Šta je novo?

Niste normalni :)

Nisam se mlatio sa alhemijom!;)
AL' deluje zanimljivo, sad ce pola foruma da me ubije, pocecu Morrowind otponovo!
 
@Spirit:

Gothic je mnooogooo tezi od morrowinda...kolko god da si jak uvek mozes da zagines od usputnih kritera,a akmoli od nekih quest spodoba...
 
Da, to mi se i nije svidelo :) U Gothicu ako se ne cimas mozes i od malog goblina da zagines a kamoli od jakog monstruma. Uzas!
 
dobro malo si preterao, zavisi koji si level :) ali mozes da zagines od mnogo malih goblina :) Htedoh reci i kasnije pred kraj igre kad si "jako jak" nije lako odstraniti grupu od 5-6 orkova. Mislim da bi i morrowind bio mnogo tezi da ne mogu da se rade ludacki enchantovi i da nema skrola "sumon golden saint" (koji kosta nekih 800 zlata i kod ribe koja ga prodaje stalno ga ima i to je exploit totalni) fora je u tome sto oruzja mozes da napravis brutalno jakim, recimo ja sam vukao dva oruzja (pre sundera) jedan deadric sword sa dodatim 42-54 fire damage (sa time udaris deadru 3 puta i on umre) i drugi sa leach health 22-25 (i jedan i drugi "on strike") sto je jos brutalnije,a fora je sto sam to napravio vec na 5/100 tina igre i nije mi nista drugo trebalo do kraja pa mi je cak malo i dosadilo. Levitaciju da ne pominjem :)
 
FMW SLaUGhter je napisao(la):
u Pelgaid-u ... u jednoj velikoj kuci koji kupuje i prodaje sve po istoj ceni, a u steku ima 5000!
Jao, prijatelju pa nije Pelagiad već Caldera. Strunih se tražeći ga :). Al dobro, bar sam iskoristio vreme da opelješim celu Pelagiu sve sa okolinom ;) .
A Kripera sam otkrio potpuno slučajno na putu ka rudnicima Caldere, hehe.
U vezi istog otkrio sam i jedan:

== SPOOILER ==
Odmah prekoputa kuće u kojoj se nalazi Kriper, nalazi se trgovac koji prodaje sve i svašta, po normalnim cenama, i između ostalog ima i nešto oružja. Mali Kriper je lud za oružjem i daje nenormalno visoke cene za iste.
Znači, dovoljno je pokupovati svo oružje od trgovca, uz malo obaveznog cenkanja, odneti sve to Kriperu i on će dati skoro 4x više kinte.
Obzirom na njihovu međusobnu blizinu (bukvalno se samo pređe ulica), vrlo brzo je moguće nakupiti desetine hiljada zlatnika. ;)
Kad sam stigao do 100K postalo mi je dosadno pa sam krenuo dalje svojim putem. :)
 
filipenko je napisao(la):
Da, to mi se i nije svidelo :) U Gothicu ako se ne cimas mozes i od malog goblina da zagines a kamoli od jakog monstruma. Uzas!
Sta je, plasis se izazova? ;)

@Rebel

Pa vidis, malo setnje nikad na odmet ;)
Inace, imslim da je Morrowind prilicno laka igra, upravo zbog nenormalne nelinearnosti i osustva EXP-a, mozes da mlatis lagane protivnike do jutra (bukvalno) i onda pobijes neke teze, sa po jednim samarom!
A magije mozes da vezbas u prazno!
 
Poslednja izmena:
@rebel: kriper placa punu vrednost, znaci kolko pise da nesto vredi, tolko on placa, a dace i vise ako je ti je dobar merchant skill i cenjkas se ;)
 
Da, ali stvarno minimalno. Merchant mi je na 100% i kod svih drugih mogu da se cenjkama čak i do +/- 50% a kod Kripera <5%. Ali to ne smeta. Razlika u ceni je stvarno drastična i to je najlakša i najbrža zarada koju sam do sada sreo u celoj igri. Kada bih ponovo krenuo Morrowind, prvo bih otišao tamo i namlatio kintu.
 
FMW SLaUGhter je napisao(la):
Pa vidis, malo setnje nikad na odmet ;)
:D Ma OK. Ionako bih to uradio pre ili kasnije ;)

FMW SLaUGhter je napisao(la):
Inace, imslim da je Morrowind prilicno laka igra, upravo zbog nenormalne nelinearnosti i osustva EXP-a, mozes da mlatis lagane protivnike do jutra (bukvalno) i onda pobijes neke teze, sa po jednim samarom!
A magije mozes da vezbas u prazno!
Po meni to je samo jedan veliki PLUS za ovu igru. Igraš igru onako kako ti se sviđa. Ako želiš prvo da nabudžiš lika (što sam i ja uradio :) ), slobodno. Ako želiš odmah u glavne kvestove ... opet slobodno. Da ne govorim o tome da si slobodan da budžiš bilo koji od skilova i na taj način formiraš junaka baš onako kakvim ga želiš.
Ma sjajna je bre u svakom smislu. Jedva čekam da vidim Oblivion.

EDIT:
Zaboravih da pomenem jednu važnu činjenicu. Otvorenost cele mape za istraživanje od samog starta, bez ikakvih preduslova. Morrowind nije jedina igra sa ovom osobinom ali ima ih dosta koje ovo nemaju.
 
Poslednja izmena:
Rebel je napisao(la):
Po meni to je samo jedan veliki PLUS za ovu igru. Igraš igru onako kako ti se sviđa. Ako želiš prvo da nabudžiš lika (što sam i ja uradio :) ), slobodno. Ako želiš odmah u glavne kvestove ... opet slobodno. Da ne govorim o tome da si slobodan da budžiš bilo koji od skilova i na taj način formiraš junaka baš onako kakvim ga želiš.
Ma sjajna je bre u svakom smislu. Jedva čekam da vidim Oblivion.

Ista prica i kod mene...Konacno sam dobio osecaj da sam polubog, a ne tamo kao zbudzim neki mitrilski oklop i golden sword of doom i onda opet u krug jer su kripovi sve jaci...
 
sto polu-bog ? u igri si bog i batina :D prvo sto sam uradio posle glavnog kvesta je ubijanje Vivec-a i nije bio nesto tezak, cak i sta vise veoma je glup, bacio sam mu jednog golden sainta da se zanima i namalatio ga sunderom, kad mi malo skine energije namlatim ga mojim TerroR Leach swordom i napunim se energijom i sledece mlacenje sunderom nije preziveo :) Igra je prelaka, mislim da je ipak trebala da bude malo teza, ili sam ja trebao direktno ici na kvest i ne budziti lika toliko...

elem, jedva cekam gothic 3 :)
 
ima ! Dagoth-Ur LOL

PS. vivec izgleda kao da je na xerima, onako sav izbecen :d
 
Ja nisam ubio Viveca. Kako da ubijem nekadasnjeg brata, saborca, najvernijeg savetnika, najmudrijeg Dunmera...
A vi ste Dagoth Urovi u dushi. Eh da ima multiplej da vas sve isposabijam zbog toga...:(
 
gx-x je napisao(la):
Igra je prelaka ... ili sam ja trebao direktno ici na kvest i ne budziti lika toliko...
O tome govorim. A i to budženje ti je oduzelo vremena i truda. Valjda je normalno da se i to nešto računa i da i od toga imaš neku korist.
Sećam se početka igre, odmah nakon što sam se iskrcao sa broda i formirao junaka. Svaka šuša mi je predstavljala izvesnu pretnju. Onaj lekoviti prsten što sam ga našao u buretu mi se činio kao neverovatno moćan, jer mi je "health" bio nizak. Ako bih pri preplivavanju sa jednog ostrva na drugo naišao na više od dve ribe retko bih se živ dočepao obale :D. One ptice (klif flajere) sam morao da zveknem tri puta svom snagom da bi ih ubio i za to vreme bi mi skinuli više od pola zdravlja. Napad dva odjednom nije bilo šanse da preživim.
E, kasnije je situacija počinjala da biva drugačija. "Malkice" sam ojačao :) a i skilovi su počinjali da se penju. Zar ne misliš da bi bilo bezveze da totalno nabudžiš lika sa svim i svačim i da pri tome opet moraš da razmišljaš o svakoj živuljki koja iskoči iz grama? Ja mislim da bi. I zato sam zahvalan idejnim autorima ove igre što su omogućili upravo svu tu slobodu koju imaš. Neka je.
 
to se obicno desava sa takvim "teskasima" od igara!
Ako se drzis glavnog questa i ne tumaras okolo bice ti potesko, ako pak das sebi oduska i resavas sporedne questove bices ubrzo jak! :)
e sad ovde moram teska srca da kazem da u onu prvu grupu spada moja (i dalje) najomiljenija igra NWN jer ti i ne pruza puno side quest-ova, dok BG 1&2 je sa druge strane mnogo sareniji po tom pitanju i ako pocnes sve da istrazujes ubrzo nabudzis likove i posle je smor kroz igru :D

Naravno u svemu ovome ne pominjem Morrowind jer ne moze da se poredi sa ovim igrama ( a i da ne naljutim Filipenka :d ), ali ti igra daje da radis sta ti je volja, sto je naravno skroz OK i to me je navuklo na igru :)
 
Ma razumem ja da je Vivec zajedno sa Almalexijom i Sotha Sillom pocinio jeres, da su se oni proglasili za bogove i nasmejali se u lice Azuri, ali zaboga, zasto Viveca, pa on je jedini priznao gresku, cak i nije vise zeleo da bude bog, kajao se iskreno i radovao sto je konacno postao smrtnik.
Vas bre zlocince treba sve u Oblivion! Tamo cete vi uskoro :D (btw Oblivion je u Morrowind svetu dimenzija ekvivalentna paklu)
 
Agilni je napisao(la):
zeleo sam da budem jedini bog
Ti to, pretpostavljam, po uzoru na Highlandera
THERE CAN BE ONLY ONE !!! :D

Da dodam jedno pitanje:
Ima li negde zgodno mestašce za kupovinu praznih soul-gemovova. Interesuju me "gratest" ili "grand", ostale imam napretek.
Poz.
 
Poslednja izmena:
filipenko je napisao(la):
btw Oblivion je u Morrowind svetu dimenzija ekvivalentna paklu

Ovo si pomenuo vec nekoliko puta u threadu. Pa dobro bre, zato nas i navlacis da igramo TES, da svi zavrsimo u paklu...

A Almalexiju sigurno ne bih ubio, bas sam imao planove sa njom, ali me je iznenadila, ***va! A zamalo me je ubedila da cemo ponovo da se volimo. Ona je kriva i probudila je u meni zelju da budem jedini bog, bas posle toga sam i posetio Viveca. Iako sam usput sreo Azuru, nije me njeno izlaganje primirilo.
 
Agilni je napisao(la):
Ovo si pomenuo vec nekoliko puta u threadu. Pa dobro bre, zato nas i navlacis da igramo TES, da svi zavrsimo u paklu...

Da, ali nije od zgoreg osveziti pamcenje, a sigurno nisu ni svi citali tred od pocetka

Agilni je napisao(la):
A Almalexiju sigurno ne bih ubio, bas sam imao planove sa njom, ali me je iznenadila, ***va! A zamalo me je ubedila da cemo ponovo da se volimo. Ona je kriva i probudila je u meni zelju da budem jedini bog, bas posle toga sam i posetio Viveca. Iako sam usput sreo Azuru, nije me njeno izlaganje primirilo.

Jeretice! Ti bi ubio i Azuru, majku svih Dunmera i njihovog visemilenijumskog staratelja!
Tebe treba Stalhrimovim maljem po glavi, Hircinovim kopljem kroz srce, Filipenkovim Brutalnim Longbowom kroz trbuh, i Sunderom po nogama :) I jos onako nad tvojim lesem popiti 2-3 exquisite potion of healing-a da se totalno izbedacis :d
 
Ima li negde zgodno mestašce za kupovinu praznih soul-gemovova. Interesuju me "gratest" ili "grand", ostale imam napretek.
Uh, ne mogu da se setim tacno, neke pecine (al' sam suzio izbor :d ), pune su kutija sa soul gem-ovima i to gratest i grand!
Negde oko 15-ak gratest soul gem-ova sam tu nasao, a i u pojedinim prodavnicama mozes da drmnes poprilicno! Samo dobro gledaj, nece ti promaci.
 
Poslednja izmena:
Soul gemovi su cudna stvar bas kao i ostali itemi
Tesko se nalaze kod trgovaca, oni su stvar koja se skuplja po tamnicama i pecinama. Oni potpadaju pod loot koji je u Morrowindu tako osmisljen da stvari nalazite zavisno od levela. Tako recimo kad ste level 2 naci cete petty ili lesser soul gem, a ako u istu pecinu udjete kad ste level 30 nema sanse da ne zabodete bar 3 grand soul gema.

BTW jeste li primetili kako je ova nasa zemlja Tamriel u stvari jedno predivno mesto? Nemamo izbore, ne placamo porez, oblacimo se kako hocemo, ma milina...
 
Uh, ne mogu da se setim tacno, neke pecine
Da pogađam, u blizini Pelagie ;) :d .
Važi momci, pitao sam čisto onako, da li je neko primetio nekog prodavca gde ih stalno ima. Ako ne, ne. Ništa strašno. Pećine ću ionako obilaziti tokom krstarenja u smislu dodatnih avanturica tokom kvestova.
 
@filipenko

da da lepa zemlja jedino sto imamo kugu, razne nemani koje sami moramo da tamanimo dok vojnici opusteno kuliraju u gradu, odeca je katastrofalna, nema automobila i muzike, droge, piva i ostalih blagodeti :) Da ne pominjem da ni kucu sebi ne mozes da izgradis, pri tom nema ni sljiva za obrati i rakiju ispeci, dzem napraviti :d
 
ne mozesh kucu, ali zato mozesh zamak (ma koliko sicushno izgledao) ;)
 
Ima li neko da je skinuo dodatke za morrowind? Nesto tipa:
http://www.rpgplanet.com/morrowind/modpics/VisualPack3RC1.jpg
(obavezno videti)
ili
http://www.pirates.retreat.btinternet.co.uk/Vivec.htm
(a ni ovo nije lose :)
Imam glupi dial-up pa nema sanse ovo da poskidam, bio bih zahvalan za neku razmenu! Ja imam negde onaj Graphic pack sa high res teksturama oruzja, ajde da malo osvezimo ovaj Morrowind do izlaska Obliviona :)

[EDIT]
Evo par linkova pa ako ima neko sa brzim netom...
NAPOMENA: neki se saedrze u ovom prvom, nisam imao vremena da proveravam sta i kako! Ima i gotivnih dodataka koji menjaju lica u igri, ma ne znam vise sta bih skinuo kad videh sta sve ima.

http://www.rpgplanet.com/morrowind/modcontrols/mod.asp?modid=4806

http://khalazza.production.free.fr/view_plugin.php?ref=29

http://khalazza.production.free.fr/view_plugin.php?ref=22

http://khalazza.production.free.fr/view_plugin.php?ref=21

http://www.rpgplanet.com/morrowind/modcontrols/mods.asp

http://www.elderscrolls.phx.pl/pafiledb/pafiledb.php?action=file&id=226

http://www.rpgplanet.com/morrowind/modcontrols/mod.asp?modid=4430

Evo nadjoh i lica:
http://khalazza.production.free.fr/view_plugin.php?ref=17
 
Poslednja izmena:
E treba mi link ka onom modu za morrowind MOD ono krvnicko sranje sto menja celu igru procito sam to ovde negde!


HVALA
 
Nazad
Vrh Dno