Šta je novo?

Novi Benchmark forum

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve je odlično. Samo bi možda bilo bolje da se izbaci posebno dugme za New Posts
 
Moze li da se uradi neki compact layout? Na vrhu postoji 5 redova od kojih svaki sadrzi neku informaciju i ne bih da ih skroz uklonim, ali bi comapct layout mogao da ih ponabija u 2 ili 3 reda i prepolovi visinu.
Pogotovo mi je cudno da bar sa naslovom bude toliki, a nema nikakvu pametnu informaciju. Apsolutno moze da se stavi kao nastavak kategorije, kako mislim da je bilo i ranije.

Takodje bih zeleo da iskljucim sticky bar ili klizeci bar jer mi je on najmanje potreban dok citam temu
 
Srecan novi pocetak momci i svaka cast na odradjenom poslu!
 
Аууууу... Што би рекли клинци: премоћно 😂
 
👏👏👏👏👏

Svaka cast na trudu!!! Forum odlicno izgleda.

Za ove koji kukaju i placu da ponovim samo iz prvog posta:
"Posao nije zavšren, u narednim danima ćemo dodatno raditi na optimizaciji i izmenama pojedinih delova foruma, a takođe može doći do kratkotrajne nedostupnosti dok se servisi na serveru ne konfigurišu na optimalan način."

Mislim da bi korisnije bilo da samo navedete u listu sta vam se ne svidja bez previse plakanja kako bi posle neko mogao da sastavi te liste i da se vidi sta moze da se vrati kao sto je bilo a sta NECE da se vrati.
Jer pomirite se sa time da se stvari menjaju, i sigurno ne cimate Cukerberga da vam vrati stari izgled fejsbuka.

Jedan predlog od mene:
Editujte prvi post i ubacite neka uputstva za stvari koje su ljudi pitali vise puta u temi kao npr:
 
Sve čestitke na novom izgledu i hvala za uloženi trud! Upravo isprobavam aplikaciju. Nek je sa srećom!
 
Za sad mi smeta boja teme. Bilo bi super kada bi mogli da stavite onu bench plavu boju :) Nekako mi bech nije bench bez te boje :D
 
Da li je feature ili na naslovnoj strani tema koja ima vise od tri strane prikazuje brze linkove (brojeve) samo do te poslednje tri strane? AKO moze, bilo bi dobro da se ubaci i link za prvu stranu, npr ako neko zeli da krene od pocetka da prati neku temu. Tima sad za ovu temu vidim link za 3, 4, 5 stranu...

Hajde sebe da editujem> ako se klikne na ime te teme, dobija se ta prva strnaa... onda je samo pitanje vizuelnog identiteta...
 
Bravo, svaka cast na trudu i radu, bilo je potrebno osveziti jedan od najboljih foruma na ovim prostorima.

Elem, gde sad nalaze slike S mobilnog telefona? Bilo je i tu bas dosta postova. ;)
 
Znaci nema podrske za tapatalk. Da li se smijesi neka benchmark aplikacija :)?
 
respekt za trud i administraciju
 
@vojo77
Pročitaj celu temu. Napraviš prečicu u Chrome ili Edge i imaš aplikaciju.
 
Mnogo se radilo, sigurno ste umorni. Ali da pitam, je li podrzava ovaj forumski softver sledece:
  • skrivanje svega osim teksta poruke uz hide/unhide button?
  • vertikalni bar sa desne strane pored skrol bara, sa precicama za first_post, post_number, last_post?
  • infinite scrolling page?

Prvo bi resilo probleme sa gustinom sadrzaja, drugo smanjilo skroling, trece dopuna prvom za one koji vole da skroluju. Pozeljno sve da bude opciono, check/uncheck.
 
@vojo77
Pročitaj celu temu. Napraviš prečicu u Chrome ili Edge i imaš aplikaciju.
Napravio sam vec u safariju, samo sam pitao da li je u planu mobilna aplikacija, ali mislim da nije. Totalno drugo je mobilna verzija foruma. Bilo bi super da u mobilnoj verziji, na dnu pored forums/what's new/post thread/search, stoji precica ka omiljenim temama, da se ne mora ici na navigaconi meni gore lijevo pa na watched. Ostalo je ok za sada.
 
Poslednja izmena:
Mobilna verzija odlično izgleda.
Svaka čast, ovo je odlično. :)
 
Sad gledam, i čini mi se da su avatari previše zumirani...

Mislim, svi se na prvu već prepoznajemo po avatarima, ali, ja lično sa ovim zumiranima imam problem, da na prvu prepoznam o kom forumašu se radi...

EDIT: Sad vidim i da na temama nedostaje ona >> strelica za direktan odlazak na poslednju stranu teme. Namerno?
 
Uzeće mi sigurno koji dan da se naviknem na novi forum ali raspored i organizacija tema i podforuma se čini da je dobra i logična. Nove teme su dobrodošle, vidim da ste uzeli u obzir mnoge preporuke i mišljenja. Šteta što XenForo ne daje više tema ali prvi put da mi Benchmark Dark tema najviše odgovara. Takođe mi je drago da ima Like button mada koliko se sćam da su neki bili protiv. Preview isto radi dobro.
Bravo (za sada) (y)
 
Ljudi, a gde se bira mobilna verzija foruma, tj gde vidim koju verziju koristim?
 
Sad gledam, i čini mi se da su avatari previše zumirani...

Mislim, svi se na prvu već prepoznajemo po avatarima, ali, ja lično sa ovim zumiranima imam problem, da na prvu prepoznam o kom forumašu se radi...
Ažurirajte avatare, postojeći su jako malih dimenzija koje smo setovali pre 15 godina.

Jel se zna kad ce raditi i na tapatalk?
Neće skoro. Koristi PWA aplikaciju.

Ne rade gif avatari?
Ne niti će.


Opa, može da se promeni username :)
Može ali uz odobrenje administratora i obrazloženje zašto ga menjaš.

Super izgled novog foruma ekstra nemam reci
samo da se sve prevede na srpski nismo u americi ni engleskoj hocu u svojoj zemnji na svom jeziku krastavac takva mi politika
super sacu da ga pretrazim detaljno forum da vidim novine
Biće prevod, u procesu nabavke smo.

Nego gde se nalaze pretplacene teme ?
Ranije se islo (barem ja) gore desno na Podesavanje naloga i tako bi mi izasle pretplacene teme.
Forums -> Watched.

Као прво лепо је видети како pwa апликацију, тако и заиста лепу промену форума(лично ми се није свиђала задња промена сајта) и мени се као и осталима јако свиђа промена форума, уз изузетак онога што су горе коментарисали да ко је чувао запамћене стране као омиљене (а ја и многи други јесмо) то је ћао здраво сад - то дефинитивно не ваља, али ето...
Видим жале се људи што нема анимација аватара аутоматски, мени се то свиђа, увек сам сматрао да смета и одвлачи пажњу од форума.
Као што је већина написала тамна тема је заиста добра и ако би подразумевано могло да буде: тамна тема и "fluid width" без логовања мислим да би то било боље. Многи од нас се не логују увек кад читају форум(ја као неко ко прати од почетка нисам се ни регистровао ко зна колико дуго иако сам редовно свраћао). Повезано са овим је и повећање слика које људи стављају(оно клик на слику и онда сад ако ниси улогован не увећа већ ти отвара прозор за улазак или регистрацију, дефинитивно ме је ово на другим сајтовима увек нервирало, као и многе друге па мислим да треба да вратите као пре, да може и без пријављивања.
Надам се да сте средили да људи сами могу да мењају аватаре да не моле више у посту o_O
Видим неки корисник је рекао да може да се мења име, мени лично се ово нимало не свиђа из многих разлога, али ајде ако би бар могли испод новог да ставите и старо име корисника да знамо са ким имамо посла.
Сличице за везе ка социјалним мрежама вам лепо изгледају, али сте нешто зезнули везу за дискорд(који мене једино и интересује ,-) (пошто видео обично гледам на тву или смањено у ћошку у зависности колико ме интересује исти).

Чисто да напоменем на крају ако случајно звучи више негативно него позитивно, то никако није случај, и ја и други смо више него задовољни променом(него ето кад већ куцам да напоменем и оно друго),
само наставите тако, све најбоље вам желим.
Avatari mogu da se samostalno zamene, nema razloga da mi to radimoi., Za korisničko ime sam objasnio već kako funkcioniše.

Podrazumevana tema je bela jer nisu svi ljubitelji tamnih tema, plus Dark tema na prethodnom forumu je bila najmanje korišćena. Svejedno sve to može da se sredi iz nekoliko klikova za prijavljene korisnike, što je i poenta foruma.

Discord će biti uskoro aktiviran.


Ja ne razumem ovaj post i razlog zatvaranja teme koja je prebacena u odgovarajuci podforum?

Pogledajte prilog 296782
Ta tema je odavno izgubila bilo kakvu informativnu vrednost. Imamo forum, sada gomila sadržaja može da se prenese u zasebne teme. Potenciraćemo na tome da se prestane sa pravljenjem monstruoznih tema od 500 strana.


Svejedno moraš da prosejavaš te postove dok ne naletiš na onaj koji hoćeš, to je još grđe.
Ranije, odmah odaberem oblast koja me zanima, čim kliknem na temu odmah mi je pred očima zadnji post i samo skrolujem na dole da vidim šta sam propustio. Sada moram da prođem kroz šačicu klikova i hrpu skrolovanja dok ne dođem tamo gde sam zadnji put stao. Kamo napredak tu? Zašto nema opcije da se odabere način prikaza/sortiranje postova? Imaš samo "jump to new" koji te prosto baci na onaj koji si ti zadnji pročitao, ne na zadnji post u temi. Šta ako nisi ušao u temu mesec dana? Opet te čeka grdno skrolovanje i skokovi do zadnjeg posta...

Previše praznog prostora. Krupan text, krupna polja na sve strane. Preglednost gora nego ranije, skrol-fest...opcija nigde. Ne znam da li sada tako prave te forum programe, je li to trenutni dizajnerski trend, ali mi se ič ne sviđa. Koliko god ranije arhaično izgledalo, bilo je daleko preglednije, user-friendly, sa dosta opcija da podesimo kako nam odgovara. Ovo sada je devolucija...bitno da izgleda fensi da mogu da bodem dijalog boxove palcem na nogama na iPadu...
Postoji pretraga, postoji Bookmarks, možeš lako da dođeš do poslednjeg posta koji si pročitao.


Vidim da ste razbucali Apple podforum.
Gde ste turili deo koji se odnosi na macOS?
macOS je u Softveru i dalje kao podforum ovog foruma:
https://forum.benchmark.rs/forums/operativni-sistemi-i-softver-za-operativne-sisteme.20/

Kako se uklanja sidebar na početnoj strani (desktop verzija)?
Nikako. Tu je i neće biti uklanjanja sem za one sa posebnim statusom.

Šta Da Kupim podforum više nije lepo kategorizovan već su sva pitanja nabacana hronološki...genijalno, nema šta. Kako sad da nađem nečije pitanje iz određene sfere (nor. matične ili monitori) da odgovorim nekom? Skrolovanje u nedogled? Mašala...
Kao što sam već napisao i ponoviću još samo jednom: Šta da kupim broji 1700 tema, samim tim seckanje tema na podforume nema smisla. Umesto toga postoje prefiksi koji su obavezni da se postave, a koji deklarišu o čemu se radi. Prefiksi se takođe mogu koristiti za pretragu. U pitanju je bolji sistem nego koji smo imali do sada.

Sve je odlično. Samo bi možda bilo bolje da se izbaci posebno dugme za New Posts
Pogledajte prilog 296791
Viđu ga koliki je.


Moze li da se uradi neki compact layout? Na vrhu postoji 5 redova od kojih svaki sadrzi neku informaciju i ne bih da ih skroz uklonim, ali bi comapct layout mogao da ih ponabija u 2 ili 3 reda i prepolovi visinu.
Pogotovo mi je cudno da bar sa naslovom bude toliki, a nema nikakvu pametnu informaciju. Apsolutno moze da se stavi kao nastavak kategorije, kako mislim da je bilo i ranije.

Takodje bih zeleo da iskljucim sticky bar ili klizeci bar jer mi je on najmanje potreban dok citam temu
Uključi Fluid Width i Grid Layout i dobićeš kompaktniji forum, tj. početnu stranu.

Za sad mi smeta boja teme. Bilo bi super kada bi mogli da stavite onu bench plavu boju :) Nekako mi bech nije bench bez te boje :D
Nema.

Da li je feature ili na naslovnoj strani tema koja ima vise od tri strane prikazuje brze linkove (brojeve) samo do te poslednje tri strane? AKO moze, bilo bi dobro da se ubaci i link za prvu stranu, npr ako neko zeli da krene od pocetka da prati neku temu. Tima sad za ovu temu vidim link za 3, 4, 5 stranu...

Hajde sebe da editujem> ako se klikne na ime te teme, dobija se ta prva strnaa... onda je samo pitanje vizuelnog identiteta...
Jeste feature, ali može da se uveća broj linkova.

Sad gledam, i čini mi se da su avatari previše zumirani...

Mislim, svi se na prvu već prepoznajemo po avatarima, ali, ja lično sa ovim zumiranima imam problem, da na prvu prepoznam o kom forumašu se radi...
Avatari koje smo koristili su bili dimenzionisani 2006. godine, sada je 2021. pa je logično da ne odgovaraju i da izgledaju zumirano. Ažurirajte avatare, to sada možete da uradite sami.
 
Ovo nije bilo moguce ni u prethodnoj verziji sajta...

Recimo evo pratim ovu temu.
Imam neprocitane postove na recimo 4.strani.
Ulazim u temu i evo sad je trenutno 5.strana.

Da li je moguce sada odraditi kada dodjem evo na 5.stranu i kliknem na Jump to new, da me sajt posalje na prvi stvarno neprocitani post, na nekoj od prethodnih strana ?

Jer me sada, kao i ranije, kad kliknem Jump to new, postavi na prvi post poslednje strane.
 
To i ja trazim da me vrati na poslednji post koji sam citao u nekoj temi.
 
Kakva verzija? Otvori forum na mobilnom i to je to. Ne postoji specijalna mobilna verzija, forum je Responsive optimizovan.

OK, hvala. Kod prošle verzije je moglo da se bira mobile style, zato pitam.
 
Ja sam na forumu od 20. veka, imaj razumevanja :)
 
Da, misli na broj poruka i generalni rejting. To je dobra ideja, dodaću na TODO listu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno