Šta je novo?

Nintendo Switch (Nintendo NX)

Samo da se pohvalim da sam ušao u Switch klan :) Davno nisam nečim bio oduševljen ovoliko, kakvo parče hardvera. Ipak sam se odlučio da imam konzolu koja nije modovana jer mi je bukvalno ispala opcija koja se retko propušta. :D
 
Nek te lepo služi. Što se moda tiče, samo modovanje te košta kao 1-2 igre. Naravno sve zavisi koliko ćeš igara igrati. Ja npr imam nekij 45-50, od koji se aktivno igra 4-5 ali se smenjuju. Da nisam modovao ne bih sigurno imao toliko igara.
 
Ma ja da odigram sve tri Zelde koje su izašle za Switch i biću presrećan, a već imam dve u svom posedu :D Ostalo ako i kad stignem, koliko dozvoli posao i dete.
 
RDR dobro izgleda za sada za switch,mada sam odigrao samo par sati. Cekam i betmena uskoro fizicki pa da vidimo kako i on radi. Ne ocekujem puno od Knighta, posto je ipak bas napredna grafika na njemu.
 
Poručio sam jedan kertridž sa ovog stora, otprilike me je koštao 7 evra manje nego na KP (9 evra ako računamo poštarinu iz Subotice do BG). Imaju značajne popuste na kertridže, koji su uglavnom iz Hong Konga ali igre podržavaju engleski jezik. Igra će raditi na US regionu, jedini problem može biti ako kupujete DLC, onda mora biti azija/Hong Kong. Javljam iskustva kad kertridž dođe.
Stigao je, bez carine ;)

Mario.jpg
 
Jel cest slucaj da kartica kartica sa igrom crkne sama od sebe? Switch je ne vidi, probano na drugoj konzoli isto je ne vidi. Citac naravno radi.
A relativno je nova igra, nije akana i korisena previse.
 
Kroz ruke mi je prošlo dvadesetak kertridža za Switch, što polovnih, što novih, nikad nisam imao problema sa njima, niti sam nešto video da se ljudi žale. Probaj da uzmeš gumicu za brisanje i očisti kontakte na kertridžu, možda pomogne.
 
Proobao sam sve, nece. Cak sam otvorio karticu lepo ocistio kontakte i jok, mrtva.
 
Izvinjavam se ako je bilo pitanje:

Preporuka potrebna - otvaranje naloga, koju zemlju odabrati?

Za PS konzolu sam izabrao USA/Aljaska. Da li je princip isti i za Nintendo ili ima nekih drugih smernica, caka, forica?


Hvala unapred.
 
Ne može edit - lenj sam bio juče, ali ne i jutros.
Pretražio sam temu i našao šta mi treba.
 
Kupuje mi se switch a nisam siguran koliko cu ga koristit jer ni za sony nemam puno vremena. Igrao bih Zeldu verovatno i drugo nesto retko pored konzole, sad me zanima da ne bih bacao puno para jel mi velika razlika izmedju switch lite i one verzije sto mogu da se skidaju joyconi ako se vec tako zovu😂 interesuje me koja bi mi bila razlika i Zeldi izmedju te dve verzija switcha?
 
ja sam uvek pre za v2 ili oled verziju, bas zato sto mogu joyconi da se skidaju. mislim da i dalje postoji verovatnoca da u lite dobijes analog drift i onda te ceka zabava ili sa rasklapanjem i menjanjem istih, ili slanje negde u servis. a ako se desi na ovim verzijama, ili se kupe joyconi ili se iskoristi gamepad dok se ne nabave novi/poprave postojeci joyconi. plus je veci ekran. plus moze da se ubaci u dock i da se igra na vecem ekranu
 
Uzeo sam klincima pre nedelju dana OLED verziju. Ne dam im da igraju u handheld modu dok ne stigne zaštita. Poručio sam case + zaštitno staklo + dodatni džojstick (po preporuci baš na temi ovde). Uzeo Super Mario Wonder (kertridž) i plus na popustu, na store-u sam uzeo Asterix & Obelix za 2,67 funti. Klincima (za početak) dosta. Uzeću i Zeldu kad se ovo izgustira, a verovatno i Mario Kart.

E sad, ono što bih stvarno voleo da igram na switchu (a i klince da naložim) je ovo:



Koja verzija Super Mario igre za switch je najsličnija ovome? Dužina, raznolikost nivoa itd - u životu nisam igrao platformu koja mi se više svidela od ovoga (i sasvim sam siguran da nije samo nostalgija u pitanju). Bila je jedna verzija za prvi Game Boy koja je mogla da parira, ali imajući u vidu tehnička ograničenja Game Boy-a, ipak ne može da se poredi.

P.S. da se pohvalim koliki sam zastareli tantuz. Uzeo klincima konzolu, čačkam malo i tek posle par dana skapiram da je touch screen. Predstavu nisam imao i nije mi imalo smisla i logike da je konzola sa touch screen-om. Baš sam mator 🥸
 
Poslednja izmena:
Kupuje mi se switch a nisam siguran koliko cu ga koristit jer ni za sony nemam puno vremena. Igrao bih Zeldu verovatno i drugo nesto retko pored konzole, sad me zanima da ne bih bacao puno para jel mi velika razlika izmedju switch lite i one verzije sto mogu da se skidaju joyconi ako se vec tako zovu😂 interesuje me koja bi mi bila razlika i Zeldi izmedju te dve verzija switcha?
Mislim da, ako je poenta što manja investicija, da je Switch Lite odlična kupovina. Ta glupost sa driftom je nažalost realna i moguća, ali opet mislim da vredi. Može se na KP naći za tipa 120-140 što je izuzetna cena imajući u vidu šta se sve dobija.
 
Mislim da, ako je poenta što manja investicija, da je Switch Lite odlična kupovina. Ta glupost sa driftom je nažalost realna i moguća, ali opet mislim da vredi. Može se na KP naći za tipa 120-140 što je izuzetna cena imajući u vidu šta se sve dobija.
Pa realno ja cu verovatno samo Zeldu da predjem i tjt, ostalo igram na PS kad imam vremena, a ovo sa switchom mogu da igram u “hodu” sto bi se reklo 😀
 
E sad, ono što bih stvarno voleo da igram na switchu (a i klince da naložim) je ovo:



Koja verzija Super Mario igre za switch je najsličnija ovome? Dužina, raznolikost nivoa itd - u životu nisam igrao platformu koja mi se više svidela od ovoga (i sasvim sam siguran da nije samo nostalgija u pitanju). Bila je jedna verzija za prvi Game Boy koja je mogla da parira, ali imajući u vidu tehnička ograničenja Game Boy-a, ipak ne može da se poredi.

New Super Mario Bros U Deluxe
 
da ne bih bacao puno para jel mi velika razlika izmedju switch lite i one verzije sto mogu da se skidaju joyconi ako se vec tako zovu
Switch Lite ima manji ekran i nema uopšte mogućnost da se poveže na TV. Ako ti ta ograničenja ne smetaju, samo napred. Međutim, često se Switch Lite prodaje po zanemarljivo nižoj ceni od Switch v2, i onda se više isplati uzeti "punokrvni" Switch v2.

Performanse između Lite i v2 su iste, ali v2 podigne clockove kada se ubaci u Dock.
 
New Super Mario Bros U Deluxe
@ZeeGerman ako budes uzeo ovo ocekujuci iole kvalitet Super Mario Worlda, jako ces se razocarati. igra je dosadnjikava, kretanje likova je uzasno klizavo i nema tu dubinu koju je imao SMW. bas ne mogu da se porede, sem sto eto, obe su super mario platformeri

posto vidim da kupujes igre, probaj SNES Nintendo Switch Online uslugu, tu ima bas Super Mario World igra i jos pedesetak SNES jakih naslova
 
Vidi, ja imam zavidno gaming iskustvo (i zavisnost :):cool:), stoga sam ovo pomenuo. Konzolu sam kupio pre svega zbog ćerke koja obožava Maria. Klinac je vezan za PS 4 pro (prelazak na peticu zavisi od uspeha na kraju školske godine), dok se ja igram na PC-u. E sad, Nintendo je stvarno vrh zbog prenosivosti i nekoliko ekskluziva...a mene vraća malo u mladost zbog svega onoga što je meni bilo (ne)dostupno kao klincu. Super Mario World na Nintendu i Wonder Boy na Segi (verzija Sege pre Sega Mega drive-a) su nešto što me baš 100% vraća u detinjstvo...mada opet, nije poenta da se ja igram na tome, već deca. Za mene su tastatura i miš primarne alatke za igranje. Ova usluga koju pominješ...šta znam, možda i nije loša ideja. Moram da pročitam više o tome
 
Većina nas ovde je odrasla na nes i prvim super mario delovima .Ja sam sve nove super mario switch delove kao i većina ovde odigrao i mogu reći da nema loše super mario igre .Sve su zanimljive i vrede da se kupe ,obrnu i posle prodaju ili zadrže .Ja sam zadržao nekoliko Super Maria,obe Zelde i uvek povremeno dodje želja da se malo igraju .Uvek na tvu ,jako retko se konzola koristila u ruci .
 
Wonder je odlican za decu New Super Mario Bros Deluxe ume da bude naporan za sitnu decu.
 
Uzeo sam klincima pre nedelju dana OLED verziju. Ne dam im da igraju u handheld modu dok ne stigne zaštita. Poručio sam case + zaštitno staklo + dodatni džojstick (po preporuci baš na temi ovde). Uzeo Super Mario Wonder (kertridž) i plus na popustu, na store-u sam uzeo Asterix & Obelix za 2,67 funti. Klincima (za početak) dosta. Uzeću i Zeldu kad se ovo izgustira, a verovatno i Mario Kart.

E sad, ono što bih stvarno voleo da igram na switchu (a i klince da naložim) je ovo:



Koja verzija Super Mario igre za switch je najsličnija ovome? Dužina, raznolikost nivoa itd - u životu nisam igrao platformu koja mi se više svidela od ovoga (i sasvim sam siguran da nije samo nostalgija u pitanju). Bila je jedna verzija za prvi Game Boy koja je mogla da parira, ali imajući u vidu tehnička ograničenja Game Boy-a, ipak ne može da se poredi.

P.S. da se pohvalim koliki sam zastareli tantuz. Uzeo klincima konzolu, čačkam malo i tek posle par dana skapiram da je touch screen. Predstavu nisam imao i nije mi imalo smisla i logike da je konzola sa touch screen-om. Baš sam mator 🥸

Uplati Nintendo Online 20 dolara je godišnja pretplata. U okviru nje imaš i baš ovu igru. Kao i mnoge druge sa SNES i NES konzola.
Sad tek vidim da je kolega već pomenuo ovaj servis. Ja zbog ovih igara i uzeo Switch pre sam se patio sa emulatorima raznim. Ali ovo odlično radi posao.
 
Nazad
Vrh Dno