Šta je novo?

MITSUBISHI Heavy Industries klime

Критеријуме и критике прилагоди спрам услова, не може у неизолованом објекту да ради и тихо и прецизно.
 
To stoji, ni nemam ocekivanja da modulira na 200 i da radi na fan 1. Nista, pratim pa pisem sta se desava :)
 
Mensečini da bi trebalo da radi više dana na max (iskoristiti sad ovo toplo vreme) da koliko toliko zagreje zidove da bi onda mogla da samo održava temperaturu i nadoknađuje gubitke koji su svakako veliki bez izolacije. Ovako mi deluje da za prethodnih 20tak dana uspeva tek da smlači prostor i to je sve, mora jači izduv i po cenu buke. Neće ti ni drugi modeli biti mnogo tiši u tim uslovima, prosto mora da bljuje dovoljno toplog vazduha da bi ugrejala.
 
Opet, prihvatam sugestiju i pustam na max pa cemo da vidimo, taman ce tu negde stici i pametna uticnica pa cu imati bolji uvid u stanje.
Hvala ljudi jos jednom ! :)
 
Нема задржавања топлоте у неизолованим зидовима, то је сипање у рупу без дна.
 
Kad tako napišeš, zvuči kao da je stavio klimu na terasu da greje dvorište... 🙃 Kako li žive ljudi u neizolovanim kućama onda, svi se smrzavaju... nije baš tako, jeste veća potrošnja, ali ipak ostane deo toplote u objektu, e sad, koliko može klima s time da se izbori i uz koliki trošak/buku, to je druga stvar.
 
Izolacija mi je prva stavka za sledecu godinu, to se ne dovodi u pitanje. Rekoh aj ove zime da preguram bez tog ulaganja pa na prolece da se to odradi.
Citajuci ovde iskustva nekih ljudi koji isto nisu resili problem izolacije stekao sam utisak da bi mogao da prodjem bez toga za sada, naravno uz dosta veci utrosak.
E sada, ono sto vidim jako dobro - grejanje stana vs kuca nije ni priblizno isto.
 
Kad tako napišeš, zvuči kao da je stavio klimu na terasu da greje dvorište... 🙃 Kako li žive ljudi u neizolovanim kućama onda, svi se smrzavaju... nije baš tako, jeste veća potrošnja, ali ipak ostane deo toplote u objektu, e sad, koliko može klima s time da se izbori i uz koliki trošak/buku, to je druga stvar.
Греје ваздух у кући и то је то, зидови су потхлађени и извлаче топлоту, нема никаквог задржавања топлоте у њима.
 
Ne stvarno sto kaze mitar oko klime se zna taj cep stvoriti. Znam preko noci kad se niko u prizemlju nekrece bude te sitne razlike, al cim svane eto komsiske djece pa plus moja i to se izjednaci. Nocu u potkrovlju vazduh mjesamo ja i zena. Tako sto se ja primicem a ona odmice 🤣
 
Palo mi je to na pamet pa sam cak i tv koji inace stoji tu blizu i koji drzim pod uglom ipravio da slucajno to ne pravi problem. Nije bilo neke razlike ali ajd da ostavim da radi tako nesmetano neko vreme.
Ostavljam max izduv, tv sklopljen, igram dodole i Moravac :D
Ali nije to neka mizerna razlika da bi ovo stvaralo problem, vec 2,3 stepena koliko masi. Mozda gresim, videcemo.
Glavno pitanje mi je da li je sve u redu sa klimom, ono, ako je sve ok i kada odradim izolaciju da li ce se situacija dosta poboljsati (znam da to ne moze niko da mi tvrdi ) jer ovo do sada nije videlo komfora jer trenutno huce i stoji na 22 stepena a druga gotovo da bleji i odrzava dobro temperaturu. Pri tom, taj izolovanij deo je 30 cm visi pod od neizolovanog pa moguce da krade malo toplote od neizolovanog suseda.
Da ne smaram vise ljude, pustam da radi, merim potrosnju pa se javljam.
 
Palo mi je to na pamet pa sam cak i tv koji inace stoji tu blizu i koji drzim pod uglom ipravio da slucajno to ne pravi problem. Nije bilo neke razlike ali ajd da ostavim da radi tako nesmetano neko vreme.
Ostavljam max izduv, tv sklopljen, igram dodole i Moravac :D
Ali nije to neka mizerna razlika da bi ovo stvaralo problem, vec 2,3 stepena koliko masi. Mozda gresim, videcemo.
Glavno pitanje mi je da li je sve u redu sa klimom, ono, ako je sve ok i kada odradim izolaciju da li ce se situacija dosta poboljsati (znam da to ne moze niko da mi tvrdi ) jer ovo do sada nije videlo komfora jer trenutno huce i stoji na 22 stepena a druga gotovo da bleji i odrzava dobro temperaturu. Pri tom, taj izolovanij deo je 30 cm visi pod od neizolovanog pa moguce da krade malo toplote od neizolovanog suseda.
Da ne smaram vise ljude, pustam da radi, merim potrosnju pa se javljam.
Te dve spot lampe koje stoje uz klimu, kakve sijalice imaju i koju temperaturu stvaraju?
 
hm...pa na par cm od lampe su bas blago tople, ne znam tacno, led su par watti.
Slicno je i kod druge klime ali im je orijentacija zida obrnuta, ako je termostat/termometar sta li vec sa te strane pa da se tripuje zato.
Skidam i to popodne onda. Pakao...... :D
 
Probaj staviti tremometar direkt na klimu pa vidi ulaz koliki je. Po mom misljenju ti bez ikakve izolacije imas rashod topline. Izmjeri temparaturu zida isto, hladnoca ulazi kroz ciglu i hladi taj unutrasni vazduh.
 
hm...pa na par cm od lampe su bas blago tople, ne znam tacno, led su par watti.
Slicno je i kod druge klime ali im je orijentacija zida obrnuta, ako je termostat/termometar sta li vec sa te strane pa da se tripuje zato.
Skidam i to popodne onda. Pakao...... :D
A koja ti klima ima problem ova kojoj je senzor i elektronika blize lampama ili ova druga?
 
@Boy_81 defintivno bezi toplota napolje i zidovi zrace onako blago hladno kada je oko 0, nista sto nisam ocekivao i uzeo u razmatranje. Opet, pre neki dan je bilo 15-16 napolju pa isto ne postize zadato. E to je deo koji mi ide na zivce.
Ako na 15-16 spoljne ne moze da zagreje 27 neizolovanih kvadrata na 24 C onda stvarno.....Znam da je Kireia, da to nije Amber ili LN po snazi ali opet bas mi cudno. Pri tom, da nisam u par navrata procitao ovde da ljudi bez ili sa losom izolacijom ne greju neke solidne povrsine, ne bih ni dosadjivao.

@zikapn ne postize ona koja je na slici sa TV-om

Elem, skinuo sam lampu, ostavio max izduv i 24 pa pisem za 2,3 dana

Mozda sam dosadan ali opet: hvala ljudi :)
 
@Boy_81 defintivno bezi toplota napolje i zidovi zrace onako blago hladno kada je oko 0, nista sto nisam ocekivao i uzeo u razmatranje. Opet, pre neki dan je bilo 15-16 napolju pa isto ne postize zadato. E to je deo koji mi ide na zivce.
Ako na 15-16 spoljne ne moze da zagreje 27 neizolovanih kvadrata na 24 C onda stvarno.....Znam da je Kireia, da to nije Amber ili LN po snazi ali opet bas mi cudno. Pri tom, da nisam u par navrata procitao ovde da ljudi bez ili sa losom izolacijom ne greju neke solidne povrsine, ne bih ni dosadjivao.

@zikapn ne postize ona koja je na slici sa TV-om

Elem, skinuo sam lampu, ostavio max izduv i 24 pa pisem za 2,3 dana

Mozda sam dosadan ali opet: hvala ljudi :)
Haj stavi bas termometar na klimu pa da vidis jel bar tu ima razlike. Ako je tazlicita temp tu i na klimi onda ces bar znati jel senzor
 
Hmm, onda nije do lampi, jer je senzor skroz desno na klimi! Probaj sa iskljucenim lampama, ako opet ne greje onda je problem nesto drugo, osim izolacije. Kazes da na 15-16c spoljne ne moze da zagreje, to je definitivno los rad klime, bez obzira na nepostojanje izolacije.
 
Ja imam takvu. Greje dnevni boravak 38m2 izolovanih 10cm stiropor, prozori drveni dva stakla). Vrata nisu zatvorena tako da posredno greje još 40m2. Fan setovan na 4, maksimalan (spoljnja se ne čuje uopste, a i unutra uopšte nije glasna jedva je primećujem). Temp na 25. Radi posao super. U decembru dakle do 15 potrošila 164kw/h. Nije mi jasno o kojoj buci pričaš dok radi. Temp podešena na 25 u dnevnom boravku 23, 24 u hodniku i sobama je manje.
 
Hmm, onda nije do lampi, jer je senzor skroz desno na klimi! Probaj sa iskljucenim lampama, ako opet ne greje onda je problem nesto drugo, osim izolacije. Kazes da na 15-16c spoljne ne moze da zagreje, to je definitivno los rad klime, bez obzira na nepostojanje izolacije.
Pa to i jeste neka moja poenta, da ne radi dobro bez obzira na izolaciju tj nepostojanje iste.

Primetion sam da je taj desni deo klime kao malo navucen, plastika malo da je iskrivljena, ali to se radi o milimetar, dva, kao da nije 100% lepo nalegla na nosac ili crevo koje ide iz zida da je dize. Mislim stvarno je mizerno ali davljenik se 'vata za dlaku :D
Mozda ogledalcem proverim na drugoj.

Haj stavi bas termometar na klimu pa da vidis jel bar tu ima razlike. Ako je tazlicita temp tu i na klimi onda ces bar znati jel senzor
Hocu i to, nije problem naravno. Ponavljam, app kada sam iskoristio pokazivalo mi nesto tipa par stepeni vise, sta znam - 3 ili 4.
Pisacu sta kaze app ako je uopste merodavno to i sta kaze temp u sobi i na usisu
Ja imam takvu. Greje dnevni boravak 38m2 izolovanih 10cm stiropor, prozori drveni dva stakla). Vrata nisu zatvorena tako da posredno greje još 40m2. Fan setovan na 4, maksimalan (spoljnja se ne čuje uopste, a i unutra uopšte nije glasna jedva je primećujem). Temp na 25. Radi posao super. U decembru dakle do 15 potrošila 164kw/h. Nije mi jasno o kojoj buci pričaš dok radi. Temp podešena na 25 u dnevnom boravku 23, 24 u hodniku i sobama je manje.

Pod bukom mislim da mi je primetna razlika izmedju fan 3 ili 4 ali ovo je naravno jako subjektivna stvar, neko ima vecu toleranciju na to. Pri tom, ja sam na aj da kazem 4 metra od nje. Ni na fan 4 nije ona glasna, cuje se hucanje ali to je nesto sto primetim s vremena na vreme dok blenem u tv ili slusam muziku. Fan 3 je po mom subjektivnom osecaju dosta tisi. Cak je i defrost dosta kulturan mada to sam vec pisao cini mi se.
 
Ja sam podigao danas na 23c a pokazuje mi 22c da je u prostoriji, to je na klimi. Drugi senzor za temp je na nekih 3,5m od klime i on pokazuje 21.5c ( svakako ce se jos pribliziti bilo je na 18c do nekih 10h) ali da na klimi pokazuje recimo zadana 23, temp u prostoriji 23c a externi termometar 20c npr onda nesto nije uredu. To se meni desilo kad je filter bio prljav, cisto primjera. Isto tamo ako ti na klimi pise 23c sobna temp a stavis na klimu termometar i pomkaze par stepeni razliku onda nesto nestima. Bar ces znati jel ti klima ok. Ja kako god pomisim tebi je to samo do izolacije i nadam se da ti je rupa zastopana tamo gdje su cijevi od klime sa vana isle.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-15-13-20-12-954_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    Screenshot_2023-12-15-13-20-12-954_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    65.1 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_2023-12-15-13-19-40-342_com.coolkit.jpg
    Screenshot_2023-12-15-13-19-40-342_com.coolkit.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 15
Pa to i jeste neka moja poenta, da ne radi dobro bez obzira na izolaciju tj nepostojanje iste.

Primetion sam da je taj desni deo klime kao malo navucen, plastika malo da je iskrivljena, ali to se radi o milimetar, dva, kao da nije 100% lepo nalegla na nosac ili crevo koje ide iz zida da je dize. Mislim stvarno je mizerno ali davljenik se 'vata za dlaku :D
Mozda ogledalcem proverim na drugoj.


Hocu i to, nije problem naravno. Ponavljam, app kada sam iskoristio pokazivalo mi nesto tipa par stepeni vise, sta znam - 3 ili 4.
Pisacu sta kaze app ako je uopste merodavno to i sta kaze temp u sobi i na usisu


Pod bukom mislim da mi je primetna razlika izmedju fan 3 ili 4 ali ovo je naravno jako subjektivna stvar, neko ima vecu toleranciju na to. Pri tom, ja sam na aj da kazem 4 metra od nje. Ni na fan 4 nije ona glasna, cuje se hucanje ali to je nesto sto primetim s vremena na vreme dok blenem u tv ili slusam muziku. Fan 3 je po mom subjektivnom osecaju dosta tisi. Cak je i defrost dosta kulturan mada to sam vec pisao cini mi se.
Tebi i ne treba fan 4 za tako mali prostor. Peri filtere redovno. Ja imam malu decu pa ih perem na 10 dana.
 
Stavljam termometar kada se vratim kuci na samu klimu...Tu mi deluje da ce biti tih 24. Ako bude ok onda mada opet valjda bi to trebala ona da kompenzuje malo. Kontam da je algoritam za to zeznut gotovo nemoguc jer mnogo zavisi od prostora. Onaj famozni iFeel ne postoji na Mitsubishiju koliko znam a to bi meni recimo odgovaralo.
Ako je 24 na njoj ili priblizno onda ostaje da sacekam uticnicu pa cu da je dignem na 27,28 recimo i da vidim kako se ponasa i koliko srce iz uticnice. Nemam problem sa tim da joj senzor ne valjda pa masi par stepeni ako sve ostalo radi kako treba. Ali aj ga ti znaj da li srce mnogo zato sto nema izolacije ili zaista nesto nije u redu sa njom. :)
Tebi i ne treba fan 4 za tako mali prostor. Peri filtere redovno. Ja imam malu decu pa ih perem na 10 dana.
Tako i ja mislim ali ajd, ovde je mnogo iskusnijih ljudi pa rekoh da vidim misljenja. Sto se filtera tice, nova
Cek, kod tebe je zsw 35 pretpostavljam?
 
Hm da...jeste jaca od moje ali opet ja imam 2 a ti sa jednom pokrivas milion kvadrata kako si pisao :)
Nemoguce da ova moja nema snage cak i bez izolacije.
Nista, ubio sam sve zive u pojam, odjavljujem se i pustam da vreme odradi svoje za sada,

Po X-ti put: hvala ljudi!
 
Ma mora da ugreje 27m2 kao iz sale, nije to Vox od 35k, pa da se polemise.
Isprati potrosnju i termometar i reklamiraj ako nastavo tako lose da radi.
 
Koju god da joj temp zadaš npr 25, a u sobi 23, 22 nebitno ona mora da postigne zadatu temperaturu i da krene da modulira (kad ujednači temperaturu zagreje zidove...). Ako ti je hladno stavi na 26 ili više. Potrošnja je kod tebe nebitna, valjda je poenta da zagreješ prostor. Da imaš izolaciju ona bi manje trošila jer bi joj bilo potrebno manje el. energije da održava zadatu temperaturu u određenom prostoru. Ti imaš veće gubitke, pa će i više trošiti. Ali poenta je da ona dostigne zadatu temp i da krene da spušta potrošnju gde će se zaustaviti sa nekom stabilnom potrošnjom koju zahteva tvoj prostor za određenu temperaturu. Sada da li ćeš da kombinuješ višu temp ali slabiji fan ili obrtno to je na tebi. Ljudi malo preteruju, pa i u frižideru je zadata temperatura 4 C ali ako je merite u različitim delovima biće različita temperatura. I to je zatvoren prostor sa minimalnim gubicima, a kamo li soba od 30 i više m2. Jači fan omogućava ravnomerniju temperaturu u sobi.
 
To ce najbolje znati kad vidi dali je pocela modulirati. A dali je senzor ispravan moze vidjeti sa termostatom externim ( mada ni ini nepokazuju 100% tacno svi ) direkt na klimi.
U prevodu sto je @mk484475 rekao bitno je da imas u prostoriji temparaturu koja tebi pase a sta pise na klimi vise manje nije ni bitno. Upravo je to ono sto sam ti napomenuo kod buraza. Kod njega je 25c na klimi a u prostoriji je 23c i ona tako prati i modulira. Al kad stavis senzor na klimu on isto pokazuje 25c.
Nitko to ni neprati, vec je bitno da ona radi kako treba. To na pocetku svi malo poprate i gledaju kako radi a onda i zaboravis na to.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-15-15-31-27-478_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    Screenshot_2023-12-15-15-31-27-478_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    71.6 KB · Pregleda: 14
  • Screenshot_2023-12-15-15-30-56-825_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    Screenshot_2023-12-15-15-30-56-825_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    68.6 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_2023-12-15-15-33-11-708_com.coolkit.jpg
    Screenshot_2023-12-15-15-33-11-708_com.coolkit.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 17
Nazad
Vrh Dno