Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Pa imas poruku u ac ujedno se pokaze i na plocici notifikacija e sad ako iz ac samo obrises notifikaciju na plocici ce i dalje da stoji 1 ili koliko vec poruka imas .
 
Moraš pročitati poruku odnosno otvoriti aplikaciju , onda se pomeri notifikacija sa pločice.
 
I kod mene na mojoj Lumi 735 na viberu ne stižu notifikacije to sam primetio nakon poslednje abdejta vibera.
 
Da li vam se desava da kad zelite skinuti neku vecu igru (preko 200Mb) kaze da je puna memorija, a ima memorije I na telefonu I na Sd kartici?
Oce odjednom da se pogubi SD kartica I da je telefon ne moze registrovati

Jako me nervira sto i nakon pogleda na propusten poziv ostaje i dalje markiran plavim slovima
 
Da li vam se desava da kad zelite skinuti neku vecu igru (preko 200Mb) kaze da je puna memorija, a ima memorije I na telefonu I na Sd kartici?
Oce odjednom da se pogubi SD kartica I da je telefon ne moze registrovati

Jako me nervira sto i nakon pogleda na propusten poziv ostaje i dalje markiran plavim slovima
Meni se to desilo, ali sam posle ustanovio da mi je kartica brljavila. Izvadi karticu, porobaj onda instalirati.
 
Da li se još nekome dešava da u opisu aplikacija na storu "read more" link mora da se klikne 5-15 puta da bi reagovao? Slično se dešava sa još nekim "malim" linkovima.
I automatski mi briše sve e-mail poruke koje stignu na telefon, ne znam zbog čega. Da li to WP radi automatski, kad se poruke obrišu sa servera (skuplja ih desktop mašina, mobilni je samo da znam šta je stiglo, ako nisam kod kuće)? Nema ništa u podešavanjima.
 
Da li vam se desava da kad zelite skinuti neku vecu igru (preko 200Mb) kaze da je puna memorija, a ima memorije I na telefonu I na Sd kartici?
Oce odjednom da se pogubi SD kartica I da je telefon ne moze registrovati

Jako me nervira sto i nakon pogleda na propusten poziv ostaje i dalje markiran plavim slovima


Ja sam skinuo na karticu Asphalt 8 (igra ima preko 800mb) i sve je bilo kako treba.
 
Da li se još nekome dešava da u opisu aplikacija na storu "read more" link mora da se klikne 5-15 puta da bi reagovao? Slično se dešava sa još nekim "malim" linkovima.
I automatski mi briše sve e-mail poruke koje stignu na telefon, ne znam zbog čega. Da li to WP radi automatski, kad se poruke obrišu sa servera (skuplja ih desktop mašina, mobilni je samo da znam šta je stiglo, ako nisam kod kuće)? Nema ništa u podešavanjima.

Read more: ja nisam imao nikad taj problem, mozda da sam promasim pa lepo kliknem drugi put...ali svakako su skoro svi linkovi kroz store sicusni, tako da je verovatno to problem.
Mail: mozda ne kapiram najbolje, ali ako si mail negde(telefon/pc browser) obrisao, kada se odradi sinhronizacija obrisace i na drugom mestu.
 
Read more: ja nisam imao nikad taj problem, mozda da sam promasim pa lepo kliknem drugi put...ali svakako su skoro svi linkovi kroz store sicusni, tako da je verovatno to problem.
Mail: mozda ne kapiram najbolje, ali ako si mail negde(telefon/pc browser) obrisao, kada se odradi sinhronizacija obrisace i na drugom mestu.

Hvala na objašnjenju. To za mail je glupost, jer će desktop često da pokupi mail sa servera pre nego što ga i primetim na telefonu, a onda ako ga na telefonu obriše, neću ni znati da je stigao. Ali ok, ako je tako dizajnirano šta da radim. A read more pokušam i malim prstom, ali džaba. Jednom u 50 puta uspe iz manje od pet pokušaja. Stvarno mi je postalo lakše da potražim info o programu na desktop mašini, da uopšte ne ulazim u detalje na telefonu. Tim pre što me u 90 % slučajeva posle vrati skroz na početak liste aplikacija, a ne tamo gde sam bio (pa onda skrolujem po pet minuta). Ali, to je valjda do WP, pa da ne idem dalje u ovoj temi.
 
Hvala na objašnjenju. To za mail je glupost, jer će desktop često da pokupi mail sa servera pre nego što ga i primetim na telefonu, a onda ako ga na telefonu obriše, neću ni znati da je stigao. Ali ok, ako je tako dizajnirano šta da radim. A read more pokušam i malim prstom, ali džaba. Jednom u 50 puta uspe iz manje od pet pokušaja. Stvarno mi je postalo lakše da potražim info o programu na desktop mašini, da uopšte ne ulazim u detalje na telefonu. Tim pre što me u 90 % slučajeva posle vrati skroz na početak liste aplikacija, a ne tamo gde sam bio (pa onda skrolujem po pet minuta). Ali, to je valjda do WP, pa da ne idem dalje u ovoj temi.

Ne moze niko drugi do tebe(tj onog ko ima pristup) da obrise mail, to je poenta onoga sto sam rekao. Dakle, ako ti mail stigne, on perzistira dokle god ga ne obrises skroz, tj dok ne kliknes na delete bilo gde (u aplikaciji na telefonu ili preko browsera na racunaru a moze i browser preko telefona, mail klijent ili sta god koristis :)).

Ima malo veze sa ovim, ali ono sto sam primetio jeste da mi mail brze stigne na telefon. Imao sam par situacija da preko browsera koliko god refresh-ovao nije prikazao novi mail bar ceo minut iza telefona.
 
Ako pricas o default mail aplikaciji ona ne brise mail-ove nego ih sklanja posle par dana. Ti mail-ovi su i dalje tu samo ih default mail aplikacija vise ne prikazuje,na desktopu ili nekoj drugoj aplikaciji ces ih videti normalno.
 
Mozes i u aplikaciji da nadjes bilo koji mail ,samo ukucas u search pa kad ne nadje tapnes na search in outlook i onda on pretrazi server .
 
Na huawei 630 ruteru koji daju uz vdsl pakete na mojom lumiom 640 lte opusteno izvlacim punu brzinu preko wifi. Stalno slusam kako se svi muce, ne mogu ni preko 25 Mb da izvuku. Ja tucem 50 Mb opusteno. Verovatno moze i vise, da mi je brzi internet link. :)
 
kad stavim na ruteru sirinu opsega 40mhz only, onda mi radi net i lan transfer 50 i preko 50mbps. ali tada mi se gubi wifi povremeno. da li zbog zagusenja etra ili je los ruter,ne znam... kad stavim na 20mhz onda je malo sporiji net 20-25mbps preko wifi ali radi stabilnije.
 
Jel mogu sve kontakte koji su mi trenutno na telefonu, da sinkujem samo sa google nalogom, da ne mesa outlook nalog u to ?Neka aplikacija ili podesavanje u samom sistemu da mi to omoguci. Ovako sad ne znam sta je u outlook-u a sta na google nalogu, tako da kad budem radio tranziciju brojeva na drugi telefon nekad u buducnosti, bice problem pohvatati sve kontakte, da se nesto ne zagubi. Najradije bih kompletan trenutni imenik u memoriji telefona sinkovao sa google nalogom, ako je to moguce.
 
People-setings-pa izaberes u filteru sa kog naloga hoćeš da vidiš kontakte
Na istom mestu u svakom nalogu imaš opciju šta hoćeš da sinhronizuješ sa tim nalogom.
 
J***m im sve po spisku... Da li je neko imao ovaj problem? http://i.imgur.com/YZrQH3v.png
Probao reinstall, system restore, ukljucio u Windowsu da skida drajevere sa WU, menjao kablove, nece pa nece. Kod komsije iz prve, na desku i laptopu (Win10 i Win7), kod mene na W10 nema sanse...
 
Da li xl verzija posjeduje glance?
Koja je najjeftinija cijena kod nas za kes. Cini mi se da je pocetkom godine bio 220 eura.
Postoji li problematicna serija ili nesto trece na sta treba da obratim paznju.

Ja ne znam tumaciti specifikacije procesora i grafike. Sve su mi to spanska sela.
Gdje je ovaj telefon u odnosi na lumia 925 koji imam trenutno.
 
Ako pricas o default mail aplikaciji ona ne brise mail-ove nego ih sklanja posle par dana. Ti mail-ovi su i dalje tu samo ih default mail aplikacija vise ne prikazuje,na desktopu ili nekoj drugoj aplikaciji ces ih videti normalno.

Jeste default mail aplikacija. Mail nalog mi je kod ISP-a. Kada desktop mašina pokupi poruke sa mail servera, one NESTANU sa telefona (ako ih je telefon prvi pokupio), bez obzira da li sam ih pročitao ili ne. Nema ih nigde. Kojom aplikacijom mogu da ih vidim i dalje na telefonu? Tražio sam po storu i nema nijedne normalne mail aplikacije, sve su za gmail, yahoo ili neki drugi sličan servis.

@south Kada napiše "no results for" bilo koju reč, nigde nemam opciju "search in outlook". Pretpostavljam da to postoji samo ako imaš nalog na outlook.com i skidaš mail odatle, što nije moj slučaj.
 
J***m im sve po spisku... Da li je neko imao ovaj problem? http://i.imgur.com/YZrQH3v.png
Probao reinstall, system restore, ukljucio u Windowsu da skida drajevere sa WU, menjao kablove, nece pa nece. Kod komsije iz prve, na desku i laptopu (Win10 i Win7), kod mene na W10 nema sanse...

Nisam siguran da li je isti slučaj, ali kada sam povezao telefon, Windows (7) mi je vrteo ikonicu za instalaciju drajvera dugo i na kraju sam video da je imao tri greške oko instalacije. Međutim, Explorer mi uredno postavi ikonu telefona i mogu normalno da mu pristupim i pregledam/kopiram fajlove.
 
Nisam siguran da li je isti slučaj, ali kada sam povezao telefon, Windows (7) mi je vrteo ikonicu za instalaciju drajvera dugo i na kraju sam video da je imao tri greške oko instalacije. Međutim, Explorer mi uredno postavi ikonu telefona i mogu normalno da mu pristupim i pregledam/kopiram fajlove.

Nema sanse kod mene. Pokusao sve zivo, jedino clean install windowsa na kompu.
 
Da li xl verzija posjeduje glance?
Koja je najjeftinija cijena kod nas za kes. Cini mi se da je pocetkom godine bio 220 eura.
Postoji li problematicna serija ili nesto trece na sta treba da obratim paznju.

Ja ne znam tumaciti specifikacije procesora i grafike. Sve su mi to spanska sela.
Gdje je ovaj telefon u odnosi na lumia 925 koji imam trenutno.



Imao sam 925 a sad 640lte 5".

925 lepše izgleda, ima bolji ekran i kameru.

640 radi odlično, veći ekran, nije pipava kao925, baterija je zamenjiva i traje u odnosu na 925 celu svetlosnu godinu duže. Ima proširivu memoriju što je pored baterije najveća mana 925ice po meni. Skoro se uopšte ne greje u odnosu na 925.

Noviji model i među prvima će dobiti WP 10.

640XL je malo bolja od obične 640 ali ja nisam mogao da svarim veličinu, tako da ne moraš da brineš ako je uzmeš.

Ima glance!
 
Jel sme 640 lte da se puni sa jacim punjacima od onog koji ide uz taj telefon (700mA). Imam ovde jedan jako kvalitetan punjac od Asus tableta (1.35 A) i jedan od drugog telefona (1A) Dal to sto bih punio sa jacim punjacem moze da osteti bateriju ?
 
Ja 640 DS punim sa punjacem od oneplus 2A. Ne bi trebalo da skodi bateriji.
 
Nazad
Vrh Dno