Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Jel se brze napuni, ili lumia ima neki interni limiter napona pa je brzina punjenja uvek ista dal punio sa original punjacem ili nekim znatno jacim ?
 
Jel se brze napuni, ili lumia ima neki interni limiter napona pa je brzina punjenja uvek ista dal punio sa original punjacem ili nekim znatno jacim ?

Brze se puni sa jacim. Limit sigurno postoji recimo ne verujem da pusta vise od mozda 1.2-2A . Dakle ako punis sa 700mA pa predjes na 1.2A primetices razliku. E vec preko 2A ne verujem da bi pravilo bilo kakvu razliku jer verovatno postoji ogranicenje koliko baterija moze da povuce.
 
Znaci mogu da punim sa ovim kvalitetnim punjacem od 1.35 A, nece baterija da degradira ili sl ?
 
Miki, ja sam posle par punjenja orginalni spori punjač zamenio bržim kineskim Kobalt ili tako neki,
zaboravio sam sad i ime i amperažu, punio 6+meseci dok nisam promenio Lumiju.
Baterija se pri punjenju nije grejala ništa više nego sa sporim punjačem,
niti je držala kraće zbog bržeg punjenja.

Koliko šteti bateriji i da li uopšte šteti to već ne znam jer sam prodao Lumiju,
ali za tih nekoliko meseci nikakvu promenu u bateriji primetio nisam, sem bržeg punjenja.
 
Poslednja izmena:
Znaci mogu da punim sa ovim kvalitetnim punjacem od 1.35 A, nece baterija da degradira ili sl ?

Ma ne steti nista sve dok se baterija ne greje nesto bas preterano vise nego sa slabijim punjacem.

Msm mnogo je polemike po netu oko tih baterija sta im steti sve i koliko i koja je optimalna brzina punjena itd ali to je sve diskutabilno i ne toliko bitno a ni primetno.
 
Poslednja izmena:
Cao, drustvo. Imam L640 XL i prezadovoljan sam... Nego, zanima me kako da napravim foldere u muzici?
Ja pokusao ono najjednostavnije- spojio mob sa kompom i lepo napravio foldere i tu ubacio odredjene pesme ali tako sam samo duplirao pesme a od foldera, tj. albuma nista. :D
Hvala unapred.
 
Cao, drustvo. Imam L640 XL i prezadovoljan sam... Nego, zanima me kako da napravim foldere u muzici?
Ja pokusao ono najjednostavnije- spojio mob sa kompom i lepo napravio foldere i tu ubacio odredjene pesme ali tako sam samo duplirao pesme a od foldera, tj. albuma nista. :D
Hvala unapred.

Nisam ni ja skontao izgleda da ne može da prikazuje muziku po folderima, nego sve sortira prema izvođaču, pesmi ili albumu. Tako da na kompu urediš te detalje i kada prebaciš na telefon sve će biti sortirano imaće nekog smisla. Ja sam svu muziku sačuvao na SD kartici. Ako želiš da kombinuješ i određene pesme slušaš od raznih izvođača moraš da kreiraš listu i tako uradiš neki mix pesama.
 
Poslednja izmena:
Aaaaaaaaaaa...koja je sada ovo fora??? U MTS-u nema više u ponudi Lumia 640 XL!!! A taman mi ističe ugovor ovih dana i hteo sam nju da uzmem uz 50% popusta na tarifni paket.

:( :( :(
 
Aaaaaaaaaaa...koja je sada ovo fora??? U MTS-u nema više u ponudi Lumia 640 XL!!! A taman mi ističe ugovor ovih dana i hteo sam nju da uzmem uz 50% popusta na tarifni paket.

:( :( :(

Mislim da ti ta opcija nije moguca... Ja kada sam se raspitivao za novi telefon + 50% popusta, rekli su mi da korisnik pri potpisivanju ugovora moze da iskoristi jednu promociju, a i jedno i drugo se smatraju promocijama, pa cesh biti u mogucnosti da uzmesh ili telefon ili 50% popusta.
 
Placas papreno telefon jedinobsto ga dobijas na rate. Uvek se najvise isplati 50% na pretplatu i kupiti telefon iz oglasa
 
Kako da promenim imena kontakata u skajpu, da mi ne se prikazuju kao "skype names" vec kako im ja napisem, Pera, Mika, Laza itd ?
 
Nisam ni ja skontao izgleda da ne može da prikazuje muziku po folderima, nego sve sortira prema izvođaču, pesmi ili albumu. Tako da na kompu urediš te detalje i kada prebaciš na telefon sve će biti sortirano imaće nekog smisla. Ja sam svu muziku sačuvao na SD kartici. Ako želiš da kombinuješ i određene pesme slušaš od raznih izvođača moraš da kreiraš listu i tako uradiš neki mix pesama.

Audiobit Music Player - free app, pusta samo foldere
 
Kako da promenim imena kontakata u skajpu, da mi ne se prikazuju kao "skype names" vec kako im ja napisem, Pera, Mika, Laza itd ?

Jel moze ovo ili ce svi kontakti u skajpu na telefonu da mi lice na sifre naloga u WoW komjunitiju ? :D

24wr8so.png
 
Heh...ipak sam juče uzeo Lumiu 640 LTE. Prvi utisak je malo konfuzan, ipak je ovo ozbiljan WP telefon posle niz Andraša koji sam imao. Ali lagano, danas popodne ću da ga podesim po svom ukusu. Jedino što sam primetio jeste da nema opciju za biranje kontakta sa SIM kartice već traži da se sve izveze na tamo neki Microsoft acc...
 
Placas papreno telefon jedinobsto ga dobijas na rate. Uvek se najvise isplati 50% na pretplatu i kupiti telefon iz oglasa

To samo ko ima odma da pljune 200e za nov telefon....Trenutno nisam u toj situaciji tako da sam uzeo mobilni na 24 mesečne rate i tarifni paket sa 50% popusta. A i na 2 godine razlika u odnosu na nov za kešovinu i ovaj preko mts-a izađe nekih 40e. Računam na to kao na neki manji kredit sa kamaticom :)
 
Heh...ipak sam juče uzeo Lumiu 640 LTE. Prvi utisak je malo konfuzan, ipak je ovo ozbiljan WP telefon posle niz Andraša koji sam imao. Ali lagano, danas popodne ću da ga podesim po svom ukusu. Jedino što sam primetio jeste da nema opciju za biranje kontakta sa SIM kartice već traži da se sve izveze na tamo neki Microsoft acc...
Odeš u People pa Settings pa Contacts List Filtering (ili tako nekako) i tu potraži koje kontakte hoćeš da ti fon prikazuje ;)
 
Poslednja izmena:
Odeš u People pa Settings pa Contacts List Filtering (ili tako nekako) i tu potraži koje kontakte hoćeš da ti fon prikazuje ;)

I dalje mi samo prikazuje mogućnost kontakta sa Microsoft naloga....ne vidim opciju da izaberem SIM karticu. Da li je caka u tome da prvo ipak izvezem kontakte na taj nalog pa tek onda da izaberem opciju koja me interesuje?
 
Ne.
Prvo izvezi kontakte sa SIMa na telefon pa će ti se pojaviti opcija.
 
Vidi...kada odem na to da izvezem kontakte sa SIM kartice, ne nudi mi opciju NA telefon, već samo NA Microsft nalog! Bem li ga...možda nešto radim pogrešno...Ali da napomenem...još nisam uneo nalog pošto sam ga sinoć uzeo i nisam mnogo ispitivao
 
Polako samo.
Ja, generalno, tu opciju nisam ni probao jer ne koristim sa SIMa nikada.
Pusti ga neka odradi export na nalog.
Imaćeš, kasnije, bolju manipulaciju kontaktima...
 
Mora Microsoft account za kontakte da se napravi i onda se cuvaju na nalogu. ne mogu da budu snimljeni u lokalu. Barem ja nisam uspio. Ali ukljuci potvrdu SMSom za nalog ako zelis bas da budes siguran.
 
E, samo još jedno pitanje vezano za nalog: može li isti nalog kao što imam na računaru (outlook.com) gde imam win8?
 
More, ja koristio 2 različita (live.com i outlook.com).
 
Vrh! Samo mi fali 'shuffle all', al vidim komentar iz avgusta da je to u planu za sledeci update.

Ma da...malo smara sto ni stock app, ni ova nemaju najosnovnije funkcije poput shuffle, repeat I sl. I uopste cemu ta izdvojenost EQ iz applikacije...
Koliko god bio zadovoljan brzinom samog OS-a naspram S3, toliko me na momente smaraju te spartanske app...
 
Hahaha...pitao sam Cortanu: Are you a zombie? Odgovor je bio stvarno duhovit :)
 
Pa koji je bio..? :D
 
Nazad
Vrh Dno