Šta je novo?

Orion Telekom

Zdravo, jel može pomoć, imam 4.5gbs orion optiku, skoro uveo.. rezultati sa speedtesta su mi ovakvi:

U pitanju je Mirijevo, nova zgrada... jedino Orion imamo za sada.
Koje rezultate bi trebalo da imam?

Primećujem često lag u online igrama, često i pukne veza kada sam na video sastancima

Pogledajte prilog 402272
To nikako nije u redu, jedino ako, kao što kolega kaže, ne meriš na nekom uređaju koji ne može brže.

Ja imam 2,5 / 0,75 Gb/s i ovo mi je merenje na laptopu sa Wi-Fi 5 standardom u susednoj sobi od rutera (ovaj Huawei Wi-Fi 6 koji daju sa tim jačim paketima), naravno zakačen sam na 5 GHz mrežu rutera:

 
Na kakvom uređaju je urađen test? Da nije u pitanju laptop sa 1x1 802.11n (wifi 4)?
PC sa externim wifi adapterom ( tl-wn722 ) , izgleda da je wifi 4.. Jel je to problem možda? Ne vidim 5g mrežu nigde, samo 2.4G

Sada sam probao preko mobilnog ( samsung s23), tu je download malo jači, 40mbps...


To nikako nije u redu, jedino ako, kao što kolega kaže, ne meriš na nekom uređaju koji ne može brže.

Ja imam 2,5 / 0,75 Gb/s i ovo mi je merenje na laptopu sa Wi-Fi 5 standardom u susednoj sobi od rutera (ovaj Huawei Wi-Fi 6 koji daju sa tim jačim paketima), naravno zakačen sam na 5 GHz mrežu rutera:


Uhhhhh :D Jel je problem možda što je cela zgrada na orion-u? To je nekih 20ak stanova
 
PC sa externim wifi adapterom ( tl-wn722 ) , izgleda da je wifi 4.. Jel je to problem možda? Ne vidim 5g mrežu nigde, samo 2.4G
U ovome je onda najverovatnije problem, 5 GHz mrežu ne vidiš zato što je taj adapter ne podržava, a ona je praktično preduslov za veće brzine. Probaj UTP kablom da povežeš taj računar direktno na ruter, ako je to opcija, pa proveri brzinu. Da li je ruter Huawei Wi-Fi 6?

Da li se telefonom kačiš na 5 GHz? Ako je tako, onda je definitivno nešto do njih.

Nema veze što je cela zgrada na Orionu.
 
U ovome je onda najverovatnije problem, 5 GHz mrežu ne vidiš zato što je taj adapter ne podržava, a ona je praktično preduslov za veće brzine. Probaj UTP kablom da povežeš taj računar direktno na ruter, ako je to opcija, pa proveri brzinu. Da li je ruter Huawei Wi-Fi 6?

Da li se telefonom kačiš na 5 GHz? Ako je tako, onda je definitivno nešto do njih.

Nema veze što je cela zgrada na Orionu.
Hmmm, u prošlom stanu sam imao SBB i kačio sam se na 5g preko ovog adaptera. Sada 5g nema ni preko telefona
Na kutiji piše da je ovaj ruter : HG8245Q2 ( Link )
Jel su me zajebali? :D Koji bi trebalo da dobijem?

Pardon, moraću da nabavim kabl pa da probam i tako.. Ruter su mi nabili gore u kuticu iznad vrata, gde su osigurači xD
 
Hmmm, u prošlom stanu sam imao SBB i kačio sam se na 5g preko ovog adaptera. Sada 5g nema ni preko telefona
Na kutiji piše da je ovaj ruter : HG8245Q2 ( Link )
Jel su me zajebali? :D Koji bi trebalo da dobijem?

Pardon, moraću da nabavim kabl pa da probam i tako.. Ruter su mi nabili gore u kuticu iznad vrata, gde su osigurači xD
To nije Wi-Fi 6 ruter koji sada daju sa jačim metro paketima.

Vidim da ruter podržava 5 GHz mrežu, pa ako je uređaji ne vide, najverovatnije nije uključena u podešavanjima rutera. Za podatke za pristup prečešljaj malo temu, ne mogu da pomognem za taj ruter.

Ako to budu brzine i na 5 GHz / preko kabla, svakako je do njih.

Takođe, to rešenje sa ruterom kod osigurača, nije baš najsrećnije.
 
To nije Wi-Fi 6 ruter koji sada daju sa jačim metro paketima.

Vidim da ruter podržava 5 GHz mrežu, pa ako je uređaji ne vide, najverovatnije nije uključena u podešavanjima rutera. Za podatke za pristup prečešljaj malo temu, ne mogu da pomognem za taj ruter.

Ako to budu brzine i na 5 GHz / preko kabla, svakako je do njih.

Takođe, to rešenje sa ruterom kod osigurača, nije baš najsrećnije.
Hvala na odgovorima. Ipak sam napravio grešku, ovaj adapter ne podržava 5g, mora da sam se preko laptopa konektovao ranije.. ali ipak mi nije uključen 5g na ruteru, ne vidim na telefonu.
Jel znaš možda, da li bi teoretski mogao da otvorim 192.168.1.1 iako sam preko wifi-a konektovan? pošto neće da mi otvori ni u jednom browser-u.. svakako ću nabaviti kabl uskoro
 
Stara bezanija prekid blinka crvena na ruteru niko se ne javlja u teh na telefon svi lade noge u lavoru

posle 20min cekanja da se neko javi lik mi mrtav ladan kaze "izvadite opticki kabal i vratite u modem, nemate singal" a modem na mestu da sile nema da se cimam da to radim, reko napisi da sam uradio i eskaliraj dalje, majko mila ....
Poslali su danas (nedelja) ekipu na teren neko mi je na 6tom spratu u zgradi presekao kabal, najverovatnije slepci iz SBB kao pre 3 godine
 
Ili te ne voli neki komšija 😂

Inače, rekonfigurisali su 2,5/075 paket pa up sad po portu nije više 500 nego 400 Mbps…
Bukvalno šta sve neće smisliti samo da ućare…
 
Koje j... ponašanje. Kao da tih 500 mbps već nije bilo uvreda.

Što nije inače 1gbps kao pre? Kada je uopšte 500mbps postalo norma? Ispao sam iz priče izgleda.
 
Jel znaš možda, da li bi teoretski mogao da otvorim 192.168.1.1 iako sam preko wifi-a konektovan
Mislim da je Orion podrazumevano na 192.168.100.1 pa zato ne možeš da se povežeš, nema veze da li si na mrežu povezan bežično ili žično.

Pogledaj postove nakon ovog, tu ima informacija o tom ruteru i kako da pristupiš Admin nalogu:

 
Hvala na odgovorima. Ipak sam napravio grešku, ovaj adapter ne podržava 5g, mora da sam se preko laptopa konektovao ranije.. ali ipak mi nije uključen 5g na ruteru, ne vidim na telefonu.
Jel znaš možda, da li bi teoretski mogao da otvorim 192.168.1.1 iako sam preko wifi-a konektovan? pošto neće da mi otvori ni u jednom browser-u.. svakako ću nabaviti kabl uskoro
Za Huawei rutere IP adresa je 192.168.100.1.
Username/pass je ili user/ <scraceni serijski (HTWC...), za admin profil je admin/<pun serijski>
 
Mislim da je Orion podrazumevano na 192.168.100.1 pa zato ne možeš da se povežeš, nema veze da li si na mrežu povezan bežično ili žično.

Pogledaj postove nakon ovog, tu ima informacija o tom ruteru i kako da pristupiš Admin nalogu:

Extra..
Bio danas lik iz Oriona, dao mi je taj novi ruter sa wifi6, prošli nije davao 5g i povezao sam se preko kabla..

Jedino što mi piše da je provider iz Turske xD na još par sajtova za merenje isto.. ali okej je valjda :D

1693312043280.png
 
Pozdrav drustvo. Juce sam uzeo orionov dual tv Hypersonic i primetio sam 2 problema. Prvi problem Arena sport i neki drugi sport kad se gleda npr rts 1 hd ima neka sitna lagovanja , bas neprijatno za gledanje i ubija u pojam. Do juce sam bio na supernovoj i arene su bile perfektne. Drugi problem je sto su mi uvalili neki ruter koji nije taj sto citam da pisete da se dobija huawei wifi 6. Ovaj su mi uvalili...IMG_20230829_232638.jpgIMG_20230829_232622.jpg
Koji to ruter da im trazim i da li ce se srediti taj lag ili sta vec na sportskim kanalima? Jos uvek nisam potpisao ugovor, verovatno mi sutra donose.
 
Svima uvaljuju taj. I meni su, kao fazon onaj Wifi 6 se blokira. Fore i fazoni da ustede

A neka se jave ovi sto imaju taj drugi ruter za ovo sa seckanjem, pa ako je do rutera (sto ne verujem da je slucaj) da se trazi jaci.
 
Ja sam prvo imao taj ruter i nista nije seckalo, a onda sam obnovio ugovor i dobio wifi6
 
Prekid veze traje od sinoć od otprilike 22h. Do sada veza nije uspostavljena jer je došlo do prekida usluge na području Vojvodine. Kažu da su ekipe na terenu pa ćemo da vidimo.
 
Svima uvaljuju taj. I meni su, kao fazon onaj Wifi 6 se blokira. Fore i fazoni da ustede

A neka se jave ovi sto imaju taj drugi ruter za ovo sa seckanjem, pa ako je do rutera (sto ne verujem da je slucaj) da se trazi jaci.
što se tiče seckanja premijer lige izgleda da box mora da se drži na 1080p50hz rezoluciji...
 
Hostuje li neko sajt kod Oriona, kao fizičko lice, šerovan server. Zadnjih mesec dana su povremeno potpuno neupotrebljivi, bar meni. Podrška, neznalice, ili su instruirani da takvi budu. Te to je do ovoga, te do onoga, probaj ovo, te probaj ono .... ko da sam debil. 11 meseci radi uglavnom kako treba a onda kao šerovan server je problem. Kako bre, pa i ranije je bio šerovan ... I tako svake godine bar dva puta. Sad su ga vala preterali, ovo traje ceo mesec. Ne može se ni na sajt, ni u cPanel, ni meljovi, ili ide užasno kilavo. Pristup je povremeno kao u počecima dial-up-a. Užas jedan. Ovako je i preko jako brze optike i preko mobilne mreže preko hot-spot, probao na raznim mrežama. Do Oriona je sigurno. Kakova su vaša iskustva
 
@BOG nekršteni
Cilj teme je da uzmeš skluplji hosting jer samo gledanje u pasulj može da ti pomogne i odgonetne sa kim deliš resurse.
Tako je kako je, imao sam slična iskustva i kod drugih provajdera. Probaj da nekako zabeležiš probleme s pristupom i da onda daš molbu, primedbu
da te prebace na drugi shared server.
Ja sam se sa Adria isto ubeđivao i dobio isti odgovor: kod nas sve ok.

Savet: Ako imaš Wordpress ili neki CMS, obavezno skeniraj i vidi da nije inficiran ili da negde nisi ostavio back-door otvoren.
 
@BOG nekršteni
Cilj teme je da uzmeš skluplji hosting jer samo gledanje u pasulj može da ti pomogne i odgonetne sa kim deliš resurse.
Tako je kako je, imao sam slična iskustva i kod drugih provajdera. Probaj da nekako zabeležiš probleme s pristupom i da onda daš molbu, primedbu
da te prebace na drugi shared server.
Ja sam se sa Adria isto ubeđivao i dobio isti odgovor: kod nas sve ok.

Savet: Ako imaš Wordpress ili neki CMS, obavezno skeniraj i vidi da nije inficiran ili da negde nisi ostavio back-door otvoren.
Sve probao, navodno su mi bar dva puta menjali server. Znam da je caka da im sle više plati, ali postoji i ugovor i neki tamo procenti. Pobenavio sam šaljući mejlove i od blesavih chat-bot odgovora, i pričajuči sa podrškom koja je naučena da prikaže samo elementarno neznanje. Ozbilni razmišljam da premestim sajt negde napolje, gde god, a ne da me ovdašnje jajare ucenjuju
 
I vani je koliko para - toliko muzike. Ali nisam imao dibidus losa iskustva sa shared hostingom, kada su male posete/saobracaj u pitanju.
To su uglavnom proste prezentacije poslova sa kontakt formama.
 
što se tiče seckanja premijer lige izgleda da box mora da se drži na 1080p50hz rezoluciji...
Na ovom tv-u nemam boks posto je android tv pa ima skinutu aplikaciju sa prodavnice.
4k 2160...kad sam vratio na 1080p50hz, seckanje više ne primećujem...ako je tv 4k on ionako radi upscaling.

4k 2160...kad sam vratio na 1080p50hz, seckanje više ne primećujem...ako je tv 4k on ionako radi upscaling...
Tv je android 4k pa imam aplikaciju oriona. Jel ta podesavanja da smanjim rezoluciju ima samo na onom njihovom uredjaju...
 
Poslednja izmena:
Na ovom tv-u nemam boks posto je android tv pa ima skinutu aplikaciju sa prodavnice.



Tv je android 4k pa imam aplikaciju oriona. Jel ta podesavanja da smanjim rezoluciju ima samo na onom njihovom uredjaju...
Da, mislim na rezoluciju u laki boxu...povezan je kablom ali to ne pomaže...samo držanje rezolucije na 1080p50hz...
 
Izgleda sa sljaka. Videcu i na 4k tvu kako se ponasa, posto njega redje gledam.
 
Da li je ikome u NS-u došao net? Nakon 24h od nestanka još nije proradio. Na tel. ih naravno ne možeš dobiti.
 
Da li je ikome u NS-u došao net? Nakon 24h od nestanka još nije proradio. Na tel. ih naravno ne možeš dobiti.
+381 (0)21 3 100 200
+381 (0)21 3 100 100

Mada sad svi imaju silne neke brojeve koje preusmeravaju n a jedan centralni automat/call centar.
Postali smo Indija.
 
Nazad
Vrh Dno