Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Planiram da se selim do kraja godine, a ugovor sam potpisao u januaru 2019. Šta se dešava u ovom slučaju, da li ću morati da plaćam penale?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
selis se na drugu adresu u srbiji ili ides u inostranstvo? ako ostajes u srbiji, mogu da ti presele "prikljucak" na drugu adresu, ako postoje tehnicke mogucnosti.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Dali svi novi korisnici na optiki dobijaju Q2 modem?
Ne. Vecina koji su direkt kod MTS potpisivali nece dobiti Q2 zato sto su vecinu podelili privatnicima.
Kontam da je možda bitna informacija ko je optiku uvodio ranije a ko ovih dana? Da su ranije svima delili taj bez 5 GHz a sad... Ili to ili je stvar lokacije ili ekipe (podizvođača) koja dođe da odradi priključnje... kao što inače neke poslovnice češće dele Huawei a druge imaju ZTE na lageru?
Ili je to sve totalno random ...
Da, ranije su nam svima davali taj bez 5Ghz jer nisu uvozili od pre jedno 3,4 meseca imaju Q2 i povremeno jako mali broj daju gradjanima vise su za biznis korisnike namenjeni.
Ja sam u petak uzeo i to poslednji primerak provereno u svim poslovnicama ali je serijski broj registrovan na biznis korisnike i mora da se sad u sistemu podesi za gradjane a kako je bio petak pred sam kraj radnog vremena drugar mi je isti doneo ali nisu stigli u sistemu da ga promene i sad cekam ponedeljak da srede. Do sutra sam na starom 2.4 a novi mi stoji i ceka sutra.
Samo razlika je drasticna u velicini ovaj 2.4 je tako mali i smesan u odnosu na Q2, i Q2 nema antene spoljasnje stari 2.4 ima.
Sutra kad srede cu vam javiti kvalitet i sve ostalo istog kao i brzine i signala.
2,4Ghz- januar 2019
Videcemo sta ce da bude u narednom periodu, podneo sam zahtev za box 4 beli


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nece ti verovatno dati Q2 ja od januara imam ovaj 2.4 na box4 belom.
Nece ti verovatno dati ni da zamenis jer sam ja hteo posteno da idem da ne potezem vezu vec legalno prijavim trazim ovaj Q2 nisu hteli da daju.
Kasnije sam iscimao drugara koji je jedva nasao u BG samo 1 i slovima jedan ont Q2, ali je bio namenjen za biznis korisnike.
Sta mislis dal ce ona u CC hteti i moci to sto je uradio drug za mene.
Znas odgovor, nazalost.
Probaj, zelim ti srecu, ali se bojim da nece biti kako hoces.
Hoce da menjaju iskljucivo ako ti se ont pokvari, baguje itd, ALI to ne znaci da ces dobiti Q2(jer ih trenutno u mts nema mozda imaju privatnici jer su vecinu njima podelili) mozda dobijes moj stari koji vec imas(ako ti je za utehu moj dobro radi :) )


Evo kako izgleda Q2
562ef4d76ccfcf672ca081c3db584d3c.jpg
 
Planiram da se selim do kraja godine, a ugovor sam potpisao u januaru 2019. Šta se dešava u ovom slučaju, da li ću morati da plaćam penale?

selis se na drugu adresu u srbiji ili ides u inostranstvo? ako ostajes u srbiji, mogu da ti presele "prikljucak" na drugu adresu, ako postoje tehnicke mogucnosti.

Zavisi kako je potpisano. Ako je Box, mozda ce i otpisati ako ne moze da se prenese DSL na drugu adresu, ali morace cimanje.
Ako su zasebni, sigurno ce insistirati da telefon se prenese i placa, ako je pod UO.
 
Zavisi kako je potpisano. Ako je Box, mozda ce i otpisati ako ne moze da se prenese DSL na drugu adresu, ali morace cimanje.
Ako su zasebni, sigurno ce insistirati da telefon se prenese i placa, ako je pod UO.
U pitanju je box 4 plavi, a na novoj lokaciji ne postoji mts optika [emoji53]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako ima DSL mogucnosti, nece ti dati da otkazes (mozda ako im dosadjujes, ali mislim da ce to uspeti samo ako nema portova).
 
Meni su uveli u petak ali signal jos nije pusten. Za 400/160 su mi doneli 845H i odmah po pritisku na poslovnicu gde mi je obecan Q2 jer moja brzina svakako zahteva Q2 je receno da ih ima na stanju i da ce biti zamenjen isti dan kada bude pusten signal. E sad informacija da ih vise nema je verovatno jer sve vise ljudi sa manjim brzinama cima za isti.
 
Sad lepo iscimaj drugara za admin login podatke ;)
Pitacu ga ako hoce/sme da mi kaze.

Meni su uveli u petak ali signal jos nije pusten. Za 400/160 su mi doneli 845H i odmah po pritisku na poslovnicu gde mi je obecan Q2 jer moja brzina svakako zahteva Q2 je receno da ih ima na stanju i da ce biti zamenjen isti dan kada bude pusten signal. E sad informacija da ih vise nema je verovatno jer sve vise ljudi sa manjim brzinama cima za isti.

Zasto bi brzina zahtevala Q2 kad i ovaj 845H ima gigabitne portove, to je prosto netacno, kao sto rekoh vecina ce i dalje dobijati te H ont jer ih slabo ima zapravo ni nema jer su skoro sve podelili privatnicima kako mi drug rece, a on je za mene uspeo poslednji da izvuce koji je bio namenjen biznis korisnicima ali sad cekamo da sutra prebace isti za gradjane jer ne moze da radi samo da ga zamenis, vec mora serijski broj u njihovom programu ili cemu god nisam zapamtio ili neki TIS sta god to znacilo mora da se upise pa da ugase na starom signal da bi pustili na prekonfigurisanom novom Q2, totalna zezancija.
 
Ok razumem sta hoces da kazes ali ne vidim nikakav problem jer ja sam dogovarao Q2 od samog starta? U poslovnici je jasno receno da zelimo da izvucemo max brzinu iz samsung S10 i zena je rekla da ce Q2 zavrsiti taj posao bez problema. Podizvodjac nije imao Q2 ali je takodje potvrdio da je ovo samo privremeno resenje. U poslovnici je pokrenut proces da se vidi zasto nije pusten signal i potraznja Q2 po dogovoru. Videcu sutra sta ce se izdesavati, ali znam da je ostao jos jedan papir koji im je toliko bitan a nije potpisan :D E sad ako hoce potpis :D zna se :)
 
Da li je neko probao eon na mTs optici? Radi li u opste neki kanal? Mislim na sifru koju dobijate kao korisnik sbb paketa?
 
Ok razumem sta hoces da kazes ali ne vidim nikakav problem jer ja sam dogovarao Q2 od samog starta? U poslovnici je jasno receno da zelimo da izvucemo max brzinu iz samsung S10 i zena je rekla da ce Q2 zavrsiti taj posao bez problema. Podizvodjac nije imao Q2 ali je takodje potvrdio da je ovo samo privremeno resenje. U poslovnici je pokrenut proces da se vidi zasto nije pusten signal i potraznja Q2 po dogovoru. Videcu sutra sta ce se izdesavati, ali znam da je ostao jos jedan papir koji im je toliko bitan a nije potpisan :D E sad ako hoce potpis :D zna se :)
Cekaj, a sto mislis da su ti dali stari ont a dogovorio si novi?
Iskopace oni mozda neki ont kao sto je meni drugar recimo ako je neki ostao za biznis korisnike a obecali ti.
A jos jedna stvar, kako je moguce da ti nisu pustili signal, jer momci koji to rade po zavrsetku da bi videli da li sve radi bas je to bitno i ne idu kuci dok se signal ne pusti.
Kako to bilo kod tebe odradili instalaciju, trazili od ovih na dslamu da puste signal na ont oni nisu pustili i ovi odose kuci a ti 2 dana nemas net?? Prosto meni neverovatno, nemoj da se ljutis ali verovatnoca da je takva situacija je bas mala, naprosto ne idu dok se ne resi, al ajde.
Svakako, ja ti zelim da dobijes Q2 i da ti puste signal a ti nam napisi dal su i kad to uradili.
Meni trebaju da prekonfigurisu danas Q2 i da mi na njega puste signal, javljam razliku izmedju ova dva ont-a.
 
Pa rekao je da još nije potpisao nešto. Oni mu neće pustiti signal dok ne dobiju sve papire.
 
Pa rekao je da još nije potpisao nešto. Oni mu neće pustiti signal dok ne dobiju sve papire.
Potpis za internet se daje odmah tj ako je box ide jedan potpis a sukcesivno mu pustaju usluge i umanjuju racun za te dane kad nije imao neku od usluga.
Inace odmah se pusta signal da se vidi dal sve radi.
 
Potpis za internet se daje odmah tj ako je box ide jedan potpis a sukcesivno mu pustaju usluge i umanjuju racun za te dane kad nije imao neku od usluga.
Inace odmah se pusta signal da se vidi dal sve radi.

Znam to sve, meni su uveli optiku i sve su mi odmah pustili. Mozda nije hteo da potpise radni nalog ili ugovor zbog tog rutera...
 
@salabajzer

Ja sam jos vise nego ti zacudjen. Ocekivao sam da ce momci napustili stan tek posto se pusti signal i konfigurisu boxovi, proveri internet i fixni. Navodno je papir falio u startu i umesto 2 TV boxa su bili doneli samo jedan a drugi je naknadno donesen. Taj papir za potpis koji im je falio je izgleda napravio problem kao i dodatni TV box koji im nije stajao na nalogu. Znaci ne verujem :( A sto se poslovnice tice mi smo i uzeli paket 400 da ne bi kupovali novi ruter jer je sama zena sto radi rekla da nema potrebe kupovati ruter za novije telefone jer ih oni daju uz bolji paket. Podizvodjac nije imao isti ruter, tako da su mi malopre javili iz telekoma da je sve u proceduri da se pusti signal i zameni ruter. Da li ce tako i biti, videcemo :)
 
@salabajzer

Ja sam jos vise nego ti zacudjen. Ocekivao sam da ce momci napustili stan tek posto se pusti signal i konfigurisu boxovi, proveri internet i fixni. Navodno je papir falio u startu i umesto 2 TV boxa su bili doneli samo jedan a drugi je naknadno donesen. Taj papir za potpis koji im je falio je izgleda napravio problem kao i dodatni TV box koji im nije stajao na nalogu. Znaci ne verujem :( A sto se poslovnice tice mi smo i uzeli paket 400 da ne bi kupovali novi ruter jer je sama zena sto radi rekla da nema potrebe kupovati ruter za novije telefone jer ih oni daju uz bolji paket. Podizvodjac nije imao isti ruter, tako da su mi malopre javili iz telekoma da je sve u proceduri da se pusti signal i zameni ruter. Da li ce tako i biti, videcemo :)

Neva veze boxovi i ja sam trazio 3 pa doneli 0, pa sam cekao mesec dana da mi donesu STB, moze bez toga sve da radi i nije to bio problem. Verovatno taj 1 papir koji spominjes nemam ideju sta bi to moglo biti.
Drugo ja imam taj isti paket kao i ti i sa starim ONTom radi odlicno brzina na kablu, razlog zasto ja uzimam novi je 5Ghz jer je kod mene u kraju sve prenatrpano i SS9+ izvlaci "samo" 110Mbit a sa 5Ghz bi bio pun potencijal, al to cemo nadam se danas videti.
Tako da dodatni TV box nije napravio problem jer bi i meni napravio a nije za 40min sam imao full operativnu optiku.
 
Nista novo kod mene. Zvao sam ih nekoliko puta, e sad njihova procedura... Ne svidja mi se nikako ovakav pocetak, sve ide kako ne treba :(
 
Nije mi jasno, da li su pozivi iz boxa sa finskog telefona ka mobilnom MTS broju besplatni ili samo sa fix na fix? Hvala
 
Izgleda da to zavisi od tipa Box paketa (Box2, Box3, Box4) ? Za Box 3 u "dodatne informacije" sekciji ima rečenica: "Fiksna linija sa 150 minuta za pozive ka fiksnim brojevima u domaćem saobraćaju i neograničenim pozivima ka mobilnim i fiksnim brojevima u mts mreži." A za Box2 koliko sam video na brzinu toga nema.

Ako me sećanje ne vara to da su neograničeni pozivi fixni >> MTS mobilni je pisalo ranije za Box4 pakete na toj samoj "kartici" sa opisom svega što je u paketu pre nego što su dodali ovaj deo da su besplatni pozivi ka Supernova fixnoj... sad se tu ne spominje MTS mobilni... nego tek u "dodatne informacije" sekciji.
 
Meni ovi bili danas da povezu box2 paket ali dzaba, onaj koji im je izdavao putni nalog nije napisao da je to kuca upitanju nego zgrada i momci nisu poneli samonoseci kabel sa sajlom u sebi i sto je ojacan sa kevlerom za sve vremenske prilike nego sada sutra ponovo moraju iz Beograda da dolaze za NS.

Ali zamolio sam montere da mi vide jel imaju onaj bolji ONT na 5Ghz pa ako ima da mi ponesu sutra da montiraju, koliko mi rekose ako budu imali ponece ako ne sta da se radi bice dobar i ovaj sto donesu, bitno mi je samo da ima bolji wifi signal od starog HG630.
 
Nista novo kod mene. Zvao sam ih nekoliko puta, e sad njihova procedura... Ne svidja mi se nikako ovakav pocetak, sve ide kako ne treba :(
Toga sam se i plasio kad sam ti pisao, daj boze da gresim, ali...

Pa sta da ti kazem kad meni nisu jos pustili signal na novom ont-u.
Drug uradio sve iscimao ali dzaba, mora zvanicno reklamacija da se unese da bi sve strukture to videle i mogle da rese, zakomplikovali nepotrebno sami ne znaju sto.
Uglavnom zvanicno prijavio i cekam vec 4 sata i nista, pritom mi ne radi ni net, ni fix(zbog optike) ni iptv, nista.
Srecom imam neograniceni mobilni pa sam serovao sa telefona net.
Braćala sta da ti kazem sem da su nesposobni koliko su veliki, a mnogo su veliki kao firma.
 
Izgleda da to zavisi od tipa Box paketa (Box2, Box3, Box4) ? Za Box 3 u "dodatne informacije" sekciji ima rečenica: "Fiksna linija sa 150 minuta za pozive ka fiksnim brojevima u domaćem saobraćaju i neograničenim pozivima ka mobilnim i fiksnim brojevima u mts mreži." A za Box2 koliko sam video na brzinu toga nema.

Ako me sećanje ne vara to da su neograničeni pozivi fixni >> MTS mobilni je pisalo ranije za Box4 pakete na toj samoj "kartici" sa opisom svega što je u paketu pre nego što su dodali ovaj deo da su besplatni pozivi ka Supernova fixnoj... sad se tu ne spominje MTS mobilni... nego tek u "dodatne informacije" sekciji.

Zanimljivo, znam/sećam se da je pre pisalo za box 4, a sada nema ni na kartici, ni na dodatne informacije u box 4.
 
Podizvodjac je uveo instalaciju, uzeo potpis na ugovor ali ne i na radni nalog... Moze se tretirati da je i taj potpis uzet na prevaru bez ikakve provere. Sta ce se desavati ne znam ali mi nemamo 4ri dana za cekanje jer SBB usluga uskoro prestaje. Ako dodje do raskida bice svakako opravdan ali ne bih zeleo :(
 
Podizvodjac je uveo instalaciju, uzeo potpis na ugovor ali ne i na radni nalog... Moze se tretirati da je i taj potpis uzet na prevaru bez ikakve provere. Sta ce se desavati ne znam ali mi nemamo 4ri dana za cekanje jer SBB usluga uskoro prestaje. Ako dodje do raskida bice svakako opravdan ali ne bih zeleo :(

Ako bude sve uredu pa ti sve završe narednih dana,i tamn se opustiš kad ti ono stigne račun sa datumom iz ugovora,a ne kad su ti sve pustili,spremi živce za prvi račun garant će ti trebati da bi im sve lepo objasnio kako je šta bilo.
 
Haha ma neka naplate sta hoce samo neka puste pre nego nestane SBB, jer se ugovor vodi na majku a ona bez TV ne moze, zato sam i napisao u proslom postu da je sve moguce, ali ne zbog mene. Naj gore je to sto sam je ja ubedio da predjemo sa SBB na MTS i sad me stalno bocka kako su dobri itd...
 
Nazad
Vrh Dno