Šta je novo?

Narucivanje iz inostranstva!

stromen je napisao(la):
:ek, a koliko te je koštala poštarina i sveukupno?

Covek je vec napisao
BitrAtE je napisao(la):
Evo narucio sam :D Po ovome shto pishe ovamo treba da stigne za 2-5 dana (izabrao sam da posiljka ide avionom) nekako mi je sigurnije... :p Inache kartica je Galaxy Glacier GeForce 6800 128MB DDR TV-Out/DVI IN STOCK i izashlo me 310e...
 
kartica sama kosta 190 funti shto ti dodje oko 285e.E sad pdv placam na ulazu 17% i dodje mi 333e.Carina je cini mi se 5% i atest 5e.Dosta me ispalo ali shta cu kad ovdje nema nigdje...
 
bruka i sramota za nasu drzavu...Posto pratim kuda mi ide graficka(preko neta(fedex)),prvo je bila u Londonu(samo jedan dan) pa je stigla u Beograd i tamo se zadrzala 4 dana.Meni to bilo cudno,ali i evo odgovora,jutros me zovu iz Beograda i imali su mi shta rec...Naime da bi mi stigla kartica moram carini u Srbiji da upatim ni manje ni vishe no 80e!!!!!
Kako sam se iznervirao,narucivao sam dosta stvari i iz Italije,USA,Slovenije i niko mi nikad nije pravio probleme ali "gospoda" iz Srbije traze 80e shto je ni manje ni vishe nego skoro 1/3 kartice.Brooka stvarno!!!!Ja sam im rekao da nema govora da cu to da platim a oni su mi rekli da ce da zovu London pa da vide shta moze da se uradi....Eto gdje mi zivimo..
 
Poslednja izmena:
Ima li ko rijesenje za ovaj problem???Evo maila koji su mi poslali iz Beograda kad sam se bunio...

Postovani gospodine Radulovic,

zahvaljujemo se na Vasem dopisu i u vezi s tim zelimo da Vas obavestimo sledece:

Posiljka pod brojem AWB 842814230439 je prispela u Beograd 09.01.2004. godine i uskladistena u Robno-carinski magacin Aerodroma Beograd, obzirom da je Aerodrom Beograd tacka ulaska svih FedEx-ovih posiljaka u Srbiju i Crnu Goru. Kako je deklarisana vrednost posiljke, od strane posiljaoca 190 UKL, prema vazecim carinskim zakonima Srbije i Crne Gore neophodno je da se izvrsi redovan uvoz iste. Obzirom da je destonacija, navedena na avio-tovarnom listu i fakturi, Podgorica, carina Srbije ne dozvoljava carinjenje u redovnom carinskom postupku za posiljke naslovljene za gradove na teritoriji Crne Gore, zbog razlicitih carinskih zakona. Kako je carinjenje gore pomenute posiljke nemoguce odraditi na teritoriji Srbije, procedura prenaupucenja je neophodna u cilju carinjenja iste na destinaciji.
Kompletni troskovi koje podrazumeva procedura prenaupucenja su 77.50 EUR-a, a to su:

1. UVOZNI magacinski troskovi Aerodroma Beograd u iznosu od 19 EUR
2. IZVOZNI magacinski troskovi Aerodroma Beograd u iznosu od 4 EUR
3. Prenaupucenje u iznosu od 30 EUR
4. Administrativna taksa za prenaupucenje u iznosu od 8.50 EUR
5. Provizija banke u iznosu od 10 EUR

sto iznosi 71.50 EUR i porez na uslugu (20%) u iznosu od 6 EUR, sto ukupno iznosi za naplatu 77.50 EUR.

Takodje, zelimo da napomenemo da, obzirom da je navedena destinacija Podgorica, troskovi transporta na relaciji Beograd-Podgorica, kao ni nase usluge, ne idu na Vas teret.

Ukoliko su Vam potrebne dodatne informacije, stojimo Vam na raspolaganju.

Srdacan pozdrav,

Romana Dimnik
Customer Service Supervisor
 
Ma bezobrazluk, pa oni iz inostranstva placaju makslimalno 40eur u zavisnosti gde zivis!!
Ma nemam komentara,bolje da si se iscimao do BG i da si je ovde pazario za kesh 275-300 eur nego ovako!

Poz
 
Znas sta je najjace?Shto ja ne moram da platim ovo kad bih imao koga da mi podigne kartu u bg,ovo placam samo u slucaju da oni salju ovamo...Stvarno bezobrazluk...
 
Eeee kaakva smo mi drzava.....boze boze, ne mogu da vjerujem sto vise puta ovo procitam sve me vise i vise boli glava :mad:
POz...
 
Ajde ja da pitam nesto... ja recimo imam Visa electron HVB banke i kada sam jednom pokusao da uplatim drugaru vreme na internetu (EUnet) transakcija mi je prihvacena ali kasnije odbijena jer kako su mi rekli u podrsci EUneta moja kartica nema mogucnost placanja u inostranstvu... e ja od tad nisam bio u banci (nisam imao potrebe) i bas me interesuje koju vi Visu koristite za narucivenje i kod kojih banaka... jel bi ja to morao da napisem neki zahtev da mi se omoguci placanje "preko"...
 
ja.sam gorepomenotu karticu narucio master cardom mada sam placao prije visom i dinersom...
 
dinersom ces tesko gdje moci nesto da uzmes po internetu,ja sam uzeo duksericu na nba.com
 
Samo da pitam, zelim da narucim nesto iz inostranstva pa me zanima gde ce to da mi stigne u BG, tj. odakle cu morati da to pokupim kad stigne (recimo da ima vise stvarcica)?
 
Diablo je napisao(la):
Samo da pitam, zelim da narucim nesto iz inostranstva pa me zanima gde ce to da mi stigne u BG, tj. odakle cu morati da to pokupim kad stigne (recimo da ima vise stvarcica)?
Pa na aerodromu/posti naravno.

Ja samo da javim da ce kartica najvjerovatnije biti vracena :mad: jer gospoda iz Beograda em sto traze prenaupucenje od 80e em sto sad kartu ne mogu ni u Beogradu da podignem jer treba da unajmim speditera(zbog prenaupucenja)koji kosta oko 55e.Stvarno sramota mada vise od njih nisam ni ocekivao... :S:
Poslao sam mail posaljiocu a vidim sta on ima da kaze na sve ovo...
 
pa cekaj, sve i da odustanes sad od karte moraces da platis neke stvari jel tako ? Mislim, moraces da platis lezarinu, carinu i verovatno ponovo ~25e da posalju kartu nazad. To ce ti odbiti od novca koji vracaju ili ? Jel si se raspitao oko toga ? Ja samo znam da je meni receno da nikad ne narucujem robu koja sa postarinom kosta vise od 100e da ne bi imao peripetije koje ti sad imas...ali nisam ni sanjao da je to bas toliko komplikovano i skupo. :( Bas nemas srece majke mi, pazi kad sam se i ja skenjao samo citajuci sta ti se desilo :|

PS. vezano za jednu drugu raspravu koja se vodi ovde: http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=60929&goto=newpost (pogledaj zadnju i predzadnju stranu) Da li si ti platio neki porez (znaci ne carinu) na tu kartu ? Ljudi me ubedjuju da treba da platis PDV (ne ti, nego ko god da nesto uveze)
 
Poslednja izmena:
gx-x je napisao(la):
pa cekaj, sve i da odustanes sad od karte moraces da platis neke stvari jel tako ? Mislim, moraces da platis lezarinu, carinu i verovatno ponovo ~25e da posalju kartu nazad. To ce ti odbiti od novca koji vracaju ili ? Jel si se raspitao oko toga ? Ja samo znam da je meni receno da nikad ne narucujem robu koja sa postarinom kosta vise od 100e da ne bi imao peripetije koje ti sad imas...ali nisam ni sanjao da je to bas toliko komplikovano i skupo. :( Bas nemas srece majke mi, pazi kad sam se i ja skenjao samo citajuci sta ti se desilo :|

PS. vezano za jednu drugu raspravu koja se vodi ovde: http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=60929&goto=newpost (pogledaj zadnju i predzadnju stranu) Da li si ti platio neki porez (znaci ne carinu) na tu kartu ? Ljudi me ubedjuju da treba da platis PDV (ne ti, nego ko god da nesto uveze)
Mene postarina nije kostala preko 100e,trebao sam da platim transport 25f to ti dodje negdje oko 36.5e onda naravno carinu 1%(na graficke karte) i pdv 18% i sve ukupno dodje oko 85e.E sad mene zajebava ovo prenaupucenje,koje je 80e.Ti posto si iz Srbije ne bi imao nikakvih problema jer sva roba koja stigne iz inostranstva(a u tome posrednuje Fedex) prva ulazna tacka je Beograd pa se iz Beograda salje u druge gradove.Da ja kojim slucajem zivim u Srbiji platio bi pdv i carinu(1% u ovome slucaju) i to bi bilo to...Znam samo da nikad necu nista vise naruciti a da u tome posreduje Fedex ne zato sto su oni nesto krivi ovdje nego samo iz razloga sto je ulazna destinacija prvo Beograd pa se iz Beograda proslijedi kao ostalim destinacijama :wall:
 
kapiram, hvala na brzom odgovoru.

PS. Nisam mislio da postarina ne bude preko 100e, vec da roba + postarina ne prelaze 100e jer se onda ne placa carina, ali ako je carina 1% (u ovo si siguran 100% ?) onda me bas zabole da obracam paznju na to.

PPS. Mislim cak da nisi ti kriv za to prenaupucenje vec prodavnica od koje si narucio. Oni su trebali da ti napomenu da ne salju za podgoricu vec za beograd i da ces morati sam da je preuzmes u bg-u ili da troskove prenaupucenja platis. Mozda da probas i njih da stisnes malo a ? Nemas sta da izgubis, probaj sa onim "niste mi rekli, ja narucio, to nije ta cena, niste mi napomenuli, ja necu tako, preuzmite vi te troskove, a u buduce pazite, ako ne, vracam vam kartu..." Nem pojma, smisli nesto :|
 
gx-x je napisao(la):
PPS. Mislim cak da nisi ti kriv za to prenaupucenje vec prodavnica od koje si narucio. Oni su trebali da ti napomenu da ne salju za podgoricu vec za beograd i da ces morati sam da je preuzmes u bg-u ili da troskove prenaupucenja platis. Mozda da probas i njih da stisnes malo a ? Nemas sta da izgubis, probaj sa onim "niste mi rekli, ja narucio, to nije ta cena, niste mi napomenuli, ja necu tako, preuzmite vi te troskove, a u buduce pazite, ako ne, vracam vam kartu..." Nem pojma, smisli nesto :|
Potpuno si u pravu,tako sam i ja razmisljao,oni su trebali da napomenu da salju za Beograd i da sam to znao sigurno ne bi narucio kartu.Njih sam stisnuo vec dosta :d ali izgleda njihov manager je odbio da plati troskove prenaupucenja mada to nije zvanican stav firme.Fino sam im sve objasnio mada da su iole ozbiljnija firma prihvatili bi te troskove.Ali da ih i prihvate siguran sam da nikad ne bi slali vise ovamo,samo zbog tog problema sa prenaupucenjem.Nije ni cudo sto 99% siteova koji se bave shoppingom preko neta ne salje kod nas.Inace sto se tice carine siguran sam da je 1%(graficke karte)
 
A samo jos da pitam sta mogu da ocekujem od ovih nasih kad mi te narucene stvari stignu u BG? Neka carina ili slicno i koliko u odnosu na sve ukupno ako neko zna mozda? U pitanju je jedno 5-6 stvarcica na foru Hardcano/Musketeer/HDD rack/card reader, i slicno (sve je ili za 3.5" ili za 5.25" slotove) i svaki item je oko 30-tak $ (znaci, ukupno bi negde ispalo oko 150-180$).

Zbog glupog PayPal-a sam primoran da neko drugi to plati odande kako bi narucivanje uopste bilo moguce. Odavde sa Visa Virtuon karticom nema sanse skoro nista od gorenavedenog hardvera da kupim (bar ne ono sto mi treba)!
 
pa na tu sumu dodaj pdv,carinu(ipak je suma preko 100e),transportne troskove,atest(5-7e) i dobices iznos koji treba da platis...
 
Je l' si siguran da PDV ide na to? Mislio sam da se PDV placa samo ako ovde kupujes.
A sto se tice carine, je l' si i tu siguran da se placa na sve iteme zajedno (ako prelaze 100e) ili na pojedinacne (ako je svaki od njih ili samo jedan 100+ eura)?
Mislim, nekako mi glupo zvuci da na sitnice placam carinu iako im je vrednost malo veca od 100eur.

Hvala ti!!! :)
 
Diablo je napisao(la):
Je l' si siguran da PDV ide na to? Mislio sam da se PDV placa samo ako ovde kupujes.
A sto se tice carine, je l' si i tu siguran da se placa na sve iteme zajedno (ako prelaze 100e) ili na pojedinacne (ako je svaki od njih ili samo jedan 100+ eura)?
Mislim, nekako mi glupo zvuci da na sitnice placam carinu iako im je vrednost malo veca od 100eur.

