Šta je novo?

Načini za povlačenje u fiat (ne služi za prodaju kriptovaluta)

Evo danas bio do Jagodine, verifikovao nalog na ecd, upravo sam podneo zahtev za prodaju i prebacio ltc sa binanca na ecd. Dobio potvrdu da je prodato po zagarantovanoj ceni i da ce uplata leci za najkasnije jedan radni dan.
Uradjeno zbog probe, cisto da se ima alternativa ako zatreba, inace sve vrlo prosto funkcionise.
Ovih dana cu da pokusam i sa advcash na mastercard u eur.
Ecd je korektan sa cenama, bukvalno kao na binancu, ne vacare.
Mislim da je mesec dana rok da se podnese poreska prijava za takve transakcije. Da li si pitao nešto u vezi toga?
 
Jos jedna pohvala za ecd, novac je vec legao na racun. Bukvalno nakon 15 minuta.
Da mesec dana je rok, ali ovo je sitan iznos za probu, 3 ltc-a , tako da necu nista da prijavljujem.
 
Bolje podnesi, ECD im je sigurno na radaru. Koliko sam ispratio ne znaju ni oni st sve sa prijavama, ali je bolje podneti kad se smisle da znaju Mnogo je veća kazna od potencijalnog poreza
 
Pozdrav,imam par pitanja pa cisto ako mozete pomoci i razjasniti.

Majnujem ETH i drzim ga na digitalnom novcaniku i necu ga skoro prodavati vec cu cekati kraj majnovanja pa onda prodati,da li ECD ili na crno videcu i ta prodaja mi je da kazem jasna kako ide za ETH na ECD.

Imam par coina koje sam uzeo na Binance i tamo mi stoje,cekam da ako bog da skoci cena pa bi u nekom periodu prodao deo pa me to interesuje da li mi je dobra putanja prodaje:
Izaberem koji cu coin odem na sell i prodam ga u USDT i onda njega prodam na ECD ili ima neki laksi nacin prodaje preko Binance?

Hvala puno na pomoci.
 
Pozdrav,imam par pitanja pa cisto ako mozete pomoci i razjasniti.

Majnujem ETH i drzim ga na digitalnom novcaniku i necu ga skoro prodavati vec cu cekati kraj majnovanja pa onda prodati,da li ECD ili na crno videcu i ta prodaja mi je da kazem jasna kako ide za ETH na ECD.

Imam par coina koje sam uzeo na Binance i tamo mi stoje,cekam da ako bog da skoci cena pa bi u nekom periodu prodao deo pa me to interesuje da li mi je dobra putanja prodaje:
Izaberem koji cu coin odem na sell i prodam ga u USDT i onda njega prodam na ECD ili ima neki laksi nacin prodaje preko Binance?

Hvala puno na pomoci.

Cek, sta ti je to prodaja "na crno?" Zakonom o digitalnoj imovini OTC je dozvoljen.
Mozes tako, ali imaj na umu da ECD podrzava samo ERC-20 USDT, tako da ces platiti malo veci fee.
 
Umesto USDT, bolje u LTC, BCH, njih takođe prima ECD a provizije su smešno male (BCH valjda i nema provizija?)...
 
Na crno mislim da prodam tebi,nekom petom,desetom kad se nadjemo uzivo,ja tebi coin ti meni pare uz neku proviziju i to je to.
Sto se tice legalne prodaje sa binance znaci najlakse je taj coin koji hocu prodati pretvoriti u nesto (najpovoljnije) sto mogu prodati na Ecd?
 
Legalno Binance prebacis sta zelis u LTC, prebacis LTC na ECD i onda kesiras to na racun. I spremi za poresku 15%.

Drugi legalan metod je da pozoves kolegu-legendu Skorpija, popijete pice, zamenite valute i srecno trosenje novca. :)
 
Ok,znaci ltc je najpovoljniji,sad gledam na binance da ne mogu direktno coin u ltc,znaci morao bi u usdt ili busd pa s njim uzeti ltc,iskreno najvise bi mi odgovarala druga verzija prodaje,kad dodjem do toga verovatno cu cimnuti kolegu.
 
Na crno mislim da prodam tebi,nekom petom,desetom kad se nadjemo uzivo,ja tebi coin ti meni pare uz neku proviziju i to je to.
Sto se tice legalne prodaje sa binance znaci najlakse je taj coin koji hocu prodati pretvoriti u nesto (najpovoljnije) sto mogu prodati na Ecd?
Apsolutno nema potrebe da koristiš taj rečnik na javnom forumu.

Nema potrebe za tim. Nije ni tema. Pitao si nešto levo što nema veze sa plaćanjem poreza i načinom prodaje, tj kako najjeftinije da prebaciš sredstva.
 
Prvi put na forumu pa pitanje:
Razmišljam da uzmem AdvCash fizičku kreditnu karticu.
Koliko sam shvatio mogu im poslati neki iznos u btc i moguće je prebaciti na tu karticu odgovarajući iznos u fiatu?
Ima li neko iskustva ili preporuku?
Ovo pitam jer je u Crnoj Gori od prije par mjeseci nemoguće poslati novac SWIFT-om sa ehchange na račun u banci.
 
i ja zelim da narucim advanced cash karticu, ako neko ima vec karticu moze da podjeli iskustva, koliko sam vidio kartica bi trebalo da radi ok sa prihvatljivim provizijama.
jos davne 2017g imao sam advanced cash kartice i radile su odlicno 3% je tada bio fee, i sada je toliko bar tako pise sto je zaista odlicno.
 
e ljudi. recimo da me neko plati za nesto u USD coinu. recite mi jel ima neki nacin kod nas da taj koin to jest novac podignem na nasim bankomatima? jel postoji neka kartica koju mozes naruciti?
 
Drugari ako može pomoć, kako povući novac sa crypto.com prebacio sam na fiat wallet novcanik novac medjutim ne mogu isplatim na bankovni račun.? Kako najlakše prodati?
 
Danas sam se malo poigrao. Otisao sam na trgovinu, odabrao sam prodaju, P2P. USDT, Express opcija za prodaju. Uneo sam podatke za uplatu na moj IBAN (Postanska stedionica je u pitanju).
Uneo sam iznos koji zelim da prodam (nije veliki iznos bio, 80 USDTs). Kada sam zapoceo prodajni proces kupac mi je odmah napisao da su nazalost troskovi provizije moje banke preveliki.
Posto je transakcija otkazana jer nije registrovana uplata, kontaktirao sam kupca posto je broj bio vidljiv. On mi je napisao da je jedan od razloga zbog kojih je odustao od kupovine taj sto su troskovi provizije preveliki a drugi razlog je zbog toga sto nije bio siguran da li moja banka podrzava instant SEPA placanje. U slucaju da treba da prodje jedan dan od trgovine do zakljucenja posla transakcija moze ostati blokirana.
 
Nazad
Vrh Dno