Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Dobro je, snašao si se :)
Ne znam link, napisao bih odmah da znam, pominjan je par puta u onoj temi za aplikacije ali mi nije trebao pa ga nisam sačuvao...
 
Instalirao, podesio, ali očigledno ne radi ono što sam hteo. Ne mogu odavde da zovem fiksne brojeve u Srbiji.
https://plus.google.com/communities/115059502377103136573

Dragi Ringovci,

Najpre zahvalnost na ukazanom poverenju i sugestijama tokom razvoja Ring+ aplikacije, ali i da Vas informisemo o poslednjem Update-u.

Dakle, poslednji Update, formalno je usklađivanje funkcionalnosti Ring+ sa trenutnim zakonskim okvirima. U ovom trenutku, aplikacija funkcioniše kako je i predstavljena na konferenciji za štampu, održanoj 03.06.2015. godine. Izuzetak predstavlja nespremnost Telekom-a Srbija da korisnicima Orion telekom Ring+ obezbedi povezivanje na nomadsku numeraciju, kako biste bili u prilici da sa bilo kog mesta, sa svim povoljnostima, uputite poziv bilo kome I bilo gde. Sve funkcije aplikacije u ovom trenutku moguće su u kućnoj mreži.
Aplikacija u svakom trenutku omogućava prijem poziva na Vaš fiksni broj telefona. Na registrirovanoj lokaciji omogućava pozivanje sa fiksnog broja bilo koji broj na bilo kom mestu u svetu, dok u režimu rada van registrovane adrese omogućava pozive prema Orion mreži i svim inostranim destinacijama po cenama definisanim za Orion fiksnu telefoniju.

Kako je ponašanje Telekom Srbije uslovljeno konkurentnošću aplikacije, uvereni smo da će problem dodele nomadskog broja van kućne mreže biti brzo rešen.

Vaš Ring+
 
A šta je changelog?

Ne jenjava ni od Telegrama, ima veoma korisne botove za razne namene.
Promenjen meni za attachment-e.
Za obične četove in app player za YT, Soundcloud, Vimeo...
Blokadu u Kini...zna se zašto.
 
Poslednjih par dana sam cuo dva zakleta "vajberasa" da su iznenadjeni boljim kvalitetom konverzacije preko Wappa nego preko Vibera.
 
Lol pa nista novo uvek je WA bio kvalitetniji od vibera samo što to neki ne žele da priznaju...
 
Nisam probao na wappu, ali na viberu je zvuk bas dobar, daleko bolji nego kod razgovora nornalnog preko mts-a.
 
Viber za WP je skoro pa besmislen. Skoro svaki put kad ga otvorim treba mu nekoliko sekundi da prikaže pozive i poruke, a često se desi da nakon obavljenog razgovora uopšte ne prikaže u istoriji poziva taj razgovor, kao da ga nikada nije ni bilo. Osim što nervira, ume da bude i problem; skoro me je zvala rođaka sa svog novog broja, nakon razgovora sam hteo da sačuvam taj broj, kad ono tog poziva kao da nije ni bilo. Daleko bolje radi na Androidu.
Sa druge strane, na kvalitet razgovora nemam primedbi, radi odlično dok god je mreža dobra. Npr. kada me zovu iz Australije na standardni način, mobilnim telefonom, veza ume da bude očajna, a takođe skoro nikada nemam ni identifikaciju pozova ili pak prikazuje neki naš 061 broj. Pretpostavljam da taj njihov operater koristi neki voip ili slično. Kada razgovaramo preko Vibera, veza je odlična, bez ikakvog kašnjenja i drugih problema.
 
Razgovarao sam juce i danas sa Hvarom u CRO i Las Vegasom u USA, oba razgovora su bila duga, preko 40 minuta i potpuno bez laga, smetnji, vrlo razgovetno.

Moja konekcija je bila SBB 0.5Mbit, a sagovornici su bili preko wifi i 4g.
 
Viber za WP je skoro pa besmislen. Skoro svaki put kad ga otvorim treba mu nekoliko sekundi da prikaže pozive i poruke, a često se desi da nakon obavljenog razgovora uopšte ne prikaže u istoriji poziva taj razgovor, kao da ga nikada nije ni bilo. Osim što nervira, ume da bude i problem; skoro me je zvala rođaka sa svog novog broja, nakon razgovora sam hteo da sačuvam taj broj, kad ono tog poziva kao da nije ni bilo. Daleko bolje radi na Androidu.
Sa druge strane, na kvalitet razgovora nemam primedbi, radi odlično dok god je mreža dobra. Npr. kada me zovu iz Australije na standardni način, mobilnim telefonom, veza ume da bude očajna, a takođe skoro nikada nemam ni identifikaciju pozova ili pak prikazuje neki naš 061 broj. Pretpostavljam da taj njihov operater koristi neki voip ili slično. Kada razgovaramo preko Vibera, veza je odlična, bez ikakvog kašnjenja i drugih problema.

Koji model telefona je u pitanju?
 
Takvo ponašanje je i očekivano od Telekom Srbija. Ali biće i to rešeno uskoro...
Telekom, imate "prijatelje" :S:

Mislio sam da su malo smekšali u 2015, ali i dalje je telekomunikaciona situacija na nivou centralne afrike. Pošto mogu da primam pozive interesuje me po kojoj ceni se tarifiraju, i kako se računaju pozivi između ovih novih fisksnih mreža - Telekom, SBB, Orion.
 
Pozz imam fiksni telefon na android platformi i imam viber na njemu i hteo bih da registrujem na taj fiksni broj ,ali mi ne ide . da li je ko pokusao slicno i da li mu je poslo za rukom
 
Fiksni telefon?

Probaj da sačekaš da istekne ono vreme za slanje SMSa, pa će ti se pojaviti opcija call. Onda te zovu i izdiktiraju broj.
 
Pošto mogu da primam pozive interesuje me po kojoj ceni se tarifiraju, i kako se računaju pozivi između ovih novih fisksnih mreža - Telekom, SBB, Orion.
To se ne tarifira,jer tebe pozivaju plus to ide preko interneta.
Možeš i da pozivaš,ali samo inostranstvo i korisnike Orion mreže.
 
Malo sam ispao iz stosa, o kakvim pozivima se ovde radi?
 
@magic21
Mislio sam na to koliko plaćaju oni koji mene zovu na taj broj, pošto ja ne mogu da zovem, i smanjujem najslađu zaradu našeg dragog Telekoma. Npr. kad mene neko zove sa Telekomovog fiksnog (najčešća situacija) na Orion, ili SBB fiksni da li se to tarifira kako i pozivanje nekog drugog Telekomovog fiksnog broja, ili se naplaćuje više?
 
Hvala. To me je interesovalo.
 
Mislim da je problem sa Ring+ u tome što je Orion praktično davao DID brojeve, a što u Srbiji ipak ne može. Kad sam prvi put video Ring+, bio sam iznenađen da daju brojeve na takav način. Eto koliko je trajalo, a ja ne verujem da će biti nekih promena u skorije vreme. Nije bas isplativo :)
 
Sam Voip je jeftin svugde, jedino u Srbiji se čuva zlatna koka, pa su cene najviše u Evropi. Npr. preko Skype mogu da dobijem američki, nemački, UK ili neki drugi "fiksni" voip broj, kao i da praktično besplatno zovem EU i USA, jedino su cene poziva ka Srbiji i Bosni suludo visoke, a meni to najviše treba. U principu većinu komunikacije obavim preko Skype/Viber, ali ponekad moram da pozovem i obične brojeve, a to je stvarno dranje...
 
@magic21
Mislio sam na to koliko plaćaju oni koji mene zovu na taj broj, pošto ja ne mogu da zovem, i smanjujem najslađu zaradu našeg dragog Telekoma. Npr. kad mene neko zove sa Telekomovog fiksnog (najčešća situacija) na Orion, ili SBB fiksni da li se to tarifira kako i pozivanje nekog drugog Telekomovog fiksnog broja, ili se naplaćuje više?

Njih košta onoliko koliko minuta imaju u pretplati ili po cenovniku,ništa specijalno.
 
Još malo oko Ring+ aplikacije i nemogućnosti punog korišćenja iste:
Iako je RATEL dodelio nomadsku numeraciju Orionu, Telekom odbija potpisati interkonekcijski ugovor osim ako svaki poziv sa nomadskog broja tretiramo kao poziv iz inostranstva. Mi u Orionu nismo to spremni da prihvatimo, jer je stetno za nase korisnike.
Nazalost dok Ratel ne natera Telekom da potpise interkonekcijski ugovor bez tretiranja poziva sa nomadskog broja kao poziva iz inostranstva tako ce da bude, i van svoje registrovane adrese moci cete da zovete samo instranstvo i orion brojeve. S pozitivne strane bit cete uvek dostupni na vasem fiksnom broju gde god da ste.
Ovo su odgovori Ring+ podrške sa Google+ strane.

Moram da priznam da je cela priča delovala previše dobro da bi tako lako prošla "cenzuru" Telekoma :)
 
Poslednja izmena:
Ring+ je odličan koncept, jedino je šteta što aplikacija nije utegnuta još uvek. Posle nekog vremena ispadne iz memorije pa ne mogu da primam pozive. Ali mogu da pošaljem besplatan SMS da mene pozovu, tako da time delimično premostim problem. Dve su velike prednosti u odnosu na Viber. Prva što osobe koje ne koriste pametne telefone mogu da me zovu kao na običan fiksni, a druga što i za korisnike pametnih telefona eliminiše potrebu da obe strane budu pri koliko-toliko kvalitetnom internetu. Posebno druga strana koja je u Srbiji gde su češći problemi sa mrežom.
I ja se nadam da će neko od rukovodilaca zlatne koke da shvati da je vreme preskupih interkonekcija prošlo, i da je bolje da uzmu par evra za neki paket bez ograničenja, nego ovako što uzimaju 0.
 
Kao što si i napisao, Ring+ je odličan koncept; Viber, WA i slični programi nisu u potpunosti uporedivi sa ovom uslugom.
Pre par meseci sam tražio od Oriona da mi daju parametre za SIP pristup. Nisu hteli (ili možda ne smeju to da rade). Sa time, Telekom fiksni broj bi izgubio smisao postojanja za dobar deo korisnika. Zamisli prepaid fiksni broj za koji se ne plaća nikakva pretplata, već samo onoliko koliko se potroši? Pritom se može koristiti svuda i uvek.
 
Poslednja izmena:
Sve me vise iritira ono neprikazivanje online statusa(dok neko nije u aplikaciji) kod whatsapp-a. Ne znam koliko to ostalima zapada za oko ?
 
Nije to upitanju, nego na whatsappu pise da si online tek akda udjes u samu aplikaciju..
 
Nazad
Vrh Dno