Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kamata se obračunava i pripisuje dinarskom ulogu na mesečnom nivou uz primenu konformne metode obračuna kamate.

A onda kaze

Rok dospeća ugovora je 12 meseci.

Zato mi nije jasno pa rekoh ako neko ima ideju :D

Ili to jednostavno znaci da se kamata pripisuje svakog meseca (iznos teoretski reoroci) ali se orocava samo na 12 meseci.
 
Poslednja izmena:
Kamata se obračunava i pripisuje dinarskom ulogu na mesečnom nivou uz primenu konformne metode obračuna kamate.

A onda kaze

Rok dospeća ugovora je 12 meseci.

Zato mi nije jasno pa rekoh ako neko ima ideju :D
Aha, to sam propustio, pridruzujem se u znaku pitanja :).
 
Meni se uvek cinilo kada citam bankarske ponude da ti treba diploma neke ekonomije da bi razumeo sta je pisac hteo da kaze. Umesto da napisu lepo najprostije moguce sa 2-3 primera da razume i moja baba, oni tu mrse. Telenor je jos i dobar, valjda sto mu je ponuda jos mala :D
 
Ažurirajte aplikaciju.Sad sam to uradio.
 
neprihvatljivo im baguje prijava za te racune, ali je proguralo nekako uz gurku
 
I ja probah sad, malo je konfuzno.

Ako samo ukapirao
Stednja je samo kao "opcija"
A vista racun je znaci po vidjenju. U kamate i obracun nisam ulazio, jer morao bih da citam ugovor sto me mrzi.

Ima onaj kalkulator stednje, na 1000 dinara kaze ako se secam 33-34 dinara, kao na 12 meseci.
 
Poslednja izmena:
Ja uopste ne vidim prijavu za te racune? (updateovao sam aplikaciju pre jedno pola sata i probao).
Nigde ne vidim nista osim a-vista stednje pod "Proizvodi".
 
Ima u racnima-stednja i interno prebacivanje.

Ako kapiram, ta stednja ce da se kontrolise tako sto ce prosto da se prebace sredstva na "stedni" racun, isto tako mogu i da se vrate. Po vidjenju :)
 
Za pohvalu, export u pdf za transakcije sada radi :)
Dobar update, samo da odradi Mbanking i za WP, IOS.
 
Ono sto mene zanima je da li ako uplacujem sam sebi vece pare na racun mesecno koriscenjem bankomata (preko 1000 eura), da li moze drzava da me nahvata za porez da platim. Nikad nisam uplacivao sam sebi vece iznose pa me zanima da li postoji sansa da se to prijavljuje poreskoj ili samo kada je u pitanju uplata od strane drugog lica?
 
Ono sto mene zanima je da li ako uplacujem sam sebi vece pare na racun mesecno koriscenjem bankomata (preko 1000 eura), da li moze drzava da me nahvata za porez da platim. Nikad nisam uplacivao sam sebi vece iznose pa me zanima da li postoji sansa da se to prijavljuje poreskoj ili samo kada je u pitanju uplata od strane drugog lica?

Ne vidim nikakav osnov za porez.
 
Upravo stigla kartica pa me zanima gde se placa 500din za starter paket ?

Da li treba da se potpisem na zadnjoj strani kartice ?

hvala
 
Upravo stigla kartica pa me zanima gde se placa 500din za starter paket ?

Da li treba da se potpisem na zadnjoj strani kartice ?

hvala

1.Uplati pare na račun pa će ti oni skinuti sa računa.
2.Treba da se potpišeš.
 
hvala , ipak sam zvao da pitam rekli su da ne mora potpis , da je kartica validna i bez toga.
 
Ono sto mene zanima je da li ako uplacujem sam sebi vece pare na racun mesecno koriscenjem bankomata (preko 1000 eura), da li moze drzava da me nahvata za porez da platim. Nikad nisam uplacivao sam sebi vece iznose pa me zanima da li postoji sansa da se to prijavljuje poreskoj ili samo kada je u pitanju uplata od strane drugog lica?

Ne vidim nikakav osnov za porez.

Pa ima osnova ako se nađe neko da ludački tumači zakon o Porezu na dohodak po kome su građani dužni da plate porez na prihode preko trostruke prosečne godišnje zarade (oko 18k€). Problem je što nije najjasnije definisano šta se smatra prihodima, tj da li se prebacivaje sa jednog ličnog računa na drugi, takođe lični, smatra prihodom. Logički ne, ali...
 
Ono sto mene zanima je da li ako uplacujem sam sebi vece pare na racun mesecno koriscenjem bankomata (preko 1000 eura), da li moze drzava da me nahvata za porez da platim. Nikad nisam uplacivao sam sebi vece iznose pa me zanima da li postoji sansa da se to prijavljuje poreskoj ili samo kada je u pitanju uplata od strane drugog lica?

Ako budes imao imovinu vecu od onih.. 35.000.000 dinara, bice potrebno da dokazes poreklo, tj. da je placen porez, a za sitnije sume, koje sam uplacujes... ne bas.
S' tim da se i sve uplate preko 10k prijavljuju, a to znaci pojedinacne, vec skup slicnih/povezanih uplata koje prelaze 10k. To se prijavljuje upravi za pranje novca, ne poreskoj.

Mene vise brine sto bi u tom slucaju bio primecen da ubacujes velike pare na bankomat, manje bi se brinuo od drzave :)
 
Poslednja izmena:
Ubacuj slobodno, ali šaraj :)
Čini mi se da alfa ima pogrešnu logiku. Bolje da mašina zna da stavljaš pare, nego bilo koji bankarski službenik bilo koje banke. Bankomat bolje ćuti ;)
 
Jel su se radnici u telenoru naučili :) , u samom početku bilo je povuci potegni, čekanje pola sata, sat, dodji sutra itd.... pao sistem, aplikacija....
 
Ubacuj slobodno, ali šaraj :)
Čini mi se da alfa ima pogrešnu logiku. Bolje da mašina zna da stavljaš pare, nego bilo koji bankarski službenik bilo koje banke. Bankomat bolje ćuti ;)

Ali ljudi oko bankomata jok :D
U Knezu je cova napravio guzvu ljudi koji su ga samo gledalo kako ubacuje 500e u bankomat :) Ne verujem da se lepo osecao pri povratku kuci :D
 
Utisak mi je da android app bolje radi nego stara verzija, i da su jos neke sitnice sredjene.
 
Ali ljudi oko bankomata jok :D
U Knezu je cova napravio guzvu ljudi koji su ga samo gledalo kako ubacuje 500e u bankomat :) Ne verujem da se lepo osecao pri povratku kuci :D

Pa bas u knezu imas bankomat i u shopu,ne moras napolju ako je frka
 
Njima i dalje stoji odliv 5din/sms za starter bez jelte one "greske" da se to ne odnosi na Telenor korisnike. Jedva cekam da mi naplate SMS od 1.11.
 
Malo konfuzno, ipak ce naplacivati tu sms dojavu??

Telenor korisnik i naplatice mi? A pa to nije lepo, bas cu i ja da testiram.
Sta ce svaki,mesec dana da menjaju tarfnik? Neka bolje obrate paznju iovako imaju najmanju bazu, banka treba klientu da se prilagodjava, ne obrnuto...
 
Poslednja izmena:
@darko
Zar ti ne rekose da ce ti kao "pioniru" obezbediti besplatne poruke po starim uslovima?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno