Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

@lekovic naravno da imaju a imao si pravo i da raskines ugovor 30 dana od prijema sms poruke. U poruci sa januarskim racunom na kraju i sitnim slovima su provukli vest da od 1-og marta vazice paketi iz aktuelne komercijalne ponude.
U sustini idi sutra u poslovnicu i podnesi zahtev za raskid, pozovi se na clan 131 ZEK i samo budi uporan da nisi adekvatno obavesten i da nisi duzan da posecujes sajt Mts-a gde su okacili vest o poskupljenju.
 
Hajde da ne budem pesimista ali treba biti realan mislim da će čovek samo džaba da bije put i da će da ga otkače na prvu... Rok je bio do kraja februara a onda su ga produžili do 05.03. a nakon toga i do 10.03. i sada nakon tog roka mislim da nema nikakve osnove da ih ubedi/natera da prihvate zahtev za raskid ugovora bez penala.
 
Ali sem vremena nema sta da izgubi, mozda i uspe a mozde i ne ali je svakako probao. Na njemu je da odluci.
 
Hvala puno, narode. Nemam nameru da gubim vreme i živce odlaskom u MTS poslovnicu. Ugovor ionako ističe za 4 meseca. Sačekaću do tada, a onda videti šta mi je činiti, ko bude imao bolju ponudu.
 
Meni ostalo manje od 3 meseca i ponuda je preslikana ona sa sajta znaci NIKAKVA POGODNOST lepo im rekao hvala i cujemo se za tri meseca kada podnesem zahtev za odlazak
 
Uvek ponude isto sto moze svako u svakom momentu da uzme, pa mi nije najjasnije sta misle da time postizu.
Mislim, cenim da ima ljudi koji se popale i polete odmah (eto to postizu), ali brate, bas je nekako jadno.
 
Ulogujem se veceras na MTS portal i vidim da mi je magicno aktivirana Net limit (149,00 RSD) usluga na Soko Lite paketu.
Ovo nije bilo aktivirano pre ovog haosa oko poskupljenja. Pa eto savet za sve da pogledaju, jer bih rekao da su to namerno uradili po APP sistemu.

Recimo 10000 pretplatnika po 149din i eto fine vecerice za direktora.
 
Ulogujem se veceras na MTS portal i vidim da mi je magicno aktivirana Net limit (149,00 RSD) usluga na Soko Lite paketu.
Ovo nije bilo aktivirano pre ovog haosa oko poskupljenja. Pa eto savet za sve da pogledaju, jer bih rekao da su to namerno uradili po APP sistemu.

Recimo 10000 pretplatnika po 149din i eto fine vecerice za direktora.
Net limit se ne naplacuje na Soko lite paketu niti moze da se deaktivora, tako da opusteno 🍺
 
Onda su imali problem na portalu ranije, jer je pre pisalo da je usluga deaktivirana - ako je tako kao sto kazes.
 
U par navrata sam pokusao da deaktiviram, ali sam dobio isti odgovor da je to sastavni deo paketa i da je besplatan za tarifu Soko lite.
 
Ja sam, pre godinu i po dana, uzeo omoriku 3 sa 25 TB , za 1300,00 dinara. Danas sam saznao da sam 10 prebačen na omoriku 12 i da mi je pretplata 2290,00 dinara. Nisam video nigde obaveštenje da će me prebaciti na skuplji paket. Meni ovo ne odgovara. Da li mogu da raskinem ugovor?
 
Ja sam, pre godinu i po dana, uzeo omoriku 3 sa 25 TB , za 1300,00 dinara. Danas sam saznao da sam 10 prebačen na omoriku 12 i da mi je pretplata 2290,00 dinara. Nisam video nigde obaveštenje da će me prebaciti na skuplji paket. Meni ovo ne odgovara. Da li mogu da raskinem ugovor?
Kasniš, bilo već priče o tome i do kad je to moglo. Raskid ugovora bez penala
 
Naravno da možeš. Uopšte te ne zanima šta su i kada su obaveštavali na sajtu.
Direktna jednostrana promena paketa zahteva direktnu saglasnost korisnika, mora lično da se obavesti i lično da bude saglasan sa time.
Zovi 064 733 i uloži prigovor na neopravdanu jednostranu promenu paketa i cena sa njihove strane bez tvoje saglasnosti. Ugovor sadrži i aneks u kojem postoje benefiti i koji su važeći sve dok se ne potpiše nov ugovor, što naravno nisu uradili.
Nisi bio direktno obavešten i nigde nisi potpisao ugovor za novi paket i time zahtevaš da se izvrši raskid ugovora ukoliko ne žele da poštuju minimalno trajanje ugovorne obaveze.
Ili im daš i drugu opciju ako želiš a to je da nastave da se pridržavaju ugovorene cene.
Sačekaš da evidentiraju prigovor i sutra (bar u mom slučaju) ti stiže sms sa sadržajem da nastavljaš ugovor po starom. Naravno, može i samo raskid, kako god želiš.

Ja sam isto zaboravio da su keva i sestra na tom istom paketu omorike 3 za 1300 dinara. Iskreno, nisam ni pratio nešto posebno temu i forum (produžio box, novi paket, to je to i zaboravio). Obavili to pre neki dan. Ostale su na staroj ceni, nema ništa pametno okolo za te pare.
Ovo dokle je moglo i šta je moglo možda važi samo u slučaju da nema aneksa sa benefitima i minimalne ugovorne obaveze. Pa i bez toga piše lepo crno na belom na koji se paket odnosi ugovor a za svaki novi ugovor i to što oni hoće su, naravno, potrebne dve strane da potpišu.
Tako, udri slobodno a videćemo da li se pridržavaju kada stignu računi za ovaj mesec.

EDIT: sestra prosledila sms na viber, prijavljeno u četvrtak, stigao u petak:
Untitled-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako nema, jedni nude 10GB neta za te novce, ili manje GB opet za manje novce(uslov prenos broja pa 50% popusta na paket). Naravno min/sms neograničeni. Nemojmo dovoditi ljude u zabunu.
 
Kako nema, jedni nude 10GB neta za te novce, ili manje GB opet za manje novce(uslov prenos broja pa 50% popusta na paket). Naravno min/sms neograničeni. Nemojmo dovoditi ljude u zabunu.
Nema ništa za te pare. Ja koristim još uvek O3 za 1 300 rsd. Neograničeni minuti, neograničeni sms i PRAKTIČNO NEOGRANIČEN INTERNET (25 TB u toku ugovorne obaveze PO PUNOJ BRZINI). To je prosečno 1 TB mesečno. Za 1300 din. Najbolja promotivna ponuda ikada u Srbiji, za mobilnu telefoniju.
 
Aaa pa u prethodnom postu nema ovoga što je sada napisano velikim slovima 😉
Ali svakako toga više nema za te novce 😁
 
Pa bio je neo neo za 1250 din, ne praktično neograničen net, nego neograničen. Osim ako ne postoji nešto sitnim slovima?
 
Neo Neo ima limit za hot spot. Kod ove promotivne ponude toga nema. Dok ne potrošiš 25 TB, po max. dostupnoj brzini, na koliko uređaja hoćeš ;).
 
… jel se potroši taj terabajt mesečno…?! :) Ja zaista ne znam čemu takve akcije, jedino da preko toga gledaš neke televizije i filmove non-stop…
 
Neo Neo ima limit za hot spot. Kod ove promotivne ponude toga nema. Dok ne potrošiš 25 TB, po max. dostupnoj brzini, na koliko uređaja hoćeš ;).
Dobro za kompjuter prakticno možeš reći da je neograničen. Ali za telefone malo zna biti skakljivo da ne skida te GB za hot spot... I noviji androidi su skinuli opciju ... Ti GB služe da odbiju ljude za par dinara da ne koriste jednostavno za internet svi... Vecinu ljudi ce odbiti sa time da koriste kao kucni net jer nije sve plug and play. Ali ne možeš reći da ne može da se koristi.
 
Ja se nešto prisećam da su neki sa foruma pisali da su sim karticu sa tom promocijom stavili u neki 4g ruter i uspešno (is)koristili te TB kao kućni net.
 
Keva ne koristi, bukvalno nema kilobajt skinut odatle. Ima sve besplatno, društvene mreže itd...
Setra je potrošila nešto, ne znam koliko. Putuju, fotografišu, muzika, laptop hotspot, auto ... Realno je taj paket sa 3 ili koliko već GB je išlo u Omoriku 3, za nekog malo modernijeg, ko koristi i nešto osim družtvenih mreža baš malo. Tako da je dodatni net dobar dodatak.
Sve zavisi od korisnika. Mislim da tada nije bilo tih neo neo ponuda, možda se i varam.
Ja sam gledao kakve su opcije kada su ih prebacili i nisam video tu ponudu za neo neo na A1. Možda jedino na forumu ali ne pratim taj deo, ostale su po staroj ceni pa nisam ni tražio dalje.
 
… zato i kažem… uglavnom to i rade, da što više korisnika uzme i ono što im ne treba, za što više novca… jako malom broju korisnika, u promilima verovatno, treba toliko podataka na mobilnom uredjaju… ali, pri sklapanju ugovorne obaveze imaš utisak da si nešto dobio više nego u drugoj mreži ili prethodnom ugovoru…
 
Grešiš, uvek dobro dođe mada ga neiskoristio. Bar moj lični primer sa dodatnim netom iz Box paketa u zadnjih ne znam koliko godina.
Baš je obrnuto, izuzetno povoljna ponuda od 1300 dinara/mesečno. Odmah bi joj produžio na još dve godine po istim uslovima.

Mnogo su veći računi bili tada u Yettelu, još kako su im istekli ugovori bilo je prilično skupo. Da se ne bavim sada patkometrijom i ko je bolji :)
Ono što je bitno po meni, sve što se tiče razgovora i sms-a besplatno. Po mogućnosti i u okruženju (CG, BiH...). Neka solidna rezerva interneta takođe.
Ako ima za ispod 1500 odmah uzimam :) (mada mi sada ne treba da budem iskren).
Uzmem kevi da platim račun, otvorim moj mts, komotno je stukla 10GB dodeljenih za instagram ili šta već ima posebno kao stavku. Nemaju pojma oni šta im treba uopšte, pa bolje da ima nego da se doplaćuje.
 
U 08:10 podneo zahtev za prenos broja u A1. U 9:30 zvali iz MTS-a nude 20% na Omorika12, eventualno da posalje upit za 30% popusta. Vidi da je mala potrosnja neta na broju koji se ne slabo koristi , ako vam treba internet prikljucite ga u BOX 4U4 , to sto box istice na jesen nema veze. Iskreno malo nude a nije mi zurba za potpisivanje.
 
Nazad
Vrh Dno