Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

nema potrebe da se zatvaraju aplikacije u pozadini.

nikada mi nece biti jasno zasto to ljudi rade.
 
Da se ja pitam, ja bih taj multitasking boostovao do RAM maksimuma. Tek kad ispunim RAM do kraja, onda bi telefon mogao po neku aplikaciju da gasi da bi drugu upalio.
 
Neka brate :p
Nosio bih power bank sa sobom :D
 
potrosnja baterije nece biti znatno veca ako se stalno zatvaraju aplikacije
 
Meni prosto navika da isključim aplikaciju koju trenutno ne koristim čak i na kompjuteru. A notifikacije za Messenger, Viber i Skajp uredno stižu i kad su dotične aplikacije isključene.
 
stizu notifikacije jer se te aplikacije ponovo pokrenu i kad ih zatvoris.
sta ce ti slobodan ram? telefonu jad treba ram, on zatvori neku aplikaciju koju ne koristis. ako imas samo par aplikacija otvorenih, brze ce ih pokretati jer su mu vec ucitane u ram memoriju. tako da se zatvaranjem aplikacija moze samo usporiti fon tj pokretanje aplikacija ce biti duze.
 
Sta bi sa update-om na win10? Kada bi to trebalo da izadje?
 
Pa ranije je i bilo reči da će Lumia 640 biti među prvim modelima na koje će stići win10!

E, sada imam još jedno dva tri ,a možda i četiri pitanja...pet :)

Tražim aplikaciju Gom player za Lumiu...u marketu je nema. Hteo bih da pogledam dvix serije koje sam prebacio na SD karticu, a takođe i DVD film....Ima li nekih aplikacija koje to pokreću i da li su potrebni kodeci za iste?
 
Poslednja izmena:
stizu notifikacije jer se te aplikacije ponovo pokrenu i kad ih zatvoris.
sta ce ti slobodan ram? telefonu jad treba ram, on zatvori neku aplikaciju koju ne koristis. ako imas samo par aplikacija otvorenih, brze ce ih pokretati jer su mu vec ucitane u ram memoriju. tako da se zatvaranjem aplikacija moze samo usporiti fon tj pokretanje aplikacija ce biti duze.

Srećom, očekujem da moj životni vek bude nešto duži nego voćnim mušicama, pa mi sekund za pokretanje aplikacije ne pravi problem. A pravo pitanje jeste zašto ne bih zatvorio program koji mi više nije potreban? Kad uzmem ručak, uvek zatvorim frižider. Kad usisam kuću, sklonim usisivač. Posle obavljene nužde, opet zakopčam šlic. Program pokrenem da bih u njemu nešto odradio. Kad to završim, zatvorim ga. Sad, možda to jeste čudno ponašanje, priznajem da nisam o tome razmišljao. Samo mi je teško da pronađem takav model ponašanja u ostalim aktivnostima. Šta više, sećam se da sam kao mali ostavljao igračke i druge stvari svuda po kući, pa su me roditelji stalno učili da to nije u redu. Eto, oni su me upropastili.

Poslednji put mi je obaveštenje za Skype definitivno stiglo kada je Skype bio (danima) zatvoren. Proverio sam.
 
canejr:

+1
 
Pa ranije je i bilo reči da će Lumia 640 biti među prvim modelima na koje će stići win10!

E, sada imam još jedno dva tri ,a možda i četiri pitanja...pet :)

Tražim aplikaciju Gom player za Lumiu...u marketu je nema. Hteo bih da pogledam dvix serije koje sam prebacio na SD karticu, a takođe i DVD film....Ima li nekih aplikacija koje to pokreću i da li su potrebni kodeci za iste?

Pa dobiće ga 640 i 640 XL prvi,ali kada WM 10 bude gotov. Možda su pod ovim "U novembru" mislili baš o lumiji 640 i 640XL,kada počne prodaja 950,počeće sa završenom WM 10 verzijom i možda istog dana stigne na 640 i 640XL
 
U batery se stavi na sve aplikacije NotAlowed i ima da trejeeeee
 
Skinuo, hvala na predlogu...pokreće dvix sa prevodom bez problema..a sada me interesuje nešto za DVD :)
 
A pravo pitanje jeste zašto ne bih zatvorio program koji mi više nije potreban?
a pravi odgovor je: zato sto telefon sam zna sta ce da radi sa tim programom, da li ce da ga zatvori ili cuva u ramu.

Kad uzmem ručak, uvek zatvorim frižider. Kad usisam kuću, sklonim usisivač. Posle obavljene nužde, opet zakopčam šlic. Program pokrenem da bih u njemu nešto odradio. Kad to završim, zatvorim ga. Sad, možda to jeste čudno ponašanje, priznajem da nisam o tome razmišljao. Samo mi je teško da pronađem takav model ponašanja u ostalim aktivnostima.
analogija izmedju obavljanja nuzde i ram menadzmenta na telefonu ?! ok..
zasto bi gubio vreme na mahnito zatvaranje svih programa, pa proveru jos 2x da vidis da li su stvarno zatvoreni, pa cekanje 0,5 sec duze da se ponovo pokrene taj isti program kada ti sl put zatreba.. kada time neces dobiti ustedu na bateriji, a ram je vec tu da bi se popunio a ne da zvrji prazan. na racunaru je drugaciji sistem multitaskinga i ne moze se porediti.

mislim, koristi ti telefon kako hoces, ako hoces, mozes da ga palis samo kad treba nekog da pozoves pa da ga ponovo iskljucis, nemam ja nista protiv, samo iznosim moje misljenje kako je telefon zamisljen da se koristi.
 
A zamisli chatujem na viberu ili preko neke druge app al ne zelim da to procita neko drugi ,spustim app na home key ,dam nekome telefon da pogleda nesto i on slucajno pritisne back dugme i opala eto ga u sred poruke .A to da se aplikacije brze otvara nije uvek slucaj ,zbog resuminga .
 
a pravi odgovor je: zato sto telefon sam zna sta ce da radi sa tim programom, da li ce da ga zatvori ili cuva u ramu.

Sada si rekao da tvoj telefon bolje od tebe zna kada ti je koji program potreban. Onda je moj primerak faličan. Još se nije desilo da izađem iz programa, a da to nisam želeo, niti da ga telefon zadrži u memoriji, a da sam to želeo. Upravo suprotno - smeta mi sve što telefon samostalno "odluči" da uradi, bez pitanja i bez mog znanja (pa još i bez podešavanja), jer ništa što uradi nije u mom interesu. Uostalom, ti si i sam rekao da telefon zatvori program koji ne koristiš kada mu zatreba memorija. Šta ako ti zatvori nešto što ti je potrebno? Opet ćeš da čekaš tih 0,5 sekundi da ga ponovo pokreneš? Ali je onda u redu? Pritom, to znači da i sam kažeš kako nikada ne znaš da li je neki program koji si ostavio u memoriji i dalje tamo, pa samim tim i ne znaš kada ga telefon ponovo pokreće. Uz to, koliko je vremena potrebno da ti telefon, kod pokretanja novog programa, prvo zatvori neki od postojećih, jer nema dovoljno memorije? Sasvim je u redu da tebi ne smeta da programi ostanu u memoriji "odlukom" telefona ili da ti tako baš odgovara, ali ja mislim da ušteda vremena na postoji. A izaziva probleme (South je naveo jedan primer). Premda, možda LTE modeli rade nekako drugačije, nisam probao.

zasto bi gubio vreme na mahnito zatvaranje svih programa, pa proveru jos 2x da vidis da li su stvarno zatvoreni, pa cekanje 0,5 sec duze da se ponovo pokrene taj isti program kada ti sl put zatreba.. kada time neces dobiti ustedu na bateriji, a ram je vec tu da bi se popunio a ne da zvrji prazan. na racunaru je drugaciji sistem multitaskinga i ne moze se porediti. mislim, koristi ti telefon kako hoces, ako hoces, mozes da ga palis samo kad treba nekog da pozoves pa da ga ponovo iskljucis, nemam ja nista protiv, samo iznosim moje misljenje kako je telefon zamisljen da se koristi.

U redu je imati mišljenje, ali nije u redu zastupati ga kao jedino normalno i "zamišljeno". Kao da kažeš da nije zamišljeno da auto sa više sedišta voziš sam. Od trenutka kada kupiš neki proizvod, njegova "zamišljenost" prestaje, jer proizvođača ne zanima zašto si ga kupio, samo da si ga kupio. Šta više, uglavnom proizvod osmišljavaju inženjeri, a "zamišljenu funkcionalnost" marketinško odeljenje. Zato što bi propali da ljudi kupuju samo ono što im je potrebno i to za "zamišljenu" namenu. Nipošto se ne slažem da je RAM tu "da bi se popunio". Popunjena memorija dovodi do problema u radu (i ti si to naveo). Zato se stalno prave uređaji sa sve više memorije (ne samo zbog toga, ali nije sada bitno). Sâm telefon kaže da se štedi na bateriji, jer imaš prikaz koliko baterije svaki program troši u pozadini. Da ne komentarišem "mahnito zatvaranje svih programa". Pritisnem "back" i (očekujem da) zatvorim program. Ponovno pokretanje (za dan, dva ili deset) oduzima mi manje vremena nego razmišljanje da li mi je taj program i dalje potreban, koliko memorije i baterije troši i šta će od podataka da prikuplja i šalje ili šta će od podataka neko drugi da vidi, kako je south pomenuo. Zanimljivo, telefon se praktično i gasi, odnosno odlazi u sleep mod kad god ga ne koristim određeno vreme (tako sam ga podesio). Proizvođač tvrdi da se troši manje baterije, a moja iskustva to potvrđuju. A proveru da li je program zaista zatvoren uzrokuje upravo loš operativni sistem. Ako ne želim da zatvorim program, tu je Windows taster, ili mogu da držim pritisnut "back", da pređem direktno na neki drugi. Zbunjujuće je da i "back" dugme radi praktično isto. Ono bi trebalo uvek da vrati na prethodno stanje, što znači i izlazak iz programa (a dobro napisan program može da ima dodatno pitanje "da li si siguran?").

Elem, u redu je da tebi odgovara da se programi ne zatvaraju. Nije u redu da kažeš da su svi ostali "mahniti". A nije baš u redu ni da se toliko udaljavamo od teme.
 
Instalirao sam danas nov w10 bild i sad mi pokazuje da su su fotografije koje napravim u rezoluciji 960x720 i da su velike oko 200kb. Da li je jos nekom tako? Na prethodnom bildu mi bilo dobro
 
Nisi imao strpljenja da sačekaš još par nedelja do konačne verzije win10? :)
 
Jel ko testirao OTG opciju na win10?
 
Novi rekord - baterija trajala šest dana. Tačnije, 5 i po, ali je procenjeno preostalo vreme bilo preko 6 dana ukupno.
Nisam pravio test, nego se potrefilo da sam ga manje koristio. Ipak, wi-fi je bio non-stop uključen.
Lumia 640 DS, sa jednom karticom. Ništa od opcija za čuvanje baterija nije uključeno; glance aktivan.
 
Ja sam u startu bi skeptičan što se baterije tiče ali sad je skroz opuštencija.

Ne razmišljam uopšte šta mi radi u pozadini i dal je gps,4g....uključen.

Traje mi od minimum 15 sati pa do 2-3 dana.

Ne znam dal tripujem, ali jačina glance ekrana varira od spoljšnjeg svetla ?!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno