Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Ja čekam najvljeni MS640 da vidim cenu ali i sam izgled telefona na šta liči (video sam l535 i ne svidja mi se jer izgleda kao cigla u odnosu na 735) . Ovaj 735 je jako lep i jako mi se sviđa ali me odbijaju ti problemi u vezi sa restartom i nekako mi bzvz da kupujem nešto što već znam da ne radi kako treba. Moguće da je problem u hardveru jer kod frenda l630 radi kao sat što me je i opredelio da se prebacim sa androida na WF.


L735 kod mene nikad nije imao problem sa restartom. Uzet sa vip mreze. Četiri meseca ga koristim i super radi. Svi se žale na l730.
 
Supruga koristi 730 iz za ovih mesec-mesec ipo ni jedan restart
 
A jel fenomen restarta povezan sa telefonima koji se dekodirani ili taj problem imaju i oni koji su legano uvezeni?
 
Pitanje je da li uopšte ima dekodiranih Lumia na tržištu jer ako je uopšte moguće, uglavnom je neisplativo
 
Ja imam 735 nekih dvadesetak dana(preko operatera) . Nisam imao nikakvih problema. Koliko sam ukapirao, probleme sa restartom imaju uglavnom na 730. Možda treba videti da li postoji neka pravilnost u smislu toga da li su telefoni kupljeni od operatera, iz onlajn šopova ili legalnih uvoznika..
 
Poslednja izmena:
Nema pravila. Većinom su restarti na 730 jer je većina ljudi kupila 730 jer su operateri dosta kasnili pa im je bolja varijanta bila dualsim a samo je mts nudio dualsim ali ni oni nisu od početka to radili.. Nema nikakvog pravila kako se kome zalomi. Ja sam isti dan uzeo sebi i kevi. Ona je već imala 7-8 restrta a ja samo 1 od 13. januara.
 
Poslednja izmena:
I ja ga sad svlačim. Jel ima mobile data jel 359 ili ?
 
Ih 375
 
Mobile data u notification centru sam primetio i ništa više. Ali je lepo što nas vlasnike 730 MS nije zaboravio ali se načekašmo. 735 je dobila apdejt pre više od mesec dana
 
Ovaj novi update utiče negativno na bateriju. Baš baš negativno. Trajanje mi je duplo kraće. Skinuo mi je 55% a telefon uopšte nisam koristio s upaljen bio samo wifi.
 
Pogledaj šta imaš upaljeno od aplikacija, možda se nešto zaglavilo , uradi soft restart za početak pa vidi.
 
Kod mene je normalna potrosnja baterije, proveri sta srce u pozadini kao sto kolega kaze.
Mobile data u notification centru sam primetio i ništa više.
Sad je moguce podesavati za koje vreme da se ponovo upali WiFi nakon gasenja, kao i kad da se automatski restartuje telefon da bi instalirao OS update. Mislim da tog nije ranije bilo...
 
Definitivno neki drain jer ni ja nemam problema nakon apdejta
 
Izgleda da ovaj update resava problem restartovanja kon Nokije 730. :D Pa je samim tim i update kasnio za 735. Znao je Microsoft za restartovanje, ali se nije oglasavao, pa je zato kasnio sa 730, da bi resio ovaj problem. Izgleda da je resen problem i sa SD karticom, a u raznim podesavanjima je malo interfejs promenjen, a negde je nesto i dodato, kao npr. izbor 2g ili 3g mreze. Koliko mogu primetiti, meni se cini da moj telefon nesto bolje radi (konkretno bolje se ponasa na netu, brze i stabilnije otvara stranice) kao i da baterija nesto duze traje, doduse ja ga punim svako vece i gledam da ga ispraznim do veceri, ali nema naglog padanja stanja baterije kao pre. Desavalo se da mi se tokom noci baterija isprazni oko 16%, a sada toga nema. Ja sam update dobio pre 2dana 2sata i 36minuta. :D Ipak nije dzabe izbacen update....
 
Milane, molim te ne širi dezinformacije. Update nije rešio ništa, nažalost iz prve ruke to mogu da potvrdim. Takođe sam primetio da ni telefon lošije radi. Sporije otvara aplikacije, otvori oovremeno pogrešnu aplikaciju, kao da touch nije precizan pa kliknem na nešto pored onoga što sam hteo. Ništa se nije promenilo ni u vezi sa sd karticom. Jel može pomoć? Gde se nalazi podešavanje za automatsko paljenje wifi posle određenog vremena ?
 
Poslednja izmena:
Meni nakon update-a sve radi savrseno kao sto mi je radilo i pre njega,nemam restarte,baterija rastura,aplikacije rade brzo i nema pucanja...
 
Jel može pomoć? Gde se nalazi podešavanje za automatsko paljenje wifi posle određenog vremena ?
Moras prvo iskljuciti WiFi u podesavanjima pa ce ti se pojaviti opcija da ponovo ukljucis za 1h, 4h, 1 dan.
 
Na koliko crtica vam je signal i na kojoj mrezi, meni je na mts mrezi skoro uvek na 3 crte (od 5 mogucih) Nekad predje na 4. , neki put padne na minimum ali je gotovo uvek na sredini. Jel to normalno ili bi ipak trebalo da bude na maksimumu, makar u nekim delovima grada?
 
U slotu 1 mts postpaid, a u slotu 2 mts prepaid. Postpaid uglavnom 3-4 crte, dok prepaid uvek pun signal.
 
Zar nije 3g signal uvek slabiji? Pa na 2g imate pun signal dok na 3g ne.
 
Da li je moguće podestit da radi MMS na MTS-u? Druga kartica je Telenor i MMS radi.
 
Ja nisam uspeo da podesim a svašta sam od podešavanja probao, mada se ne sekiram mnogo oko toga jer MTS naplaćuje mms poruke bez obzira na postpejd paket a za slanje fotki koristim mejl, viber itd...
 
Milane, molim te ne širi dezinformacije. Update nije rešio ništa, nažalost iz prve ruke to mogu da potvrdim. Takođe sam primetio da ni telefon lošije radi. Sporije otvara aplikacije, otvori oovremeno pogrešnu aplikaciju, kao da touch nije precizan pa kliknem na nešto pored onoga što sam hteo. Ništa se nije promenilo ni u vezi sa sd karticom. Jel može pomoć? Gde se nalazi podešavanje za automatsko paljenje wifi posle određenog vremena ?

Sta da ti pametno kazem? Rekao sam sta sam imao, za sada update resava problem kod mene, kada se restartuje ja cu napisati da ipak nije resio...
 
ja isto mislim da ne mogu obe slati MMS jer isključivo zavisi od veze za prenos podataka, a tu je opet najbolje izabrati SIM1.
 
Sta da ti pametno kazem? Rekao sam sta sam imao, za sada update resava problem kod mene, kada se restartuje ja cu napisati da ipak nije resio...
to je isko kao i sam restart. Niko ga je imao, neko nije, nekom je update rešio, nekom nije i tako u nedogled. Ja sam imao samo jednom restart tako da o rešenju ne mogu da sudim, ali ako je rešio lepo je znati da je u pitanju bio softver.
 
Nazad
Vrh Dno