Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

Sa druge strane, Ovo je treci dizajner/partner sa kojim se W360 razisao, tako da definitivno, nije lak za saradnju covek 😅

3FC tvrdi W360 oce da ubije firmu, W360 tvrdi 3FC oce da ubije firmu 😅

2023-09-30: Clarity on recent drama. Many allegations have been thrown around for the last couple of days. I have already discussed my position on the matters brought up by 3FC on other servers. We are currently working to resolve these issues and get the focus back on producing cases you love and pushing the needle. I want to address the allegations that have been made by 3FC briefly:
  • I had proposed dissolving FormD because I firmly believed that to be in the company's best interest.
  • T1 is also my project. It is not a decision I make lightly.
  • There is an ongoing dispute concerning FormD expenses. For now, I will avoid commenting and let the audit speak for itself.
  • Posting my mother's information was insulting, and I hope similar situations will be avoided.
Due to these ongoing discussions and in the spirit of continuing cooperation, I will not publicly respond to those allegations any further. Please understand this decision and wait for the dust to settle and for us – the FormD team – to have more clarity before these issues can be fully addressed. For now, in-stock T1 sales will continue. The rest will be decided in the coming weeks. Thank you all for your support and patience. This is a developing situation, and I hope to bring you better news in the coming weeks/months. Special thanks to @Seiph for trying to move things forward for the SFF community
 
Poslednja izmena:
Mediator upravo izjavio da ce prodaja ici mozda jednog ili drugo sajta, a mozda i sa oba sajta zavisno od razvrsenja legalne peripetije 😅

3FC nastavlja da pise kontradiktorne informacije javno i da daje mrvicu po mrvicu licnih informacija od W360 (na granici doxx-ovanja)

Sad definitivno krece da lici na hostile takeover, ali ko zna, svejedno ne narucujte FormD T1 dok se ovo ne raspetla malo 😅 (Ni sa jednom sajta)

Takodje jedna zanimljiva informacija samo 100 Belih je napravljeno i prodato *
 
Poslednja izmena:
Meni su od početka bili čudni, kao što sam više puta pisao - imaš proizvod za koji je potražnja sumanuta i ti konstatno imaš neke razloge zašto ih nema dovoljno, nisu tu čista posla.
Čak i cela ova priča oko 'suspendujemo našu proizvodnju da bi streacom/ncase radio launch svog novog modela' je besmislena, valjda ti je interes da ti svoje kućište prodaš što više a ne da ugađaš drugima.
Očigledno W360 ima interes i u Ncase/streacom projektu pa je prilično ukočio T1 dok je ovaj 3FC odlepio na celu situaciju... tako da, izgleda da sam uhvatio poslednji voz da ugrabim jedno.
'In stock' sales će da nastave a već drugu nedelju nema ničega na stanju, ovaj drugi partner uzeo ljudima pare sa alt sajta a pitanje koliko će izbaciti iz proizvodnje uopšte još komada, ko god da hoće da ih proda.
Sve u svemu, televisa presenta...
 
valjda ti je interes da ti svoje kućište prodaš što više a ne da ugađaš drugima.
Sva su njegova, covek paralelno vodi vise kompanija, radi na vise projekata, ko Elon Musk, pa mora da zonglira koja je u fokusu u svakom trenutku.
Očigledno W360 ima interes i u Ncase/streacom projektu pa je prilično ukočio T1 dok je ovaj 3FC odlepio na celu situaciju... tako da, izgleda da sam uhvatio poslednji voz da ugrabim jedno.
Ne samo Interes, kontrolni partner, i vecinski finansijer (barem za Ncase). Sad vides zbog cega sam te gurao da pratis i da vrebas sto pre, jer dugi periodi nedostupnosti i neizvesnost su uobicajeni cetvrtak za boutique kuciste trziste 😅

Pre ove javne prepirke, W360 je davao naznaku da mu je ideja da napravi tim i preda kontrolu FormD T1 ljudima od poverenja za nekih godinu, godinu i po dana 😅
Meni su od početka bili čudni, kao što sam više puta pisao
Ne pomaze sto ovo W360 radi u slobodno vreme, a nije mu glavni posao, a ako si primetio, discord kanal i ovih 40-tak SFF Guru su dobrovoljni neplaceni pomocnici i volonteri (za pisanje upustva/sredjivanje upustva). Alpha, beta testiranje, customer support, after-sales support, itd, ...
 
Poslednja izmena:
Malo Ncase M1 EVO drama sad, Corsair 180 stepeni adapter, ne moze da stane, i 4090 FE ne mogu da stanu ipak u reference mod-u xD

Sa druge strane W360 je najavio da od danas zvanicno ne ucestvuje vise u FormD T1 V3 izradi, i da je prepustio dizajn trece verzije dvema zenskih dizajnera.

Ovo je nezavisno kako god se bude zvalo kuciste i firma, nezavisno od raspleta situacije sa prethodnim dizajnerom 3FC)

S-Tier-G (jedna od dizajnerki) sad predstavlja/je zaduzena za FormD

Sad jos samo da upeca jos neke dizajnere/inzenjere za Ncase (posto se posavadjao/razisao sa originalnim inzenjerom za prvi Ncase M1, Necere). Zanimljivo je doduse da ce uprkos tome W360 da pravi novo Mach 3 kuciste od Necere-a, samo Necere nema zivaca da prisno saradjuje sa W360 u dizajn fazi 😅
 
Poslednja izmena:
Svaka tebi čast na živcima da pratiš tu sapunicu, mene su smorili i samo ovih mesec dva dok sam se cimao da ulovim 1 komad... :LOL:
 
Svaka tebi čast na živcima da pratiš tu sapunicu, mene su smorili i samo ovih mesec dva dok sam se cimao da ulovim 1 komad... :LOL:
😅 Par puta sam propustio neke cool proizvode, kraktkog zivotnog veka, sad ako sam pikirao na nesto, prati celu pricu, da ne propustim ako se pojavi opcija za kupovinu xD

Slicne sapunice se relativno cesto desavaju u skoro svakoj firmi, samo te firme placaju ljude da se to skriva i ne prica :cool: Da ne bi investitori poblesavili i krenuli da rade brzoplete odluke iz straha (bilo opravdanog ili neopravdanog straha*)
 
kakve sve drame su u svetu custom mehanickih tastatura :)

isti svet
 
FormD T1 V3 potvrdjeno, mnogo je vise odradjeno, nego sto je receno (skrivali su dokle je stiglo, zbog patenata i konkurencije).

T1 V3 sigurno dolazi, samo se mozda nece zvati T1 (W360 kaze i on i advokati misle da T1 ime ostaje njemu najverovatnije sta god da se desi), i mozda nece biti pod FormD firmom. Drugo, ime druga firma, itd, ... nece skoro

Ncase nudi refund za M1 EVO ko hoce, jer dolazi nova verzija M1 EVO V1.1 koja ce biti 6mm sira (i imati jos par unapredjenja a kompatibilnost), da ne bude problema sa referentom orijentacijom graficke. Takodje ce biti u ponudi custom bracket za graficku za onog ko hoce da ostane sa uzim kucistem, a takodje ko hoce moze da odsece/izbrusi 2mm sa dna bracket-a svoje graficke i onda moze da ugura sa Corsair Adapterom sve u M1 EVO xD

Streacom FreeFlow One, rezervacije za pre-order su zavrsene, Pre-order kad ce biti je odlozeno/ne zna se

DanCase posle skoro ~9meseci pauze i samo ~2000 napravljenih C4-SFX pocetkom 2024, dolazi sa novom turom C4-SFX V2! i drasticnim unapredjenjima (bice slano u 2D pakovanje rastavljeno)

SSUPD Meshroom D kvalitet izrade je drasticno opao u odnosu na Meshroom S. A Meshroom S je vec pad u odnosu na Meshlicious. I SSUPD ima fijasko gde su reklamirali invertnu orijentaciju kucista u upustvu za osnovnu Meshroom D verziju, a za to je potrebna $60 doplata/ DLC, pa su izbacili sad iz upustva xD

Cooler Master je prikupio predloge i zelje za NR200P V2 u Discord AMA pre par nedelja, i sad vredno rade na tome da unaprede NR200P V2 (ali samo sa stvarima koji ih nece mnogo kostati, i koje su jeftine, proste, lake i brze za unaprediti). Tooling se ne menja, tako da naj-drasticnije promene, najtrazenije stvari necemo dobiti.

Ostala kucista od ostalih, imaju gomilu fijaska, premucno sve izlistati, a ni ne pratim nista tako da je sve iz trece ruke izvori 😅

Edit: W360 takodje kaze da je FormD T1 V3 drasticno drukciji dizajn (pretpostavljam da misli estetski)
 
Poslednja izmena:
Takodje Neki ljudi su vec izgleda dobili FormD T1 V2.1 kucista, narucena sa laznog sajta 😅 Dobili su verziju kojih nema na pravom sajtu, i brze nego sa pravog sajta 😅

Al opet je previse rizicno narucivati, u svakom trenutku porudzbine mogu da postanu imaginarne xD

High-Risk = High-Reward
 
Da, SG09/SG10 od 23 litara...do 165mm kuler, GPU do 337x144mm, do 180mm napajanje, spakovano u ružnu kocku ali stane.

Još uvek imaju (valjda) horizontalna HTPC kućišta iz Grandia serije poput GD06 od 22-23L za mATX i oko 26L za ATX...
 
Poslednja izmena:
Kakvo je HYTE Revolt 3? Koji cpu kuler bi bio ok za njega?
 
Lomim se tvrdo HYTE Revolt 3 ili NZXT H1 V2 svidjaju mi se ta vertikalna kucista stojalo bi pored TV-a. Mozda je bolji protok vazduha neko rece ovde na HYTE trebalo bi da veca grafika staje.
 


Bi bio najbolji
Stigao je phantom spirit na ipon
i
 
black and white :)



 
Pitanje da li je prezivelo neko 🙂,danas ne rade nisam mogao proveriti.
 
Naleteh na interesantna kucista iz komsiluka. Jesu SFF svakako, iako nisu samo ITX ;)

N-ATX
15 L | Support for full sized ATX motherboards | 3 & 4 slot GPU | ATX power supply

P-ATX
Our P-ATX V3 is a 10.4 L case that supports
  • Full sized ATX motherboards.
  • SFX power supply, and a
  • Full-length dual slot GPU.
+ It can also support triple slot GPU with an ITX motherboard.
Izgledaju vrlo interesantno, prakticno mozes prebaciti sve sto vec imas od hardvera (sta god da je u pitanju sem kulera), a pretpostavljam da ne bi bio problem za "nabaviti" kod nas.
 
Jel razmišljao neko o kupovini NUC odnosno goovih miniPC rešenja?
Ako ćemo realno bolje su izvedena nego većina uradi-sam budževina uz mnogo manju zapreminu.
Na primer:
 
Odlicno izgelda ovaj mali Zotac. Stvarno je odlicna investicija, i jako jako malo kuciste.

A budzevine neki volimo, jer obozavamo da se mucimo :D I da vidimo sta moze u uradi sam varijanti da se dobije. Meni je i dalje zao sto sam prodao Dan A4 kuciste sa jako tihom konfiguracijom, manji je bio od ovog mog Lian Li A4 kucista i nekako mi je lakse bilo sve spakovati u njega.
 
@vatrogasac53 to je vid gotovog rešenja (koje se uglavnom zasniva na komponentama za laptop) a i nema veze sa temom. skorašnja tema o Mini PC https://forum.benchmark.rs/threads/mini-pc.491631/
Taj Zotac ima standardne aftermarket komponente.
Iako jeste gotovo rešenje, nisam siguran da li pripada toj drugoj temi, ona može da služi za te NUC i slične mini mašine sa laptop-grade komponentama...

A Zotac deluje jako fino i baš je mali ali cena od 1900+ evra...uh.

EDIT: Nevermind, videh slike i unutra je neki hibrid, 13700 procesor na nekoj šuntavoj ASRock mini ploči sa laptop kulerom, ali su storage, grafika i napajanje desktop varijante...
 
Poslednja izmena:
Da li ste primetili neko novije kuciste koje bi sluzilo za low power apu racunarcic, uz uslov da ima eksterno napajanje? LC Power (koji se standardno mogu naci) su mi previse ruzni da stoje uz hifi komponente :)
 
Da li ste primetili neko novije kuciste koje bi sluzilo za low power apu racunarcic, uz uslov da ima eksterno napajanje? LC Power (koji se standardno mogu naci) su mi previse ruzni da stoje uz hifi komponente :)
Jesi razmatrao Lenovo Tiny mašinice? Ima ih i sa grafikama i bez, sad, ono, estetika je subjektivna stvar, meni ne izgledaju loše, a manje od toga teško da ćeš naći. :)
 
Aluminijum, stvar ukusa, ali nije bas nesto ruzno?
Ovaj 1510mi jos i dolazi u obzir, hvala. Ne znam kako sam ga propustio, gledao sam one neke budzastije.
Jesi razmatrao Lenovo Tiny mašinice? Ima ih i sa grafikama i bez, sad, ono, estetika je subjektivna stvar, meni ne izgledaju loše, a manje od toga teško da ćeš naći. :)
Jesam razne minijaturne racunare, cak i probao neki kineski koji je kolega narucio sa AliEx... ovi brendirani su mi preskupi za to sto mi treba, kineski jeftini su...meh. Imam vec par procesora, SSD i RAM memorije, ali u zavisnosti od ploce koju nadjem na kraju videcu sta cu koristiti (AM4, 1151). Doduse, ozbiljno razmisljam da uzmem Asus PRIME N100I-D D4 da probam, puna kapa sto se performansi tice za ono sto meni treba, a samo 6w potrosnje.
 
Nazad
Vrh Dno