Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ispravite me ako gresim ali to je mrezni kabl, ne telefonski. Iz iskustva znam da DSL ne voli kada se prenosi mreznim kablom. Opada SNR dosta.
 
A kako misliš da diraš nešto što nije tvoje vlasništvo? :d
 
To mi je najmanji problem ,interesuje me da li je dobar ovaj kabl koji sam predlozio ili ima nesto bolje :) ?
 
Imam jedno pitanje za korisnike optike ako moze neko da mi odgovori u vezi IP adresa da li se cesto menjaju na dnevnom nivou ili se menjaju jednom u par nedelja kao sto je kod sbb-a trenutno na mojoj lokaciji?
Ukoliko neko koristi statičku IP adresu da li postoji mogućnost eventualne naknadne promene statičke adrese ili uvek ostaje ista jednom dodeljena?
Koliko sam video kod adsl-a za statičku adresu ide PPPoE konekcija u u bridge modu...
Hvala
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje za korisnike optike ako moze neko da mi odgovori u vezi IP adresa da li se cesto menjaju na dnevnom nivou ili se menjaju jednom u par nedelja kao sto je kod sbb-a trenutno na mojoj lokaciji?
Ukoliko neko koristi statičku IP adresu da li postoji mogućnost eventualne naknadne promene statičke adrese ili uvek ostaje ista jednom dodeljena?
Koliko sam video kod adsl-a za statičku adresu ide PPPoE konekcija u u bridge modu...
Hvala

Menjaju se jednom u par meseci. Ako zakupis jednom staticku, to sto ti dodele, ostaje ti do kraja, nema promene.
U osnovi ako ides u bridge, samo user i pass ti treba, nista oko podesavanja adrese.
Dodeljivanje adresa po PPPoE klijentu ima smisla ako si zakupio vise statickih adresa, u suprotnom samo standarno podesavanje user i pass-a.
 
To mi je najmanji problem ,interesuje me da li je dobar ovaj kabl koji sam predlozio ili ima nesto bolje :) ?
Ако ти није проблем, онда имаш везу у мтс-у чим можеш да отвараш њихову разводну кутију а они ће да ти свакако кажу да је за то најбоља она обична плаво-бела жица.
 
Menjaju se jednom u par meseci. Ako zakupis jednom staticku, to sto ti dodele, ostaje ti do kraja, nema promene.
U osnovi ako ides u bridge, samo user i pass ti treba, nista oko podesavanja adrese.
Dodeljivanje adresa po PPPoE klijentu ima smisla ako si zakupio vise statickih adresa, u suprotnom samo standarno podesavanje user i pass-a.

Da li to znaci ukoliko uzmem statičku adresu da mogu da koristim po potrebi i dinamičku kad mi zatreba i prebacim se ponovo na statičku?
 
Da li to znaci ukoliko uzmem statičku adresu da mogu da koristim po potrebi i dinamičku kad mi zatreba i prebacim se ponovo na statičku?

Da, ali moraš da odjaviš statičku, pa sledeći put opet da uzmeš kada ti zatreba, što je veoma nepraktično jer treba par dana za realizaciju zahteva.
 
Komsiji pre dve nedelje ugradili optiku, kaze sve radi na 400/xxx neta ali drugi tel nikako da proradi....Uvek moraju nesto duzni da ostanu. Film.grad
 
Dali ima neka razlika ako se ugovor sklapa preko Teledirekt firme ili direktno sa mtsom za optiku?
 
Da li to znaci ukoliko uzmem statičku adresu da mogu da koristim po potrebi i dinamičku kad mi zatreba i prebacim se ponovo na statičku?

Ne, to znaci ako imas jednu zakupljenu adresu (po ugovoru svaki korisnik koristi jednu dinamicku adresu), mozes da zatrazis uz naknadu da bude staticka.
A ako ti trebaju 2 adrese, imas takodje mogucnost od telekoma da zakupis jos jednu adresu.
 
HG8245Q2 modem koji ima 5GHz WiFi.
 
Poslednja izmena:
Zasto zavisi od brzine koji modem dobijas, pa valjda svi imaju gbit portove?
 
@Link: Razlika između 2 modela rutera koje daju je da jedan ima a drugi nema podršku za 5 GHz WiFi.

@ostali: Kad su dodali da Box3 paketi imaju 20GB mobilnog neta bonus svaki mesec? Kad se "pridružuju" dodatni mobilno brojevi.
 
Pa zato što im je razmišljanje da ti na toj brzini 2.4 završava posao
 
@ZabacDjole: Nije mislio da ti neće dati tu brzinu a da je optika nego je mislio da ti neće dati Huawei HG 8245Q2 uređaj (koji je kao bolji pošto ima i 5 GHz WiFi) jer ga navodno daju onima koji uzimaju brži Internet...

Logika skuplji paket == bolji ruter.
 
*mjau**mjau**mjau* plavusa, dok ja ukapiram do on govori o ont a ja mislim na brzinu neta. Iskreno govoreci ako taj 2.4 ont bolji sto se tice bacanja wifi signala od hg630 onda mi i ne treba bolje.
 
Ja sam za 200/80 dobio obican,bez 5Ghz.Ne smeta mi jer sve ide preko Asusa
 
Ja sam danas na optici 200/80 dobio HG8245Q2 modem na 5GHz WiFi.
 
Kontam da je možda bitna informacija ko je optiku uvodio ranije a ko ovih dana? Da su ranije svima delili taj bez 5 GHz a sad... Ili to ili je stvar lokacije ili ekipe (podizvođača) koja dođe da odradi priključnje... kao što inače neke poslovnice češće dele Huawei a druge imaju ZTE na lageru?
Ili je to sve totalno random ...
 
2,4Ghz- januar 2019
Videcemo sta ce da bude u narednom periodu, podneo sam zahtev za box 4 beli


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno