Šta je novo?

Najbolja igra ikad napravljena...

Re: Op Flashpoint

Nije bas uputno porediti igre iz 1981 i 2002, zar ne.Po ideji je po meni:
Lesure suit larry 1-3
Pushover,
Prince of Persia 1, 2
Hexen,
Heretic,
Doom2,
Unreal 1
 
civ
ufo
xcom
ja2
fallout 1,2
planescape
 
filipenko je napisao(la):
Uf bre ljudi, toliko ih ima...:mad: pa ovako :
1. Svi Quake-ovi
2. Svi Freespace-ovi
3. unreal 1
4. Deus Ex
5. Fife
6. Starcrafti
7. AVP2
8. Battlezone 1 i 2
9. Independence War 2
10.....ma otkud znam vise, ima toliko dobrih stvari

P.S. luka, steta sto neces da se upustis malo u Deus Ex:( ...to je jedna od ubedljivo najboljih stvari ikada za PC...
P.P.S. uopste ne mora onim redosledom koji sam naveo...
igrao sam je. kod mene ne proizvodi nikakve reakcije. kao naprimer mohaa (iskrcavanje ili kad namerno dopustis da te otkriju kad trebas da prolazis u nemackoj uniformi i sa dokumentima)
dobar je elite c64
i nastavak mu je bio dobar
starcraft
giana sisters c64
ja 1i2
fallouti
ut
volim i heroje svih vrsta
thief2
civ 1 i 2 (3 smrdi)
ufo
xcom
strife
fantasy (panzer) general
 
Igra koju sam ja ubedljivo najvise puta igrao je Civilization :)

Ali medju najbolje bih svrstao i (redosled nije bitan):
- Baldur's Gate 1 i 2
- Fallout 1 i 2
- Jagged Alliance 2
 
I jedno pitanje:

Jel ima jos fanatika osim mene koji su igrali (duuuuze vreme) Capitalism Plus? :) $$$
 
a doom ?

Nemoguće da se niko ne seća Doom-a. Zabezeknuo sam se kada sam je prvi put video. Kakav kvantni skok sa Wolf3D-a i sličnih.

Od avantura naravno Monkey Island 1,2 (3 može da prođe, a 4 nikako).
 
Elite od starijih, Deus Ex od novijih - zaista fenomenalna igra!
 
Championship menadzer, DeusEx, Half Life, NOLF, sve od toma klensija, zamalo da zaboravim Metal Slug :)

Kako niko ne spominje Monkey Island, majku mu !?!?!? Zar se niko nije odusevljavao gegovima Gajbrasovim?
 
Scorpio76 je napisao(la):
I jedno pitanje:

Jel ima jos fanatika osim mene koji su igrali (duuuuze vreme) Capitalism Plus? :) $$$

Ej ja sam igrao :D Zaintaio sam se da moje pivo postane najprodavanije, silne sam pare spiskao na promociju, labove...
 
salac je napisao(la):
Ej ja sam igrao :D Zaintaio sam se da moje pivo postane najprodavanije, silne sam pare spiskao na promociju, labove...

Bili su odlicni tutoriali i manual u .pdf - u na CD-u. Cujem da je Capitalism 2 los po tom pitanju. Mada ni u prvom nisam jos shvatio berzu najbolje :).

Sacekacu da se za dvojku pojavi neki manual na net-u. Ili se mozda pojavio ?!?
 
salac je napisao(la):
Ej ja sam igrao :D Zaintaio sam se da moje pivo postane najprodavanije, silne sam pare spiskao na promociju, labove...
dobro da si me podsetio. sad znam sta cu da igram. naravno, ako pronadjem disk :D
 
Elite naravno.....odmah iza njega Pirates! to su jedine igrice uz koje sam provodio sate a da mi ne postane dosadno...

PS: Kad se samo setim koliko je vremena trebalo da prođe da se dođe do Elite statusa...
PSS: I dan danas imam mapu prekopiranu iz atlasa za Pirates! i ispisane sifre...
 
Stevs je napisao(la):
PSS: I dan danas imam mapu prekopiranu iz atlasa za Pirates! i ispisane sifre...

Ja sam imao original za C64, sa cool knjizicom (bolje reci knjigom) i kolor mapom. :)
 
PIRATES!!!definitvno igra pored koje sam proveo najviše vremena
CIVILIZATION2- isto u ogromnim količinama (btw. zasraše ga sa ovim trećim dijelom )
CHAMPIONSHIP MANAGER-svi dođu i odu ali on je uvijek na hard disc-u :)
ISS PRO EVOLUTION - best football ever !!!!
FINAL FANTASY serijal
BALDURS GATE 1,2...
ma imam ih ja još... al da nesmaram :)
vidim niko je nije pomenuo,ali definitivno igra koja je imala "ono nešto" DEFENDER OF THE CROWN. čujem sprema se nastavak uskoro (D)
 
sharp_blade je napisao(la):
PIRATES!!!definitvno igra pored koje sam proveo najviše vremena
CIVILIZATION2- isto u ogromnim količinama (btw. zasraše ga sa ovim trećim dijelom )
(D)
civ2
sad je popularan gospodar prstenova. da li si igrao scenario? vodis frodoa, gandafa, legolasa i druge kao unikatne jedinice. ente, patuljke, sumare.
scenario sa ratom u bivsoj jugoslaviji. kad kao sloba pridobijes nato protiv hrvata i siptara.
imam cak i scenario borba za silmarile.
meseci igranja.
 
luka je napisao(la):
igrao sam je. kod mene ne proizvodi nikakve reakcije. kao naprimer mohaa (iskrcavanje ili kad namerno dopustis da te otkriju kad trebas da prolazis u nemackoj uniformi i sa dokumentima)

errr mislim da nije lepo porediti igre koje su pravljene sada i pre par godina... bolje poredi deus ex 2 koji treba da izadje (doduse za godinu dana :))i moh...
 
G!!! je napisao(la):
errr mislim da nije lepo porediti igre koje su pravljene sada i pre par godina... bolje poredi deus ex 2 koji treba da izadje (doduse za godinu dana :))i moh...
ne poredim ih. mohaa mi se svidja. ex mi se nije svidjao kad sam ga nabavio verovatno ne bi ni sad. to je samo moje misljenje. uopste ne pljujem po deus ex, jednostavno kod mene ne izaziva nikakve reakcije. cak ni prosecne.
 
8 bit:
Elite
Pirates!

16 bit:
Elite 2: Frontier
Civilisation 1

32 bit:
Civilisation 2 (trojka stvarno smrdi, kao sto neko rece)
Homeworld 1 i 2
Heroes of Might and Magic 3

Net:
Planetarion

Ovo zadnje je doduse jedina net igra koju sam igrao, ali ne preporucujem nikome da je zapocinje. Ja sam posle godinu dana igranja dosao u predrazvodno stanje ;). A ako www.eve-online.com bude zaista ono sto obecava... j%$# brak ;)
 
--------------------------------------------------------
32 bit:
Civilisation 2 (trojka stvarno smrdi, kao sto neko rece)
Homeworld 1 i 2
Heroes of Might and Magic 3
----------------------------------------------------------

A Jesi siguran da su ovo 32-bitne igre?
:)

A dodao bih i Alice, mnogo lepa igra
 
igor2 je napisao(la):
A Jesi siguran da su ovo 32-bitne igre?
:)

Za igre nisam bas 100% siguran. Verovatno jesu. Ali zato sam siguran da su masine na kojima su se vrtele bile deklarisane kao takve. A na to sam i mislio kad sam pisao, samo nisam napisao ;).
 
Twinsen's Odyssey

boom

Dakle kao sto rece Preeky LBA 2 , najbolja avantura ikad napravljena daleko ispred svog vremena ...
Za njom su Myst i Longest Journey !


Pozdrav ...
 
-Dekatlon C64 jedina igra od koje sam smrsao :)
 
...

Quake III Arena...najbolja grafika,gameplay,engine,zvuk,muzika...

i omiljena igra sa automata -Final Fight- naravno veoma dostupna i na PC-ijevuma preko m.a.m.e. emulatora....
 
Best games......HM

Pa po zanrovima:
1.Frank Herbert i legenda Dune 1,2, 2000,EMPEROR:Battle 4 Dune
2.Heroes III i verovatno IV
3.Half-Life i naravno CS FX
4.Diablo i DII:LoD
5.C&C seriali RA,Tiberian Sun,RA2,Regande,Yuri`s Revenge...
6Fifa i NBA EA Sports
7.Quake - svi delovi FX
8.Wolf 3D (legenda) i svezi WOLFENSTEIN !
9.ne zaboravimo i STARCRAFT i AoE2:The Conquerors

E,pa to bi bilo to...........
:cool:
 
A jel gotivio neko igrice tipa Hot Rod na automatu sa cetiri volana(buvara na Kalisu), ili kompjuterske varijante gde je staza na ekranu a vozi se u krug(BMX simulator, Jet bike......) ?

ili mozda Stunt car Racer?!? ko je ovo igrao svaka mu cast. Za koji dan vadim C64 iz podruma pa cu da vam kazem nasta sam sekao vene pre 15 godina.

IL Blu Max , ko je prosao ispod mosta??????
 
sa automata mi je "ghost`n`goblins" neprevazidjena,ali na komodoru mi je bila sasvim prosecna(dosta losije je izgledala i nije mi se dopao nacin upravljanja-joystick only,mnogo je bolje sa zasebnim dugmetom sa skok i pucanje),a na kompu pored pomenutog Deus-Ex mogu da dodam i CM,Half-Life,NFS4,UT ,ali sve je to za klasu ispod Deus-Ex(po mom ukusu)
 
Nazad
Vrh Dno