Šta je novo?

Načini za povlačenje u fiat (ne služi za prodaju kriptovaluta)

povukao bih pare sa advcasha na karticu. Davno sam povlacio na mts karticu, ali posle toga je neko prijavio da su blokirali kripto. Pa me zanima da li je neko skoro povlacio na mastercard mts banke ili neku drugu. Imam jos internet karticu banke intese i visa electron aik banke..
 
povukao bih pare sa advcasha na karticu. Davno sam povlacio na mts karticu, ali posle toga je neko prijavio da su blokirali kripto. Pa me zanima da li je neko skoro povlacio na mastercard mts banke ili neku drugu. Imam jos internet karticu banke intese i visa electron aik banke..
Mts banka je blokirala povlačenje fiat iz crypto?
 
davno je neko spomenuo da mu nije prolazilo na mts banku pa mi to u secanju. zato i pitam
 
davno je neko spomenuo da mu nije prolazilo na mts banku pa mi to u secanju. zato i pitam
Ja sam spominjao da su mi rekli da ce SWIFT uplatu da vrate jer uplata od kripta nije u skladu sa zakonom, medjutim to je bilo prosle godine kad jos nije postojao zakon o digitalnoj imovini kod nas. Ovo je bilo vezano za SWIFT povlacenje i mts banku, a na mastercard sam povlacio normalno. Poslednji put pre 2 meseca.
 
hvala na informaciji. :)
 
Jel ima uopste kupaca bez provizije danas? Ja sam proslo leto otkupljivao ovde, al pored sebe ne znam nikog ko jos radi tako.

ja sam prvi put postavio ovde,za sad nista ....
Nisam unosio nikakve kodove, Kada sam sabrao koliko sam trazio isplatu a koliko je skinuto, to je oko 10% e sad moguce jer sam trazio mali iznos pa zbog fiksnog fee-a od 3e kad se sabere sa ostalim fee-evima i konverzijom banke, da je zato toliko ispalo. Sto se tice bankomata, ja ne znam gde ima bankomata koji isplacuje u eurima.
koliko si cekao na karticu? jel si morao prvo da uplatis nesto kod njih da bi je porucio?
 
Placas 15e, mozes i u kriptu, oko mesec dana sam cekao.
 
Prodajem 0.05eth može i više a i manje, mora se platiti struja... Pozeljno lično Čačak i okolina.
 
Postoji li provizija za ino priliv na karticu banke intese (internet kartica)?
Citam ova dva tarifnika (stari i novi koji se primenjuje za koji dan) i stoji 0,35%. To je ta provizija za uplatu na internet karticu ili na devizni racun putem SWIFT-a
 
Tako je. Skidaju min iznos od 300 din. ili 0.35%. Priliv na račun je priliv. Nezavisno od kartice.
 
Zbunilo me ova sekcija "INO BANKE" gde pise ,3.1. Prilivi u kojima nalogodavac snosi troškove (min EUR 5 | 0,1% | max EUR 100)
Uplata na internet karticu leze posle 2-3 dana ?
 
Ne znam za internet karticu ali kad mi Google šalje na račun stigne za 24-48 sati.
 
bedak.. advcash stopirao povlacenje na kartice.. sem cexa ima li jos koja varijanta za povlacenje ?
 
i kad skoce altovi i svi pozele da prodaju ? :)
Tad mozemo samo da se gledamo..
Bolje da je drzava usla u SEPA sistem, pa bi i tih 15% ljudi platili jer se ne bi cimali. Ovako treba da se plate razne provizije plus porez.. Krvopije
 
i kad skoce altovi i svi pozele da prodaju ? :)
Tad mozemo samo da se gledamo..
Bolje da je drzava usla u SEPA sistem, pa bi i tih 15% ljudi platili jer se ne bi cimali. Ovako treba da se plate razne provizije plus porez.. Krvopije
Pa ništa, biće kao 90tih..elema-elema,devize-devize..;)
..i plus godišnji porez na dohodak građana koji plaćaju fizička lica koja su u kalendarskoj godini ostvarila dohodak veći od trostrukog iznosa prosečne godišnje zarade po zaposlenom.
Rudarenje-prava reč.
 
Dali neko ima informaciju za prodaju kripta u Nemačkoj ili Austriji, mislim na račune u tim zemljama. Kolika je provizija i porezi tamo. Imam tamo prijatelje , ali nisu u kriptu pa nemogu od njih dobiti informacije, a mogao bih preko njih odraditi prodaju,
 
Austrija 27% porez ako si u roku od jedne godine kupio-prodao; ako cuvas duze od godine dana, ne moras da platis porez.
 
jel neko prebacivao skoro na bankovni racun(poslednjih desetak dana)????
 
Menjam paypal dolare za ETH, ako ima zainteresovanih, hvala.
 
Dali neko ima informaciju za prodaju kripta u Nemačkoj ili Austriji, mislim na račune u tim zemljama. Kolika je provizija i porezi tamo. Imam tamo prijatelje , ali nisu u kriptu pa nemogu od njih dobiti informacije, a mogao bih preko njih odraditi prodaju,
U Austriji postoje 3 opcije:

Ukoliko od kupovine do prodaje prodje manje od godinu dana (u to spada i menjanje iz jednog u drugi novčić), spada pod špekulativnu investiciju i ostvaren dobitak ti se dodaje na godišnju zaradu (platu koju primas i sl) pa na sve to zajedno plaćaš poreze po progresivnoj stopi kao u tabeli ispod.

Ukoliko zaradjujes kamatu na kripto, plaćaš 27% porez kao što je gore pomenuo Vlado.

Ukoliko si kupio neki novčić i držao ga najmanje godinu i jedan dan, ne plaćaš nikakav porez.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210427-135341_Chrome.jpg
    Screenshot_20210427-135341_Chrome.jpg
    72.6 KB · Pregleda: 37
Kako dokazujes kad si i kako kupio odredjeni novcic? Screenshot sa menjacnice?

EDIT:
Prodao bi kripto u vrednosti oko 6000 US, bez provizije, beograd
 
Svi bi da prodaju bez provizije, a da li iko kupuje bez provizije to je pitanje?
 
Ja ne pravim pitanje kad prodajem vezano za proviziju. Iskreno pristajem na 7-8%, pa cak mislim i da bih na 10, samo da se ne cimam.
 
Ja ne pravim pitanje kad prodajem vezano za proviziju. Iskreno pristajem na 7-8%, pa cak mislim i da bih na 10, samo da se ne cimam.
Mislim da je 10% realno puno. Do 6% maximalno, ako su manji iznosi. Na vece iznose ne pristajem iznad 3%. Pod vece mislim na 50k+. Prvu transakciju f2f sam zavrsio za 6% jer nisam bio upucen u celu pricu ali vec od druge je druga prica.
 
Ja sam iskreno do sada prodavao na 6 i jednom na 7, ali realno sve je bolje nego da se rizikuje i ulazi u pricu poreza trenutno, pa i kasnije... Bolje 10 nego 15 %+ provizije, a da ne govorimo o papirologiji i nasem naprednom digitalnom sistemu...
 
Nazad
Vrh Dno