Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

Ovaj 1510mi jos i dolazi u obzir, hvala. Ne znam kako sam ga propustio, gledao sam one neke budzastije.

Jesam razne minijaturne racunare, cak i probao neki kineski koji je kolega narucio sa AliEx... ovi brendirani su mi preskupi za to sto mi treba, kineski jeftini su...meh. Imam vec par procesora, SSD i RAM memorije, ali u zavisnosti od ploce koju nadjem na kraju videcu sta cu koristiti (AM4, 1151). Doduse, ozbiljno razmisljam da uzmem Asus PRIME N100I-D D4 da probam, puna kapa sto se performansi tice za ono sto meni treba, a samo 6w potrosnje.
Bolje neki polovni HP miniPC, jaki su ko tenk, a završiće ti posao.
 
dal neko ima fractal torrent nano...treba mi info od gpu bracket do stakla koliko cm..

Inkedfractal nano.jpg
 
 
 
 
 
 
Nikako da okačim slike, sklopih konačno Formd T1, bukvalno isti mehanizam imaju sa završnim delom i spajanjem stranica i gornjim elementom, samo što kod mene na T1 1-2mm nedostaje da to lepo legne.
Na većini videa to sve lepo čučne, ali u praksi - njet, tako da sam morao da izbacim nosač radjatora da bih mogao da zatvorim gornju stranicu. 🤕
Ovo je već otišlo u DTX/micro vode, tako da nije baš ni za poređenje sa prethodnom generacijom ITX-ova. Meni lično se ne sviđa kako je rešen prednji panel od prve verzije, ali OK, sve je stvar ukusa.
 
Formd T1, bukvalno isti mehanizam imaju sa završnim delom i spajanjem stranica i gornjim elementom
Isti mehanizam u odnosu na koje ?, A4-H20 ?
Ovo je već otišlo u DTX/micro vode, tako da nije baš ni za poređenje sa prethodnom generacijom ITX-ova.
Nisam siguran da sam te razumeo dobro, tvoj izbor komponenti otisao vec u DTX/micro vode ili poredis velicine FormD T1 i Lian Li A4-H20 ?, ili poredis velicine FormD T1 i Lian Li A4-SFX V4.1 ?
 
Poredim sa okačenim videom za nCase M1 EVO :) pošto zbog njega i ispade cela drama oko FormD... gornja stranica i stranice sa strane su identične, Gsamo druga dimenzija (nisam ispratio detaljno), ali ceo princip kačenja je preslikan sa T1.
Gornja stranica drži ove bočne i samo ona se šrafi za ram, ako kojim slučajem kao ja nemate odgovarajuće ventilatore, to onda ispadne ovako nekako dok ne nabavite... :LOL:

DTX/micro se isto odnosilo na novi M1, OK, stisli su ga da bude ~15L, ali to je već 50% preko T1, a i veći A4 H20 je ~11L... nije sad kao da je moranje da se bude što manje, na kraju krajeva i grafike su toliko narasle da je postalo jedva izvodljivo samo njih smestiti u 10-11L.
Sve u svemu, lepo su upakovali da može i regularan hardver da se uglavi, estetika fronta je individualna stvar, opet, ako pričamo samo o MiniITX buildovima, onda novi M1 više nije za ovu temu. :LOL:
 
Poredim sa okačenim videom za nCase M1 EVO :) pošto zbog njega i ispade cela drama oko FormD... gornja stranica i stranice sa strane su identične, Gsamo druga dimenzija (nisam ispratio detaljno), ali ceo princip kačenja je preslikan sa T1.
A, to, da, samo sto Ncase M1 EVO ispade vise sirotinjski malo, malo vise janky od FormD T1 :ROFLMAO:
DTX/micro se isto odnosilo na novi M1, OK, stisli su ga da bude ~15L, ali to je već 50% preko T1, a i veći A4 H20 je ~11L... nije sad kao da je moranje da se bude što manje, na kraju krajeva i grafike su toliko narasle da je postalo jedva izvodljivo samo njih smestiti u 10-11L.
Ncase M1 EVO V2 ce biti i preko 15L, tipa 16L, ili 16.5L tako nesto. Pustili su poll da glasaju ljudi, 70% ljudi je bilo za da se povecaju dimenzije da stanu 4090-ke i/ili microATX ploce. I za Streacom, i za DanCase, kad god se ispitaju kupci, vecina hoce vece. Ni dizajnerima se to ne svidja, al masa je glasala (mala masa doduse xD), ali i velika masa gura tako, W360 kuka nonstop kako se ~18L Cooler Master NR200P prodao vise od svih njegovih kucista zajedno, a mozda i svih drugih boutique zajedno xD.


Kad izbace za masu sta zahteva, bice opet manjih kucista od Dancase i Lian Li i FormD i Ncase, samo tek tamo 2026+ najranije
 
Poslednja izmena:
Razlika u footprintu između starije i nove verzije je beznačajna, stari M1 je bio 34x16 cm, novi je 36.5x16 cm, novi ide još 2.5 cm u dužinu...jaka stvar. Ali zato staje osetno više u njega. Za mene je to win...
 
i vec stavljano ovde :)
 
 
Kontam da narucim to kuciste, lepo izgleda.
 
Cooler Master prestaje s proizvodnjom NR200P, a ljudi nisu baš oduševljeni naslednikom...baš bezveze.
 
Cooler Master prestaje s proizvodnjom NR200P, a ljudi nisu baš oduševljeni naslednikom...baš bezveze.
Mozda jedna od gorih odluka CM. Stvarno jedno od najboljih ITX kucista za male pare. Ovo novo sto su izbacili je stvarno uzasno.
 
Nadam se da ne pricate o Ncore 100 MAX-u? :) Meni se dopadaju vertikalna kucista

ncore-100-max-bronze-gallery-07-zoom.png
 
Priča se o NR200P.
Od jednostavnog i jeftinog kućišta napravili su kućište koje zahteva GPU riser i AIO hladjenje.
Mislim da je bolje da su ga nazvali NR300P.
 
Ncrap 100 MAX by Crap Master je bolji naziv za proizvod kao i za brend. A marketing priča je im je pro, uvek me nasmeju...

1705595063765.png
 
 
m1evo, nova kutija za hack... Meshilicious mi je i dalje draže kućište...

1706315694011.png
 
Dan Case C4-SFX V2 spremna za proizvodnju

c4-sfxv2.jpg
 
Nazad
Vrh Dno