Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Šta ima od "sigurnog" VOIP, pošto je RedPhone neupotrebljivo loš i dalje?
Ne znam u kakvom je stanju Signal na iOS, kada su ih spojili.
Niti koristi Opus.
 
Trenutno mi samo za Android i treba, hvala.
 
Evo novosti na planu zaštite podataka:
Ugroženi lični podaci: Ovo je trenutno najnesigurnija aplikacija

Prema najnovijem istraživanju američke međunarodne neprofitne organizacije posvećene obrani digitalnih prava, Electronic Frontier Foundation (EFF), WhatsApp se nalazi u kategoriji najgorih kompanija za zaštitu prava i ličnih podataka na internetu.

Prema najnovijem istraživanju američke međunarodne neprofitne organizacije posvećene odbrani digitalnih prava, Electronic Frontier Foundation (EFF),
WhatsApp se nalazi u kategoriji najgorih kompanija za zaštitu prava i ličnih podataka na internetu.
Ovo je prvi put da je WhatsApp uključen u istraživanje, a ono je odmah pokazalo da je čuvena aplikacija prilično nesigurna. Od mogućih pet zvezdica, WhatsApp je dobio samo jednu.
Naime, kompanija u vlasništvu Facebooka optužena je da podatke korisnika vrlo lako daje vlastima koje za to često nemaju nikakav nalog.
S druge strane, najsigurniji su Apple i Dropbox, koji su dobili pet zvezdica, dok su Google, SnapChat, Tumblr i Microsoft dobili samo tri.
Evo kako je EFF rangirao poznate IT kompanije:
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1434874870628.jpeg
    uploadfromtaptalk1434874870628.jpeg
    161.7 KB · Pregleda: 209
Poslednja izmena:
Juče i danas obavio nekoliko dugih razgovora preko WA i mogu reci da se kvalitet znatno popravio u odnosu kada sam poslednji put koristio, negde pre mesec dana.
Razgovori su trajali od 20min do 1h i bez ijednog prekida i potpuno bez latencije.
U pitanju su BG-BG i BG-USA, preko wifi.
 
Sve zavisi od neta. Često pričam sa drugarom u NL i on ima neki slabašan net, pa ume kvalitet u toku samo razgovora da varira.
 
U mom slučaju ono pre je bilo puno eha, a konekcije su identične pa na osnovu toga zaključujem da postoji pomak.
3G nisam probao.
 
Staviš FB messenger na telefon sa 512MB RAMa i više ni jednu drugu aplikaciju ne možeš da koristiš. :(
 
Вајбер је посебна прича.
Веће ***** од апликације нисам видео.
 
Imam ga instalirano na 3 tel. (S2,S4 i Note 3) i nikakvih problema mi ne pravi. Nije mi jasno kako vama pravi probleme i koje?
 
Спорији је од свих месинџера, вуче више рама и батерије и једноставно ми се лично не свиђа. Много ми је лепши, бржи и функционалнији воцап.
 
Jel imate 512 MB na tim telefonima pa je toliko kritično tih 40-50 Mb koliko Viber koristi? I potpuno mi je nejasno što se toliko patite i koristite Viber kad je već tako loš!?
 
Trosi mnogo vise Viber. Kad se ode u geek stats proc u developer options.
 
A instagram?

7fb14b54b2b53f57eb00eb308175ac07.jpg



Viber je kod mene

3d16d84636dcc2e94059283c0976230c.jpg
 
Meni je Viber, dok sam ga koristio, uvek trošio više nego duplo memorije u odnosu na WA...

Na stranu memorija - bateriju urniše i aplikacija je troma (učitava se stalno od 0, a tako ne funkcioniše Android ) zahvaljujući bloat-u.

Tako da Viber laptop, a WA +FB Messenger telefon :)
 
Zanimljivo je da je skoro nemoguce sakriti broj od fejsbuka. Iako neki ljudi ne zele da dodaju broj na fb, dovoljno je da jedan vas prijatelj iz kontakta sinhornizuje brojeve i fb ih automatski povuce na svoje servere.
Samo je pitanje ciji broj nemaju.
 
uploadfromtaptalk1435762203115.png

Telegram koristi najviše jer imam dosta aktivnih čatova i dodate stikere...
Inače je ispod 100MB.
Facebook se ne koristi uopšte a sisa ovoliko.
TextSecure je idle, nema aktivnih razgovora.
I Whatsapp ima čitavu jednu poruku.
Merodavno bi bilo da su svi jednako aktivni, ili tabula rasa.
 
Poslednja izmena:
Mozda sam ja glup, ali kako iskljuciti dolazne zvukove na viber-u - dok sam u aplikaciji i dopisujem se s nekim ?
 
Gledao sam, ne postoji opcija za iskljucivanje dolaznih zvukova dok se s nekim dopisujem.
Je l' jos neko ima taj "problem" ?
 
Koliko ja znam ne može da se podesi. To i nekako da progutam, ali vibraciju zajedno sa tonom dok se dopisujem nema šanse. Koji li je retard to smislio...
 
Vibraciju možeš da isključiš u podešavanjima, ali dolazni ton ne možeš tokom konverzacije, samo odlazni. Ranije nije mogao ni odlazni.

Neverovatno glupa odluka, ali kako se dopisujem preko Vibera 90% preko desktopa, ne dotiče me mnogo, ali da je obratno, poludeo bih.
 
Nazad
Vrh Dno