Šta je novo?

Nova početna strana foruma - novi postovi

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Kao što ste već primetili, umesto dosadašnje liste fourma, početnu stranu foruma sada čini lista novih postova. Zašto - zato što statistika pokazuje da dobar deo posetilaca ionako direktno posećuje New Posts stranu.

Lista svih foruma je i dalje dostupna na početnoj strani u gornjem desnom uglu klikom na link Forum List (Lista foruma). Ukoliko vam više odgovara Lista foruma kao početna strana, jednostavno dodajte taj link u bookmark listu.

Forum nudi i mogućnost pravljenja sopstvene liste foruma - jednostavno posetite neki forum i kliknite na Watch (Pratite) link i taj forum sa svim drugim će biti dostupan na strani My Forums (Moji forumi) čiji link se nalazi u primarnoj navigaciji. Ako ne želite da gledate sve što forum nudi i zanima vas samo odgovarajući broj foruma za diskusiju, ovo je izuzetna opcija samo za vas. Nakon što napravite željenu listu, prosto dodajte stranu u bookmark listu i to je to.

Novi pristup ćemo testirati neko vreme (sigurno mesec dana) kako bi videli uticaj na angažman posetilaca u drugim temama, a zatim ćemo odlučiti da li će promena ostati permanentna ili ne.
 
Ne znam kako je ovo dobro za nove korisnike, koji ce sa gugla na primer doci odma direktno na nove poruke, ili ljude koji se generalno ne snalaze sa forumima, homepage logo link na svakom sajtu funkcionise tako sto te vodi na jelte "homepage" :) Koliko njih ce kliknuti na "home" ispod zapravo.. Just my 2 cents.
 
Novi korisnici u velikoj vecini prvi put na forum dolaze preko gugl searcha, direkt u temu koju im je G ponudio, a ne na homepage..
Posle toga ili kliknu na home, ili breadcrumb u vrhu teme, da bi istrazivali dalje..
 
Neka se malo potrude da uđu dublje u subtree foruma. Meni je ovakva postavka foruma skroz ok.
 
i taj forum sa svim drugim će biti dostupan na strani My Forums (Moji forumi) čiji link se nalazi u primarnoj navigaciji.
Meni je sve ovo sasvim OK, ali bilo bi još bolje kada kada bi postojala opcija automatskog skrivanja tog gornjeg statusbara, ako tako može da se nazove, traka sa zelenim avatar slovom i ostalim ikonama, ako je to u tvom rečniku "primarna navigacija"?
 
Ne postoji.
 
OK. A dodatno pitanje...
Kada pristupam sa mobilnog prva strana mi izgleda vrhunski sa dizajnerske strane na tamnoj temi, jedino mi očima smeta ova orange labela NEW, jer su mi u tom pregledu uvek sve "new". Može li se nekako eliminisati ta ikona, ili učiniti transparentnom i sl...?
Hvala unapred.
1704365525119.png
 
meni je ovo bas lose jer me zanimaju tacno odredjeni podforumi
 
Onda uđeš tačno na te određne potforume :). Nije ovo loše jer otkriva čovek i ono što možda nije nikada ni otvorio. Ovakav vid raširi malo vidike.
 
OK. A dodatno pitanje...
Kada pristupam sa mobilnog prva strana mi izgleda vrhunski sa dizajnerske strane na tamnoj temi, jedino mi očima smeta ova orange labela NEW, jer su mi u tom pregledu uvek sve "new". Može li se nekako eliminisati ta ikona, ili učiniti transparentnom i sl...?
Hvala unapred.
Pogledajte prilog 421620
To već može :)
 
Pa da, najbolje da nikad ništa novo ne probamo. Drži status quo kao u realnom životu, jer ako se ne dao bog nešto promeni ima da bude smak sveta :)
Tako su govorili i za prelazak na novi forum, pa Tapatalk kako će svi da odu i kako će sve da propadne, a ono forum dobio 25.000 novih članova i uvećao se sadržaj duplo...
 
Pa da, najbolje da nikad ništa novo ne probamo.
To сте ви рекли, не ја.
Drži status quo kao u realnom životu, jer ako se ne dao bog nešto promeni ima da bude smak sveta
Одосмо ми широко у тему.
:)
Tako su govorili i za prelazak na novi forum, pa Tapatalk kako će svi da odu i kako će sve da propadne, a ono forum dobio 25.000 novih članova i uvećao se sadržaj duplo...
Нисам рекао да ће пропасти, само констатујем да су форуми генерално у паду, не мислим само на овај форум већ и на друге форуме.
Што неко рече, ако се новији корисници слабо сналазе око почетне стране, онда не иде у добром смеру.
Не разумем зашто све схваташ толико лично. Нити сам поменуо нову верзију форума нити Тапаток. Само примећујем глобални тренд пада коришћења форума, барем у Србији.
 
Novi forum je downgrade u odnosu na stari, tj. raspored tema i podforuma je bio organizovan bolje pre. Ova nova stvar sa početnom stranicom je ajde da probamo nešto što se mnogima ne sviđa. 🤷
 
Novi forum je downgrade u odnosu na stari, tj. raspored tema i podforuma je bio organizovan bolje pre. Ova nova stvar sa početnom stranicom je ajde da probamo nešto što se mnogima ne sviđa. 🤷
Jel imaš neke podatke koji ukazuju na to?
 
To сте ви рекли, не ја.

Одосмо ми широко у тему.

Нисам рекао да ће пропасти, само констатујем да су форуми генерално у паду, не мислим само на овај форум већ и на друге форуме.
Што неко рече, ако се новији корисници слабо сналазе око почетне стране, онда не иде у добром смеру.
Не разумем зашто све схваташ толико лично. Нити сам поменуо нову верзију форума нити Тапаток. Само примећујем глобални тренд пада коришћења форума, барем у Србији.
Lično? Jok. Ako ispratiš ovu temu videćeš da sve što je urađeno na forumu je urađeno sa ciljem da postane bolji, lakši za upotrebu, sa više mogućnosti koje imaju nekog smisla i sl. Ovo je eksperiment kako bi utvrdili da li ovakva naslovna strana doprinosi tome ili ne.

Za tebe je to pitanje rasterivanja ljudi zbog malo diskomfora u startu, za mene je šansa da se proba nešto novo i nauči nešto novo i - potencijalno - unapredi ovo mesto na kojem smo svi. I tako u krug. Ako se pokaže da ne radi posao il ida više smeta nego što donosi koristi, lako je vratiti na staro.
 
Pre neki dan je ubačen bar sa anketom desno, ja ga blokirao, ali ipak više ne mogu da blokiram i celo to polje i raširim forum do desne ivice. Je l' uspeo neko to da uradi?

Na ovo mislim, ranije je ekstenzija mogla da označi samo ovo vertikalno polje u kojem su bili razni barovi, a sad je prazan kad se sve blokira, ali ne može i cela vertikala da se sakrije.

ZqA7xpD.png
 
Ovo je moralo da se uradi kad-tad, plus ima dosta ljudi koje mrzi da citaju par strana unazad.
 
Lično? Jok. Ako ispratiš ovu temu videćeš da sve što je urađeno na forumu je urađeno sa ciljem da postane bolji, lakši za upotrebu, sa više mogućnosti koje imaju nekog smisla i sl. Ovo je eksperiment kako bi utvrdili da li ovakva naslovna strana doprinosi tome ili ne.
To сам разумео, ал сте ви кренули са то да је неко задовољан да нема промене у реалном животу. То излази и из оквира форума и из оквира прихватања критике.
Za tebe je to pitanje rasterivanja ljudi zbog malo diskomfora u startu, za mene je šansa da se proba nešto novo i nauči nešto novo i - potencijalno - unapredi ovo mesto na kojem smo svi. I tako u krug. Ako se pokaže da ne radi posao il ida više smeta nego što donosi koristi, lako je vratiti na staro.
Ја нити сам дизајнер по струци нити водим форум, па стога нема разлога да идете овако, ђоном. Куд ми паде на памет да дајем предлог за бољи изглед форума, боље да нисам писао ништа.
 
Ovo je uradjeno bukvalno po mojoj meri, pošto forum koristim isključivo tako da kada ga otvorim idem na New Posts, sada mi se to odmah otvara.

Razumem i da nekome neodgovara, samo se javljam da kazem kako je meni 👌
 
Ili opcija da se ubaci revert na profilima sa kvačicom on i off i eto rešenja :).
 
ponovo se vraćamo na nešto što je od početka velika mana ovog foruma a to je jedan nadrndan stav prema svakoj kritici...meni se recimo ovo ništa ne sviđa, jer me neke teme ni u kakvoj konstelaciji ne zanimaju, i ne znam kako ćete sada sa ovako agresivnim gardom da uopšte ustanovite ima li potrebe da ovo ostane ili da se vrati na staro...deluje da ste već odlučili da je svaka novotarija jednako bolje, i sad se svako ko se usudi da primeti da nije otkrivena topla voda napada da je protiv progresa...
 
Nemoj se nervirati, polako :). Ako se vidi da ne odgovara, lako će se ovaj threat ugasiti. Ako postoji opcija kvačice, hoćeš, nećeš još bolje. No strees sa početka nove godine. Sve se da prilagoditi na neki način.
 
ponovo se vraćamo na nešto što je od početka velika mana ovog foruma a to je jedan nadrndan stav prema svakoj kritici...
Немој тако, модератори су љубазни и форум ипак како тако ради. Знаш како је тешко наћи форум са модераторима који нису нервозни. Овде су људи ипак коректни и нема притискања и нервозе.
 
Врло рето кликнем на опцију "New Posts" јер ми изађе гомила тема која ме апсолутно не интересују. Волим да прелиставам подфоруме (сваки) и ако ми се нешто учини занимљиво отвоићу тему и читати.

Један клик мање више, није тешко кликнути на "Home page". Било је потребно неколико уређаја да користим како би схватио да се ради о новом “A feature, not a bug”. Цело преподне се "рвем" са почетном страницом Бенч форума и док нисам кликнуо на нормалан "Home page" нисам ни видео ову тему. Било би добро да се корисницима омогући (чекбокс), тј. да сами "чекирају" опцију почетне странице, "Home page" или "New Posts".

Некако није "природно" да "New Posts" постане "Home page".
 
Ovo je takodje accessibility issue, u smislu da uvek ocekujes da te logo sajta uvek vraca na homepage, ok je mozda da se new posts pokazu na gornjem delu, ALI i da ispod toga nastavi forum normalno sa svim forumima/podforumima kao do sada..
 
Novi forum je downgrade u odnosu na stari, tj. raspored tema i podforuma je bio organizovan bolje pre. Ova nova stvar sa početnom stranicom je ajde da probamo nešto što se mnogima ne sviđa. 🤷
Nije downgrade, u tehničkom smislu je dosta bolji. S tim što je kasno dobio neke opcije (npr. my gear) za koje svi znamo da su podržane u toj XenForo verziji ali kasno omogućene, verovatno jer 1 čovek održava sve ovo.
Raspored tema i potforuma se ni meni nije sviđao u početku, ali sam navikao, a i to je posledica raznih promena na tržištu, pojave raznih novih kućnih-smart uređaja, promena navika ljudi i profila novih korisnika koji do nedavno nisu ni znali za ovaj forum, itd.

Forum je do sinoć bio odličan, ova nova glavna test promena je promašaj za nas stare korisnike, dok će verovatno biti magnet za random kliktače na linkove i guglače problema o smart peglama, prečišćivačima, ovlaživačima i ostalim smart-domaćica proizvodima/problemima.
Naravno, bukmarkovao sam forum onako kako mi odgovara.
 
Poslednja izmena:
Od kad je predstavljen inoviran forum dosta toga je poboljšano, vizuelno je odličan.

Što se konkretne teme tiče, "New posts" pritisnem samo kad hoću da označim sve forume kao pročitane, jer bržeg načina za tu operaciju nema.
 
Nazad
Vrh Dno