Šta je novo?

Niste normalni :)

Jel se ti zezas ili sta? Procitaj makar poslednju recenicu posta pre tvog, mislim ono...

Hint: Poboljsavaju grafiku u igri
 
Pa to sam i mislio ali reko da proverim da ne vucem dzabe 200 MB sa neta. Nego jesu li to oficialni pakovi ili sta?
 
Narode eto mene opet. I opet sa malom molbon za savet/pomoć.
Naime, radi se o kvestu za boginju Boethias. Našao sam podvodni grad, vidim onaj kip (noge stoje a torzo i glava su pored) i kapiram da treba da "popričam" sa glavom boginje ali nikako da otpočnem komunikaciju. Priđem glavi koliko god je moguće, stiskam space ali ništa. Ima li neka caka za ovo. Stvarno mi nije jasno šta može biti problem? Kao što rekoh glava sa kojom sam probao da pričam je odmah pored kipa. Obronio sam celu ruinu i ne nađoh ništa drugo što je slično. Ima li možda neka druga dalje od ruine?
 
Poslednja izmena:
Apsolutno mora da moze. Spustis se skroz, skroz do dna i aktiviras glavu sa space. Mora da moze, ja sam tako...
 
Hvala na odgovoru filipenko, ali izgleda da je (nažalost) u pitanju neki bug kod mene. Evo, već celih pola sata pokušavam sve i svašta (kružim oko nje, prilazim joj sa raznih strana, pokušavam sa raznih distanci, bacam magije :D ) ali ne ide. Dobijem ja identifikator karaktera, ono "Ruined shrine of Boethiah", ali od toga nema puno vajde.
Ništa, probaću sa nekom zakrpom, ili ću staviti ekspanzije pa će to možda popraviti stvar, da ne smaram više.
Poz.
 
Hm, a jesi li dobio kvest kako valja? Pricao si sa onim Khajitom na ostrvu na krajnjem severoistoku? Ili si samo cuo roumor o potonulom gradu?
 
Pričao sam sa mačorom, i to dvaput. Drugi put zato što sam pomislio da sam nešto propustio (iako sam imao kvest u knjizi) pa me nije mrzelo da ponovo putujem do njega i klikćem na jedan po jedan topik.
Ma znaš ga već, lupeta kojekakve gluposti o tome kako zmajevi postaju nevidljivi kad lete blizu tla i da moram da letim stvarno visoko ako hoću da ih vidim a ja sam sve to morao da čitam. Ma budala :).
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
kako je nema ? evo ja sad sam probao link i radi...probaj ponovo mozda je privremeno bila nedostupna...
 
Ok, evo sada radi. Doduse, manja je od onih na koje sam nailazio.

Evo sta mi jos treba:
Komsija je negde skinuo neki plug-in koji omogucava da se negde (ako se on dobro seca) u blizini Balmore pojavi dvorac (ili sta vec). U njemu postoje "lutke" (koje sluze istoj svrsi kao one u izlozima butika). Znaci na njih se mogu ostaviti kompleti opreme. Takodje ima dosta sanduka. Dobija se i neki presten za teleportaciju do zamka i nazad.
Ovo mi treba (jos nisam resio da li bi ubilo igru da je koristim) jer sam pre 9 meseci presta da igram Morrowind (a bio sam 56-ti nivo :) ) pa bih sada da krenem izpocetka sve. Da, lud sam. :D
 
Lud? Neeeee! Samo imas viska vremena, a manjka novih dobrih igara. :D
 
:)
Pitanje za Filipenka:
Posto sam ovog puta uzeo da se patim sa lukom, da li ona zenska u Foreign Quarter one enchantovane strele obnavlja (sto se nadam) ili kada ih sve pokupujem, nema vise? Sigurno znas na koju mislim posto prodaje samo Marksman oruzje i lukovi su svuda pokaceni.
 
Svi trgovci obnavljaju svoje zalihe nakon 24h, prema tome samo treba da se vratis sutradan ili pak da odmoris...
Ali nije ona jedina koja prodaje nabudzene strele, njih ima kod svakog dobrostojeceg weaponsmirtha u svim gradovima
 
Mislim da nisi u pravu. Nisam uzimao nabudzene strele jer nisam imao para. Ali uzimao sam obicne i imala ih je oko 550 kada sam prvi put kupovao. Kada sam se kasnije vratio (nakon sto sam se nekoliko puta odmorio vise od 24 sata), ona je imala umanjen broj za onoliko koliko sam do tada kupio. Mozda obnavlja samo nabudzene strele.

Nego evo sta je sada veliki problem.

Posto sam dosao do para, krenuo sam sa treningom za Marksman. I posto prilikom raspodele nisam nista davao na strength, odjednom je nakon sto sam dostigao Agility na nivo 78, strength sa 38 pao na 23 i zacrveneo se.
Nakon sto sam probao da treniram acrobatics (koji je sada 56 nivo) javljena je poruka da ne mogu da ga budzim iznad njegovog governing nivoa (a to je strength koji je na 38). Kako jebote sada da izadjem iz ovog s*anja. Ako nastavim da dizem Agility, strength se smanji na 23. Sada sam prilikom svakog podizanja dao po 1 poen na strength (i on iznosti trenutno 42) ali kako sada da doskocim do 56 koliko je acrobatics, posto je on jedini skill medju ostalima ciji je governing atribut strength. Svi ostali imaju za governing:Agility, Inteligence i Speed. Ajd' pomazi. :)
 
Za ono prvo - ne razumem, trebalo bi da se obnavlaju i obicne i nabudzene strele. Prvi put vidim tako nesto, mozda ti se desio bag

Za drugo - da nisi navukao bolestinu? U morrowindu postoji nekoliko bolesti koje smanjuju atribute, cak se zahteva da kao deo prorocanstva navuces na sebe jednu od njih. Mozda si upravo na toj deonici...Crveni broj oznacava da je neki atribut opao sa svoje prvobitne vrednosti, beli da je neki atribut iznad svoje objektivne vrednosti, nabudzen nekim itemom.

Taj tip problema ima 2 leka:

1) potion of restoration. To je lek ukoliko je do smanjenja atributa doslo zbog bilo kog razloga osim bolesti. Znacii kupis negde restore strength potion

2) potion of cure bligh/common/neka treca dissease. To je ukoliko si se razboleo...Pogledaj ikonice u dnu ekrana kad si u inventory modu, kad prevuces misem preko njih trebalo bi da ti kaze da li si bolestan i koji je tip bolesti
 
twister je napisao(la):
Komsija je negde skinuo neki plug-in koji omogucava da se negde (ako se on dobro seca) u blizini Balmore pojavi dvorac (ili sta vec). U njemu postoje "lutke" (koje sluze istoj svrsi kao one u izlozima butika). Znaci na njih se mogu ostaviti kompleti opreme. Takodje ima dosta sanduka. Dobija se i neki presten za teleportaciju do zamka i nazad.
Mod se zove "sweet house" a može se skinuti sa sajta "Game Spot" (link ). Registracija je obavezna, ali srećom besplatna.
Uslov za rad ovog moda su instalirane obe ekspanzije. Čisto da znaš, da ne skidaš 12MB samo da bi to saznao.
Na istom sajtu postoji još jedan sličan mod kojim se dobija toranj pun praznih sanduka blizu Balmore ali sam zaboravio kako se tačno zove (valjda nešto sa "tower" :) ).
Poz
 
Poslednja izmena:
filipenko je napisao(la):
Za ono prvo - ne razumem, trebalo bi da se obnavlaju i obicne i nabudzene strele. Prvi put vidim tako nesto, mozda ti se desio bag

Za drugo - da nisi navukao bolestinu? U morrowindu postoji nekoliko bolesti koje smanjuju atribute, cak se zahteva da kao deo prorocanstva navuces na sebe jednu od njih. Mozda si upravo na toj deonici...Crveni broj oznacava da je neki atribut opao sa svoje prvobitne vrednosti, beli da je neki atribut iznad svoje objektivne vrednosti, nabudzen nekim itemom.

Taj tip problema ima 2 leka:

1) potion of restoration. To je lek ukoliko je do smanjenja atributa doslo zbog bilo kog razloga osim bolesti. Znacii kupis negde restore strength potion

2) potion of cure bligh/common/neka treca dissease. To je ukoliko si se razboleo...Pogledaj ikonice u dnu ekrana kad si u inventory modu, kad prevuces misem preko njih trebalo bi da ti kaze da li si bolestan i koji je tip bolesti

Obicne strele se ne obnavljaju (bar kod nje) dok se nabudzene (koliko sam primetio) obnavljaju.
Za bolestinu si bio u pravu. :) (to sam se i sam setio, mada mi je trebalo malo vremena. Sta ces, 9 meseci je ipak 9 meseci pa se zaboravi :) )
Znam da cu kasnije resavajuci neki quest u Mournholdu za Almalexiu dobiti spell koji skida te zaraze. :)

@ganelon: Hvala za info. Inace ja igram Morrowind sa oba expanisiona, zadnjim patchem i 8 officialnih plugin-ova. :)
 
Evo naleteh na veoma zanimljivu mapu koja pokazuje tacne lokacije raznih pecina, grobnica, naselja itd.

Kod:
[b]URL   [/b]http://mondgesaenge.de/MGES/morromap/morromap.zip
[b]Referer   [/b]http://home.arcor.de/schlauerhamster/

To je offline mapa, online mape koja se moze pogledati ovde:

Kod:
http://mondgesaenge.de/MGES/morromap/index.htm
 
Poslednja izmena:
Pa sta mogu :)
Ja evo igram po drugi put i ovoga puta 'razvaljujem' sve questove. Necu stati dok ga komplet ne zavrsim. Trenutno sam obisao oko 70% mape, master u svim guildovima osim u morag tong-u. Jedan me quest deli od mastera u House Redoran i na nekih 30-40% sam od main quest-a. Posle jos samo Tribunal, i ono gore severo-zapadno ostrvce. Taman dok ne izadje Oblivion. :)
 
Ma ubedljivo najbolja mapa je ona koju je Roy Jones Jr. predložio na 5. strani ovog treda. Nažalost, link više ne gađa RAR već otvara neki page. Veorovatno je sama mapa dislocirana u neku arhivu pa je i URL drugačiji. Bilo kako bilo, obzirom da je sajt na ruskom, nakačio sam tu mapu (>>download<<) pa ko voli, nek izvoli.
Poz.
 
Treba mi pomoc.
SPOILERS

Ubio sam Sul Senipula ili kako vec se zove i uzeo luk.Takodje sam uzeo u ovoj pecini i soul gem.Da li mogu i kako da zarobim njegovu dusu?
 
Za zarobljavanje duse je neophodno da imas odredjenu magiju, ili da samo oruzje ima taj enchant (Soul drinker, Umbra sword...). A liku je nemoguce zarobiti dusu kada je vec mrtav. Osim toga, kod njega, pretpostavljam nailazis na Grand Soul Gem... to bolje pricuvaj za nekog Golden saint-a.

Prosvrljaj jos malo po threadu, mnogo je bilo reci o tome.
 
aj kad ste vec digli temu, da pitam: kako ste presli zadnji zadnji zadatak u fighters guildu (ubiti sve vodje thives guilda) ? Mislim najmanji problem mi je bio da ih pokoljem sve, veci je problem posle toga sto postanes kriminalac, ne mozes da platis kaznu vec te stqalno napadaju strazari, niko nece da prica sa tobom bla bla. Probao sam sa taunt da ih izazovem ali nece cak ni sa mojih 62 speech craft skila.

PS
Igru sam presao odavno , tribunal sam preso pre dve nedelje, bloodmoon sam poceo ali je toliko smaranje i ponizavanje da necu da igram. Mislim ja sam nerverine, ubijam polu bogove (alemeksija mi je skinula ~3% energije) i sad ja tamo treba da se ucurujem nekom no name komandiru nekog bogu iza nogu outposta i da trckaram i delim alkohol vojnicima ne bi li oni mene udostojili odgovora sta ih muci i zasto moral nizak...mislimmmmmm...Umesto da me se boje i drhte od straha kad me vide i mole boga da ih ne pobijem sve i ne srusim tu tvrdjavu na njih :d
 
Meni nije...
 
heheh ja sinoc iz zezanja pokrenuo i pobio ceo fort na bloodmoon-u sve do jednog, mogu ja i sam da branim to ostrvo hahaha
 
...čime si dovršio prolazak stazom sopstvenog posrnuća! Odličan primer kako zlo kreće od najsitnijih stvari. Bio je previše ponosan da jednom vojniku donese malo radže da zalije, a na kraju je pobio celo utvrđenje u strahovitom masakru. Strašno!

P.S. a te sirote legionare je teško pobiti, ubilo se :)
 
Nazad
Vrh Dno