Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja se nesto drugo zapitah.... sta ako neko hoce da uplati 10.000e ili podigne 10.000e? Sve na bankomatu pred redom ?:D



Ha pa ima resenje za to, postavis obezbedjenje oko sebe i mirne glave podizi koliko imas na racunu ;)

Sala, bilo bi pametno da naprave kao u Intezi Zonu 24, zatvorena prostorija u kojoj ulazis iskljucivo sa karticom banke.

Mada ako se neko okomi na tebe ima milion nacina da te pokrade, nema te bezbednosti na svetu koja je lopova sprecila da ostvari cilj, jednostavno je tako, tragicno.
Desi se lopovluk i onda se prave bezbedonosne protiv mere, posto je slaba prevencija.
 
Poslednja izmena:
^ Postoji dnevni limit za bankomate koji postavljaju sve banke. Recimo, za Intezu je 50-60k din.
 
Mislim da je više, a sigurno je 30 000 po povlačenju.

Poštanska štedionica je najgora, 20 000 dnevni/maksimalni limit.
 
MIslim da sam jednom povlačio 3 x 30000 ... ali ne smem da tvrdim ... ne sećam se.
 
Sada sam radi probe ubacio dnevni limit 500.000 din. Prihvatio je sistem tu cifru.
 
Moze 3x30.000. To je limit po Intesa kartici naravno :)
Mozda za druge kartice da vise.
 
Ja sam stavljao limit na 500k, i bez problema podigao 3k eur na bankomatu
 
Max milion ipo dinara, toliko pokriva osiguranje pa toliko drze.
 
Danas sam bio u ekspozituru u Aiport City. Ekspozitura je prostorija 2.5m x 4.5m sa jednim stolom i jednim zaposlenim. Pretpostavljam da u zgradi imaju još neke kancelarije :)
Mada, od onolikih poslovnica koje ima npr. Komercijalna i nema neke vajde... Tražio danas overen izvod po tekućem, odgovor "za overu mora u matičnu"; posle male svađe pristali da overe. Sledeće, potvrda o izmirenom dugu po kreditnoj kartici - "To morate u matičnu"; u ovom slučaju ni svađa nije pomogla. Imam sreće što je matična ekspozitura na samo 19km od mene... :)
 
Sto je cudno? Na svoju odgovornost si podigao limit i na svoju odgovornost podizes tu sumu na bankomatu, banka je pokrivena, dala ti je izbor.

U bankomatima ima i vise od milion ipo ;) neki cak i do 3 miliona mogu da prime :)
Radio sam taj posao kratko tako da znam.
 
Kibicer , odjednom, stao pred bankomat, i na jednom bankomatu sve povukao?
Da, stao, probao, odbio me, nisam znao koliki je default limit. Iz Android aplikacije povećao limit na max, probao ponovo, i podigao pare, bez problema.
Kasno uveče, ulični bankomat u Airport city.
 
Nisi morao bas da pricas gde si dizao 3K EUR, nije bas pametno, mozda citaju neke budale pa uvece stanu isper AC-ja i cekaju da neko podigne(velki)novac.
Ima nas raznih veruj mi i ne mozes da zamislis ko sve cita ovo sto pisemo, tako da...
 
Nisi morao bas da pricas gde si dizao 3K EUR, nije bas pametno, mozda citaju neke budale pa uvece stanu isper AC-ja i cekaju da neko podigne(velki)novac.

Ima nas raznih veruj mi i ne mozes da zamislis ko sve cita ovo sto pisemo, tako da...


Bravo, ne delite bas sve detalje na forumu. Sigurnost pre svega.
 
Nemam te vrste strahova. Svakako da nisam najavio podizanje, niti ću.
 
Svaki cosak AC-a je pokriven udaljenim video nadzorom, obezbedjenje moze za sekund da istrci iz bilo koje okolne zgrade i rade 24h.
 
Svaki cosak AC-a je pokriven udaljenim video nadzorom, obezbedjenje moze za sekund da istrci iz bilo koje okolne zgrade i rade 24h.
Se ti to salis?
Radio sam kao obezbedjenje svega i svacega, tako da pusti ti te price.

Dok obezbedjenje reaguje a to je verbalno, napadac je vec zavrsio posao / policija ne reaguje kako treba a kamoli obezbedjenje koje u ovoj zemlji nema gotovo nikakva ovlascenja.

Svaki covek, gradjanin treba prvo sebe da zastiti, a ne da ocekuje i nada se da ce neko njegove interese (novac), zivot da zastiti.

Bezbedonosna kultura je i dalje pojam u Srbiji, zato i razmisljamo tako pravolinijski.

Zar mislis da neko od njih gleda puno radno vreme u kamere? Kao prvo da je masina pa bi ubrzo prolupao, a zamisli to su samo ljudi, kao ti ili ja...
Gledaj ti u jednu tacku sat vremena, pa mi prenesi utiske, a zamisli tako svaki dan po 8 do 12 sati u video nadzor.

A za Cara sto kaze da ga nije strah, to je zato sto ti se nije desilo nista do sada, nije ovde pitanje muskosti i hrabrosti nego tvog opreza i bezbednosti, bolje spreciti nego leciti. Ali kao i mnoge stvari i Srbiji, dok se nesto ne desi (obicno lose) i ne reaguje se, a kada se desi, a cesto je, onda kasno, e onda smo oprezni i pametni..

Izvinjavam se za off.
 
Poslednja izmena od urednika:
Samo da spomenem da je Telenor banka dobila konkurenciju - Erste banka je pustila aplikaciju za otvaranje tekuceg i deviznog racuna online.
Erste banka ima odlican NetBanking, ali bez mogucnosti upravljanja karticom i limitima koje ima Telenor banka.

Transakcije ispod 10.000 dinara su jeftinije koriscenjem NetBankinga jer je tarifa:
Opšta uplatnica 0,25%, min 15,00 RSD, max. 1500,00 RSD

To je bilo malo poredjenje, ali se vracamo na Telenor banku.

Iz call centra sam dobio informaciju da ce od 27.10. stedni racun postojeci korisnici moci da otvore sami kroz aplikaciju, bez dodatnog odlaska u poslovnice.
 
Samo da spomenem da je Telenor banka dobila konkurenciju - Erste banka je pustila aplikaciju za otvaranje tekuceg i deviznog racuna online.
Erste banka ima odlican NetBanking, ali bez mogucnosti upravljanja karticom i limitima koje ima Telenor banka.

Transakcije ispod 10.000 dinara su jeftinije koriscenjem NetBankinga jer je tarifa:
Opšta uplatnica 0,25%, min 15,00 RSD, max. 1500,00 RSD

To je bilo malo poredjenje, ali se vracamo na Telenor banku.

Iz call centra sam dobio informaciju da ce od 27.10. stedni racun postojeci korisnici moci da otvore sami kroz aplikaciju, bez dodatnog odlaska u poslovnice.

Ja sam im bas to pisao da urade u zahtevu, po ugledu na ERSTE, sto su i uradili :) U erste moze da se oroci od 1 meseca i 1 dana pa navise. Ima raznih opcija, da se reoroci, vrati na isti racun, vrsta stednje.. Dobro je uradjeno. Ako urade isto tako dobro, nema nikakvih problema.

Evo ovo je novotarija u erste banci, ali posebno naplacuju mbanking, i mora se ici u posleovnicu da se to ukljuci. Znam jer sam hteo da ukljucim, pa kad sam video sta moram raditi odustao sam kad vec imam netbanking :)
 
Vratili su mi 2$ koji su bili rezervisani prilikom dodavanja kartice na GWallet i PPal nakon nekih 25 dana (po 1$ na svakom servisu). Ova kartica ima tu rezervaciju koju ipak kasnije vrate (to nije onih 1,5e koje pay pal naplati i kasnije vrati radi potvrde kartice). Koliko mi je poznato druge master kartice nemaju takvu vrstu rezervacije pri dodavanju na procesore. Inače su te dve transakcije potpuno nestale iz liste transakcija, bile su u transakcijama na čekanju.
 
I kod Intese stoje na cekanju, ali mnogo brze nestanu.
 
Platio preko ebankinga racun telenora, skinuo proviziju od 25din odmah a uplata je izvrsena sledeci dan, navodno ali jos uvek nisam dobio sms od Telenora da je placen racun.
Placanje sam izvrsio u cetvrtak uvece, u petak je to trebalo sve da prodje?!
Kada sam placao Telenor racun u Intezi uvek je sledeci dan meni stizao sms kako je racun placen, sta se sada desilo, da cekam ponedeljak?

A buni me ovo:
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    26 KB · Pregleda: 153
  • 2.JPG
    2.JPG
    22.5 KB · Pregleda: 149
Poslednja izmena:
Platio preko ebankinga racun telenora, skinuo proviziju od 25din odmah a uplata je izvrsena sledeci dan, navodno ali jos uvek nisam dobio sms od Telenora da je placen racun.
Placanje sam izvrsio u cetvrtak uvece, u petak je to trebalo sve da prodje?!
Kada sam placao Telenor racun u Intezi uvek je sledeci dan meni stizao sms kako je racun placen, sta se sada desilo, da cekam ponedeljak?

A buni me ovo:

Okreni 063/9005 pa pitaj o čemu se radi.
 
Ako je u cetvrtak uvece poslata uplata, telenor na svom racunu u Raiff.banci ima te pare u petak, na izvodu se uplata vidi u petak uvece/ponedeljak ujutru. U svakom slucaju, ta uplata ce biti proknjizena u ponedeljak.
Da je placeno u cetvrtak do 14h (ili 16h, nisam siguran), telenor bi tu uplatu imao na izvodu odmah uveče/petak ujutru i u petak bi bila proknjizena.
 
Tako sam i ja mislio, al reko bolje da pitam :) Hvala desp!

Znaci da izbegavam zabavu sa ebankingom uvece ako zelim takve uplate da se zavrse sutradan ;-)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno