Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

I ja malo danas sredjivao kablove i cistio masinu:)
img20130222202655.jpg

img20130222202528.jpg
 
Zar ne možeš da okreneš CPU cooler prama gore ako kao što pretpostavljam onaj na vrhu vuče vazduh napolje ?
 
moze, al izvuce on i ovako lagano..
 
Hladi bolje naponsku ovako i svakako taj vent vuce taj topao vazduh gore... ;)
 
Ne znam za pp, msm da nema potrebe, a za izduv isto, ja bi jedino stavio filter tu i zadrzao pozitivini pritisak ovako zbog prasine.
 
Prelepo sredjeno kuciste probao sam da iskopiram, ali imam jedno pitanje za tebe, ventilator napajanje ti vuce vazduh odozdo, koliko cesto cistis prasinu i da li se zapune rupice na dnu kucista, ja sam moj okrenuo naopako(sa ventilatorom ka unutar kucista) ali se plasim da tako vuce samo topao vazduh i ne hladi napajanje dovoljno?
 
Napajanja su mnogo tolerantnija na temperaturu nego recimo procesor. Tamo dole će vući mnogo manje toplog vazdiha nego kad je gore na najtoplijem mestu. Ako napajane ima dosta rezerve snage neće to ni da primeti.
 
Prelepo sredjeno kuciste probao sam da iskopiram, ali imam jedno pitanje za tebe, ventilator napajanje ti vuce vazduh odozdo, koliko cesto cistis prasinu i da li se zapune rupice na dnu kucista, ja sam moj okrenuo naopako(sa ventilatorom ka unutar kucista) ali se plasim da tako vuce samo topao vazduh i ne hladi napajanje dovoljno?
Filter koji se nalazi dole na kucistu cistim jednom mesecno. Bude prasnjavo, mada nista kriticno.
 
Posle duzeg vremena prvo da pozdravim sve prisutne a evo i da prikažem i izgled mog kućišta "ljuta kina". Grafika je trenutno na reklamaciji tako da ide bez nje :(
image.jpg
 
Poslednja izmena:
Obuci cu i te ostale samo da mi stigne grafika da vidim koja mi dužina treba
 
Posle duzeg bakcanja oko mog prvog builda,dosao sam na konacno stanje,koje ce me nadam se drzati duze vreme.Koga zanima konfiguracija je pod Moja masina...

UmtlYi1l.jpg

Za kablove sam se iskreno potrudio,kuciste nije neko za takvu stvar pa jedino sto je moglo da ide "iza kulisa" su front panel konektori i to je to otprilike.24 pin za mobo je otisao malo u stranu,i ostale kablove polepio,nazalost 4 pin za CPU gore nije mogao da ide iza jer nema gde da prodje,pa sam ga provukao ispod graficke i tako ga ostavio_Otvoren sam za sugestije naravno,potrudicu se da ispravim u sledecem otvaranju kucista :D
 
pa i nisi se nešto potrudio moram prizati :)
Taj 4 pin konektor može skroz da se sakrije na sledeći način: Skineš matičnu, proturiš kabl kroz otvor iznad napajanja, provučeš ga nazad kroz CPU cut-out, saviješ, dok instaliraš matičnu, utakneš 4 pin konektor i ušrafiš matičnu
Što se ostatka tiče, možda da iskoristiš vezice, i da vežeš sve kablove iza mesta za hard diskove, a ostale kablove, lepo vezicama vežeš za samu ivicu za lim od tih mesta za hdd i cd i onda samo ih saviješ i oni dođu tačno gde treba
Sam V4 nema neki cable management, ali taj 4 pin ti je tako definitivno višak :)
 
Ah,da skidam maticnu po 4 put u 4 dana...ne verujem da cu uraditi,ali hvala,definitivno ide u svescicu neku pa kad bude bilo potrebe za nesto drugo i to cu uraditi.Kad kazem trud - imaj u vidu da je stvarno prvi put da ovako nesto radim pa mi takve stvari i ne padaju na pamet,naravno hvala za sugestiju!
 
Posle duzeg bakcanja oko mog prvog builda,dosao sam na konacno stanje,koje ce me nadam se drzati duze vreme.Koga zanima konfiguracija je pod Moja masina...

Pogledajte prilog 109002

Za kablove sam se iskreno potrudio,kuciste nije neko za takvu stvar pa jedino sto je moglo da ide "iza kulisa" su front panel konektori i to je to otprilike.24 pin za mobo je otisao malo u stranu,i ostale kablove polepio,nazalost 4 pin za CPU gore nije mogao da ide iza jer nema gde da prodje,pa sam ga provukao ispod graficke i tako ga ostavio_Otvoren sam za sugestije naravno,potrudicu se da ispravim u sledecem otvaranju kucista :D

Mali predlog, nije veliki posao a dosta ce urednije da izgleda, naime, skines hdd i okreneš ga kontra tako da ti kablovi ostanu na unutrašnjoj strani i nece se videti. Imas primer kako sam ja taj deo uradio ako te zanima mozes pogledati.
Pozdrav
 
jos malko sam se poigrao pa rekoh da okacim svoj update :)
zamenicu uskoro i ove plave module koje pocinjem da mrzim...
 

Prilozi

  • xm5.jpg
    xm5.jpg
    1,019.9 KB · Pregleda: 233
jos malko sam se poigrao pa rekoh da okacim svoj update :)
zamenicu uskoro i ove plave module koje pocinjem da mrzim...

Druze,objasnio si kako se sredjuje unutrasnjost! :Klanjanje

I jos neke crne module ubacis i to je to!Svaka cast,jos jednom!
 
hvala sinda :) jurim crveni mushkin ali ga nigde nema pa cu morati da trazim zamenu :(

@nessa78
da, orange je jos tu :smoke: malopre sam montirao 8pin. hvala jos jednom na pomoci i brzoj dojavi ;)

sto se tice ventova, hm, mozda promenim njih ili padne neka voda jer mi ova gromada zaklanja pola konfe...

grafika neka stoji ovde jos neko vreme, vec tri dana jurim jos jednu ovakvu za sli ali ni nje nigde nema niti mogu da je nabave :cuss:
 
Majku si mu rasplakao,svaka cast za ovo,ljudi ce pomisliti da imas wireless kuciste kolko si ih sakrio. :)
 
@ericm Stvarno si extra odradio... bravo, samo da legne jos jedna 680-ica i uzivancija ;)
 
hvala sinda :) jurim crveni mushkin ali ga nigde nema pa cu morati da trazim zamenu :(

@nessa78
da, orange je jos tu :smoke: malopre sam montirao 8pin. hvala jos jednom na pomoci i brzoj dojavi ;)

sto se tice ventova, hm, mozda promenim njih ili padne neka voda jer mi ova gromada zaklanja pola konfe...

grafika neka stoji ovde jos neko vreme, vec tri dana jurim jos jednu ovakvu za sli ali ni nje nigde nema niti mogu da je nabave :cuss:

A da uzmes ovako nesto:

88518.jpg


Mada,kontam da bi ti ipak bolje legla neka sa crnim hladnjacima....
 
Tesko da ce to da ugura ispod Noctue...
 
Pa sta znam ja sam jedva mushkina zavukao a kamoli vipera :) Ma kad prvi put stavlja memoriju nije problem, skine kuler i cepa ali ako treba da je skida ponovo onda nece da moze bez skidanja kulera sto je uvek najgora solucija... Mislim da nece moci da popuni sve slotove sa viperom, mozda ako skine prvi push kuler a to mu se ne isplati...
 
Poslednja izmena:
Ne moze ispod noktue ama bas nista sto ima i malo visi profil hladnjaka
 
Nazad
Vrh Dno