Šta je novo?

Novi Benchmark forum

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ Probao...
Avatar je zumiran šta god da se uradi...
Preporuka je da avatar bude dimenzija 400x400, ali koja god da se dimenzija stavi ne prikazuje celu sliku, tačnije uvek se fit-uje avatar-slika u predviđen prostor po širini ali ne i po visini... Kao zamerku ne računam što automatski iseče one delove slike koji svakako moraju biti odsečeni zbog kružnog oblika avatara, to je ok...
 
Meni je sve ovo sto vidim toliko fenomenalno i toliko jedan skok u odnosnu na staru verziju foruma. Sto logisticki, organizaciono, strukturno, vizuelno, UI, sve mi je za ogromnu pohvalu. Bravo kutija : ) Pitanjce jedno, sta se desava sa onim starim warning sistemom, da li su resetovani warning poeni?
 
Najbitnija stavka mi je da imam dugmence koje me vodi na poslednji procitan post u nekoj temi, ili prvi neprocitan.

Ne poslednji post u temi, ne treba mi to.

za sada ne mogu da nadjem takvo dugmence, a na proslom forumu je bilo pored imena teme.

Moze li pomoc ?
 
Meni je sve ovo sto vidim toliko fenomenalno i toliko jedan skok u odnosnu na staru verziju foruma. Sto logisticki, organizaciono, strukturno, vizuelno, UI, sve mi je za ogromnu pohvalu. Bravo kutija : ) Pitanjce jedno, sta se desava sa onim starim warning sistemom, da li su resetovani warning poeni?
Hvala. Nisu resetovani, tu su. Warning sistem će biti kompletno izmenjen u narednih par dana.
 
Cestitke administraciji i korisnicima foruma na znacajnom apgrejdu :). Forum jako lepo radi.
 
Najbitnija stavka mi je da imam dugmence koje me vodi na poslednji procitan post u nekoj temi, ili prvi neprocitan.

Ne poslednji post u temi, ne treba mi to.

za sada ne mogu da nadjem takvo dugmence, a na proslom forumu je bilo pored imena teme.

Moze li pomoc ?
Kad si u novim porukama klikneš na link za temu, i automatski te vodi na prvu nepročitanu poruku. Kao što vidiš u samom linku ima /unread dodato na kraju.

^ Probao...
Avatar je zumiran šta god da se uradi...
Preporuka je da avatar bude dimenzija 400x400, ali koja god da se dimenzija stavi ne prikazuje celu sliku, tačnije uvek se fit-uje avatar-slika u predviđen prostor po širini ali ne i po visini... Kao zamerku ne računam što automatski iseče one delove slike koji svakako moraju biti odsečeni zbog kružnog oblika avatara, to je ok...
Taman sam iskoristio priliku i promenio avatar, onom prethodnom je odavno istekao rok trajanja...
 
Takodje, na desktop verziji sajta postoje dugmici za stranice i na vrhu i na dnu svake teme.

Na mobilnoj verziji su samo na dnu i mislim da treba da ih stavite takodje i na vrh.
Vec sada me nervira da skrolujem skroz do dole da bih skocio na neku stranu.
 
Svaka čast na redizajnu.

Što se tiče PWA, da li može da se podesi da za iOS uređaje izgleda kao samostalna aplikacija a da ne otvara iz Safarija?

Takođe, hoće li se vratiti user sidebar, odnosno ispod nika da piše broj poruka, konfiguracija i ostale informacije?
 
Joj sad kad svi krenu da menjaju avatare, a ja vizuelno baš uz pomoć tih avatara prepoznavao najveći broj bench članova poslednjih 10 godina : )))
 
Lepo radi novi forum. :) Nego, sta znace ovi "Reaction score" i "Points" kad se klikne na profil? Pre smo imali samo one zelene crtice...
 
Kad si u novim porukama klikneš na link za temu, i automatski te vodi na prvu nepročitanu poruku. Kao što vidiš u samom linku ima /unread dodato na kraju.


Taman sam iskoristio priliku i promenio avatar, onom prethodnom je odavno istekao rok trajanja...

Hvala, sad vidim da je ovako podeseno i odlicno je, definitivno (meni licno) unapredjenje u odnosu na ranije.
Ranije je ta ikonica bila bas mala.

Zabuna kod mene je nastala jer izgleda forum nije "zapamtio" sta smo to gledali pre prelaska na novu verziju (sasvim logicno), pa sada kad se gleda neka tema bacice nas na prvi post. Ali dobro, to je samo jednom i na dalje pamti dokle ste procitali.

