Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

E ako su na superstaru na poziciji 20, gde li su na supernovu?
 
Ima li neko sa BOX 2 optika (fiksna + net) paketom da je trazio IDP broj, i sta nude u tom slucaju?

Kakve su sanse da se pri odnovi ugovora dobije novi ruter, imam onaj stari Huawei HG8245H koji nema 5GHz wifi.
 
Ako zatrazis IDP velike su šanse da će te zvati , a onda dogovaraj taj popust - to bi oni trebali da ponude , a ti trazi nove uređaje ili novu instalaciju svega
 
Možda je jedino rešenje ostalo da odneseš kod nekog ko se bavi servisom laptopova ili sličnim stvarima, pa da se isčita FW direkt iz čipa. Sad ima onih štipaljki, nakači se na čip i lagano se to odradi. Jedino proveriti za softver na osnovu oznake čipa...

To je moguće ako je identičan hardware, ali to ne mora da bude tako. Zato sam i zamolio čoveka da slika Device information ekran.

Uostalom, i ako je identičan hardware, nije isključeno da je firmware za drugo tržište, pa može imate imati i pluseve i minuse.
 
Ima li neko sa BOX 2 optika (fiksna + net) paketom da je trazio IDP broj, i sta nude u tom slucaju?

Kakve su sanse da se pri odnovi ugovora dobije novi ruter, imam onaj stari Huawei HG8245H koji nema 5GHz wifi.
Druze imas sad i akciju da dodas tv i obnovis ugovor 24 meseca da ti bude paket po ceni box 2 tako da se i to ispalti
 
Druze imas sad i akciju da dodas tv i obnovis ugovor 24 meseca da ti bude paket po ceni box 2 tako da se i to ispalti
Ja imam tu akciju samo sam imao box3 i dali mi tv za cenu box3 paketa box 4 plavi 500/160 Mbit, fixni, mob omorika 16, full TV onaj MAX HD paket za 4149 din, da ne kazem za DZ.
Tako da je to akcija ne od sad vec od pre godinu dana, jer kad su me zvali tada rece gospodja da od danas za redovne platise i stare korisnike krece ta akcija, za god dana kad mi istekne ova UO vec imam spremno sta cu da im trazim za ostanka kod njih.
 
Pozdrav.
Uzeo danas novi ruter Tenda AC23 i nikako nmg da napravim IPTV da mi radi preko ovog rutera odaberem STB u Iptv meniju i trazi mi da ukucam VLAN ID.
Kablovi idu ovako iz ZTE rutera port 1 ide mi kabel u AC23 u WAN port a iz IPTV porta na AC23 mi ide u STb i kad testiram stb mrezu dodje mi do onog zadnjeg 6 nivoa i tu dobijem gresku.
Da li ima resenja ili da razvlacim jos jedan kabel za stb.

P.S. internet mi radi a iptv mi ne radi.
 
Ako ima box 2 plafon koji placa je 2800rsd, cisto sumnjam da ce mu neko dati 50% 24m na tu cenu i uslugu. Al vredi probati sta znam...

Zavisi kako okreneš - BOX 4 sa 50% izađe 2800, a tu imaš i TV i mobilnu pretplatu.

Problem je - ako ti ne treba ni TV ni mobilna pretplata...

Ja bih probao sa IDP-om i rigidnim stavom: Box2 sa (nekim) popustom na 24m i zamena rutera!

Opet kažem - ako su operateri napravili pijacu od tržišta, ko sam ja da se tome protivim 😁
 
Uf MTS i poslovnice. Danas išao da podnesem zahtev za IDP broj. Na pultu već stoji jedan zahtav za IDP, neko bio brži.

Na mom MTS nalogu bilo istaknuto da ugovorna obaveza traje do 31.05.2023 (već danas nema te informacije). Pre nekog vremena preko call centra isto mi to potvrdili.
Ali danas u poslovnici kažu da ugovorna obaveza ističe 02.06.2023. i da ću sigurno biti odbijen :rolleyes::)
Eto sada čekam da me odbiju 😁
 
Uf MTS i poslovnice. Danas išao da podnesem zahtev za IDP broj. Na pultu već stoji jedan zahtav za IDP, neko bio brži.

Na mom MTS nalogu bilo istaknuto da ugovorna obaveza traje do 31.05.2023 (već danas nema te informacije). Pre nekog vremena preko call centra isto mi to potvrdili.
Ali danas u poslovnici kažu da ugovorna obaveza ističe 02.06.2023. i da ću sigurno biti odbijen :rolleyes::)
Eto sada čekam da me odbiju 😁
To je klasicna fora, ako si ugovor obnovio preko kurira onda to ide tako. Jednostavno kr*teni ne mogu da zavedu datum kada si ti potpisao ugovor nego zavedu datum kada su ga oni dobili a to nekada moze da napravi razliku 2-3 dana pa i vise ako uvati vikend i onda se pojedini cude da na portalu pise datum kada si ti stvarno potpisao ugovor a kada ih nazoves e tamo pise drugi datum.
 
Uf MTS i poslovnice. Danas išao da podnesem zahtev za IDP broj. Na pultu već stoji jedan zahtav za IDP, neko bio brži.

Na mom MTS nalogu bilo istaknuto da ugovorna obaveza traje do 31.05.2023 (već danas nema te informacije). Pre nekog vremena preko call centra isto mi to potvrdili.
Ali danas u poslovnici kažu da ugovorna obaveza ističe 02.06.2023. i da ću sigurno biti odbijen :rolleyes::)
Eto sada čekam da me odbiju 😁

Istek ugovorne obaveze i dalje piše na moj.mts.rs kada se ulogujete sa PC-a.

Dok i se ne dosete da i to uklone.

Već sam imao situaciju da ljudi preko call centra dobiju pogrešan podatak o isteku ugovorne obaveze... Predlažem da se zapiše među rođendane - inače može skupo da košta 😂
 
Najbolje da oni tebi plate da ti koristiš njihove usluge . To je rešenje za tebe (y)

Najbolje da oni batale vezanu trgovinu i meni dopuste da uzmem usluge koje mi trebaju ne naduvavajući cene i da mi ne poklanjaju dedu (tv, fiksni...) uz svaki paket.

E, sad, razumem da su se vremena promenila i da je takva situacija na tržištu, pa ako mora, prihvatam i da mi plate.

Slobodno im prenesi! 😘
 
Treba im skakati na lobanju posto su nudili onu krimi ponudu za sbb korisnike 18 meseci po dinar.
Ja sam im to zapamtio , nema potrebe da se pravimo ludi sta radi mts i ko ce to sve da plati.

Rekao bih da i ti mašiš poentu.

Tih 18 meseci je tu samo radi prividnog uvećavanja broja korisnika Telekoma, bilo da je u pitanju politička priča ili gojenje pred prodaju.

Ni Sbb ni Telekom mi nisu omiljeni igrači. Da Sbb nečemu vredi ne bi držao 35 Pinkovih kanala 🙄

Pattern je sledeći - kome je trebao kvalitetan internet, a imao je tehničke uslove, okretao se Telekomu jer je kvalitet mreže kod Sbb-a godinama bio upitan na više od nekoliko lokacija.

Kome je trebao širi pogled na TV kanale okretao se Sbb-u.

Oba operatera svoje korisnike drže u oborima, i to im polazi za rukom zato što država (ili REM) nije u stanju, ili ne želi da izjednači teren i postavi pravila za operatere.

Na primer da ako kablovski operater proizvodi TV program (što je doskora bilo zabranjeno), morao bi da ga ponudi pod fer tržišnim uslovima i drugim operaterima.

Ili - nije moguće izjednačavati internet uslugu preko optike brzine 400/200 sa Vdsl uslugom 50/8 prilikom selidbe priključka.

Ima ovoga koliko hoćete.

Dotle, ponavljam - ako su rešili da prave pijacu, ko sam ja da ih sprečavam...
 
Ćao svima. U julu mi ističe Total tv i neću produžiti... Jer hoću Arene naravno.
E sad, mi smo fiksni odavno ugasili jer samo pokojna baka nas tu zvala, nek joj laka zemlja, a internet nam je A1.
Je l moguće da uzmem iz mts samo tv odnosno sklopim ugovor samo za njihov tv program? Imam njihov broj ali ne bih da ga objedinim u Box 2K.
Kad prođem popodne pored poslovnice mts ogromna je gužvaaaa. Hvala svima.
 
Generalno i moze i ne moze samo TV.

Opcije su:
  • Uzmes Box2 - fiksni i Iris TV, a fiksni ne koristis
  • Uzmes msat TV preko satelitske bez fiksnog - imas i kombinaciju sa 500GB mobilnog neta, ali naravno preko satelitske je broj HD kanala ograniceno mali, nemas "premotavanje", nemas nista slicno.
 
Ćao svima. U julu mi ističe Total tv i neću produžiti... Jer hoću Arene naravno.
E sad, mi smo fiksni odavno ugasili jer samo pokojna baka nas tu zvala, nek joj laka zemlja, a internet nam je A1.
Je l moguće da uzmem iz mts samo tv odnosno sklopim ugovor samo za njihov tv program? Imam njihov broj ali ne bih da ga objedinim u Box 2K.
Kad prođem popodne pored poslovnice mts ogromna je gužvaaaa. Hvala svima.
Zovi sa mts broja 064 733 da izbegneš poslovnicu i raspitaj se.
Ne gine ti fiksni, samo proračunaj dobro pakete. Negde ima unazad, negde nema, dodatni stb... Nekad se isplati uzeti manji paket pa doplatiti za premotavanje i dodatne pakete.
A što ne baciš pogled na one teme supernova, orion... imaju i oni arene koliko znam, a nema fiksni koji te toliko brine :)
 
To je klasicna fora, ako si ugovor obnovio preko kurira onda to ide tako. Jednostavno kr*teni ne mogu da zavedu datum kada si ti potpisao ugovor nego zavedu datum kada su ga oni dobili a to nekada moze da napravi razliku 2-3 dana pa i vise ako uvati vikend i onda se pojedini cude da na portalu pise datum kada si ti stvarno potpisao ugovor a kada ih nazoves e tamo pise drugi datum.
Pronašao i ugovor, zahtev podnet 29.05.2021., a datum na ugovoru 31.05.2021.
Istek ugovorne obaveze i dalje piše na moj.mts.rs kada se ulogujete sa PC-a.

Dok i se ne dosete da i to uklone.

Već sam imao situaciju da ljudi preko call centra dobiju pogrešan podatak o isteku ugovorne obaveze... Predlažem da se zapiše među rođendane - inače može skupo da košta 😂
Pretpostavljam da je datum prikazan sve dok ne istekne ugovorna obaveza. Kako je meni istekla 31.05.2023. više nema datuma.
 
Ova promocija 18 meseci za dinar ukoliko je i dalje aktuelna važi samo za one koji dostave sbb račun ili kako to ide?
 
Mislim da je svima. Juce su stavljala u sve sanducice u zgradi u NS.
 
Nazad
Vrh Dno