Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Da, u pravu ste, mada ko što rekoh, preživeće se :) Jedino da ih saletim da probam da pređem na xl.
Ako ti je ugovor na potpis doneo poštar, mislim da možeš da ga raskineš bez penala u roku od 14 dana. A ako nije, probaj u poslovnici da napišeš neku molbu, možda ti odobre.

Edit: ali pazi, mora biti NOVA ugovorna obaveza, a ova sadašnja stornirana, jer ako te samo prebace na veću tarifu (što možeš i sam od kuće uraditi - "promena tarife"), nećeš imati privilegiju koju nosi ta nova (XL) tarifa (100gb tokom cele ugovorne obaveze).
Hvala, juče sam im preko mejla poslao potpisan ugovor, poslali su mi i saglasnost za raskid (14 dana rok). Zvaću ih svskako ,pa ako može, može, ali bruka za koliko mali izmos (razlika u ceni) sam omašio u proceni.
 
Poslednja izmena:
Ljudi vi sto se pitate sta je sa note 8, sto ga nema na sajtu.
Lepo rece ivan da ga nema na stanju, idite do najblize poslovnice, ima ga neka na stanju sigurno...


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

I ja sam pitao prošle nedelje za Note 8, nisu ga imali ni u jednoj poslovnici u BG-u. Preporučili su mi webshop na 064 790, imali su ga tamo na stanju i poslali su poštom. Oni sve rešavaju tipa ako je neko imao popust pa hoće da uzme mob po punoj ceni itd. Zanimljivo je da nemaju nigde ni s8 kao ni s8+.
 
I ja sam pitao prošle nedelje za Note 8, nisu ga imali ni u jednoj poslovnici u BG-u. Preporučili su mi webshop na 064 790, imali su ga tamo na stanju i poslali su poštom. Oni sve rešavaju tipa ako je neko imao popust pa hoće da uzme mob po punoj ceni itd. Zanimljivo je da nemaju nigde ni s8 kao ni s8+.
Mene zanimaju cene uz pakete. Jel i za to da zovem webshop? Msm neozbiljni su...
 
Da, imaju oni uvek interni cenovnik koji ne zavisi od ponude na sajtu...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
I te kako jeste prednost tamo gde na istom stubu imaju bazne stanice i za više i za niže frekvencije, što jeste slučaj za ogromnu većinu 3G stubova.
U pravu si, na ovom najnovijem izvestaju su samo stubovi, a 900+2100 ipak jeste bolje nego samo 2100, iako je na 2100 kod MTSa na mnogo vise stanica nego Tln. Ipak to po pitanju kapaciteta nije 2500:2000 nego 2500:4000 skoro, u korist Telenora.

Za 4G nije, tu ih Vip šije, ali je problem s Vipom što mnogo češće sa 4G pada na 2G nego Telenor s obzirom da praktično uopšte nema 3G stanice na 900 MHz.
Cesce? Padne tamo gde nema 3G, a to se ne desava u vecim gradovima :) Ako zivis negde gde VIP nema 3G, neces ni birati VIP. Ako samo prodjes tamo, bitno je da uopste postoji 2G za razgovore, a 4G ces za net i cista prica.
 
Neco, koji paket i koliko si platio N8?

@bane, jesi ti uzeo uz Boks po maloprodajnoj ceni telefon, ili po ceni uz paket? Da li ti je ostalo 40+10% (posto si uz Box?) ili samo 10% na mobilnu tarifu?
jer ako je po maloprodajnoj ceni, onda je razlika samo u tarifi. Ako je po ceni uz paket, onda je razlika nesto manja, UGLAVNOM.
I da, bitno je da bude novi ugovor. Ali ako uzimas po maloprodajnoj ceni, to se ne racuna u novi ugovor za onih +100GB :(
 
Čitam šta pišete, razmišljam da li da uzmem MixXL ili KućniNet@Vip-u. Oba imaju 100GB, koliko sam shvatio SIM iz ZTE Vip modema se vadi i može da ide u fon.
Istina, uz MixXL dobijam u paketu i te njihove minute u mreži (koji mi ne trebaju jer već koristim Neo), sa druge strane Vip SIM, kada bih je nosio u fonu bi mi zauzimala drugi SIM slot, jer koristim dual SIM.
Ne znam šta da radim. Koliko vidim Vip ima bolju 4G pokrivenost od mts-a.

Postoji li nešto na Telenoru kompatibilno sa 100GB u druga 2 ISP-a?
Ne treba mi Deezer i aplikacije, već čisto 100GB.
 
Neco, koji paket i koliko si platio N8?

@bane, jesi ti uzeo uz Boks po maloprodajnoj ceni telefon, ili po ceni uz paket? Da li ti je ostalo 40+10% (posto si uz Box?) ili samo 10% na mobilnu tarifu?
jer ako je po maloprodajnoj ceni, onda je razlika samo u tarifi. Ako je po ceni uz paket, onda je razlika nesto manja, UGLAVNOM.
I da, bitno je da bude novi ugovor. Ali ako uzimas po maloprodajnoj ceni, to se ne racuna u novi ugovor za onih +100GB :(

Mix XL plus na kome sam već 2 godine, a Note je uz taj paket 83k. Dobro je što se plaća na 24 rate bez kamate po 3465 din. Do sada sam obično uzimao fon za keš u "sumnjivim" radnjama gde je garancija bila godinu dana itd. Došao sam do računice, note u ovlašćenim radnjama košta 124k, i uzeo sam Mix xl plus na 3 god zbog neta po 2699 din mesečno. A da sam koristio Mix xl plus sa 40% popusta 3 godine, i kupio Note za 124k isto bi me izašlo. Makar sada imam garanciju za sve, kao i za bateriju 24 meseca. I što je jako važno od Mix xl plus pa na više nema glupe 3G pretplate :D
 
Poslednja izmena:
Neco, koji paket i koliko si platio N8?

