Šta je novo?

Niste normalni :)

Pa pazi, ako mislis da ti dobro ide, pojuri jednog lika na planinama oko Surana (jbm li ga, valjda se tako zove grad, davno sam igrao), pa ako uspes da ga posibas znaces da si se cool razvio.
I cisto da znas, ako ga pobedis, imaces u kolekciji jedno oruzje koje ce ti se sigurno vise dopasti od tog sekirceta... Mislim, probaj, posto kazes da ti vec fino ide, i pitas da li tako treba :D


Btw, meni su od standardnog neechantovanog oruzja bile najgotivnije Daedric Daikatane, voleo sam sa njima da se sibam iako sam imao skoro sva moguca best of...
 
Voodoo_NBGD je napisao(la):
Hoho, dobio sam Boots of Blind Speed, ne da pičim po mapi nego rasturam :D Doduše moram da ga navodim ko da igram Micromachines, al neka :)

Enchantujes npr. amulet sa "resist magicka" (sto jace to bolje) i stavi ga na sebe PRE cizama, tako da po obuvanju ne oslepis.
 
Ajd da sad ne editujem bez veze, postovali smo u isto vreme...

Meni najveca mana Morrowinda bila je jako lose resen sistem questova, znam da mi je recimo gore navedeni Umbra quest zauvek ostao neresen... Dark Brothershood jeste uvod u tribunal, slobodno malo procackaj po njemu ali nemoj da pocnes sa questovima, suvise si low level lik... (mada, ako regularno shibnes Umbru, mozes slobodno da krenes i njih da resavas)

Za ovog lika sta da ti kazem, meni se to sto puta desavalo, znam da sam popizdeo sa onom ribom iz main story-ja, kad sa njom sipcis do onih ostrva severoistocno. Bila se zaglupila u nekom udubljenju i propistao sam majcino mleko dok nisam uspeo da je odglavim.

Ima neka fora i sa TES construction setom, ali ja se nisam sa tim cimao
 
Zahvaljujem obojici.

Enchantujes npr. amulet sa "resist magicka" (sto jace to bolje) i stavi ga na sebe PRE cizama, tako da po obuvanju ne oslepis.
Kad ti stižeš i da radiš i da igraš Morrowind? :D ;)
 
Voodoo_NBGD je napisao(la):
Zahvaljujem obojici.

Kad ti stižeš i da radiš i da igraš Morrowind? :D ;)

Ne igram; imao sam odmor pretproslog leta pa sam tada igrao. Navukla se budala.
 
Voodoo_NBGD je napisao(la):
Kad ti stižeš i da radiš i da igraš Morrowind? :D ;)

Ovo pitanje se moze postaviti svakome ko igra Morrowind, doduse, malo izmenjeno...

Kada stizes da jedes i da igras Morrowind?
Kada stizes da spavas i da igras Morrowind?
Kada stizes da postujes i da igras Morrowind?
.
.
.

Nego Voodoo, kada smo vec pomenuli Umbru u prethodnim postovima, mogao bi malo da pogledas prve dve strane ovog threada, poprilicno ce ti pomoci. Inace, Umbra je bio i prvi Filipenkov savet, tako da... ozbiljno razmisli o ovome sto ti Spirit govori.
 
Evo ga odličan walkthrough.
 

Prilozi

  • MorrowindWalk.zip
    62.4 KB · Pregleda: 52
Jesam :D

Malopre zovem Filipenka da ga smaram zašto u nekoj grobnici nema lobanje koja mi treba za quest, i onda vidim u walktru-u da sam u stvari bio u pogrešnoj grobnici :lupko: :d To je taj Morrowind i njegova opskurna i teška-za-pamćenje imena :)
Vala neću više da čupam kose i da vas smaram tu za svaku sitnicu, sad ima da igram ko gospodin čovek :)
 
Poslednja izmena:
Da, nabaviš walkthrough i igraš kao gospodin. Gospodski, nema šta :d Jesi li tako i NWN igrao? :d
 
