Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Nista za ovo ce morati da padne test uzivo da vidim i uzmem u ruke obe, samo gde to uraditi pre kupovine pitanje je. Ovde u subotici vise ni ne postoje radnje sto prodaju sa lagera telefone, jedino da overim poslovnice sva 3 operatera. Kamera me ama bas nimalo ne zanima mislim da sam u zadnjih 5 godina napravio mozda 50 fotki xD Tako da je samo ekran/fizicka velicina uredjaja ovde prelomna tacka :D
 
meni nesto sporo se puni sa originalnim punjacem. okruglo 2 sata mu treba, skoro duplo vise od proslog 520 modela. kako vama ostalima?
 
I skoro pa duplo vise kapaciteta 1430 mAh vs 2500 mAh.
 
Za 640XL kažu da mu treba skoro 4h da se puno..što i lično potvrđujem :)
Al zato baterija 2 dana bez problema: sync 3 mail naloga, skype, fb messenger, WA, viber, wifi & 3g, 2 kartice..
 
Nista za ovo ce morati da padne test uzivo da vidim i uzmem u ruke obe, samo gde to uraditi pre kupovine pitanje je. Ovde u subotici vise ni ne postoje radnje sto prodaju sa lagera telefone, jedino da overim poslovnice sva 3 operatera. Kamera me ama bas nimalo ne zanima mislim da sam u zadnjih 5 godina napravio mozda 50 fotki xD Tako da je samo ekran/fizicka velicina uredjaja ovde prelomna tacka :D


Pa onda idi na obicnu 640. Kamera je jedna od stvari koje prave najvecu razliku.
 
Nista za ovo ce morati da padne test uzivo da vidim i uzmem u ruke obe, samo gde to uraditi pre kupovine pitanje je. Ovde u subotici vise ni ne postoje radnje sto prodaju sa lagera telefone, jedino da overim poslovnice sva 3 operatera. Kamera me ama bas nimalo ne zanima mislim da sam u zadnjih 5 godina napravio mozda 50 fotki xD Tako da je samo ekran/fizicka velicina uredjaja ovde prelomna tacka :D

Pogledaj u Handy shopovima. Ja sam nasao obe u Krusevcu u Handy.

Ali ako ti je kamera nebitna definitivno 640 jer je jedina prednost XL ta kamera. Rezolucija ekrana je ista tako da ces lakse videti pixele na XL.
Mislim da je 640 mnogo bolji izbor ako ne uzimamo u obzir kameru koja je stvarno na XL mnogo bolja. Ali realno kamera na 640 je vise nego zadovoljavajuca.

Evo jedne sa rich capture:

WP_20151001_15_28_02_Rich
by Mladen Vučković, on Flickr

Imas jos puno fotki sa 640 na mom flickeru pa pogledaj.
 
Poslednja izmena:
Jel se desavalo nekom da nakon otkljucavanja boje ekrana jednostavno puknu, tj. kao da su se razlile? Potom samo ponovo zakljucam/otkljucam telefon (bitno je da se ekran ugasi) i sve je normalno.
 
@FM Balkan, meni se upravo to desilo, dva puta u mesec dana...
Boje se razliju i izmesaju kad pritisnem da ga otkljucam. I dok ponovo ga ne zakljucam i otkljucam stoje tako.
A posle je sve normalno... Ne znam sta bi to moglo da bude.
 
Valjda to neće da se povećava vremenom. Ovako ne smeta puno.
 
Razliju kao da je 8bit boja i to prilikom otključavanja? Meni se slično desilo nakon glance beta sa pozadinskom slikom... Flashovao i nestalo... L920
 
I meni se javilo dva puta na L640. Ako se javlja i na drugim modelima znači da nije do hardvera. Sačekaćemo update na W10 pa da vidimo da li će i tada.
Nije da mi smeta, zaključam i otključam opet.
 
Imao sam to na L920, za sada na 640xl ništa..
 
Postoji li razlika u načinu rada između 640 SS i DS? Vidim da sve naše prodavnice nude samo DS (koji mi nešto i ne treba), a ovde s druge strane čitam primedbe na rad.
Pitam zbog pravljenja finansijske konstrukcije i načina uzimanja telefona (operater ili prodavnica).
 
Pa, jedino sto DS malo vise trosi bateriju ako imas obe sim kartice aktivne.
 
Druga stvar je sto kod nas prodaju DS koji je 3G, a single sim je LTE...
Ja nisam imao nikakvih problema sa DS.
 
I ja sam zadovoljan sa DS. Uz prosecno koriscenje baterija mi traje bez problema 2 dana.
 
Danas mi je wifi bio iskljucen al se ipak nekako konektovao na neku mrezu ,i net je radio :D
 

Prilozi

  • wp_ss_20151011_0001.png
    wp_ss_20151011_0001.png
    48.1 KB · Pregleda: 190
Amer kad brendira, svedjanin dizajnira, kinez napravi - ne moze da ne valja :)
 
U zadnje vreme mi je baterija na XL modelu znatno oslabila,sinoc sam ga skinuo u ponoc sa punjaca baterija bila 100%,a jutros u 7:00 baterija 92%,Ali preko cele noci nije bio na WI-Fi -u,a nekada je opadalo preko noci sa Wi-Fi-em samo 5%
 
Kod mene je sve perfektno, dva dana korištenja bez problema (dan noć dan) nikakva razlivanja. U međuvremenu sam pored skypa i vibera ubacio i facebook messenger whats app i lync 2010 (lync mi treba zbog posla). Da je kamera samo malo bolja za uslove slabije svetlosti 640DS bi bio idealan telefon.
 
U zadnje vreme mi je baterija na XL modelu znatno oslabila,sinoc sam ga skinuo u ponoc sa punjaca baterija bila 100%,a jutros u 7:00 baterija 92%,Ali preko cele noci nije bio na WI-Fi -u,a nekada je opadalo preko noci sa Wi-Fi-em samo 5%


Mnogo 8% za 7 sata. Meni na običnoj 640 opadne 2% za 8 sati, iaključen WiFi i Mobile Data.
Proveri da ti nije mnogo loš prijem signala na mestu gde ti stoji fon. Hoće i to da prazni bateriju. Da nisi ukljičio Glance Screen?
 
Mnogo 8% za 7 sata. Meni na običnoj 640 opadne 2% za 8 sati, iaključen WiFi i Mobile Data.

Proveri da ti nije mnogo loš prijem signala na mestu gde ti stoji fon. Hoće i to da prazni bateriju. Da nisi ukljičio Glance Screen?


Glance screen mi je uvek bio ukljucen,Ali nije ovoliko crpelo bateriju
Evo od 7 sati do 2 ukljucen Wifi,a telefon nije koriscen palo na 80%
 
Meni baterija nekad drzi dobro nekad se ponasa bas kao sto opisujes ,u stand by mi trosi bez razloga ,i tako ima puno oscilacija .
 
Pronasao sam danas 640 i XL u H*ndy prodavnici, fala bogu. Sada mi je dilema razresena, definitivno uzimam obican model. Na sam pogled mi je XL delovao preglomazno, a kada sam ga uzeo u ruke osecao sam se ko kada sam drzao u rukama N gage xD Apsolutno los osecaj u ruci, imam feel da ce mi ispasti konstantno, a o tome da je neupotrebljiv sa jednom rukom da ne pricam, ukocio mi se palac u pokusajima da dohvatim stvari na ekranu, a jos nisam ni uspeo. Ne kontam kako ljudi mogu da koriste ove phablete. Preglomazni za koriscenje kao normalan telefon, a opet premali za gledanje filmova/redovan browsing itd... zasta je jedino tablet prikladan.

Sve u svemu cim legne plata ovog meseca uzimam 640 preko "dilera" za 135 evrica :)
 
Poslednja izmena:
^ Odlican izbor :)
 
Lumia 640 DS
Ajde da i ja ostavim nove utiske, jer telefon imam oko mesec dana. Uz napomenu da nemam potrebu za "teškim" korišćenjem (imam kompjuter). Upravo suprotno. U proseku nemam ni 5 minuta razgovora dnevno, možda primim neku poruku. Uz to 10-20 e-mail poruka dnevno (ne šaljem ih, nemam potrebu, samo praćenje). S druge strane, skoro mi je stalno uključen wi-fi, kao i opcija da koristi mobilnu mrežu ako je wi-fi suviše slab. Battery saver isključen, Glance screen uključen. Često koristim GPS treker (Hike&Bike ili ST) čak i po sat-dva. Desi se i da malo duže razgledam šta ima na Storu. Ne koristim viber, facebook, whatsapp, samo Skype. On je uglavnom ugašen, ali stižu neka obaveštenja, što mi i odgovara. Vremenska prognoza mi je na start ekranu i kao Lock screen (često ažuriranje). Wi-fi nekada isključim kad izlazim iz kuće, mada nije pravilo. Filmove ne gledam, muziku ne slušam i retko pokrećem browser (mali je ekran za to). Retko slikam nešto, mada zavisi.

Baterija traje standardno 4 dana. Evo, sada je na 85 %. Poslednje punjenje pre 22:50 sati, ostalo još za 2 dana i 22 sata. Dakle, standardno.
U poslednja 24 sata, najviše baterije (2,7 %) potrošio je Store (rekoh da često razgledam šta ima pametno, mada uglavnom ne nađem ništa).

Nisam imao nikakvih problema. Samo klik na ono sitno "read more" (nekad radi iz prve, ali uglavnom tek posle desetak kliktanja), a desi se da ni back ne radi odmah. Kao da ga trenutni ekran nekako optereti ili čeka neki signal. No, to je baš retko i obično traje samo sekund-dva. Sve ostalo super. U telefonu je samo jedna kartica + Transcend microSD od 32 GB (UHS). Ah da, ni na francuskim sobaricama ne ostaje ovoliko otisaka prstiju i nekad me baš nervira (mada ne znam zašto). I nervira kad prozor u nekom programu prikaže dugmiće u dnu ekrana, a ja ne mogu da ih vidim, jer ih prekrivaju komandni tasteri koje jedva sklonim. Najviše me nervira Windows koji nema ni najosnovnije stvari (normalan rad sa e-mail porukama, statistika poziva, kontakti, itd).

Ko ima problema sa baterijom, trebalo bi da proveri da li ima pokrenutih aplikacija u pozadini (dug pritisak na "back"). Meni se više puta desilo da "izađem" iz aplikacije, ali i posle 10-15 minuta vidim da je još uvek pokrenuta. Desilo se da ih bude i po 2-3. Naročito Files i Skype. Onda sigurno više troši bateriju. A možda je i automatsko ažuriranje.
 
Sto se tice aplikacija koje ostaju u pozadini to je s namerom tako napravljeno od strane ms-a (skype,face,messenger,calendar,files..) a ima i dosta drugih ,recimo na wm10 se ne zatvara nista na back sve ostaje u pozadini.
 
Nazad
Vrh Dno