leraju me ko budalu.
 
Pozdrav. Zanima me posto sam skoro uveo orion telekom da li je ovo ok racun. I da li treba da se placa to odrzavanje.Screenshot_20230904_174442.jpg
 
Jel ugovna obaveza ili bez UO?
 
@ludakcina Najsigurnije je da pošalješ mail sa svojim podacima i upitom pa da imaš i napismeno jer bilo je slučajeva da ljudi potpišu ugovor a sledećeg meseca dobiju dodatnu stavku održavanje.... Sa njima ništa na reč...
 
Nazad
Vrh Dno