@bane, jesi ti uzeo uz Boks po maloprodajnoj ceni telefon, ili po ceni uz paket? Da li ti je ostalo 40+10% (posto si uz Box?) ili samo 10% na mobilnu tarifu?
jer ako je po maloprodajnoj ceni, onda je razlika samo u tarifi. Ako je po ceni uz paket, onda je razlika nesto manja, UGLAVNOM.
I da, bitno je da bude novi ugovor. Ali ako uzimas po maloprodajnoj ceni, to se ne racuna u novi ugovor za onih +100GB :(
Ja sam na starom boxu 4. Da bih uzeo telefon morao sam da pređem na novi box 3 i da izaberem tarifu uz njega. Zbog toga imam 10% jer uzimam i telefon. Operater mi je rekao da imam ovih 100gb u prvoj godini. Mislio danas da zovem ako mogu da me prebace na xl , da stornram prvi i potpišem drugi ugovor, nego ne znam da li imaju dežurne na centrali.
 
Poslednja izmena:
1050e dati za telefon.... donno, pre cu toliko dati za flasu vina ;)

bane, ako jos nisi potpisao imas sanse.. i def. nema smisla da ne uzimas XL onda.
 
1050e dati za telefon.... donno, pre cu toliko dati za flasu vina ;)

bane, ako jos nisi potpisao imas sanse.. i def. nema smisla da ne uzimas XL onda.
Nije još zvanično krenuo ugovor , valjda ovih 14 dana praznog hoda nešto znače u smislu da stavke iz ugovora mogu da se menjaju ,otkazuju.
 
Ako među silnim papirima nisi potpisao da se odričeš tog prava i da paket može odma da "krene".
Da li ti je novi paket aktivan?
 
Jeste, videh na mom nalogu, pošto mi trenutno sim kartica koja je u boxu trenutno neaktivna. Sad sam ih zvao, objasnio stvari i sve završeno. Rekli su da nema problema, samo će umesto L, staviti XL sa ovih 100gb.
 
Eto super, ipak je dobro prošlo.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Da, to mi i bila prvobitna zamisao (zbog cene telefona i neta ), dok mii je M tarifa završavala posao što se minuta tiče ,jer tri broja koristim, rekoh, aj šta će mi XL kad i L ima 100 gb.Posle priče sa vama videh da sam se zeznuo.
 
Do kad traje akcija 100gb cela UO? Ako je do kraja februara, sta mislite, jel ce je produzavati opet?
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Trenutno nemaju ništa drugo pametno od promocija, treba im najviše vremena da promene nešto u svojoj ponudi... sam izvuci zaključak. Ja tipujem da će tih 100 GB biti do leta, ako ne i duže.
 
Nece ovo ostati trajno, nego imaju isuvise 4G kapaciteta naspram broja aktivnih 4G korisnika. Cim se to dovoljno popuni, nece vise biti +100GB.
Uzjedno, cim Telenoru budu uzeli dovoljno korisnika, bice secenje grane, "ne sme to" ;)

S8 i S8+ imaju cenu na sajtu, BTW< neko rece nema cena?
Ali ta dva i A5 - kao da prodaju zlato :) A5 izadje 400e :D A S8 oko 1000e.
 
Problem kad nema, problem kad ima...

Uzmi alfa p10 ili se ;)
 
Brate, ne vrede ;)
Mislim po stranu sto ne vrede po meni, nego ne mogu ni da se prodaju posle da bi XL izasao nesto normalno :)
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Jel može preko portala da se uključi roming?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Zar nije po defaultu uključen?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Mene su zeznuli nekoliko puta za roming.....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Džaba pokrivenost kad sam svako malo nedostupan. Sve vreme sam na mreži i samo mi stiže sms - propušten poziv...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Dok sam bio na prethodnom kinezu to mi desavalo za tipa svaki 3. poziv, nekad i par puta na dan, retko da nije, sa S5 mi se nije desilo NIKAD za 5-6 meseci, sad sa OnePlus 3 za 10-12 dana jos nijednom, tako da...

OnePlus 3 A3000
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Nece ovo ostati trajno, nego imaju isuvise 4G kapaciteta naspram broja aktivnih 4G korisnika. Cim se to dovoljno popuni, nece vise biti +100GB.
Uzjedno, cim Telenoru budu uzeli dovoljno korisnika, bice secenje grane, "ne sme to" ;)

S8 i S8+ imaju cenu na sajtu, BTW< neko rece nema cena?
Ali ta dva i A5 - kao da prodaju zlato :) A5 izadje 400e :D A S8 oko 1000e.

Mislim da sad grešiš druže, dosta veliki broj korisnika prelazi iz Mts-a u Vip i Telenor zbog neograničenih minuta. Ovo za telefone se slažem.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Jos bolje, nama ce da oslobode mrežu.
Elem, ne razumem tu potrebu za neogranicenim minutima, kao da se ne skidamo sa telefona sto je zalosno

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno