Šta je novo?

MITSUBISHI Heavy Industries klime

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,331
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Šta znate o MITSUBISHI Heavy Industries klimama?

Šta znate o MITSUBISHI Heavy Industries KIREIA SRK35ZS-W/SRC35ZS-W klimi?

Da li ima neko ovu klimu ili znate nekog da je ima, kako radi, kakvi su utisci, vredi li hvale i ispunjava li očekivanja?

1.jpg2.jpg
 
Evo malo dokumentacije...

Na zalost 3 pdf datoteke su prevelike za okaciti.
 

Prilozi

  • SRK35ZS-W _ SRC35ZS-W.pdf
    376.5 KB · Pregleda: 41
Imao sam mitsu ulazne modele,vrlina im je da su jako jako tihe kako spoljna tako unutrasnja jedinica .
 
Moji imaju Mitsubishi Heavy Industries klimu, 12-icu (ne znam tacan model), kupljena je 2000-e godine, do sada su im jednom crkle baterije u daljincu. I nista vise. Sluzi samo za hladjenje.
 
Kupljena i montirana MITSUBISHI Heavy Industries KIREIA SRK35ZS-W/SRC35ZS-W :)

10.jpg11.jpg20.jpg21.jpg22.jpgIMG_2173.JPGIMG_2175.JPG31.jpg32.jpg33.jpg

Montazu uradio servis prodavca, oko 4,5m cevi, stavljenje gumene podloške (iako se kunu monteri da za nju ne trebaju uopšte), vakumiranje, samoizolovane cevi, bez lule u tacni (nije da mi treba)...

Jedino mi ne paše što su ostavili ovo crevo za odvod na zemlji, neka starija i besposlena komsinicia S DRUGE STRANE unutrasnjeg dvorista ih smarala "DA NE KAPLJE" pa je majstor očito učinio njoj umesto meni... Moraću da angazujem nekog da digne crevo, veze ga za nosač i odseče višak... neću da mi bube ulaze u odvod i začepe ga...

Klima zamenila obicnu oklj/isklj LG klimu.
Razlika očita u svemu.
Ona kostala onomad s ugradnjom 600e, ova kosta 118.500din (1010e) sa ugradnjom, plus po 1krsd obojici majstora (nisu zaslužili zbog creva).
Kireia bas tiha na prvoj brzini, jedva da se ista cuje, neki slabi sum strujanja vazduha. Na drugoj brzini je isto tiha ali se ipak cuje kao ostale klime na najmanjoj brzini i oseti se bolje strujanje hladnog vazduha.
Na trećoj i četvrtoj se već čuje ali nije to HUK i oluja kao kod nekih drugih klima na max brzini.
Dodje lakse navesti šta klima nema nego sta sve ima...
Nema ugrađen wifi, modul kosta 13-14krsd.
Nema led ekran i podatke na poklopcu o temperaturi, modu i brzini na kojoj radi.
Sve mi se cini da nema još nesto od tih "zezalica" koje kinezi uveliko praktikuju al se ne mogu setiti.
Klima ima svakojaka podesavanja za tajmer, vremensko paljenje i gasenje (tim se danas nisam mogao baviti, učiću to kasnije)
Klima ima podesavanja horizontalnog usmeravanja strujanja vazduha na daljincu. Zbog tog mi je bila glavni kandidat za kupovinu...
Klima ima mogucnost za podesavanje odnosno prilagodjavanje rada klime lokaciji i polozaju na koji je montirana. Ako je kraj zida levo, desno ili u sredini bez zida kraj sebe, moze se podesiti da ne duva nikad u zid kraj sebe. Kao da se uradi zadato "pomeranje" polozaja u levu ili desnu stranu od zida, kao neki offset polozaja krilaca pa im dodas u neku od strana vise kretnje a u drugu stranu ogranicis. Malo je komplikovano objasniti u par reci ali dobro radi, pogotovo ako se ukljuci automatsko duvanje i pokretanje vertikalnih krila i horizontalni zakrilaca ili ako se ukljuci 3D duvanje. Klima bukvalno ne usmerava vise vazduh ka zidu kraj sebe.
Majstori kazu da je klima extra (sad imam priliku da proverim :)), jedan ce na leto sebi uzeti 18-ku, a moja je 12-ka.
Jos price i podataka nakon nekog vremena...
 
Jutros napolju temperatura oko 16-17C, upalim na klimi grejanje, podesim t na 27C, klima digne krilca u hotizontalni polozaj, recimo 1,5-2 minuta ne radi nista, onda se zacuje tiho kvcanje bas kao od sirenja materijala usled promene temperatura, klima pocinje prvo lagano da pokrece turbinu, a onda sve brze i brze, toplina krece iz nje da teče...
Ovo on/off nije mogla (da greje na +17C) dok Kireia greje po spec od -15C do +24C :)

Jutros uzeh da bacim zaostala dokumenta od stare klime, prverim i u tvrdim da je stara klima pre 16 godina kostala 320e, sa ugradnjom 400e. :)
 
Hvala Zeko na odličnoj recenziji, ne bi bilo loše pojasniti razliku između MITSUBISHI i MITSUBISHI Heavy Industries brenda (kod nas imaju obe)?

Koliku površinu greješ sa njom? Ipak je 12tica pa me zato zanima.
 
Fujitsu isto ima po specifikacijama raspon grejanja -15C do +24C a provereno i u praksi.Greje bez problema i kada je napolju +22 a hoćeš da je u sobi +24 ili više.Daikin po specifikacijama greje do +18 ne znam niko nije pisao o tome da li može da greje na višim temperaturama od +18.

Ovde možete da pogledate Eurovent izveštaj za klimu KIREIA SRK35ZS-W/SRC35ZS-W.
 

Prilozi

  • SRC35ZS-WSRK35ZS-W_1619781133.3434.pdf
    965.3 KB · Pregleda: 66
Hvala Zeko na odličnoj recenziji, ne bi bilo loše pojasniti razliku između MITSUBISHI i MITSUBISHI Heavy Industries brenda (kod nas imaju obe)?

Koliku površinu greješ sa njom? Ipak je 12tica pa me zato zanima.
Ja koliko se sećam, Mitsubishi je paravio split sisteme za kućnu upotrebu, a Mitsubishi Heavy Industries profi sisteme (za hotele, kompanije...), doduše to je bilo pre 20 godina, ne znam da li se nešto u međuvremenu promenilo. Znam da su obične original Mitsubishi mogle biti tipa Made in China, Malaysia (Mitsubishi officijalna fabrika)... dok su Heavy Industries tada bile Made in Japan i drastično skuplje. Slično zelenom i plavom Bosch alatu. Zeleni je amaterski, a plavi profi. E sad više, ko bi ga znao, svakako verujem da su obe dobre, naravno ako su original, pošto je Mitsubishi firma koja se najviše kopirala od strane naše žute braće (ne officijalne fabrike) u to vreme (krajem 90-ih, početkom 2000-tih), pa ste mogli da popijete kopiju samo tako. Pogotovo one koje su stizale kanalima iz Crne Gore - Tuzija.
 
Hvala Zeko na odličnoj recenziji, ne bi bilo loše pojasniti razliku između MITSUBISHI i MITSUBISHI Heavy Industries brenda (kod nas imaju obe)?

Koliku površinu greješ sa njom? Ipak je 12tica pa me zato zanima.
Postoje Mistubishi Electric i Mitsubishi Heavy Industries.
To su dve razlicite kompanije, razliciti modeli.
Ja sam izabrao H.I. lepsa mi je mnogo ali nisam birao samo radi lepote, to je bilo tek na 4-5 mestu.
Birao sam kvalitetnu klimu a ova je bolja od svih kod nas uglavnom kupovanih.
Za nju sam se uhvatio jer ima mogucnost biranja polozaja horizontalnih (unutrasnjih) krilaca preko daljinca.
Klima je veoma tiha, ovo je cini mi se najtisa klima od svih koje sam zagledao (ne tvrdim da nema jos tisih) pa je i to bio jedan od razloga za kupovinu.
Servis ima domaci, bolji lager i uvoznik od zastupnika FUJitsu-a...

Nemam potrebu da grejem stan klimom, a jutros sam je ukljucio na grejanje 10-ak minuta da vidim da li ce i kako da greje.
Lepse greje od stare on/off, manje vrelo odjednom a opet topao mlaz.
Stan ima 63m2 zatvorenog prostora, stavljena je na takvo mesto da direktno iz hodničića hladi/greje jednu sobu, a u levu stranu trpezariju i kuhinju, dok se mala soba iznad cijih vrata je postavljena u.j. dosta lako ugreje a još lakše ohladi kad se vrata male sobe otvore.
Zbog polozaja ona opsluzuje oko 40-ak m2.
Kad je mogla on/off da dovoljno rashladi celi stan pa i dnevnu sobu koja je najdalja od u.j. i iza zida pa cirkulacija vazduha ide kroz vraza sobe, onda ce moci i ova.
Zagrejati dnevnu sobu stara klima nije mogla (verovatno skoro nista) pa ne ocekujem da ce i ova.

Sto reče bombaš, široko ali ako ću je koristiti narednih +10 godina nije ni toliko skupa jer će biti drastično štedljivija od stare on/off, radice bolje, lepše, prijatnije, tiše.
Kupujem klimu da mi ugodi, stvori lepše klimatske uslove (leti pre svega), pa ako hoću bolje onda moram i platiti više.

Nema klima ni grejač tacne, obaška što meni neće ni trabati jer se neću njome grejati, nadam se.

Klima ima neki "tihi" mod kojim smanjuje buku spoljne jedinice dodatno ali smanjuje i potrosnju, snagu, performanse klime.
 
Koliki je pdesign te klime? Mnogo mi to para samo za hladjenje i dogrevanje.
 
Koliki je pdesign te klime? Mnogo mi to para samo za hladjenje i dogrevanje.
Za nju sam se uhvatio jer ima mogucnost biranja polozaja horizontalnih (unutrasnjih) krilaca preko daljinca.
Da se preciznije izrazim, klima ima mogucnost da daljinskim upravljacem kontrolišem horizontalno usmeravanje toka vazduha (levo-desno)... to je meni bio izuzetno znacajan moment.
Opsti kvalitet i pouzdanost, buka koju pravi (manja od većine drugih klima, a na najsporijoj je ponajtiša), kultura rada (u koju treba da se uverim), moduliranje, lep dizajn...
Mnogo toga je ucestvovalo u odluci za kupovinu bas ove klime.
 
Super izbor klime.
Za odvodno crevo, ne zezaj, sta ima da unajmljujes nekoga, uzmi onu plasticnu vezicu, imas ih i u Tempu, odseci nozem to crevo dokle ti odgovara i vezi ga za nosac, samo gledaj da svuda ima pad i to je to.
 
Nisam u mogucnosti prići dvoristu, ne idu inv. kolica niz i uz stepenice... ;)
 
Sad je bar jasno i zašto je horizontalno usmeravanje moralo preko daljinskog. Nek' te dobro služi nova klima. Živ bio lave!
 
Upravo tako. :)

Bice batica zaduzen za vezivanje creva al cu se i obratiti prodavcu i monterima, jer su sve uslikali kao deo garancije, pa da ne bude posle ne vazi garancija zbog creva... (ozbiljno ovo navodim)
 
Vecina klima nece da se cuje na hladjenju i dogrevanju jer kompresor nije opterecen. Previse para ali ok, uredjaj je kvalitetan nema tu sta.
 
Nisam u mogucnosti prići dvoristu, ne idu inv. kolica niz i uz stepenice... ;)
E krastavac...ako nisi negde bas daleko, mogu ja doci da ti skratim i uvezem, da ne bacas lovu na majstore.
 
Hvala, ne treba (za ovo).
Dosao brat, "placen" jednom cokoladicom, koje su inace namenjene njegovoj deci da ih baba njima obraduje, al voli i tata da se posluzi... :)
 
E pa onda, u tom slucaju podrzavam :) Nije jeftin, ali ajde, sve u zivotu mora da se plati :D
 
Napolju 23C, idem a se kupam, palim klimu da ugreje jer mi je malo 22C u stanu, nabijem je na 30C pustim da duva max i kad izadjem iz kupatila posle 25-30 minuta u delu stana koji greje bude meni prijatno toplo (rasparen iz kade), majka kuka da joj je prevruce i ultimativno zahteva da gasim klimu... (kako da ne, moze al kad se "uredim" i obucem za još nekih 20 minuta) :)
Sve u svemu meni ovih hladnjikavih i kisnih dana duva od jutra do pred spavanje, namestio na 2. brzinu, podesio na 25, ono dobro topao vazduh piri i masu krila gore-dole uz fiksno podesena unutrasnja krila za levo-desno u I\ položaju.
Klima tiha za dan na toj brzini, cuje se malko, uz tv ili bilo sta drugo je neprimetno, a ako je i tiho u kući, za dan nimalo ne smeta zvuk koji odaje u radu.
Na danasnjih 15-16C napolju i u stanu na 21,5C milina kad upalim i pustim da duvo do 25C
 
Pozdrav svima ...
Sto se tice MHI klima ... u oktobru (2020) kupljene i montirane iskljucivo za grejanje (55 kvm)

SRK25ZS-W / SRC25ZS-W​

SRK25ZSX-W / SRC25ZSX-W​

ZS-W je do -15c
ZSX-W je do -20c
Razlika u ceni je evidentna ali i opravdana , obe klime su zaista dobre , ipak ZS-W pripada prethodnoj generaciji ...
potrosnja struje ZS-W je preko 25 posto veca , spolj.jedinica kod ZS-X je dosta manja i laksa u odnosu na ZSX-W ...
ZSX-W ... je skoro necujna u prvoj i drugoj brzini ...
... spoljna jedinica je takodje tiha osim kada je u defrost rezimu ,tada je malo bucnija
... kompresor se iskljucuje kada potrosnja padne ispod 120w ...
... kada je spolj.temp. od 6-7c a sobna podesena na 23c potrosnja struje na odrzavanju zadate temp. se krece od 130w do 180w (napominjem da se radi o jugo-istocnoj strani kuce)
Od 1 novembra do 1 maja za grejanje obe klime su potrosile oko 150e ...
Preporuka , ko hoce da se greje na klime ZSX-W ODLICNA ...... ZS-W DOBRA
 
I ne grejala za te pare i sa spoljašnjom od 43kg. Ozbiljna klima.
Edit: Ne znam da li je još negde slučaj, da unutrašnju jedinicu dele sve od 7-ice do 24-ke?
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-05-29-00-06-12-668_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2021-05-29-00-06-12-668_com.google.android.apps.docs.jpg
    343.3 KB · Pregleda: 108
Poslednja izmena:
25% vise moze da trosi samo ako nije inverter...inace ne sme vise od 10% da se razlikuje potrosnja. Prostor je taj koji trosi struju, a 25% mislim da se ne razlikuju ni najekonomicnija i najneekonomicnija inverter klima.
 
Lose mislis a jos manje znas ...
Pre ovih MHI klima sam imao Tadiran (12-cu) , obicnu klimu koja je na grejanju trosila od 1,2 do 1,3 kw .... a kolika je razlika u potrosnji (u procentima ) izmedju ove tri klime valjda nije tesko izracunati .

SRK25ZSX-W / SRC25ZSX-W grejanje potrosnja 0.59kw​

SRK25ZS-W / SRC25ZS-W grejanje potrosnja 0.74kw​

Inace od prvog dana , sve klime su na meracima potrosnje ... dakle imam evidenciju potrosnje struje od polovine oktobra do 1 maja
 
On-off klima je posebna priča.. kolega je mislio, da ako ZS i ZSX ne greju prostor sa istim temp gubitcima, ne može se odrediti tačan odnos u potrošnji.
Ja npr imam dva ista inverter-a, pa ovaj u dnevnoj sobi troši 30% više od drugog. Dovoljno bi bilo i da rade u potpuno istom prostoru, sa tim da je u jednoj prostoriji izvor zabave tv, a drugoj gaming komp koji se "ne gasi", pa da imamo veliku razliku u potrošnji samih klima.

Edit: I jedan prijateljski savet.. rekao bih da si "lak" na tastaturi, pa ako misliš da se zadržiš na bench-u, treba da promeniš način obraćanja.
 
Poslednja izmena:
Lose mislis a jos manje znas ...
Pre ovih MHI klima sam imao Tadiran (12-cu) , obicnu klimu koja je na grejanju trosila od 1,2 do 1,3 kw .... a kolika je razlika u potrosnji (u procentima ) izmedju ove tri klime valjda nije tesko izracunati .

SRK25ZSX-W / SRC25ZSX-W grejanje potrosnja 0.59kw​

SRK25ZS-W / SRC25ZS-W grejanje potrosnja 0.74kw​

Inace od prvog dana , sve klime su na meracima potrosnje ... dakle imam evidenciju potrosnje struje od polovine oktobra do 1 maja
Bas nista ne znas, cak ni sta znace te cifre koje si okacio, ali nastupas kao da si strucnjak i prozivas nekoga ko te je ispravio da bi se ispravno informisao. Razlika na identicnim modelima klime kod mene ide i do 50%, sta mislis kako?
Ne grejemo se svi ovde od juce klimama, niti smo u zivotu kupili 2 klime, pa sirimo mudrost, nekada treba saslusati nekog ko te ispravi i traziti pojasnjenje ako ti je nejasno sta si pogresio.

A odmah cu ti reci da je velika verovatnoca da ti cak ni taj on off Tadiran na 7c spoljasnje, nije trosio 25% vise, nezavisno od toga koliko pise da u trenutku trosi, jer se potrosnja racuna po satu, a onda po danu i mesecu kao pravi pokazatelj, pa vidis razliku.
Ne mozes porediti klime koje nisu radile u istim uslovima, ne moze meni isto trositi klima koja greje 15m2 sa 3 prozorska krila i 1 spoljasnjim zidom u kuhinji i u mojoj sobi od 22m2 na cosku zgrade sa 2 spoljasnja zida i 6 prozora. A onda tek na red dolazi i ovo sto je kolega napisao da je bitno i sta se radi u prostoriji...samo da sedi vas 4oro po ceo dan u dnevnoj, eto 4 grejalice koje spustaju potrosnju.
 
Poslednja izmena:
Za prelazni period ovih hladnih dana molim 12-15 dobrih ljudi da mi navrate od 7-22h da malo podgriju po kuci... :)
Hrana i pice o njihovom trosku, voda besplatna.
Sifra: škrtov
 
Da li bi mogao da podeliš utisak nakon godinu dana korišćenja i kako je radila u toku ove zime i prošlog leta?

Inače, razmatram ozbiljno kupovinu baš ovog modela, tačnije, dvoumim se trenutno između istog i PANASONIC KIT-Z35-XKE, te bi mi svaka dodatna informacija značila.

 
Nazad
Vrh Dno