Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Pa zar nije oduvek bilo tako?

online si kada si u aplikaciji, kada nisi piše kada si poslednji put bio u njoj. Meni je to savršeno logično.
WA pretpostavlja da uvek imaš internet, a ne da ga gasiš čim izađeš iz kuće.
 
Savršeno je logično da piše kad si online tj. povezan na net i dostupan, a kad ne. Nema potrebe da program pretpostavlja da ja imam net u svakom trenutku.
 
^ +1. ovaj whatsappov online je potpuno nebitna informacija, šta mene briga da li je taj neko u aplikaciji ili nije... zanima me da li ima net tj da li će poruka biti isporučena, da li je stvarno isporučena (to ima) i da li je pročitana (ima i to).
 
Meni je ok Wapp varijanta, jer se, u suprotnom slucaju, smaram zbog dokonih likova koji na Viberu cim vide "online" gruvaju besmislene poruke.
 
Meni licno svi ti programi za chat nemaju smisla ako covek nije uvek online, odnosno ukoliko je povremeno online (kad je kuci ili samo kad ima wifi). Ne vidim koja je svrha svega ako trebam da posaljem sms da bi taj neko ukljucio net na telefonu.
 
pa cim ima wa na mobu uvek je online, naravno mora da bude na 2g min ili wi fi. a realno da se dopisujes ceo mesec preko wa ne treba ti preko 100mb..
 
Ima ko nije, zbog previše ljudi koji dave, ili zbog baterije. Jer nemaju svi telefone s adekvatnom baterijom...
 
Meni licno svi ti programi za chat nemaju smisla ako covek nije uvek online, odnosno ukoliko je povremeno online (kad je kuci ili samo kad ima wifi). Ne vidim koja je svrha svega ako trebam da posaljem sms da bi taj neko ukljucio net na telefonu.

Meni je smisao chat/voip programa smanjenje troškova. Zbog toga mi je Ring+ trenutni favorit, potpuno su mi nebitni stikeri i dizajn, bitno mi je da programi funkcionišu što bolje.
 
Instalirao sam ovu ring+ aplikaciju i registrovao se. Prilikom registracije uneo ime, prezime i adresu. Nigde mi nije tražila ni korisničko ime ni lozinku. Sad vidim da je to potrebno za dopunu kredita (za plaćanje preko kartice). Nigde nema opcije da zatražim novu lozinku. Jesam li ja to negde nešto preskočio or what?
 
Ring+ je odličan koncept, jedino je šteta što aplikacija nije utegnuta još uvek. Posle nekog vremena ispadne iz memorije pa ne mogu da primam pozive. Ali mogu da pošaljem besplatan SMS da mene pozovu, tako da time delimično premostim problem. Dve su velike prednosti u odnosu na Viber. Prva što osobe koje ne koriste pametne telefone mogu da me zovu kao na običan fiksni, a druga što i za korisnike pametnih telefona eliminiše potrebu da obe strane budu pri koliko-toliko kvalitetnom internetu. Posebno druga strana koja je u Srbiji gde su češći problemi sa mrežom.
I ja se nadam da će neko od rukovodilaca zlatne koke da shvati da je vreme preskupih interkonekcija prošlo, i da je bolje da uzmu par evra za neki paket bez ograničenja, nego ovako što uzimaju 0.

Mene zeza ring+ - ne mogu da zovem niti primam pozive :(
Registrovao sam se i dobio 300 dinara kredita i to je to - pored ovog njihovog dodeljenog fiksnog broja telefona stoji sivi kružić ?


Osim toga ne vidim koja je to prednost u odnosu na viber (za ljude iz srbije) .
Jedino što je dobro za korisnike tablet uređaja bez sim kartice :)
 
Poslednja izmena:
Kružić treba da je zelen kad je broj aktivan, kad je siv znači da još nije aktiviran, ili tako nešto. Desilo se kad sam resetovao telefon neki kraći period.
Zbog zakonskih ograničenja moći ćeš da zoveš samo od kuće ako ti aplikacija pravilno odredi lokaciju. Pozive možeš da primaš bilo gde.

Meni je prednost što mogu da me zovu na taj fiksni broj dok sam u inostranstvu po ceni lokalnog poziva, pre svega roditelji koje ne koriste pametne telefone.
Može i tebi da bude korisno kad budeš putovao - npr. ako ćeš uglavnom imati net u inostranstvu možeš da preusmeriš pozive sa mobilnog broja na taj fiksni - pre nego što otputuješ, i da ugasiš sim karticu dok si na putu, i izbegneš roaming troškove.
Druga prednost je slanje besplatnih SMS poruka iz inostranstva (a i ne mora iz inostranstva). Nisu svi uvek pri netu, i pri vajberima i skajpovima, pa im se za sad mogu slati gratis sms poruke. Opet za roditelje - pošaljem im SMS i oni me pozovu.
Treće što si i napisao - možeš imati potpuno funkcionalan fiksni telefon na tabletu, sa što je veoma bitno, pripejd brojem, znači nema nikakvog plaćanja pretplate i sl.

Generalno, fenomenalan koncept za nekoga ko zna kako da iskoristi mogućnosti ovih usluga.

Orion ima još jednu aplikaciju Orion ring koja je klasična Voip aplikacija, i trenutno pokušavam da nađem način da uplatim kredit preko neta (ne rade im uplate iz inostranstva za servis koji je pre svega namenjen ljudima u inostranstvu!?). Cene poziva su za sad duplo jeftinije nego na Skype. Time bih zaokružio Voip priču dok ovaj Ring+ ne postane potpuno funkcionalan.
 
Lepo si to sve ispričao - vrlo korisno :)
Ovo je proradilo, samo sam išao na podešavanja/about i exit, pokrenuo opet i radi - zeleni kružič.

Koliko vidim preko wifi radi, data ne ...

ps. Sada mi nešto pade napamet :)

sbb.png
 
Poslednja izmena:
I jesi isprobao? Samo da napomenem za preusmeravanje sa mobilnog ako će neko da se igra:

https://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Roaming/Najcesca-pitanja-korisnika/
5.Kako se naplaćuje preusmerenje u romingu?

Da li će se preusmerenje naplaćivati zavisi od vrste preusmerenja koju podesite u vašem telefonu.

Preusmerenje na govornu poštu:
preusmerenje bezuslovno – ova vrsta preusmerenja se ne naplaćuje;
preusmerenje zauzeće – dolazni poziv se naplaćuje po tarifama za međunarodne zone, a odlazni poziv po važećem cenovniku u romingu;
preusmerenje nejavljanje – naplaćuju se dolazni i odlazni poziv, po važećem cenovniku u romingu;
preusmerenje nedostupnost – naplaćuju se dolazni i odlazni poziv, po važećem cenovniku u romingu.

Preusmerenje na drugi mobilni ili fiksni broj:
preusmerenje bezuslovno – dolazni poziv se ne naplaćuje, dok se odlazni poziv tarifira po tarifnom paketu koji korisnik koristi;
preusmerenje zauzeće – naplaćuju se dolazni i odlazni poziv, po važećem cenovniku u romingu;
preusmerenje nejavljanje – naplaćuju se dolazni i odlazni poziv, po važećem cenovniku u romingu;
preusmerenje nedostupnost – naplaćuju se dolazni i odlazni poziv, po važećem cenovniku u romingu.

http://korisnicki-servis.vipmobile....a-li-se-preusmeravanje-poziva-naplauje-i-kako

Da li se preusmeravanje poziva naplaćuje i kako?



Preusmerenje poziva je kao da ste pozvali broj na koji je poziv preusmeren. Zato će preusmerenje ka nekom drugom broju (sa izuzetkom govorne pošte) biti tarifiran kao odlazni poziv na broju sa kog vršite preusmerenje.

Preusmerenje na govornu poštu je besplatno, osim u slučaju kad je broj sa koga vršite preusmerenje u romingu.

Ukoliko imate bonus kredit, preusmerenje će biti tarifirano iz tog bonusa.

http://www.mts.telekom.rs/index.php/roaming.953.html
8. Kako koristiti govornu poštu u romingu?

Preslušavanje govorne poštekada ste u romingu nije besplatno kao kada ste u Srbiji. Takođe, sva preusmeravanja na govornu poštu, osim u slučajevima bezuslovnog preusmeravanja (Call Forwarding Unconditional) i preusmeravanje poziva u slučaju kada ste nedostupni jer ste isključili telefon (Call Forwarding on Not Reachable-IMSI detached), biće tarifirana po cenama kao da ste iz inostranstva pozvali svoju govornu poštu.
 
Poslednja izmena:
Мени и даље стоји тај сиви кружић и порука да немам право да користим апликацију са овог уређаја а рестартовао сам је једно десет пута.
 
Poslednja izmena:
Nisam uspeo da ga prevarim sa lažnim GPS. Možda proverava i IP adresu, a možda je i zbog Flyme.
 
Grobari će prvi da napuste Viber posle ovoga. :D
 
Zanimljivo, mislim da je whatsapp bolji, ali sad bio na letovanju i vidim da većina naših devojčica koristi viber. Ima nešto u toj ružičastoj :)
 
Naravno da je bolji.
Zbog stikera, niko ni ne koristi iz drugih razloga to đubre. A opet Telegram ih ima...
Skoro niko ne koristi pozive od tih devojaka na Viberu, pa da razumem.
 
Ocigledno vi ne kontate na koji nacin cure biraju softver. Ne sigurno zbog kvaliteta poziva ili zauzeca RAM memorije. Pa one biraju komplet telefon na osnovu "PA TO SVI IMAJU", kamoli za softver.
 
Još jedan primer da većina nije = pametnija.
 
Nazad
Vrh Dno