Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Pozdrav, dajte preporuku za neke bežične on ear ili over ear sluške za nekih 5000-7000. Za svakodnevnu su upotrebu, ništa specijalno.
 
Krenilo me .Posle HD7 uzeo sam i iSK HP-980 kad je bal. Dajte neku muziku da uporedim otvorene i zatvorene ?
 
Odlično, baš me zanima poređenje HD7 vs HP-980.
Testiraj sa (lossless) muzikom koja ti je najpoznatija, tako ćeš najlakše čuti sve razlike.

Semi-open vs closed-back dizajn - razlike bi trebalo da se svode na veličinu pozornice, i tu neku otvorenost zvuka, to bi moralo da bude na strani HD7. Jačina i dubina basa na strani HP-980, mada HD7 same po sebi imaju jak bas pa možda i nije velika razlika.

Za HP-980 kažu da su po materijalima/izradi bolje od Superlux/klonova, čak sam video komentare da su skoro pa identnične AKG K271 modelu. Neki čak kažu da iSK i proizvodi kućišta za AKG, i da je najveća razlika u drajverima, dok se sve ostalo svodi samo na brendiranje.
U svakom slučaju deluju kao vrhunske slušalice za 5k din.
 
Pozdrav, molim da mi pomognete sa dilemom oko kupovine. Imam Sennheiser HD439 već desetak godina. Njih koristim po kući najčešće za PlayStation i ponekad za muziku sa telefona koji ima 3.5mm ulaz. Za napolje imam Samsung buds2.

Svašta sam čitao oko open back slušalica kako su super za filmove i igre, gledao sam razne budget preporuke i trenutno za do 55 evra mogu da nađem Koss KSC75, Phillips SHP9600 i PreSonus HD7. Da li mislite da bi ijedna od ovih slušalica dala bolji zvuk i doživljaj za filmove i single player igre na PS u odnosu na HD439?

Ovo napominjem u smislu da me ne zanimaju takmičarske igre, nije mi zvuk koraka najbitniji. :)

Hvala unapred na vremenu i preporukama.
 
Potraži Fidelio X2 HR (na KP, ili ako imaš opciju da ti ih neko donese iz EU), u ovo vreme često su na rasprodajama 89-99$. X3 su malo skuplje i imaju slabiji ali kvalitetniji bas i malo bolje srednje i visoke od X2 HR.
Ili Beyerdynamic DT 990 Edition (ne Pro, baš Edition verziju), mada njima bi dobro došlo i neko pojačalo. Sva 3 modela zbog zvuka i izrade za te pare, a posebno su dobre za filmove i gaming.

Posle toga idu SHP9600, HD7 i slične.
Koss bih u ovom slučaju otpisao samo zbog soundstage-a i izolacije, jer su (kakva-takva izolacija), dobro pozicioniranje i dovoljno prostran soundstage bitni za imerzivnost (posebno za igre, filmove).
 
Poslednja izmena:
Hvala što si mi barem Koss izbacio :) Gledam trenutno cene u EU, našao sam shp9600 za 54 EUR, fidelio je 112 i beyerdynamic 149. Znaci po tebi nema smisla upgrade na shp, već da čekam priliku za ove skuplje?

Moj sennheiser je closed back, nisam imao nikad open. Kažu da je bolji immersion, ne smeta što curi zvuk pošto sam uglavnom sam u sobi kad ih koristim. Ne bih voleo da je skroz flat zvuk pošto je za film/igre.

Gledao sam i neke IEM recenzije, ali mislim da one nisu dobre za ovu namenu.
 
Koss su veoma dobre za taj novac ali nisu baš idealne kao višenamenske slušalice (posebno za filmove i igre).

SHP9600 su dobra kupovina za 54€. E sad, X2 HR su zvučno bolje od 9600, i mislim da vrede tih 112€.
Evo, ovde imaš 2 detaljna testa pa sam proceni koje bi ti više odgovarale:
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-philips/shp9600/
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-philips/fidelio-x2hr/
Hvala na dobrim linkovima i informacijama. SHP prodaje neka nemačka prodavnica na akciji jer je kutija bila otvarana ali garantuju da su nove.

Deluje mi da je bolje da skupljam za Fidelio ili Beyerdynamic DT/Tygr. Dodao sam ih na wishlist u idealo, valjda će naleteti neka akcija.
 
"The difference between L and R driver driver matching is an issue and shows Philips does not perform any post production measurements or quality control. Most likely they just mount some drivers coming from an assembly line without taking an effort to match drivers. So whether you have a good or lesser one may be a lottery ticket. In one case the L-R differences were audible."
Ovo realno kvari selling point x2hr... Mozda bolje da proba sa beyer
 
I beyer ima isto problema sa QC/QA. 300-ak zaposlenih, a mozes da ih kupis u celom svetu.
O hifiman-u da ne pricamo, to se podrazumeva da je kocka.
Sony kod regularnih slusalica je konzistentan medju jedinicama, ali imaju istoriju da im se drajveri brzo trose kod profesionalnih modela.
Audeze je isto kocka. Drajver fleks na otvorenim slusalicama LoL (osetio na svojo kozi). To samo oni mogu. Videcemo kakva ce biti sada situacija od kako ih je preuzeo Sony.
Sennheiser ima dobar kvalitet u smislu konzistentnosti od jedinice do jedinice.

Za male pare Sony MRD-MA100 su zvucno ludilo.
Dobro je sto su zatvorene (nemaju mane otvorenih/lakse se shtimuju, bojli frekventni odziv itd itd itd), ali zvuce kao da su otvorene (velicanstven stejdz i vazdushastost).
Mana im je sto je konstrukcija kao igracka, manji jastucici za damboe i sto se tesko nalaze, jer se ne proizvode ne znam koliko godina u nazad.
One su slicna anomalija kao npr. prve Creative Aurvana.
 
Stigle su mi slušalice Anker Soundcore H30I...bile su jeftine, 26$...veoma dobre slušalice za taj novac
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $39.99 21%OFF | Soundcore by Anker H30i Wireless On-Ear Headphones Wireless Bluetooth Headset Wireless Headphones Bluetooth 5.3 Headphones
Često mogu da se kupe za te pare ako pratite SuperDeals
 
Stigle su mi slušalice Anker Soundcore H30I...bile su jeftine, 26$...veoma dobre slušalice za taj novac
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $39.99 21%OFF | Soundcore by Anker H30i Wireless On-Ear Headphones Wireless Bluetooth Headset Wireless Headphones Bluetooth 5.3 Headphones
Često mogu da se kupe za te pare ako pratite SuperDeals
Da li su ti naplatili pdv i carinu? Nikad nisam uzeo sa alija proizvod od preko 1000 din.
 
Stigle su mi slušalice Anker Soundcore H30I...bile su jeftine, 26$...veoma dobre slušalice za taj novac
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $39.99 21%OFF | Soundcore by Anker H30i Wireless On-Ear Headphones Wireless Bluetooth Headset Wireless Headphones Bluetooth 5.3 Headphones
Često mogu da se kupe za te pare ako pratite SuperDeals
Kako ti se cini kvalitet u odnosu na jbl tune 500bt?

Planiram da uzmem zicane isk hp980 a za oko su mi zapale i anker soundcore q20i da imam i bezicne, jedino me brine da mi over ear ne budu pregabaritne za iznosenje van
 
Poslednja izmena:
Kvalitet izrade je odličan...veličina je slična kao kod jbl tune, valjda im je to i cilj...ne zamaraju uši prilikom dužeg nošenja, mikrofon je ok, upotrebljive su i za razgovore. Koristim ih isključivo izvan kuće, q20 su bolje slušalice ali mislim da su velike za nošenje napolju.
 
Hvala na odgovoru. I ja bežične koristim samo dok se krećem, kod q20i me privlaci sto ne curi zvuk kao na on ear slusalicama i sto svi review-eri kazu da je zvuk bolji nego na h30i, jedino ta glomaznost je pitanje koje ostaje otvoreno
 
Pozdrav, brat trazi nove slusalice, dosli smo na kraju do HP cloud 2 ili cloud alpha, da li su hp proizvodi puno losiji od kingston? Imam kingston cloud 2 i nemam nekih zamerki. Cloud 2 su nekih 50ak eura na kp a cloud alpha 70ak + bi bila potrebna zvucna kartica, sad ne znam da li neka koja ide u pci-e ili cak i neka polovna kao sto dolazi uz cloud 2 i sada ne znam sta je bolja opcija. Hvala unapred.
 
Stigao iSK HP-980, naručio sam čitajući vaše preporuke.

Mislim, nije sad da sam imao prilike da isprobavam neke skupe slušalice, pa da umem da ocenim šta je dobar zvuk, ali OK zvuči sa FLAC muzikom. Za sad je nakačen na Xonar DGX i na 60% jačine su preglasne. Dok se malo usviraju, pa da vidimo...

Prvo sam mislio da kupim ATH-M50x, ali svi kažu da su isuviše flat i dosadne, a sad vidim da i za male pare imaju OK slušalice da se nabave.
 
Jel su koss kph30i najbolji odnos cene i zvuka trenutno? Znam da ne izoluju uopšte, koristio bih ih kod kuće za muziku, filmove, igre. Važno je da su udobne i da treble nije umarajući.

Već imam superlux 681 i potpuno su kontra od ovoga. Probao sam da ih rasteglim i malo su bolje, ne boli glava više od stezanja, ali definitivno i dalje nisu za dugo korišćenje. Treble mi smeta i pored stavljanja papira i raznih eq profila. Ako treble smanjim da bude prihvatljiv onda zvuk postaje zamućen. Izgleda da se tolika oštrina jednostavno ne može ukrotiti sem fizičkog tjuninga možda.

Dakle želim da stavim slušalice i zaboravim na njih. Vidim da ljudi baš nahvališe te kph30i i kako su bolje od porta pro modela.
 
Ok su. Sto se udobnosti tice to ces jedino znati kada ih stavis na glavu.
Na mojoj lobanji porta pro su mi udobnije.
Sa grado sundjerima KPH30i bi trebalo da su najudobnije na svakoj glavi.
Mana je sto im se promeni zvuk sa njima.

Ima ih u prodavnicama kod nas, tako da svakako iako ti ne odgovaraju, mozes da ih vratis u roku od dve nedelje.
 
Pojavile su se i Porta Pro (5880 din u P prodavnici), i to je dobra opcija. Plus su original, za razliku od ponude na KP.
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/koss/portapro/

pp-comparo.gif
 
 
Nakon nedelju dana listanja interneta za slusalicama, upravo narucene Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Limited Edition za 130e, na akciji. Stigao i SSL 2, tako da zatvaram krug uz Presonus Eris E5.

 
Tu gde si naručio pomenute slušalice, imaju li DT 700 Pro X i koja je cena?
 
Poslednja izmena:
Stigle, sad samo docekati da zavrsim s poslom.

1707747994295.png

Pazario odmah i ovaj nosac.

1707748025646.png
 
Nazad
Vrh Dno