Šatap! :D
Ozbiljno, za voktruom potežem samo kad sam na ivici nerava... ko u školi kad poneseš puške na kontrolni, nije bitno što si učio i verovatno ti neće ni trebati, bitan je piece of mind kad znaš da je tu podrška u slučaju da zapadneš u gomna :)

PS. For the record, NWN sam prešao regularno :)
 
filipenko je napisao(la):
Da, nabaviš walkthrough i igraš kao gospodin.
pa nismo svi imali original sa sve mapom i putokazima u igri :D
sto kaze Voodoo, neka je tu, zlu netrebalo :)
 
lol :) ja sam igrao bez voktrua, ali sam zato bio 45 kad sam zavrsio sa dagoth ur-om :D mislim da sam bio level 18 kad sam prvi put uspeo da lociram onog couseas-a sto mi daje prvi kvest i sto zapocinje glavni plot :p Umbru sam nasao slucajno dok sam leteo naokolo, dobio je 3 puta cekicem po glavi (sunderom) i ispunjena mu je zelja.

VoodooNBG idi po planinama i idi u reon gde je ghost gate, ubijaj one pticurine nekoliko sati i budzi skilove i exp. Ali odluci se za jedan tip oruzja i onda lupaj sa njime. Do 85 levela za bilo koje oruzje (ne lik 85 level vec skill) ces promasivati ko ******. E sad ja sam se odlucio za blunt weapon, ne secam se zasto, valjda sam nalazio vise dobrih blunt nego long sword-ova
 
Ja sam uzeo Dark Elfa Warriora, imam bolje atribute za long sword pa u principu samo njega i koristim (dvoručni).
 
pa vidi, moj lik ima 100 blunt i 98 long s ali kako oces. Kroz igru najjaca oruzja koja ces nalaziti ce biti blunt weapon, tj odnos damage, tezina i vreme dostupnosti IMO je najbolji blunt. Recimo deadric sword ce ti biti do jaja ali je tezak 80 ili 120 ne secam se, a mace ekvivalentan njemu je tezak 40 do 60. Ja sam Nord i imam brdo strenghta (180 trenutno :) ) pa mi nije frka da nosim cak i dva kompleta armora i po 5-6 oruzja, ali trebalo mi je dosta da stignem do tamo, a kad mi oni cursed magovi urade drain attribute strnght i kad mi str spuste sa 180 na 100 moram maltene golisav da ostanem da bi se pomerao hahahaha
 
Wood Elf archer i samo Wood Elf archer :) Ti atributi ne znače mnogo, ionako ih zbudžiš očas posla, više ti znači one primarne osobine kojima dobijaš level-apove, ostalo nije toliko bitno, najopuštenije možeš za 2 dana da nabudžiš lika za totalno drugi tip oružja.

No, nebitno, pošto i ne umeš drugačije da igraš RPGove osim da landaraš nekim klejmorom :d
 
Voodoo_NBGD je napisao(la):
Ja sam uzeo Dark Elfa Warriora, imam bolje atribute za long sword pa u principu samo njega i koristim (dvoručni).

Ma taman neces da se nerviras posle Umbre... Aj pojuri ga malo, pa da cujemo utiske :D
 
Poslednja izmena:
@filipenko:

gothic2 sam drugi put presao kao mage tako da....ako si uopste meni namenio onaj komentar :)
 
Još veći i kompletniji walk:
 

Prilozi

  • Morrowind17.zip
    116.2 KB · Pregleda: 52
Xenon je napisao(la):
prekini da igraš :)
ozbiljno :)

mnogo dobra igra, ali kad mi neko u Balmori reče da treba da odšljapkam pola puta nazad do prvog gradića da bih uzeo neke pečurke, i pored toga što sam već uzeo na tom putu neke pečurke, batalio sam. Deo mene duboko žali tu odluku... ali samo deo :)


jedna mala digresija

ja sam jednog dana seo i reko ajd' onako malo da se prosetam... I krenem od Ald Ruhna peske preko Gnisisa i Khuula manje vise uz obalu pa skoro do Dagon Fel-a, "proucavajuci" cudovista i bandite...
Trajalo mi je nekoliko dana, ali kad sam se vratio imao sam ohohoo povecane mnoge skilove! :whip:
Onda sam nastavio sa misijama... :eyebrows: :cigar:
 
Poslednja izmena:
@Xenon

imas stridera koji te za 10gp odveze nazad :) ko kaze da treba da pesacis ?
 
Vidiš da je to radio rekreativno :)

Damn, "posvađao" sam se sa autoprevoznikom, sad neće da me vodi i moram da štekam pare za podmićivanje pošto sam sve dao na trening...
 
Znam i za to, ali svejedno moraću pre ili kasnije da putujem i silkom... već sam izvalio neke preko-preče-naokolo-bliže kombinacije brodom :)
 
pa podmiti ih

kako si ih naljutio uopste ? probavao si da ih sarmiras priznaj :d
 
Tog lika ne, ali neke druge da :)
Pokušavao sam da ga podmitim sa 10 gp sve u cilju da mi trajno daje manje cene za transport, kad ono međutim lik se naljuti i neće da vozi nikako...
Bilo je i gorih situacija... učlanim se u fighters guild, pa se onda učlanim i u thieves guild... sve lepo i fino do trenutka kad treba da donesem code book fajterima... ova iz thiefa neće da da nikako... pa onda pokušam da je odžeparim kako bi me napala, pa da je ja ubijem, al mi onda skoči bounty a nemam pare da ga skinem, plus što lik iz thiefa neće da mi ga skine uopšte jer sam im ubio člana...
Al sreća pa čuvam stare sejvove :) sad se držim strogo glavnog plota, fighterskih poslova i casual ubijanja monstera i kurirskih poslova :)
 
Heh, mozes da postanes gazda i fighter i thief guilda samo treba pazljivo questove da odradis, code book treba da ukrades, a da te ne provali, ako se dobro secam. Nadji neki napitak za budzenje sneak-a i to je to cini mi se.

Inace, jedan od najboljih guildova je Imperial Cult, jer su im questovi po deadra ruinama pa ima puno dobrih itema, kao i deadra questova...

Ja sam u nekom skroz bezveze questu naleteo (to je verovatno neki easter egg ili nesto slicno) na jedan prsten koji izgleda kao najobicniji iron ring kosta 10 dinara, ali je enchantovan sa nekim nenormalnim poison damageom, uglavnom Umbra je pao iz prve od poisona i par udaraca macem :d vec na nekom ~10 nivou. Jedina fora je sto je ring imao neku sansu da opali, znaci nece svaki put. Ali tako jak enchant nema sanse da se napravi u igri, pogotove ne na iron ringu :d Gde sam ga nasao ne secam se, jer sam davno igrao, ali bilo je nesto sasvim slucajno na nekom usputnom questu. Uglavnom, nisam ga koristio u igri jer mi je bilo trulo :d, a i ovako sam relativno brzo napravio "deadra dai katanu of taslacenje" :d
 
Morrowind je stvarno najlepsa i najkompleksnija igra ikada izradjena do sada. Pa jos kada se setim da sam recimo posle par meseci igranja i pokusavanja da odradim usput i sve kvestove presao, ukucao sam chit za sve stranice iz dnevnika. Ja sam odradio oko 500-600 a igra je imala koliko se secam skoro 1500 !!!!
Bethesda su bre neki vanzemaljci a jos pride kada sam cuo da se sprema Oblivion prodao sam desktop odma i kupio dobar laptop ali sa najbednijom grafickom cisto da mi nikada nepadne na pamet da je instaliram :) Ipak faks,devojka...
 
Voodoo Voodoo... najbolji nacin za kradju Code book-a je sledeci. Taunt-uj damu besomucno, cak i kada joj je raspolozenje na nuli. Nakon 4-5 uspesnih tauntova, ona ce tebe napasti i tada mozes opusteno da je isprebijas... kada ona prva napadne, ne brini za bounty.
 
Nazad
Vrh Dno