Šta je novo?

Nova početna strana foruma - novi postovi

Nije bas intuitivno da te glavni logo ne vraca na home page foruma, vec ima neku specijalnu funkciju. Prvih sat vremena sam mislio da je neki bag u pitanju. Ali dobro, bitno da home dugme radi.
Licno sam ljubitelj organizacije tema po tematici, ali pretpostavljam da korisnicima koji se "ne skidaju" sa ovog foruma vise odgovara "recent" funkcija. Kako god, administracija najbolje zna kojih je korisnika vise, i taj neki balans izmedju "blejaca" i onih koji dodju ovde po informacije. S tim sto su vazni i jedni i drugi.
 
Sa mobilnog sajta da bih se vratio na homepage, moram na logo, pa tek onda na forum list 😄

1000019925.png
 
Bolje ovako
 
Ne radi kako treba ili barem meni, ne pokazuje post koji sam postavio pre par trenutaka.
 
Muke su to. Ne znam da li ćeš preživeti. 😁
 
Kada ste vec imali ovakvu ideju za promenu UX, mogli ste da stavite, sto je neko vec predlozio, "kvacicu" - koristi ovaj novi layout ili ne, a takodje mislim da se postojeci podforum "Ankete" mogao iskoristi za ispitivanje misljenja medju korisnicima - cak bi rekao da bi to bila jedna od svrsishodnijih anketa u skorije vreme. No vec je ucinjeno.

Moje licno misljenje - ne dopada mi se promena. Nije veliki problem azurirati bukmark, no svejedno mi se ne dopada.
 
Meni je ovo odlično, ionako sam uvek išao pravo na new posts.
 
Moje mišljenje...ali možda nije ni bitno, pošto je mišljenje kao d*pe, svako ga ima.
Ok je da menjate i prilagođavate forum ciljnoj grupi korisnika (utisak je da je to mlađa populacija), ali bi bilo dobro da postoji opcija i za nas konzervativne matorce, koji ne volimo da im neko malo, malo, pa menja navike, da možemo da ostavimo sve po starom. Pa kako kome volja. Ovako, na neki način nas "terate" da "moramo" da koristimo ono što nameće stav većine, a to se meni ne sviđa. Mislim da je jedna, što neko napisa, "kvačica" bila dovoljna da se ostavi kao opcija povratka na staro.
Eto, čisto da napišem nešto...
 
U operi kad idem add to home screen, nikako nece da mi izbaci staru naslovnu stranu, uvek ide na novu.
 
Мени се искрено ово не свиђа.
Из разлога што форум користим за неких 6 или 7 тема. Остало ме не занима. Ако ме нешто ново занима,увек сам могао лепо да дођем до тог дела форума...
Кад уђем на форум на телефону и кад одем на forum list добије се како је било до пре 24х. Уђем у неки подфорум па у жељену тему коју пратим на дневном нивоу и кад прочитам шта ме занима,одем на почетну страницу и опет се добије почетни мени. И опет мора да се иде на forum list.

Да ли може некако приликом првог уласка на форум на дневном нивоу да некако запамти да сам изабрао forum list?
 
Kad se dodaje pwa shortcut na home screen, sta god da dodaje (u smislu adrese na kojoj se nalazim, dal je forun list ili ova nova) uvek me widget vodi na novi pocetni ekran.
 
Iskreno, od kada više nije onaj vBulletin gde se videla lista aktivnih usera i rođendani istih (ako su uneli datum, naravno), onaj podatak "most users online were pa datum" - meni je potpuno svejedno. To što ima više korisnika (ta brojka od 25000 novih članova) mi zvuči kao da se broj članova *** uvećao za 25000 članova. Ne da nema težinu, nego je apsurd.

Namestio sam bookmark na https://forum.benchmark.rs/forums/-/list pa dokle traje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa stvarno, naprav'te anketu za forum-list ili new-posts kao homepage.
I meni je bzvz. da je new post zapravo home page. Iako znam da mnogi uvek prvo idu na new posts.
(Jesu li oni mogli pre da stave new-post stranu kao bookmark?!?)

Vidim da se new posts stranica napuni za 40-50 minuta. Znači, ne dođem na forum 1 dan, i new posts će da napuni nekoliko strana. Jel?
Checkbox da korisnik izabere šta da mu bude home page je jedini valjan izbor. Sve ostalo je malo eto, forsiranje jednoumlja.

Al' ajd' sad' jesam ja mator i namćorast.
Promenio sam bookmarke, i to je to.
Mirno i dostojanstveno ću gunđati u sebi, i pričati kako je nekada sve bilo bolje.
:p
 
Nova oragnizacija sigurno nije hir developera. Znaju profesionalci šta je bolje za većinu. Ko želi stari izgled, ima nekoliko elegantnih načina da reši situaciju. Ja sam umesto promene bookmarka instalirao addon Redirector i početnu stranu preusmerio na listu foruma. Minut posla.
 
OK. A dodatno pitanje...
Kada pristupam sa mobilnog prva strana mi izgleda vrhunski sa dizajnerske strane na tamnoj temi, jedino mi očima smeta ova orange labela NEW, jer su mi u tom pregledu uvek sve "new". Može li se nekako eliminisati ta ikona, ili učiniti transparentnom i sl...?
Hvala unapred.
Pogledajte prilog 421620
Znači slaba vajda za ovu izmenu, da se ne nadam :)
 
Iskreno meni je ovo bez veze. Nazovi promena i to na silu. Sad mogu da vidim sta se desava u svetu overclockinga. Iskreno me zabole za to. Da, to je samo jedan klik vise, jedan klik vise bez razloga.
 
Blagi uzas preko mobilnog telefona. Klikom na Benchmark mi izbacuje kojekakve gluposti ( koje me ne zanimaju ) a ne na liste koje su bile pre. Prvo sam mislio da je bug. Sada znam da je to feature. Moze li klikom na Benchmark, link da nas vodi na privatne poruke pa da odatle idemo dalje?
 
Pa rečeno je da je samo testiranje, možda bi trebalo anketa da se postavi, brže bi se došlo do zaključka.
 
Prilično često se to dešava ali ni drugi forumi nisu imuni na to. Tom's je recimo skoro svaki dan pun toga. Jedini izlaz je da se manuelno proverava svaki novi post i svi novi članovi 24/7. Možda bi AI mogao da pomogne.
 
Naravno da se spamuju svi forumi, nije to problem. Meni je licno bilo zanimljivo videti skoro celu pocetnu stranu na kineskom.
 
Posebno je zanimljivo videti latest post page kad strani botovi ispamuju forum. Kao sto se jutros desilo.
znao sam da ce se to desiti, pretpostavka je i da su veci broj od pominjanih novih 25000 clanova koji su usli u statisticku analizu ulaska na forum :)
Predlog kvacica: 'nsind' i placam je 100din mesecno :)
 
Naravno da se spamuju svi forumi, nije to problem. Meni je licno bilo zanimljivo videti skoro celu pocetnu stranu na kineskom.
Ovo se dešava svaki dan, rani ujutru. Ono što se primećuje je da su ti novoregistrovani članovi s nazivom "University of...nešto" ili "College of... nešto". Bar za početak se može napraviti provera kod registracije na osnovu ključnih reči u nazivu tog što se registruje i odoše, bar ovi, kineski botovi (dok ne provale zašto ne mogu da kreiraju nalog).
On topic, nova početna strana je ugađanje novim naraštajima, me no like it. Možda sam mator, ali standard je standard. Neka oni klikću još 1 klik, ako ih BAŠ zanimaju novi postovi iz svih podforuma. Nas stare ostaviti da koristimo na način otkako valjda postoji forum.
 
Tako su govorili i za prelazak na novi forum, pa Tapatalk kako će svi da odu i kako će sve da propadne, a ono forum dobio 25.000 novih članova i uvećao se sadržaj duplo...

Zvučić kao Željko Mitrović kada počne da pravda Pink 😁
 
Ovo se dešava svaki dan, rani ujutru. Ono što se primećuje je da su ti novoregistrovani članovi s nazivom "University of...nešto" ili "College of... nešto". Bar za početak se može napraviti provera kod registracije na osnovu ključnih reči u nazivu tog što se registruje i odoše, bar ovi, kineski botovi (dok ne provale zašto ne mogu da kreiraju nalog).
On topic, nova početna strana je ugađanje novim naraštajima, me no like it. Možda sam mator, ali standard je standard. Neka oni klikću još 1 klik, ako ih BAŠ zanimaju novi postovi iz svih podforuma. Nas stare ostaviti da koristimo na način otkako valjda postoji forum.
Колико се мени чини, млађи слабије користе форум од нас маторих ? Или грешим ? Има ли нека статистика ?
Izgleda da se sve vrti oko brojeva, kvantitet na prvom mestu, pa sve ostalo.
Зависи шта цени модерација, присутност на форуму, број послатих порука на форуму или и једно и друго.
 
Nije problem prelazak na drugačiji izgled, problem je što se primoravaju svi korisnici... Očigledno je da ima dosta ljudi kojima se ne svidja, posebno medju nama starijim korisnicima tj. članovima.
Kao što reče neko gore a i ja spomenuh u drugoj temi, smatram da je najbolji kompromis: dajte nam opciju da izaberemo izgled putem "checkboxa" ili slajdera kao za dark/light temu, koja će ostati vezana za svaki profil prilikom logovanja i "mirna Bačka".
 
Nazad
Vrh Dno