Deluje mi da cu se brzo navici na promene.
 
Ja sada pristupam preko chrome-a na telefonu. Forum izgleda odlicno, svaka cast.
Ali ne radi na tapatalku, neki ibfo u vezi toga?
 
Joj sad kad svi krenu da menjaju avatare, a ja vizuelno baš uz pomoć tih avatara prepoznavao najveći broj bench članova poslednjih 10 godina : )))
Postoji resenje a to je AI (podizanje velicine slike uz zadrzavanje nekog kvaliteta).

Na primer:
 
Disiz najs, aj lajkit (y)
 
@Alukard
Pomenuto nekoliko puta, instaliraj PWA app prečicu iz Chrome ili Edge, i iskoristi priliku da se rešiš Tapatalk. Forum odlično i izgleda i radi tako.
 
Pozdrav i od mene! Čestitam vam/nam novi izgled foruma! :)
Za sad nemam zamjerki, koristim ovu mobilnu verziju foruma što se instalira, i OK je,, naravno, treba vremena da se pohvata gdje je šta. Jedino, što mi možda nedostaje je da odabir stranica u temi bude i na vrhu, a ne samo na dnu...ako je izvodljivo...
 
Bilo je i vreme za rifresh, sa srecom! Lepo radi i lepo izgleda!:cool:
 
Znaci tapatalk nece skoro a ja ili ne umem ili ova mobilna verzija na iphone-u meni ne zavrsava posao.

Dakle problem je sledeci, prvo me u watched klikom na link baca na prvi post a ne na novi neprocitani.

Drugo prilikom listanja teme stranice se menjaju sa leva na desno i sad kad hocu da posle par pricitanih strana odem na “back” koji je na ios-u swipe sa leva na desno on me vraca na prethodnu stranicu teme umesto “watched”. Ovo posle tapatalk-a bas otezava stvari.

Btw desktop je super 👍
 
Znaci tapatalk nece skoro a ja ili ne umem ili ova mobilna verzija na iphone-u meni ne zavrsava posao.

Dakle problem je sledeci, prvo me u watched klikom na link baca na prvi post a ne na novi neprocitani.

Drugo prilikom listanja teme stranice se menjaju sa leva na desno i sad kad hocu da posle par pricitanih strana odem na “back” koji je na ios-u swipe sa leva na desno on me vraca na prethodnu stranicu teme umesto “watched”. Ovo posle tapatalk-a bas otezava stvari.

Btw desktop je super 👍
Ovo za vracanje ti je resetovano sve tako da moras u svaki forum da udjes ponovo, odes do kraja pa tako redom. Ja sam tako radio i sada je ok.
 
Simpa je novi forum, ali treba vremena da se navikne. Par stvari - čak i pre redizajna na svim uređajima mi traži da rešavam captchu, bilo 4G ili WiFi - ino problem? Drugo, ne nudi mi da instaliram PWA ni na jednom Androidu, probao na više telefona.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210208-095451.png
    Screenshot_20210208-095451.png
    221.2 KB · Pregleda: 8
Gde se nalazi bookmark dugme za teme? I šta tačno radi već postojeći watch - unwatch, to je neki preneti subscribe sistem ili?
 
Ajde da i ja nadovezem pitanje za Watch opciju, na temama na kojima sam pre bio sabakrajbovan stoji mi selektovano Watch ali ne stizu notifikacije, da bi stizale moram na sve teme ponovo da se pretplatim?
I jedna jako bitna stvar,makar meni, ranije sam se pretplatio na celu temu npr 'mobilni telefoni' i sta god da se tu postuje,svaka nova tema, meni igadje obavestenje, sada ne vidim tu mogucnost
 
Svaka čast! Ništa ne škodi novom privikavanju. Verujem da će ubrzo sve biti na svom mestu.
 
Bilo bi vrhunski kada bi temu za Igre razdvojili na vise grupa kao ovu za mobilne telefone, pa da postoji na primer posebno za RPG, Online, Avanture, Akcione igre, Voznje i slicno, mozda nesto slicno kao na SK forumu.
1612775977792.png
 
Svaka cast i sa srecom. Ja debil pisao mail u subotu da ne mogu da pristupim forumu :D
Nigde nisam video ni na benchmark sajtu info da ce se raditi upgrade
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno