Šta je novo?

Nova početna strana foruma - novi postovi

Moje mišljenje...ali možda nije ni bitno, pošto je mišljenje kao d*pe, svako ga ima.
Ok je da menjate i prilagođavate forum ciljnoj grupi korisnika (utisak je da je to mlađa populacija), ali bi bilo dobro da postoji opcija i za nas konzervativne matorce, koji ne volimo da im neko malo, malo, pa menja navike, da možemo da ostavimo sve po starom. Pa kako kome volja. Ovako, na neki način nas "terate" da "moramo" da koristimo ono što nameće stav većine, a to se meni ne sviđa. Mislim da je jedna, što neko napisa, "kvačica" bila dovoljna da se ostavi kao opcija povratka na staro.
Eto, čisto da napišem nešto...
Delim mišljenje u potpunosti. Realno još ni jedan forum nisam video gde se ide direkt na nove postove (ne kažem da ih i nema), ali navika je čudo. Realno jesam u 99% po otvaranju išao na nove postove ali taj klik je od uvek bio neophodan i najmanji problem bio da se odradi...takoreći prst sam išao na to mesto
 
Prakticnija je bila prethodna glavna stranica sa kategorijama. Ljudi ne posecuju ovaj forum svaki dan, osim par izuzetaka. I kada ga posecuju, obicno ih zanimaju odredjene kategorije. A u tim kategorijama ih zanimaju odredjene teme. I taj ce procitati zadnje poruke u temama koje je propustio za dane kada nije posetio forum. Tako da mnoge nuzno i ne zanimaju nove teme.
I realno, ne znam ni jedan forum koji je postavljen ovako. A znam da na nekim forumima postoji opcija (bio ulogovan ili ne) dugme "recent topics", koji prikazuje poslednje teme/odgovore, a da nije po defaultu. U slucaju Bencha "New posts". Nije tesko kliknuti tu, ako nekoga zanima sta je novo.
 
Ni meni se ovo ovako uopšte ne dopada
 
Ima jedan mali bug, kada se otvori 2 ili vise tabova u Firefox prilikom promene sa taba na tab iskace "preview" prozor bez da je mis prisao blizu teme ili bilo cega, bukvalno "sam od sebe". To se pre nije nikada desavalo.
1704555144715.png

Drugi problem je sledeci. Klik na "logo" i na HOME ne daje isti rezultat, a morao bi da daje, jedan daje najnovije postove drugi daje listu. Mislim da je lista ispravno resenje u oba slucaja.

1704555215967.png
 
Ova nova početna strana je skroz OK.
Razumem da je većina protiv bilo kakvih promena ali to je uvek tako i bilo.
Svi negoduju, kukaju, nikad ništa ne valja i onda kad se sredi nešto, eto odmah nešto novo se nađe. :D
 
Izgleda da se sad sve vratilo u normalu. Možda je neku bag na androidu, odoh da probam iOS i na kompu. 😇

Edit: iOS isto OK
Relaxed Chill GIF
 
da, vratili na staro :)
 
Kutija troluje (nas) benchboomere.
 
Mene podsetilo odmah na Reddit, generalno mislim da jeste bolja fora bila po novom, jer i sam uvek idem na nove postove (da bih video sta je aktuelno od tema), ali avaj.
Ako u nekom trenutku bude postojao neki switch button za verziju po zelji, to bi bilo najbolje!
 
Sve i jedan forum koji posjećujem ima listu novih poruka na DNU strane, ako ima prikaza novih tema/poruka. Nijedan koji posjećujem nema početnu stranu sa listom novih postova. Znaju svi kako forum(i) izgleda(ju) zadnjih 20-30 godina, a i svi znaju kako izgleda Reddit, Fejs, Insta i ostale šklopocije toga tipa. Meni lično gomila novih postova/poruka/tema nikako ne može da zamijeni način na koji koristim forume - bookmarkovan mi je watched threads, a ne home, forum ili theme list. Kad to pročitam idem ciljano na tačno određene forume koji me interesuju, a ako mi treba nešto iz ostatka foruma, u 90% slučajeva idem na search. Mislim da i većina korisnika ovako funkcioniše.
Prelazak na nešto slično društvenim mrežama mislim da je promašaj za sve, osim za najnovije generacije kojima je to izvor znanja…
 
Nazad
Vrh Dno