Hvala ti!!! :)
Pazi sto se tice pdv placas ga i nije bitno sta si narucio i odakle,placas pdv na ulazulsto se tice carine ako ti roba iz inostranstva ide u jednom paketu(sto je 90% slucaj)onda se gleda ukupan iznos na koji ide carina.E sad ja se ne bih brinuo zbog carine jer za compjutersku robu ne prelazi 4% chak je za graficke 1% sto je zanemarljivo malo...Inace postoji fora da se izbjegne carina,fino napises mail onome od koga narucujes i kazes mu da ti napise racun na 100 ili manje eura i nalijepi ga na paketu,ovako zaobilazis carinu,jer oni sigurno nece sad provjeravati porijeklo robe i tako to inache u svemu ovome PDV te najvise odere...
 
Molio bih ako neko mozhe da mi pojasni jednu stvar. Planirao sam da kupujem chinele za bubnjeve preko ebay-a polovne naravno, e sad interesuje me da li se to carini i kako i placa li se PDV, one su velichine od 16-24" i tezhine otprilike 3-5 kg ako to neshto znachi Hvala anyway...
 
BitrAtE je napisao(la):
Pazi sto se tice pdv placas ga i nije bitno sta si narucio i odakle,placas pdv na ulazulsto se tice carine ako ti roba iz inostranstva ide u jednom paketu(sto je 90% slucaj)onda se gleda ukupan iznos na koji ide carina.E sad ja se ne bih brinuo zbog carine jer za compjutersku robu ne prelazi 4% chak je za graficke 1% sto je zanemarljivo malo...Inace postoji fora da se izbjegne carina,fino napises mail onome od koga narucujes i kazes mu da ti napise racun na 100 ili manje eura i nalijepi ga na paketu,ovako zaobilazis carinu,jer oni sigurno nece sad provjeravati porijeklo robe i tako to inache u svemu ovome PDV te najvise odere...

Nemoj da pricas napamet, da te ne bi posle neko proklinjao... Fora sa "napisi mi vrednost ispod 100 eura" tesko prolazi, jer carinik ima diskreciono pravo da ne poveruje u to, otvori posiljku i proceni da li roba stvarno vredi manje od 100 eura. U praksi to znaci da ce se obicno otvarati sve sto je kabastije od velike koverte. Pa cak i ako se ispostavi da sadrzaj posiljke stvarno vredi manje od 100 eura, naplatice ti ~70 dinara za "uslugu otvaranja paketa". Extra sto nijednom ozbiljnom shopu ne pada na pamet da na posiljku stavlja vrednost po tvojoj zelji, to je protivzakonito...

I da preciziramo: limit od 100 eura bez placanja carine se odnosi na UKUPNU vrednost posiljke, bez obzira koliko komada "necega" se nalazi u njoj. U tih 100 eura se NE RACUNA postarina (a i zasto bi?), i web shopovi najcesce na paketu pisu suvu vrednost posiljke, bez postarine. Za svaki slucaj, imajte u vidu da, ako je vrednost robe visa od (otprilike) 80% limita, ipak postoji verovatnoca da ce biti carinjenja - slobodna carinska procena, je li...

Ova tvoja informacija o 1% carine na graficke kartice, super zvuci, ali mozes li da nam navedes njen izvor?
 
Samo da proverim nesto... tih nekoliko stvari cu narucivati istog dana, ali sa najmanje 2 ili 3 sajta, pa ne verujem da ce mi sve stici u jednom paketu. Tako da se nadam da necu morati carinu da placam jer ce vrednost 2-3 paketa biti sigurno manja od 100eur! Gresim li mozda?
 
Zorro je napisao(la):
Nemoj da pricas napamet, da te ne bi posle neko proklinjao... Fora sa "napisi mi vrednost ispod 100 eura" tesko prolazi, jer carinik ima diskreciono pravo da ne poveruje u to, otvori posiljku i proceni da li roba stvarno vredi manje od 100 eura. U praksi to znaci da ce se obicno otvarati sve sto je kabastije od velike koverte. Pa cak i ako se ispostavi da sadrzaj posiljke stvarno vredi manje od 100 eura, naplatice ti ~70 dinara za "uslugu otvaranja paketa". Extra sto nijednom ozbiljnom shopu ne pada na pamet da na posiljku stavlja vrednost po tvojoj zelji, to je protivzakonito...

I da preciziramo: limit od 100 eura bez placanja carine se odnosi na UKUPNU vrednost posiljke, bez obzira koliko komada "necega" se nalazi u njoj. U tih 100 eura se NE RACUNA postarina (a i zasto bi?), i web shopovi najcesce na paketu pisu suvu vrednost posiljke, bez postarine. Za svaki slucaj, imajte u vidu da, ako je vrednost robe visa od (otprilike) 80% limita, ipak postoji verovatnoca da ce biti carinjenja - slobodna carinska procena, je li...

Ova tvoja informacija o 1% carine na graficke kartice, super zvuci, ali mozes li da nam navedes njen izvor?
Ova fora prolazi jer ozbiljniji shopovi ne salju kod nas uopste
:) a kad carinik otvori kutiju reci mi molim te kako ce on vidjeti da graficka na primjer kosta vise od 100e bez ako nije neki expert za hardware :type:
Otvaranje kutije tj atest radi se nezavisno od toga u 90% slucajeva znaci rijetko kad prodje neka posiljka a da ne bude otvorena....

I da preciziramo: limit od 100 eura bez placanja carine se odnosi na UKUPNU vrednost posiljke, bez obzira koliko komada "necega" se nalazi u njoj.

Pa dobro sta sam ja rekao :)

Ova tvoja informacija o 1% carine na graficke kartice, super zvuci, ali mozes li da nam navedes njen izvor?
da naravno to sam cuo Sase momka sa foruma...
 
Poslednja izmena:
Diablo je napisao(la):
Samo da proverim nesto... tih nekoliko stvari cu narucivati istog dana, ali sa najmanje 2 ili 3 sajta, pa ne verujem da ce mi sve stici u jednom paketu. Tako da se nadam da necu morati carinu da placam jer ce vrednost 2-3 paketa biti sigurno manja od 100eur! Gresim li mozda?
Da u pravu si neces placati carinu ako ti paketi budu isli odvojeno i naravno da je paket ispod 100e ;)
 
face je napisao(la):
Npr. 7610 je platio 380 eura, naravno original nokia u original nokia pakovanju itd. , a ovi nasi dzukci dekodirane telefone prodaju za te pare, a takvu box nokiu u comtrade verovatno daje za jedno kilo zlata.
Hoces da ti kazem tacno koliko? ;)


Pre Nove godine, cena je bila 50 hiljada dinara... i jos nesto preko (stotinjak... sto je beznacajno na ovu sumu, zaista)

You do the math! ;)
 
BitrAtE je napisao(la):
Ova fora prolazi jer ozbiljniji shopovi ne salju kod nas uopste
:) a kad carinik otvori kutiju reci mi molim te kako ce on vidjeti da graficka na primjer kosta vise od 100e bez ako nije neki expert za hardware :type:
Otvaranje kutije tj atest radi se nezavisno od toga u 90% slucajeva znaci rijetko kad prodje neka posiljka a da ne bude otvorena....

....

Momak, da skratimo proceduru, sve ovo gore sto si napisao je ili netacno ili besmisleno. Mislim, lepo je sto zelis da pomognes ljudima, ali da li stvarno smatras da imas dovoljno iskustva za to, s obzirom da si do sada narucio jedan jedini paket, a ni njega jos uvek nisi primio? Obrati paznju da je ovo sto ti radis u stvari deljenje saveta drugima kako da trose svoje pare, i ja bih bio veoma oprezan sa tim...

Cinjenice koje sam naveo su rezultat iskustva sa bar 40 narucenih & primljenih paketa u poslednje dve godine, pa opet sam se gradio gde god sam mogao, jer uvek postoji mogucnost da carinik odstupi od pravila i samovoljno te masakrira.
 
Zorro je napisao(la):
ns obzirom da si do sada narucio jedan jedini paket, a ni njega jos uvek nisi primio?
Samo mala ispravka imao sam preko 200 porudzbina sto za firmu sto za poznanike sto privatno :D tako da ne pricam na pamet eto cisto da se zna :)
 
BitrAtE je napisao(la):
... a kad carinik otvori kutiju reci mi molim te kako ce on vidjeti da graficka na primjer kosta vise od 100e bez ako nije neki expert za hardware...
"Ohoho!!! Vidi, vidi - Gainward 6800 Ultra Extreme Edition!!!
Žiko, sta pise tamo na kutiji... kao to kosta 100 evra? :smoke:


More, dodji 'vamo majku ti, dacu ti ja 100 evra..."
:d:d:d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno