Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ne bih da ulazim u to ciji je veci, odnosno ko ima vecu pokrivenost. To je nezahvalno govoriti, jer negde ima bolju MTS, negde Telenor (a mozda i negde VIP?). Ali ovo da sam cesto bio nedostupan i ako sam na mrezi potvrdjujem. Situacija je daleko gora bila pre 6-7 godina, onda je popravljena, a poslednjih nekoliko godina ponovo slicna.
 
Džaba pokrivenost kad sam svako malo nedostupan. Sve vreme sam na mreži i samo mi stiže sms - propušten poziv...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Meni se to iskreno nije desilo ne znam od kada. Mozda ima veze i sa softverom telefona, ja znam da telenor ima vecu brzinu i kvalitetniji signal u urbanim sredinama, merio sam jer me zanimalo, ali dodju ljudi sa nerealnim pricama kao @boske, ja nikakvih problema nisam imao sa mts mrezom da ne pricam o tome da ne pamtim kada sam imao samo edge signal, krecem se i u ruralnim podrucijima pa mi znaci. Telenor i vip su apsolutno nezainteresovani da obezbede kvalitetnu uslugu van gradova, i na neki nacin to je nepostovanje korisnika.
Za kvalitet usluge u gradovima i naseljenijim mestima ok, tu mts zaostaje za konkurencijom.

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Meni ne izbacuje nista za cenu za note 8 u mtsu. Ne znam zasto. Kolika je cena uz pakete za njega? Pitah u note 8 temi, al su me oladili...zauzeti sljudi oko slikanja sota i merenja ciji je veci.
Cim su sklonili cene sigurno ga nema na stanju. Tako su i prosli put uradili. Prvo su skinuli cene,pa za koji dan ga vise nije bilo na sajtu i na stanju
 
Treba plaćati punu predplatu naredne dve godine umesto 50%.. Pa saberi.. Nema šanse da fon bude jeftinije kod operatera nego za keš negde i tako će uvek biti..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
S8 na dve godine na mix xl 81900? Malo su se kanda zaigrali sa cenom?
 
Treba plaćati punu predplatu naredne dve godine umesto 50%.. Pa saberi.. Nema šanse da fon bude jeftinije kod operatera nego za keš negde i tako će uvek biti..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Da, tu si u pravu, ali nije razlika u 140 evra ko što neko reče. 80 evra više u mom slučaju. Ne znam, manje me glava boli :)
 
Zar ti stvarno misliš da neko pored najstarijeg i jedinog državnog mobilnog operatera može da ima veću pokrivenost? Ljudi redovno potvrđuju a i ja iz iskustva znam da skoro cela Srbija je pokrivena sa 3g a veliki deo sa 4g.. Npr ja u Valjevu ne silazim sa 4g..

Kvalitet i brzina mogu biti slabiji, i jesu, ali zato pokrivenost nema šta da se kaže..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Ja u Valjevu na V puku više nedostupan nego dostupan. U kući dobijam poruke u propuštenim pozivima a telefon nije zvonio. Nije neki zabačeni deo, već onaj kod MZ Peti puk. Glas sagovornika distorziran, ponekad usporen... 4G ni u tragovima, 3G jedva radi, ne mogu fotku od 2MB da pošaljem na Viber. Malo je bolje kada izađem napolje, ali i tu ima prekida. Kada sam prešao na drugu mrežu progledao sam, isti telefon, isto sve. Žalio se uzduž i popreko, sve dok nisam podneo zahtev za promenu mreže nisu reagovali. Tada su mi ponudili neke antene uz saglasnost komšija da bi se kao popravio signal na lokaciji. Ceo ugovor me vozaju kako je sve okej i nije ništa do njih i na kraju ta priča. Daleko im lepa kuća.

Sent from my T03 using Tapatalk
 
Video sam Samsunze, ima ih desetak dana.
Meni ovo i dalje izgleda preterano skupo :)

Ma lako mi za tebe, ti kupuješ nove s7, po 400-500 evra...

Ova priča o propuštenim pozivima, je neka fora definitivno. Dugo imam mts broj, nikada nisam bio nedostupan ili dobio poruku o propuštenim pozivima. Dobar predlog je dao veljkoka, kupite normalan i ispravan telefon, ili promenite mrežu...

Pozdrav

Ne znam o cemu ljudi vi pricate, pre par dana sam proputovao kroz veci deo Srbije, od Novog Pazara do Novog Sada, skoro sam dobio telefon sa 4G i vecim delom puta sam imao 4G signal. Po gradovima konstantno. Meni stvarno nije jasno sta se desava sa vasim telefonima. Ili pricate na pamet ili su vam telefoni nesto neispravni...
MTS sigurno ne moze da se poredi sa telenorom kada pricamo o kvalitetu mreze, ali daleko da je mts katastrofa kakvom je neki ovde prikazuju. Da ne pricam da u dobrom delu zemlje mts ima 3g signal dok je to za ostale misaona imenica.

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Kad smo već kod signala dešava li se nekome da kad boravi u većem objektu poput magacina i slično, i to negde unutra, signal se prebaci na 2G[E], a kod zida ka spoljašnosti hvata 3G/4G sa jednom ili dve crte?

Primetih to pre neku godinu. Što dublje zađem u objekat, signal postaje sve slabiji i slabiji, net radi na kašičicu.
 
Ja u Valjevu na V puku više nedostupan nego dostupan. U kući dobijam poruke u propuštenim pozivima a telefon nije zvonio. Nije neki zabačeni deo, već onaj kod MZ Peti puk. Glas sagovornika distorziran, ponekad usporen... 4G ni u tragovima, 3G jedva radi, ne mogu fotku od 2MB da pošaljem na Viber. Malo je bolje kada izađem napolje, ali i tu ima prekida. Kada sam prešao na drugu mrežu progledao sam, isti telefon, isto sve. Žalio se uzduž i popreko, sve dok nisam podneo zahtev za promenu mreže nisu reagovali. Tada su mi ponudili neke antene uz saglasnost komšija da bi se kao popravio signal na lokaciji. Ceo ugovor me vozaju kako je sve okej i nije ništa do njih i na kraju ta priča. Daleko im lepa kuća.

Sent from my T03 using Tapatalk

To je beše ono naselje kod kasarne "Žikica Jovanović Španac"? Mi smo svojevremeno, pre 20-ak godina, svašta tamo koristili. Sećam se da smo sa običnom RUPOVKOM slušali tuđe razgovore (tad je mobilna telefonija tek bila u začetku kod nas). Tamo je tada bila Vojna Policija, Izviđači "Žaoke" (od spec. jedinica), ne znam da li su još tamo, ako jesu svašta oni koriste. Pored OKB-a, koji takođe svašta koristi bili su i MPOAD, HAD, ..., i svako od njih je koristio razne uređaje.
 
Poslednja izmena:
S8 na dve godine na mix xl 81900? Malo su se kanda zaigrali sa cenom?
U Gigatronu 77k. Stavis 5 hiljada u dzep. Uzmes XL tarifu i svaki mesec 800 din u dzep. Za dve godine izadje manje 19.2k +5k u samom startu. 200 evrica u dzepu. I imas S8 i XL tarifu
Da ne pricam sto u nekim radnjama daju kupone,pa sa time lepo pazaris nesto. Preprodas isto i bogami moze lepo 250e da se usteka
I posle ti uzmi od operatera telefon sa sve brojem
 
Poslednja izmena:
Mare, ne dam preko 300e za fon, pa makar dumbfon nosio :)
Nema naspram oglasa nista isplativo.
 
To je beše ono naselje kod kasarne "Žikica Jovanović Španac"? Mi smo svojevremeno, pre 20-ak godina, svašta tamo koristili. Sećam se da smo sa običnom RUPOVKOM slušali tuđe razgovore (tad je mobilna telefonija tek bila u začetku kod nas). Tamo je tada bila Vojna Policija, Izviđači "Žaoke" (od spec. jedinica), ne znam da li su još tamo, ako jesu svašta oni koriste. Pored OKB-a, koji takođe svašta koristi bili su i MPOAD, HAD, ..., i svako od njih je koristio razne uređaje.
Nije, ovo je kod vatrogasnog doma, 10 minuta peške od centra. Mada i kod te kasarne je bila rupa koja je kasnije sređena.

Sent from my T03 using Tapatalk
 
Kakav je signal konkretno? Pri kraju/los, ili OK/dobar?
Jeste probali da forsirate 3G-only?

Fora da Telenor ima bolji protok od MTS-a je prazna prica, osim na nekim lokacijama. Telekom ima manje/slicno 4G korisnika, a sa mnogo vise LTE1800 stanica. Telenor je skoro sve pokrio samo sa LTE800 (1150:200 u korist LTE800 po stanju na kraju 2017. +273za 4G+)
I za 3G, Telenor koristi UMTS900 na prilicno lokacija, veci deo je kombinovano 900/2100, dok MTS em ima 15% vise 3G baznih, em su sve UMTS2100. TO znaci da losije prodiru, ali je protok bolji i vise korisnika moze da razgovora na po istoj BS.
 
Ja se krećem po ovom slepom crevu Srbije, idem po onim vuko****nama i planinčinama i po meni je Telenor neprikosnoven pa za njim ide Vip koji ima samo lošiji net od Telenora a Mts je veoma loš. To su moja iskustva, sva tri operatora imam na postpaidu tj imao sam pošto sam broj iz Mts-a preneo u Telenor pre neki dan. Telefoni koje sam imao su Samsung : S4, S6, S7 i sad S8. Putovao sam i do CG (Budva, Sutomore, Bar), blizu mi je Bugarska pa skoknem i tamo tj do Vidina. Sa Alfom se slažem što se telefona tiče a to je da je najisplatljivije za keš preko oglasa. Ovo su moja iskustva sa našim mrežama i ne želim nikoga da ubeđujem ko je bolji, svi mi koristimo mobilne drugačije i imamo neke svoje navike tako da će svakome nešto drugo da odgovara.
 
Probaj da podesis 3G-only za probu na MTSu. Nije to onaj veci problem sa pozivima kao kod VIPa sto se desavao (izgleda da su ga sredili najzad u centru barem, ili je odlican i 2G i 3G pa se ne primeti nigde), ali barem ces znati da li je do toga.

MTS ume da ostavi na jacoj mrezi (4G vs. 3G, 3G vs. 2G) i na slabim, pa se nekad ne prebaci kako treba. Kod mojih recimo ako se dozvoli 4G-only, cesto ima propustenih poziva na MTSu. LTE je -120dBm obicno, i stoji na 4G, radi odlicno net, ali ne treba na toj jacini da ostane na 4G, i pozivi se gube ;)

Sa druge strane, poglavica oko Pirota i Nisa rece da je MTS mnogo bolje pokrio od druga dva uglavnom?
 
Koji popust? To sam već dobio .(tri pretplate po dinar).
Razlika između ove dve mesečne naknade, puta 24 meseca (ti umanjiš za nekih 43 evra jer si dobio 3 meseca po 1 dinar, a to nisam znao). Na tu cenu moraš dodati oko 24 evra za 3g naknadu koju će ti naplaćivati. Znači, tebe će realno taj telefon iskoštati oko 315 evra (da nisi dobio mesece po dinar, koštao bi blizu 360 evra. To sve ako je ugovorna obaveza na 24 meseca, naravno.
1f7d41cf30454ebbe47de6d0a119d065.jpg
d80753494e999363b64c5fcc90880c69.jpg
 
Poslednja izmena:
Koji popust? To sam već dobio .(tri pretplate po dinar).
Razlika između ove dve mesečne naknade, puta 24 meseca (ti umanjiš za nekih 43 evra jer si dobio 3 meseca po 1 dinar, a to nisam znao). Na tu cenu moraš dodati oko 24 evra za 3g naknadu koju će ti naplaćivati. Znači, tebe će realno taj telefon iskoštati oko 315 evra (da nisi dobio mesece po dinar, koštao bi blizu 360 evra. To sve ako je ugovorna obaveza na 24 meseca, naravno.
1f7d41cf30454ebbe47de6d0a119d065.jpg
d80753494e999363b64c5fcc90880c69.jpg

Slažem se, samo što sam ja u startu dobio tri meseca gratis na stari box 4 (bez mob. aparata, M tarifa ). Sada sam uzeo telefon za 23400, veću tarifu L, potpisao novi ugovor za novi box 3 sa 10% popusta za L tarifu koja ide u box. Plus 100 giga neta u prvoj godini. Imam pravo tri meseca ranije da obnovim ugovor tamo 2019. za neku novu ponudu, promociju. U moju kalkulaciju sam uzeo i famoznu 3g pretplatu. Jer da uzimam tel preko oglasa, meni treba 5000 din goriva do Bga i nazad. A To mi je maltene razlika koju pravim ovamo što uzimam tel kod operateta.
 
Zar ti stvarno misliš da neko pored najstarijeg i jedinog državnog mobilnog operatera može da ima veću pokrivenost? Ljudi redovno potvrđuju a i ja iz iskustva znam da skoro cela Srbija je pokrivena sa 3g a veliki deo sa 4g.. Npr ja u Valjevu ne silazim sa 4g..

Kvalitet i brzina mogu biti slabiji, i jesu, ali zato pokrivenost nema šta da se kaže..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Listaj malo postove (evo nekih i posle ovog tvog) i ne pravi se neobavešten.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dečko oladi malo, ne možeš nekome svoje mišljenje usaditi u glavu, plus nafilovano. Jednostavno mts ima dosta više baznih stranica i to je tako i uvek će biti.
@prashinar
Logično jer 2g najbolje probija zidove.. 3g i 4g slabije..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kad smo već kod signala dešava li se nekome da kad boravi u većem objektu poput magacina i slično, i to negde unutra, signal se prebaci na 2G[E], a kod zida ka spoljašnosti hvata 3G/4G sa jednom ili dve crte?

Primetih to pre neku godinu. Što dublje zađem u objekat, signal postaje sve slabiji i slabiji, net radi na kašičicu.

To je normalno pogotovo ako su magacini napravljeni od lima,krov naročito jer mu dođe neka vrsta faradejevog kaveza.Kod mene na poslu u halama i radionicama desi se da uopšte nema signala iako je napolju sasvim solidne jačine.
 
MTS je očaj na 2G, razgovor se ništa ne čuje. I dalje je takva situacija na Žarkovu. Bazna stanica im je i dalje nisko na Maksiju u Trgovačkoj. Užas. Kada sam im se žalio na kvalitet razgovora, odgovori su da ima 4G na toj lokaciji, koji naravno, nema veze sa razgovorom, već internetom. Dobro proverite ne MTS, nego sva tri operatera kakva su na mestima gde najviše boravite, probajte razgovor, ne samo internet.
 
Slažem se, samo što sam ja u startu dobio tri meseca gratis na stari box 4 (bez mob. aparata, M tarifa ). Sada sam uzeo telefon za 23400, veću tarifu L, potpisao novi ugovor za novi box 3 sa 10% popusta za L tarifu koja ide u box. Plus 100 giga neta u prvoj godini. Imam pravo tri meseca ranije da obnovim ugovor tamo 2019. za neku novu ponudu, promociju. U moju kalkulaciju sam uzeo i famoznu 3g pretplatu. Jer da uzimam tel preko oglasa, meni treba 5000 din goriva do Bga i nazad. A To mi je maltene razlika koju pravim ovamo što uzimam tel kod operateta.
Ja sam kupio skoro J510 Dual sim od Mađara iz Subotice za 18.000rsd uz 350 dinara dostave. Činjenica je da je najjeftinije kupiti nov telefon preko oglasa (ima veoma sigurnih i proverenih prodavaca), možemo računati koliko želiš, nema šanse da kod operatera bude jeftinije.
Ali OK, svako radi kako misli da je u tom trenutku najbolje za njega. Apsolutno razumem i takve ljude, ima mnogo razloga zašto neko ipak kupuje telefon kod operatera. Ja sam samo želeo da te ispravim, jer telefon kod operatera ne košta samo onaj iznos koji stoji ispod njega, već još svašta nešto, to je sve.
 
Da se razumemo, ne kažem da je jeftinije, ali mi sigurnije. Mogu preko Mađara ali godina dana garancije, kod operatera dve. Nisam ja imun na oglase, uzeo sam tv kod njih mnogo vredniji od telefona ali je imao dve godine garancije, što je minimum i ovde kod nas. Greška kod mene je bila što sam zaboravio na 50% koje daje mts bez uređaja, jer kapiram gde god da uzmeš telefon mora da plaćaš postpaid tarifu. U tom slučaju bi bila ispravna moja računica.
 
Trebao si xl da uzmeš, 100gb tokom cele uo.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Razmišljao sam o toj varijanti, ali kontam da će ovih minimalnih 2.2gb u toku druge godine zadovoljiti (a neće), moje prohteve, mada izguraće se nekako. Malo wifi, malo data, jer gde god se maknem imam neki wifi. Data mi služi uglavnom za navigaciju.

edit: nego sad gledam, oni novi ugovor računaju kao prudužetak starog, jer za novi kaže da minimalni period važenja do 06.06.2019. Dok sam ja mislio da će sa novim ugovorom minimalni period važenja biti tamo do Februara 2020. Pohvalno sa njihove strane :)
 
Poslednja izmena:
@banexbanex apsolutno se slažem. Jedino mi nije jasno zašto nisi uzeo XL, kao što ti kolega kaže. Izašlo bi te 150 dinara mesečno više, a imao bi 12 meseci više 100gb?

Edit: preteče me za par sekundi [emoji1]
Ovo se odnosi na tvo prethodni post.
 
Poslednja izmena:
Razmišljao sam o toj varijanti, ali kontam da će ovih minimalnih 2.2gb u toku druge godine zadovoljiti (a neće), moje prohteve, mada izguraće se nekako. Malo wifi, malo data, jer gde god se maknem imam neki wifi. Data mi služi uglavnom za navigaciju.
1.2gb tokom drugog dela uo.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
@banexbanex apsolutno se slažem. Jedino mi nije jasno zašto nisi uzeo XL, kao što ti kolega kaže. Izašlo bi te 150 dinara mesečno više, a imao bi 12 meseci više 100gb?

Edit: preteče me za par sekundi [emoji1]
Ovo se odnosi na tvo prethodni post.

1.2gb tokom drugog dela uo.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Pa mogao sam, ali imam tu i par dodatnih servisa u sklopu boxa, reko da ne probijam 6000 mesečno sa ratom za telefon. Jeste ovo što kaže stopke 1.2gb, ali daju svima duplo kad potpišeš nov ugovor, tako da bude 2.4 + ovih 100gb godinu dana. Ispilićario sam se tu za male pare, krastavac.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno