Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Ozbiljno razmisljam da dopunim kolekciju sa zatvorenim slusalicama, imam iSK HF2010 i Senn HD599 uz K5 Pro ESS, izbor mi se sveo na DT770 pro i DT770 pro X.

Vidim da su X bas hvaljene ali me zanima da li obicne bas toliko zaostaju?
 
Mislis 700 pro X?
Bolje su nastimovane definitivno od 770 i bolja je konstrukcija (lepsi jastucici, lepse izgledaju, imaju kabl koji se skida itd itd itd).
Probaj, poslusaj, odluci sam.
 
@sdejan
Zavisi od razlike u ceni, i koliko bi koristio nove slušalice zatvorenog dizajna. Npr. ako nađeš nove DT 770 Pro (do 100€, negde u EU), i trebaju ti čisto da probaš closed-back (zbog bolje izolacije, za gaming), onda se verovatno više isplate nego nove DT 700 Pro X za 30k din.

U svakom drugom slučaju su 700 Pro X bolja opcija. Probaću da objasnim na osnovu iskustva sa 770 Pro (po sećanju), DT 900 Pro X i Fostex TR-90 (koje su zvanično semi-open ali više zatvorenog dizajna, imaju baš male otvore iza drajvera).
DT 770 Pro u početku fasciniraju sa jakim basom, naglašenim visokim tonovima i dovoljno velikim stedžom (npr. pri gledanju filmova, igranju FPS, ili pri slušanju nekih žanrova). Ali to oduševljenje brzo prolazi jer su im srednji tonovi povučeni i nekako neubedljivi. Posle toga visoki počinju da smetaju, što u kombinaciji sa ne baš kvalitetnim basom i povučenim srednjim baš i nije prijatno za slušanje. Glavna stvar je to što su 770 Pro slušalice za studio (konkretno za monitoring) i za bubnjare, tako da su za tu namenu odlične u klasi, ali nisu baš idealne za uživanje u muzici. Npr. Fostex TR-90 i TR-80 zvuče bolje od njih, baš zbog bolje izbalansiranih srednjih i visokih tonova, što je ovde potvrdio još jedan član, čini mi se @sale941. Meni su Fostex bolje za sve od DT 770 Pro, a DT 900 Pro X su bolje od svih, osim što su za igranje FPS Fostex i dalje broj 1, jednostavno su idealne za FPS naslove (manje zamorni visoki od svih slušalica koje imam, i bolja izolacija).

Ako cena nije problem, DT 700 Pro X su bolja kupovina. Zvučno su definitivno bolje, i out of the box, a posebno uz manje EQ korekcije. Mislim da bi vrlo lako mogle da ti postanu i primarne slušalice, jer su zvučno bolje od HD 599, a i izrađene su vrhunski, imaju 2 kabla koji se lako menjaju (i to su prednosi u odnosu na 770 Pro). Čak kažu da im i stejdž nije loš, a uz to zvuče i veoma dinamično, pa bi lako mogle da potisnu HD 599 na drugo mesto.

Problem kod ove nove DT serije je to što imaju ''studijski'' clamping force, odnosno mnogo više stežu uši (od Beyerdynamic Edition serije), bar u prvih x dana korišćenja. Ja sam bio na ivici da zbog toga vratim DT 900 Pro X, jednostavno su toliko stezale uši da nisam mogao da ih nosim duže od pola sata.
Ali na kraju je sve ispalo dobro. Posle nekoliko dana clamping force je malo oslabio, i sada su jastuci praktično savršeno udobni, ali mi headband i dalje malo smeta, mada ne tako kritično kao u prvih nekoliko dana. Na kraju mogu da kažem da su postale dovoljno udobne, i posebno mi odgovara taj pomenuti studijski clamp. force, jer su veoma stabilne na ušima i glavi. Posle 900 Pro X imam osećaj kao da će mi HD 650 spasti sa glave kada se pomeram, iako nije tako.

Šteta što DT 700 Pro X ne koštaju oko 25k din, to bi bila i neka maks. realna cena. Mada i sa aktuelnom cenom nemaju preveliku konkurenciju na domaćem tržištu, dok je ''preko'' konkurencija jača, i bolji izbor.
Ipak, mislim da je dugoročno pametnije uzeti neke Beyerdynamic, a ne chi-fi (npr. Hifiman), upravo zbog kontrole kvaliteta i lako dostupnih rezervnih delova. U tom smislu su Beyerdynamic sigurno bolja opcija (praktično su modularne, i sve vitalne delove je moguće zameniti, čak i drajvere).

Pročitaj ovaj test: https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt-700-pro-x/
Ovaj review ih verovatno malo preterano hvali, ali može da se pročita: https://www.headfonia.com/beyerdynamic-dt-700-pro-x-review/
 
Poslednja izmena:
Hvala, ipak ću ići na 700 pro X, ali ću sačekati sa kupovinom i mozda bude neka akcija, a nemam mogucnost narucivanja iz inostranstva.
 
Iskreno, teško da će biti ikakvo ozbiljno sniženje, akcija. Nove su kao model, pa još dugo neće biti na nekoj rasprodaji, a kod nas se akcije svode na sniženje od 500-1000 din, jednom godišnje.
Npr. kada sam naručio 900 Pro X, sledeći dan su spustili cenu za nekih 900 din, to je trajalo možda 7 dana i vratili su staru cenu. Samo može da bude lažnih sniženja, tipa da precrtaju cenu od 34k din, i predstave ovu redovnu (29.9k) kao akcijsko čudo (radile su to domaće prodavnice već x puta).
Ima ih na KP, ali nisu mnogo jeftinije u odnosu na P prodavnicu.

Vidim da imaš K5 Pro ESS (moj primerak je AKM verzija), mislim da FiiO potpis odgovara novoj DT seriji. Bitno je da DAC ne zvuči previše oštro, hladno i sterilno, da bi DT 700/900 Pro X zvučale sjajno.
A što se pojačala tiče, i low gain im je previše, pa treba paziti (citiram iz DIYah testa 900 Pro X):
This headphone can be used in studios and will work great for monitoring and maybe even mixing.
One thing that one has to take in mind in a studio. The driver is easily blown up due to its low power rating. Accidentally increasing the volume while it is lying around can kill this headphone.


Nije mi jasno zašto ove nove stellar.45 drajvere nisu napravili kao nekada, u 32/250/600Ω verzijama. Valjda zbog ''mobilnosti'' današnjih korisnika, koji se sve više oslanjaju na laptopove, telefone i tablete.
U svakom slučaju, treba dobro paziti da pojačalo ne ostane u high gain-u, ili da zvuk nije previše pojačan kada se povežu DT Pro X slušalice, jer mislim da bi i K5 Pro low gain mogao da ih upokoji, ako je ''zvuk odvrnut'' do kraja.
 
POzdrav svima, da li znate zasto se cene sony bubica DRASTICNO razlikuju u domacim radnjama i na KP?
Npr.
Sony wf-1000mx4 u radnji 44k-46k na a na KP oko 250€. Da nisu u pitanju fake sluske na KP ili domaci lopovi obrcu igricu.

Hvala
 
POzdrav svima, da li znate zasto se cene sony bubica DRASTICNO razlikuju u domacim radnjama i na KP?
Npr.
Sony wf-1000mx4 u radnji 44k-46k na a na KP oko 250€. Da nisu u pitanju fake sluske na KP ili domaci lopovi obrcu igricu.

Hvala
Kako zasto? Pa u Bosni ti je kilogram sira 740din a kod nas je identican 2455din kg. Pa vole da zarade ljudi, sta ces a niko im nista ne moze. Dobro je da slusalice u radnji nisu u 3x skuplje od KP.
 
Pozdrav, dajte preporuku za neke bežične on ear ili over ear sluške za nekih 5000-7000. Za svakodnevnu su upotrebu, ništa specijalno.
Moja preporuka ide za on-ear slušalice Sony WH-CH520 ,koje u našim prodavnicama tehničke robe koštaju malo iznad tog budžeta kojeg si naveo. Ali ako ih kupiš od prodavaca sa KP -možeš ih naći po ceni od 42-47€, po ceni po kojoj sam ih i ja kupio. Baterija baš duuugoo traje, i zvuk je odličan. Instaliraj Sonijevu aplikaciju na fon i podesi ekvilajzer za zvuk po svojoj želji. Ove sluške mogu da se upare sa dva izvora zvuka istovremeno (čekira se ta opcija u samoj aplikaciji). Možeš pri kupovini da biraš između 4 ponuđene boje: crna, plava, bela i bež.
 

Prilozi

  • sony_wh-ch520_11.png
    sony_wh-ch520_11.png
    296.2 KB · Pregleda: 49
  • sony_wh_ch520.png
    sony_wh_ch520.png
    87.4 KB · Pregleda: 34
  • app-small.jpg
    app-small.jpg
    22.2 KB · Pregleda: 31
  • sony_wh-ch520_2.png
    sony_wh-ch520_2.png
    111.3 KB · Pregleda: 45
Oluv legenda

 
Cao ekipa, vidim da je vecina postova vezana za muziku, no meni bi trebala pomoc vezana za Gaming sluske (prvenstveno za CS).
Do sada sam koristio HyperX Cloud 2 (Kingston model) koje su mi se malko pohabale, i njena USB zvucna kartica je pocela da gubi kontakt.
Imam opcije:
  • uzeti HyperX Cloud 3 za 12.000RSD
  • kupiti drugu zvucnu i nastaviti sa koriscenjem starih sluski
  • Prelazak na neku trecu opciju (pretpostavljam opet sluske + zvucna + (mic))
 
Detaljno sam češljao ovu temu već par dana jer su mi već preporučene Philips Fidelio ipak konstantno van budžeta.

Deluje mi da od open back i semi open back jedine dve pristojne opcije u Srbiji predstavljaju PreSonus HD7 i ISK HF2010. KSC75 sam otpisao zbog komentara od hsv.stoned.

Koje su po vama bolje, primarno za filmove i single player igre? Od muzike slušam rok, bluz i metal.

Probao sam na kp da trazim brand name polovnjake ali su mi cene prenaduvane. Jedina iole pristojna ponuda je bila za Sennheiser HD595, ali mi deluje da su kao model jako stare i navodno su sa slabim basom.
 
Koliko novca si spreman da izdvojiš za nove, a koliko za polovne/očuvane slušalice? I zaboravih, da li imaš neki DAC/pojačalo, ili planiraš korišćenje preko integruše?

@Mikec
Računaj na to da Cloud 3 zvuče drugačije od Cloud 2, prema testovima i graficima imaju iznenađujuće slabiji bas.
Najviše ti se isplati da zameniš jatuke na Cloud 2 (ako je potrebno) i da kupiš npr. Xonar DGX (za PCI-E slot).
 
Poslednja izmena:
Koliko novca si spreman da izdvojiš za nove, a koliko za polovne/očuvane slušalice? I zaboravih, da li imaš neki DAC/pojačalo, ili planiraš korišćenje preko integruše?
Recimo da bih za nove izdvojio do 10000. Za polovne kombinacije manje od toga, pogotovu ako nemam mogućnost da vidim artikal uživo.

Koristio bih više izvora, ali primarno audio jack od TV, PS5 i telefona. Imam na kompu Audigy 2 ZS karticu koja ima jak izlaz za slušalice, ali ih najmanje koristim tu.

Trenutno za istu namenu koristim Sennheiser HD439 od 32 oma i rade bez problema. Koliko sam razumeo iz čitanja, ni slušalice od 60 oma ne bi trebalo da su problem? Naručio sam sa AliExpress neki usb DAC dongle za PS5 i usb-c sa connexant čipom za telefon. Ispalo je jako povoljno te sam uzeo da vidim čuje li se razlika, usb-c dongle ima solidne recenzije po redditu.

Sennheiser 595 što sam video plovne su oko 7500, ali nemam mogućnost da ih probam i po modelu su verovatno stare preko 10 godina. PreSonus HD7 ima na kp za 3000 din polovne, ISK sam našao nove u prodavnici za 4000 din.

Validno bi bilo i mišljenje da ne mogu da dobijem nešto što zvuči dovoljno bolje i drugačije od closed back Sennheiser 439 koje već imam, ali nemam nikog u okruženju ko se razume u tematiku. :) Možda da pogledam da li neka prodavnica u BG ima izložen neki od navedenih modela za probu.
 
Ako hoces otvorene slusalice sa basom bez EQ-a od "renomiranih" brendova, a da nisu ogromna cifra gledaj AKG K245, ako mozes da ih nadjes.
Cena je izmedju 60-90 eur (nove), kako kada, kako gde.
Mada nesto ih ne vidim u poslednje vreme.
Mane su plitki jastucici, tipicno za akg chvrst rajf (sto se rasteze) i kabl, ako na njemu mrav hoda cuces ga u slusalicama.
Sve tri stavke mogu relativno lako i jeftino da se rese, ali za optimalni uzitak zahtevaju dodatnog truda.
 
Ako hoces otvorene slusalice sa basom bez EQ-a od "renomiranih" brendova, a da nisu ogromna cifra gledaj AKG K245, ako mozes da ih nadjes.
Cena je izmedju 60-90 eur (nove), kako kada, kako gde.
Mada nesto ih ne vidim u poslednje vreme.
Mane su plitki jastucici, tipicno za akg chvrst rajf (sto se rasteze) i kabl, ako na njemu mrav hoda cuces ga u slusalicama.
Sve tri stavke mogu relativno lako i jeftino da se rese, ali za optimalni uzitak zahtevaju dodatnog truda.
Hvala na predlogu, tehnički deluju dobro. Nažalost trenutno ih nema nigde za takvu cenu, ali ako natrči imaću u vidu.

Nemam problem sa kineskim brendovima, ali za koji god model da krenem da čitam nađem gomilu kontradiktornih mišljenja. Jedan kaže super sve, drugi kuka da je piercing treble, treći da je bass muddy... :D

Pritom za PreSonus i ISK ne nalazim puno misljenja kakve su za primene van miksovanja. Najvise recenzija i komparacija ima za Superlux, ali mi PreSonus i ISK deluju bolje za moju primenu na osnovu opisa zvuka.
 
Budžet je takav da i nemaš neki izbor, nažalost. Možda je najbolje da uzmeš HD7 ili HF2010, pa ako ne budeš zadovoljan onda ih vrati u roku od 14 dana.
Problem je što posle HD7 tek AKG K612 Pro (16500 din) i Fidelio X2 HR (130€ na KP) mogu da zvuče bolje, i to više drugačije nego sad nešto drastično bolje.
O HD7 sam stvarno mnogo pisao, pa da ne ponavljam, pretraži temu. Zvučno su u rangu Superlux modela (681b, 668b, što znači da uz korekcije putem EQ pripadaju klasi 3x skupljih slušalica) ali su malo bolje izrađene, tačnije jastuci i kabl su malo kvalitetniji.
Nije greška kupiti ni Samson SR850, Superlux HD668b, HD681b, ali samo zbog te malo bolje izrade iSK i PreSonus su u prednosti.
 
Računaj na to da Cloud 3 zvuče drugačije od Cloud 2, prema testovima i graficima imaju iznenađujuće slabiji bas.
Najviše ti se isplati da zameniš jatuke na Cloud 2 (ako je potrebno) i da kupiš npr. Xonar DGX (za PCI-E slot).
Da, to sam i ja citao. Jastuci nisu toliko osteceni koliko mi se guma ogulila sa samog vrha. Porucio sam svakako Cloud 3, pa cu ih probati i videti da li mi odgovaraju, u suprotnom vratim i kupim zvucnu kartu (sluske doduse imaju nesto kraci kabl, nadam se da ne bi smetao produzni 3.5mm ako uzmem kvalitetan?).
 
Budžet je takav da i nemaš neki izbor, nažalost. Možda je najbolje da uzmeš HD7 ili HF2010, pa ako ne budeš zadovoljan onda ih vrati u roku od 14 dana.
Problem je što posle HD7 tek AKG K612 Pro (16500 din) i Fidelio X2 HR (130€ na KP) mogu da zvuče bolje, i to više drugačije nego sad nešto drastično bolje.
O HD7 sam stvarno mnogo pisao, pa da ne ponavljam, pretraži temu. Zvučno su u rangu Superlux modela (681b, 668b, što znači da uz korekcije putem EQ pripadaju klasi 3x skupljih slušalica) ali su malo bolje izrađene, tačnije jastuci i kabl su malo kvalitetniji.
Nije greška kupiti ni Samson SR850, Superlux HD668b, HD681b, ali samo zbog te malo bolje izrade iSK i PreSonus su u prednosti.
Hvala puno na informacijama. Znači između iSK i PreSonus, izabrao bi PreSonus po zvuku? Posebno me interesuje bez EQ, pošto mi je teško to da regulišem na TV i Playstation. Na telefonu imam Wavelet pa nije problem.
Vizuelno mi se više dopadaju iSK zato što imaju velour pads, poput mojih trenutnih Sennheiser. Ako je PreSonus osetno boljeg zvuka onda mi to nije toliko važno.

U svakom slučaju dodao preporučene AKG i Philips na watch list, ako se potrefi da budu na akciji kad odem službeno u inostranstvo. Kod nas mi je jasno da cena nikad neće biti povoljna. Vidim da na amazonu ponekad prodaju refurbished modele direktno od Sennheiser i Beyerdynamic. Možda se posreći neki HD560S ili TYGR za oko 100 evra. :)
 
Ako ti više odgovaraju jastuci od velura, onda uzmi iSK. Mada, na bilo koje slušalice možeš naknadno da staviš neke druge jastuke (nebitno da li su jeftini sa Ali-a, Brainwavz ili preskupi Dekoni), s tim što se na taj način menja zvuk u odnosu na fabrički.
Sad na KP vidim nove AKG K702, 120€, dobra kupovina. Tu su i K612 Pro, ali bez cene.
 
HD7 Prvi mod cekam sundjere
IMG_20240220_125643.jpgIMG_20240207_122935.jpg
 
Pozdrav..
Da li su dobre ove slusalice?
Jbl tune 500?
jer vidim da kostaju 4000 dinara
 
Evo mene ponovo s pitanjima. :) Da li je neko probao Audio Tehnica AVA400?
Na papiru deluju dobro, ali ima malo recenzija. Kao i uvek, ima 5 dobrih ocena i jedna da su lose i ne vrede te pare... Bass im nije jak, sto je ocekivano za open back, ali impendanca mi odgovara jer ne treba pojacalo, pristojna im je konstrukcija i trebalo bi da im je ok zvuk. Pritom imaju da se nadju za manje od 9000 din. Jedino sto sam jos nasao za te pare je Sennheiser HD559 koje imaju dosta basova, ali je na vecini mesta lose ocenjen za sve ostalo.
 
Deluju kao obični ATH plastikaneri, zvuk je verovatno ''ok'' ali ništa više od toga. Uz to verovatno i krckaju pri upotrebi i pomeranju, kao i većina jeftinih ATH do sada. Bez mnogo razmišljanja bih pre kupio duplo jeftinije HD7.

A za 9-10k din. bih pre kupio AKG K245, koje ti je predložio Bocko Bocković.
Za otprilike taj iznos mogu da se nađu i AKG K240 MK2, ali i one zahtevaju kakvo-takvo pojačalo, plus zvučno nisu ništa posebno u tom rangu, mada su ok.

Šteta što ne možeš ''da dobaciš'' do novih AKG K612 Pro (oko 16.5k din), mada za njih treba i dobro pojačalo.
Na KP imaš i (navodno kratko korišćene) Sennheiser HD 599 SE (iste kao HD 599, samo je u boji razlika), za 120€, manje su zahtevne od K612 Pro.
 
Naleteo sam na jako povoljan Koss KPH30i. Za sad mi lepo radi za PS5. Pa jednog dana da se apgrejdujem kao covek na Sennheiser 599 ili 560s. :)
 
Poslednja izmena:
Stigli velouri XL Size .Malo veci ali mnogo udobniji, nadam se i leti 😀
 

Prilozi

  • IMG_20240306_114623.jpg
    IMG_20240306_114623.jpg
    147.8 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20240306_114950.jpg
    IMG_20240306_114950.jpg
    165 KB · Pregleda: 39
  • IMG_20240306_115003.jpg
    IMG_20240306_115003.jpg
    86.7 KB · Pregleda: 38
Kako komentarišeš zvuk HP-980 vs HD7, da li se mnogo razlikuju i koje ti više odgovaraju zvučno? Mislim na stock, sa kablom, ne na BT mod koji si improvizovao.
 
Nazad
Vrh Dno