Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

Nemoj tako sa drugom sudijom - on ce da oceni sta je offtopic, a sta ne... molim lepo.


BTW, sad mi bas zao sto prodadoh onu "moju" Mambu pre nekih nedelju dana... bilo bi mi drago da je otisla u tvoje ruke, cisto da prica bude kompletirana ;)
Ipak, stealth je mama :smoke:

ma da, samo mi jos sudija sada fali.
videh tvoj ex oglas neposredno posle dopisivanja. tada nisam ni znao da moze stati ispod noctue. i meni bi bilo drago da je kod mene ali idemo dalje i nadam se da cu je naci :)
nije bas toliko crno, cuvaju mi jedan kit mambe u pcpra.... radnji ali jurim triple channel pa resio da uzmem 6x4GB kada vec kupujem a i ne bih da imam manje memorije nego sada ;)

@sinda
ovaj problem je redovan, barem u mom slucaju. odjednom nestade grafa koju jos jurim, sada i memorija... kao da kupujem delove za shatl da odletim na mesec...
pojavila se u ponudi i brza verzija na 2133Mhz a ova od 1866 jos pojeftinila i sada je na akciji a meni jos nista ne stize niti bilo sta javljaju. par puta zvao i jednom im banuo u radnju ali je odgovor da memoriju cekaju iz svoje druge radnje koja nije u bg-u.
sta da sam presao 300km i udjem u radnju da kupim a oni je ustvari nemaju, svasta bi se desilo :-devil-:
video sam taj kingston ali je nekako nezgrapan u poredjenju sa mambom koja mi je nekako uradjena sa stilom... ovo nadjoh od crnih ali nije to to :)
2383833.jpg 78398_l.jpg

sutra je taj dan, moram da je imam :eyebrows:
 
Koja crna akcija, brale... pa ta memorija na 1866MHz bila ravno 4800 dinara pre desetak dana, kao sto rekoh. Kakva crna akcija...
Doduse, mozda gledamo razlicite firme, u tom slucaju ne stoji moja konstatacija.

Druga stvar - pa ne moras manje od tih 12 giga sto ih sad imas, ali ne moras odmah ni na duplo vise, tj. citavih 24GB! :D
Uzmes lepo 3x4GB i Bog da te vidi... em imas tripple channel na tom X58, em imas istih 12 giga k'o i sad... em ti u ormanu stoji jedan modul od 4GB za ne daj Boze, ako slucajno neki od ovih sto su upotrebi otegne papke :d

I za kraj... nemoj ove Kingston varijante. Jesu crne, to stoji... ali ni blizu nisu elegancije Mambe.
A ni to sto imaju zeleni PCB ispod tih crnih 'ladnjaka ne pomaze...
 
najbolja cena koju sam nasao je bila 5.021 rsd, sada je na akciji i kosta 4.859 ali dzaba kad ne postoji fizicki.
pcprac*** je u pitanju. i jutros sam ih zvao, rekose da im je upravo stigla roba pa mi ubrzo javljaju za memoriju ali jos uvek nista.

od jutros je jurim. zvao i emmi, kazu ima jedna na stanju, odem do radnje posle 15min i kazu nema tako da se nastavlja borba sa vetrenjacama... i svuda je ista prica...
ne kapiram zasto jednostavno ne sklone info sa sajta za stvari koje nemaju i prestanu da sire dezinformacije i maltretiraju ljude...

da bih imao triple channel moram da kupim 2 kit-a pa jednu da sklonim sto mi je nekako bzv. razmisljam da ipak posle ovolike muke i kidanja zivaca uzmem 6x4 i zavrsim sa tim... volim da preterujem, sta cu :d

necu kingston nikako, smorile su me vise a i ove crne su bas agli i jeftino izgledaju...
ma verovatno ce mi ovi slepci reci kasnije da ipak memorije nema... :mad:
 
Ja sam pre nekoliko meseci uzeo black mambu 2x8gb 1600Mhz za nekih 6000 din. na akciji :banana:

Super je legla ispod NH-D14.

Hteo nedavno da uzmem još 2x8gb kad ono međutim...

Zaista nema estetski lepše memare...
 
nekako sam ipak uspeo da izjurim dva kit-a mambe. jedan modul sam sklonio kako bih dobio triple channel.
posle ovolikog jurcanja i ispala od strane dobavljaca bukvalno nista nisam osecao dok sam je montirao, ravna linija...
evo jos jedne fotkice i necu vise da gusim temu do sledeceg apdejta :)

sada mi malo bode oci ova grafa koja ide malo ukoso na dole zbog tezine pa cu videti i to da resim...
 

Prilozi

  • xm7.jpg
    xm7.jpg
    823 KB · Pregleda: 239
1.jpg2.jpg3.jpg
 

Prilozi

  • 20130308_210631.jpg
    20130308_210631.jpg
    1 MB · Pregleda: 195
  • 20130308_210622.jpg
    20130308_210622.jpg
    888.9 KB · Pregleda: 150
Lepa makina ericm, samo ti još neko vodeno fali, iskreno ova noctua kvari utisak (samo moje mišljenje)
 
Lepa makina ericm, samo ti još neko vodeno fali, iskreno ova noctua kvari utisak (samo moje mišljenje)

hvala, delimo isto misljenje, morace neka fensi vodica da padne kad sam vec resio da nasminkam :)

@lord
nema druze, prevrnuo sam grad naopako, pokusao sve ali nista. nekako sam uspeo ove dve da iskukam i to je to. muka mi je da pominjem vise to...
 
Ruznije hladjenje nisam video u zivotu. Mislio sam da sam sve u zivotu video ali uvek se neprijatno iznenadim :D
Ali je kuciste barem uredno ;)
 
Vala jeste ruzan a mogu misliti koliko je bucan sa ovim malim kulerim ;)
 
NIkad nisu znali da naprave balans izmedju temperature i izgleda. Prvo su pravili pasivne, pa onda one plastikanere, pa sad ove kurc*ce...
 
Nisu ti kuleri tako bucni iz razloga sto ne rade punom brzinom za sada ni jedna igra nije opteretila sistem tako. Ali preporuka je NE uzimati ovu grafu, alavo zdere i struju i prostor. Jedino je kuciste pun pogodak za nju zbog onog venta sa strane
 
^ lepa memorija :beat:
 
zar nema u emmi black mamba, ja uzeo pre 20-tak dana, 8GB 1866 za 4800RSD

Ne pratis temu, ni najmanje... diskutovalo se o tome tek koji post iznad.

I odavno vise ta cifra od 4800 nema veze sa zivotom... nabili su cenu samo tako. Postupno/polako, ali sigurno.
 
Ma i ja sam, za tako neke pare, otprilike i u isto vreme... ali od tada - em sto je toga slabo bilo na stanju, em sto je cena otisla sky hi.

Ako se ne varam, poslednja aktuelna cifra - pre nego sto su povuceni sa sajta - je bila ~6000 dinara...
Sta reci.
 
kad resis da prodas mambe javljaj, a do tada ih cuvaj i nemoj da oc-ujes :D
 
:-devil-:

img5614copy.jpg
 
To je samo prototip,tj sklopljeno na brzaka da se vidi kako gde sta pasuje,ima jos dosta toga da se uradi do finalnog izgleda ;)
 
Nazad
Vrh Dno