Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Nedavno su sva tri operatera kupili licence, pominjan je maj za 4G testove.
Na jesen će država prodati licence za još frekvencija kada ugase analognu TV.
 
Dvoumim se izmedju ovog telefona i 640. Kod 735 me brine restart koji se desava, nisam pametan sta uzeti.
 
Aко ти није хитно, стрпи се још мало док се не појаве ова два модела, па ћеш моћи лакше да процениш.

Из ове перспективе не може нико да каже да ли је боље узети 73х или сачекати 64х.
Сем оних кратких контаката с телефоном у Барселони, мислим да нико још није имао прилику да направи неку доообру рецензију.
 
Poslednja izmena:
Evo da i ja prijavim restart, posle 6-7 dana koriscenja malopre sam primetio da se telefon ugasio tj. resetovao sam od sebe. Mozda je vezano za SD karticu, dok sam drzao samo muziku i slike sve je bilo u redu, zadnjih dan-dva sam prebacivao par aplikacija na karticu i evo desilo se....
 
Poslednja izmena:
Interesantno, moja L730 koji sam kupio 13.01. je uvezao Comtrade a dobavljač je Nokia Group Finland, napravljena u Kini 2014. Lumia 730 koju sam danas dobio iz mts-a i onda prodao je takođe uvezao Comtrade, dobavljač je Microsoft Mobile a napravljena je u Vijetnamu 2015. Nisam imao vremena a nisam ni hteo da proverim verzije softvera i hardvera jer sam je prodavao pa ako neko ima ovu novu vijetnamku neka okači screen sa informacijama da uporedimo hw i sw revizije.

Prelomio sam i uzeo L730 pre par dana. Vijetnamac, 2015. godina, bela verzija.
Do sad se nije restartovao. Drzim upaljenih par aplikacija u pozadini, pa cu primetiti kad se restartuje kad ga ne koristim. BTW, koju aplikaciju koristite za proveru uptime?
Info:
1.png
 
Prelomio sam i uzeo L730 pre par dana. Vijetnamac, 2015. godina, bela verzija.
Do sad se nije restartovao. Drzim upaljenih par aplikacija u pozadini, pa cu primetiti kad se restartuje kad ga ne koristim. BTW, koju aplikaciju koristite za proveru uptime?
Info:
Pogledajte prilog 165053

Za proveru uptime-a - "WP Uptime". Inace, sto se restarta tice, ako se ne bude desavalo na dnevnoj bazi, nece mi predstavljati problem ako se povremeno resetuje. Telefon je toliko fantastican da mi ovo oko restarta deluje kao nesto sa cim definitinvo mogu da zivim, naravno ako ne postane ucestalo, da ne cuje zlo. :)
 
Meni je na kinezu revizija hardvera 1.0.0. ostalo je otprilike isto
 
Ovako
 

Prilozi

  • wp_ss_20150314_0002.png
    wp_ss_20150314_0002.png
    188.2 KB · Pregleda: 127
Jel imate Cortanu ?
 
Dosta pregledniji od wp uptime a ima i live tile.
 

Prilozi

  • wp_ss_20150314_0003.png
    wp_ss_20150314_0003.png
    89.4 KB · Pregleda: 130
Kolega sa L735 reče da je dobio "Gordanu" uz najnoviji update na prethodnim stranama. Koliko je/će biti funkcionalno za naš region ne znam.
 
Cortana na 735 bila aktivna još u decembru (US region setovan). U principu je upotrebljivo, nije samo za demonstraciju.

Zna da pronađe što-šta po okolini, navigira, nudi restorane, lokalne vesti, prognozu daje u Celziusima od pre neki dan.
Podseća na obaveze u zadato vreme ili na prepoznatoj lokaciji u krugu od 100nak metara (moraju se zadati engleski nicknames za lokacije jer ne ume da čita naše ulice i nazive, pritom se koristi Maps aplikacija a ne HERE). Prepoznaje čak i ponešto od naše muzike na slušanje. Hoće da ispriča vic, otpeva pesmicu, nađe sve na wikipediji, bingu, pušta muziku sa SD i tako to...
Hoće da pozove osobu, pošalje sms, skype itd samo se ime mora čitati po engleski... nekako. Tako mi žena Dragana postade Dragon. :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Hahaha. Pa onaj s-voice na galaxyju bolje radi.
 
Za Goxy-ja: Imam Cortanu ali samo kad namestim na US regiju.
 
Poslednja izmena:
Hahaha. Pa onaj s-voice na galaxyju bolje radi.
Ćerka ima Samsung S3 sa S-Voice... šta je znam, ne trošim Android, čini mi se da je Google Now bolji.
Cortanu zaista upošljavam, ne ide baš glatko ali za par godina može biti jako korisna tehnologija.
Tj. nije samo da se pokaže kao fora i zaboravi.
 
I kod mene je kinez. Malo pre sam popio reset. Inacće se telefon ceo dan čudno ponašao. Tipa, neće da ipe u galeriju ili kliknem da otvori skype a on otvara neku sasvim drugu stvar. Cortana se pojavila sa update-om.
 

Prilozi

  • wp_ss_20150315_0001.png
    wp_ss_20150315_0001.png
    102.5 KB · Pregleda: 142
To je samo dokaz da update ne rešava problem. Neki na netu čak tvrde da je do punjača. Svašta. U svakom slučaju ja sam još uvek na jednom restartu a 2 meseca ga imam.
 
Ja sam uzeo preko mts-a telefon pre par dana, super je sve i konacno sam eto resio pitanje telefona. Jos naravno nisam imao nijedan restart i nadam se i da necu :D Samo mogu da potvrdim da meni stoji da je Hardware Revision 3.0.0.0. a ne 1.0.0.0, ne znam ima li ikakve vee sa restartom... Jedina mana koja mozda i nije mana telefona, jeste sto ponekad double tap wake nece iz prve da radi, ne znam je li do telefona ili do mene jer ne radim to na pravi nacin. Desavalo mi se kad sam uzeo telefon da ne mogu iz 7,8 puta da pogodim :D sada obicno iz prve ili iz drugog treceg puta uspem :D
 
Ako je dugo u sleepu onda neće iz prve double tap to wake. Taj što si uzeo je vijetnamac iz 2015. Ima i on te probleme. Imaš pre nekoliko strana prijavu,ali opet to je od korisnika do korisnika. Instaliraj Husoftware uptime pa prati situaciju.
 
Poslednja izmena:
Double-tap ima neka razna pravila da se ne bi slučajno aktivirao.
Npr. ako se takne ekran ne radi double-tap jedno tri sekunde, ne radi uz ivice, ako je razmak između tapova veći od par milimetara ili interval duži od reda pola sekunde (pišem po sećanju)...
 
Za sad koliko sam testirao treba malo jace vrhom prsta/jagodice po sredini ekrana, tad uvek upali.
Jel' ima negde kod nas da se uzmu original maske ili je ebay jedina opcija?
 
Poslednja izmena:
Evo ovako, sto se tice double tap-a, ono sto kod mene uvek upali je da dva puta tipnem ekran vrlo blago , gotovo da jedva pipnem i uvek upali iz prve. Naravno, vremenski razmak izmedju dva tapa treba da je sto kraci. Nego jel se desava nekom da kada slajduje na gore kako bi otkljucao ekran cuje neki put onaj "klik" a neki put ne? Isto tako, kad odem u Lumia Camera cujem taj klik cesto a neki put ne cujem uopste? Sto se tice restarta, imao sam onaj jedan restart koji se desio posle 6-7 dana koriscenja telefona, mislim da je vezano za to sto sam prebacio aplikacije na sd karticu, evo od kako sam vratio aplikacije na internu memoriju sve ok radi. Goxy hvala za Husoftware uptime, mnooogo je jasniji nego WP uptime. !

edit: Kako korigovati rec pri pisanju poruka, kad recimo hocu da korigujem pogresno napisano slovo u sredini reci? Ne vidim da ima opcija strelice za nazad?
 
Poslednja izmena:
Zadržiš prst na reči koju hoćeš da urediš i tu ti se pojavi kursor koji onda možeš da pomeraš kako hoćeš.
 
Lumia 735 ima skriveno obavijesno LED svjetlo. Zanimljiv clanak od WP novosti.
 
Da li je neko instalirao Windows 10 preview i kakvi su utisci, prvestveno oko stabilnosti?
 
Ljudi planiram da kupim L730 narandzastu i to u it shopu koje je valjda ovlasceni distributer, e sad me zanima taj problem oko restarta i porekla, jel postoji sansa da ja to na licu mesta nekako proverim pre kupovine?
 
Ljudi planiram da kupim L730 narandzastu i to u it shopu koje je valjda ovlasceni distributer, e sad me zanima taj problem oko restarta i porekla, jel postoji sansa da ja to na licu mesta nekako proverim pre kupovine?

Oko restarta nema sanse da nista proveravas, on se jednostavno desi, nekom cesce, nekom redje. Meni se nije desio prvih sedam dana a evo sada u zadnjih par dana dva puta. Medjutim, mislim da ljudi prave big deal oko tiga, sa tim se moze ziveti, to sto tel. nece biti funkcionalan par sekundi po meni nije toliko strasno. Sve ostalo je na strani Lumie 730, sjajan telefon u svakom pogledu. Moja apsolutna preporuka za kupovinu.
 
Slazem se u principu, kao ponosni vlasnik od skoro... I takodje preporucujem svima, super je telefon. Za sada nemam problema, ali generalno, malo je iritirajuce da u godini 2015oj se izbacuje na trziste nesto sto kosta kao mesecna plata u Srbiji (za srecnike koji imaju posao) i da se posle toga restartuje ili na bilo koji drugi nacin zeza... Ma bre i da je 50 dolara to mora da radi kao sat i tacka. Inace nemoj ni da izbacujes proizvod na trziste. E sad, ako je to stvar aplikacija, mem kartica itd itd na sta MS ne moze da utice realno, to je vec druga stvar.
 
Ja čekam najvljeni MS640 da vidim cenu ali i sam izgled telefona na šta liči (video sam l535 i ne svidja mi se jer izgleda kao cigla u odnosu na 735) . Ovaj 735 je jako lep i jako mi se sviđa ali me odbijaju ti problemi u vezi sa restartom i nekako mi bzvz da kupujem nešto što već znam da ne radi kako treba. Moguće da je problem u hardveru jer kod frenda l630 radi kao sat što me je i opredelio da se prebacim sa androida na WF.
 
Nazad
Vrh Dno