Šta je novo?

Nov android telefon do 250 eura

resku

Cenjen
Učlanjen(a)
03.04.2013
Poruke
29
Poena
154
Kupujem android telefon do 25 eura nov pa zelim da mi preporucite neke modele. Potrebno mi je da telefon brzo radi, da ima dobar ekran, prosecnu kameru, dobru podrsku sto se tice update-a. Razmisljao sam o sony xperia sp (190e)... Ko koristi ovaj model nek napise kako ga sluzi.
 
Ja se izvinjavam Alcatel sam pomenuo uzgred onako bzv jer je jeftin, a sto se tice granice da do 4,5", jer imam S3 koji mi je veliki ako hocu vece razmislicu o tabletu, a ovo mi treba za razgovor, internet po potrebi i da slikas nesto da je dobra kamera - sta ce mi veci da se tresem da mi ne ispadne iz ruke, da sednem na njega - nznaci da je funkcionalan.
 
Imam dva pitanja:

Da li je pametna kupovina G2 posle S3 i da li neko moze da povuce paralelu izmedju ova dva telefona u smislu trajanja baterije, cujnosti u slusalici, jacini zvona i signala.

Drugo pitanje sta je bolja kupovina G2 mini duos ili S4 mini duos?
 
Koji od ova tri telefona je najbolje uzeti?

1. Sony Xperia M

2. Alcatel OneTouch Idol 2 mini

3. Samsung Galaxy S Duos 2

Uzecu preko mobilnog provajdera za dinar, tako da mi je u interesu da izaberem najskuplji. Inace mi nije bitna opcija dual sim i nije mi bitna kamera.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice G2 vs S3, apsolutno sve je na strani G2 osim osnovne funkcije telefona (mikrofon je na 50% G dvojki los i zahteva posebnu tehniku prilikom razgovaranja).
 
^ cim malo, za par mm pomeris G2 iz neke idealne pozicije koju su LG inzenjeri zamislili sagovornik te ili ne cuje ili je zvuk ocajan, mutan, sa distorzijama a najcesce od svega toga po malo. Znaci ti cujes sagovornike normalno ali oni tebe uglavnom ko iz bunara sa katranom. Pitao sam ovde za resenje da bih poslao tom ortaku (bas sa S2 i S3 je presao na G2 i dosta se nervirao) i neki clanovi su mi poslali par nacina na koje to navodno moze da se resi ali problem je ostao.. e sad mozda G3 softver za G2 resava problem, ne znam to nisam probao ali G2 nikada ne bih kupio samo zbog te gluposti, inace je za svoju cenu odlican telefon i trazi jos neke sitne intervencije oko softvera ali nisu ni ostali mnogo bolji, uglavnom da nema tu glupost kao telefon ne bi imao neku ozbiljnu manu. Samo ti ipak dobro proveri da li je problem resen i kako, ako jeste za te pare tesko da postoji nesto mnogo bolje od G2, posebno ako je dugo trajanje baterije prioritet.
 
^ vidim da si napisao da ti je bitna i jacina signala, na telenoru u ovom delu Srbije G2 ima ok signal ali prema recima ovog ortaka S3 je bolji. E sad, to zavisi i od kvaliteta same mreze, pokrivenosti itd.

Za 250e tesko da postoji neki mnogo bolji telefon od G2, posebno kada je trajanje baterije prioritet ali ako na G2 i dalje postoji problem sa kvalitetom zvuka koji sagovornik cuje.. samo zbog toga nikada ne bih kupio G2. Najbolje bi bilo da nekako proveris, testiras malo G2 i procenis da li ima taj problem sa zvukom koji (ne)cuje sagovornik.

Ako nema onda opusteno mozes da kupis G2 jer tesko da postoji telefon za 250e sa takvom specifikacijom i odlicnom autonomijom. E sad posto su pale cene a pojavili su se i neki kineski telefoni sacekaj jos neku preporuku.

S4m je imao jedan ortak (obican, ne dual sim) i to je ok telefon.. nista specijalno ali sasvim dobar, par ljudi sa foruma ima (ili su imali) dual sim verziju pa mozes njih da pitas, mislim da su pisali u S4mini temi. G2 duos nemam pojma kakav je.. verovatno je i on ok ali ne znam za zvuk..
 
Poslednja izmena:
Ja takodje mislim da je cinjenica da ima Android 4.2 be z mogucnosti upgrade-a na 4.4 najveca mana. A ne bih se slozio da Gigabyte nije proveren proizvodjac!!!!
 
Ja sam uzeo Htc Desire 816 i nemam nekih velikih zamerki,malo sam se zeznuo,još ne mogu da se naviknem na veličinu,mnogo je glomazan. U praksi je odličan, ekran je dobar,zvučnici odlični,baterija solidna,performanse dobre. Još nije zabagovao,niti imao manjka memorije. Ja sam ga kupio na kp za 250 eura sa 6 meseci garancije.
 
Proveren proizvođač pc komponenti, ali telefona... :) Izvini ako sam te povredio...

Nema govora o povredjivanju ili vredjanju, daleko od toga. Hteo sam da kazem da je Gigabyte ozbiljna firma i da ne bi sebi dozvolila da izadje na novo trziste a da pri tom krnji tesko steceni renome. Ne znam da li si imao u Guru G1 u ruci, no, mogu ti potvrditi da apsolutno opravdava ime firme koja ga potpisuje i mislim da u tom cenovnom rangu niko, u ovom trenutku, na trzistu ne nudi nista kvalitetnije niti bolje po performansama. Slobodno navedi telefon koji za 200-250 EUR daje vise i bolje, mozda sam ja propustio da uocim takvu ponudu na domacm trzistu. I da, pricamo o NOVOM telefonu za tu cenu.
 
Poslednja izmena:
Ma zezam se, zbog onih nekoliko uzvičnika, mislio sam da si se uvredio... Dobro, kad gledamo zvaničan uvoz, cene na belo (ne divlje radnje i oglase)... Dobra je kupovina.
 
Taj Gigabajt nije los na papiru ali mislim da vredi dati 50€ vise za g2. Najvise zbog apdejta i xda podrske koju g2 ima i sa njim mozes da radis sta hoces. Dok je taj telefon zakucan na Android 4.2 i to mu je. Naravno g2 ako pozelis da prodas prodaces ga mnogo lakse i brze i za vise para nego Gigabajt.
 
Taj Gigabajt nije los na papiru ali mislim da vredi dati 50€ vise za g2. Najvise zbog apdejta i xda podrske koju g2 ima i sa njim mozes da radis sta hoces. Dok je taj telefon zakucan na Android 4.2 i to mu je. Naravno g2 ako pozelis da prodas prodaces ga mnogo lakse i brze i za vise para nego Gigabajt.

A koliko kosta NOV LG G2? Ja videh ove cene:

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3935/LG/G2-D802-16GB

Ako ima negde NOV za 200-250 EUR javi da i ja uzmem jedan.

A sto se tice Gigabyte evo i njegove cene na istom sajtu:

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3960/Gigabyte/GSmart-Guru-G1
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno