Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Video snimci preko vibera ne mogu da se pogledaju, pise greska u vezi sa preuzimanjem, vec nekoliko dana je ovako. Neko resenje ili se ceka abdejt?
 
Ne bi trebalo da ima veze sa ažuriranjem Vibera, kod mene sve normalno funkcioniše.
 
Zaboravio sam da napisem da je drugi dan sve bilo u redu, ko zna sta mu je bilo.
 
Već nekoliko dana problemi sa prijemom poruka na Viber. Pošajem poruku i stoji jedna štiklica, dok primalac poruke ne pokrene Viber il bar ne krene da koristi telefon. Koliko sam primetio, ja problem imam na jednom broju. Ako se telefon aktivno koristi, notifikacija stigne odmah.
Od juče je isto krenuo da se ponaša i Hangouts na windows. Dok ne stanem na prozor za chat, ne stignu poruke.
Posumnjao sam na ISP, ali Orion, SBB, Yettel, MTS....isto...
 
Izgleda interesantno ali ocekujem da ih Apple blokira uskoro.
 
Da li neko zna da li na Telegramu moze da se otvori email trajna adresa,kao na gmail-u?
 
da li imate da preporucite neki neki messenger za decu..? video sam da postoji neki kinzoo messenger pa cak i facebook messenger u nekoj "decijoj" varijanti ali nisu dostupni u srbiji.
ono sto treba da ispunjava je za pocetak registracija bez broja telefona, i da ima video pozive, da nije previse komplikovan.. neki od tih koje sam googlao imaju i opciju da roditelj mora da odobri sa kim ce dete da komunicira, ali iz nekog razloga nista od toga nije dostupno u SRB.
 
Threema je verovatno najbolja opcija - jednostavan program, sličan većini popularnih, ali bez milion opcija (u ovom slučaju je to prednost), nalog je bez broja telefona (ali može se povezati imenik po potrebi), sigurnost i privatnost na mestu (bitnije za decu nego za odrasle). Ali ne postoji parental control, nije namenjen za tu svrhu. Tako da jedini način da vidiš s kim komunicira je da uzmeš detetu telefon i pogledaš imenik i istoriju

Neke alternative bi mogle biti P2P/distributed servisi (SimpleX, Jami, Matrix), ali mislim da je to previše za ove potrebe, a verovatno i komplikovanije nego što bi trebalo
 
jos jedno pitanje. moze li threema da radi istovremeno na dva uredjaja - dva telefona ili telefon i tablet sa istim nalogom?
 
Ne može. Može na PC, ali ako je primarna aplikacija na Androidu, mora telefon da bude aktivan. Za iOS korisnike su izbacili PC verziju koja je ne zahteva to (biće i za droid, ali kasnije)

Zahtevi su ti baš specifični, ali sasvim na mestu. Zanimljivo je da nema nijednog servisa i apliakcije koji su u potpunosti pogodni za tu svrhu. Koliko sam video, nijedan od ovih sa parental control opcijama nema detalje o aplikaciji i protokolu, tj. ko zna šta je u pozadini (ima ili E2EE uopšte). Malo je bolje ako je u skladu sa COPPA, ali to se odnosi samo na prikupljanje privatnih informacija, E2E enkripcija nije obavezna.

Ne znam šta ti je prioritet, ali izgleda da se nečega moraš odreći. Možda onda Matrix jeste opcija. Znam da od klijenata FluffyChat, Element i Schildi Chat (redizajnirani Element) podržavaju video pozive. Pri čemu je Fluffy najjednostavniji, ali ne znam kakav je kvalitet video poziva. Ako te ne mrzi, možeš da testiraš, košta te samo vremena
 
pa evo ovo su prioriteti...

da moze da radi na dva uredjaja istovremeno. u jednom slucaju dva telefona, u drugom slucaju telefon i tablet (sve androidi)

da za registraciju ne zahteva broj telefona, da je dovoljan email.

da ima video pozive zadovoljavajuceg kvaliteta

da je interfejs relativno jednostavan

neka vrsta roditeljske kontrole bi bila bonus ali vidim da ne mogu sve da imam

npr ranije sam koristio google meet, ali ako sam dobro primetio, i on zahteva broj telefona

skype mi je takodje ok, ali malo konfuzan interfejs

plus bi svakako bilo da je to neka aplikacija koja je zastupljena i kod ostalih, da ne mora neko posebno da je instalira da bi komunicirali ali sve te aplikacije koje svi mi imamo (viber, wa...) zahtevaju broj telefona
 
@pajica123 mozes da koristis WA
moze da radi bez broja telefona? moram sutra to isprobati
 
Ali i dalje treba za prvi nalog. Jedino ako misli da detetu da pristup svom nalogu. Ali koliko sam razumeo, zahtev je da dete ima svoj zaseban nalog bez broja telefona, a on bi želeo da aktivira isti nalog na drugom uređaju, da bi mogao da prati komunikaciju. Ili sam pogrešno razumeo?
npr ranije sam koristio google meet, ali ako sam dobro primetio, i on zahteva broj telefona

skype mi je takodje ok, ali malo konfuzan interfejs
Ne znam da google meet traži br. telefona, trebalo bi da je samo google nalog dovoljan?

Skype je otprilike najbolja opcija za sve navedeno. Ne znam koliko ga ljudi aktivno koriste, ali verovatno je većina ljudi nekada napravila nalog :d
plus bi svakako bilo da je to neka aplikacija koja je zastupljena i kod ostalih, da ne mora neko posebno da je instalira da bi komunicirali ali sve te aplikacije koje svi mi imamo (viber, wa...) zahtevaju broj telefona
Nema toga, sad skoro svaki servis ima svoj protokol i broj telefona kao identifikator/korisnički nalog. A većina ih zahteva aplikaciju na telefonu za aktivaciju. Pri tom je tržište takvo da nema prostora za novi servis koji bi ih zamenio u toj meri da bi ga i većina tvojih kontakata koristila.
 
Nisam koristio Signal do sada, ali Viber razgovori zaista rade bez greške. Uz sve mane koje mogu da nadjem aplikaciji, primam povremeno pozive preko Viber i kada razgovor krene, ne mogu da kažem da primetim razliku izmedju Viber i klasičnog poziva.
 
Pozivi na signalu zvuce "high-res" u odnosu na regularni poziv.
Bez preuvelicavanja.

Nisam neki audiofil, pa možda to ima veze, ali sagovornike čujemo loud and clear, šta drugo da tražim?
Nedavno sam imao situaciju da obavim razgovor sa Nokia E72. Da, definitivno je krš zvuk, sa dosta šuma. Ne sećam se da je tako bilo u vreme dok smo koristili takve telefone, ali možda sam vremenom navikao na bolje i to mi je sada postalo normalno.
 
Ne znam koji je kvalitet Opus u Signal pozivima, ali je svakako dobar. AMR dole je kodek za HD regularne pozive.

(sam bitrate nije nikakvo merilo sveopšteg kvaliteta)


1702149177703.png
 


Speaking to 9to5Google, Beeper’s Eric Migicovsky confirmed that, yes, this is still using the reverse-engineered method to connect to iMessage.

Sprda se čovek :)
 
Messanger mi jutros tražio da kreiram pin, reko' ajde. Kaže, ako zaboraviš pin, to je to, nema restora, ode ceo history 😳
Šta je prednost pina u odnosu na mail i password?!
 
Kako da sklonim enkripciju sa messengera? Celu noć gledao,proveravao,nisam uspeo da sklonim. Došlo mi to smeće da izbrišem i sve razbucam. Potrebna pomoć

Screenshot_20231216_025230_Messenger.jpg
 
Možda ovako
Messanger mi jutros tražio da kreiram pin, reko' ajde. Kaže, ako zaboraviš pin, to je to, nema restora, ode ceo history 😳
Šta je prednost pina u odnosu na mail i password?!
PIN se lakše pampti :D Koliko vidim, koristi se samo za restore , a ne za pristup nalogu. Što je onako, srednje žalosno rešenje. Tj. ne znam da li je vezan za uređaj, jer ako nije, pa istom bekapu gde god da je, može da se pristupi PIN-om, onda bolje da ga i nema. Mada iskreno, nije mi ni skroz jasno šta i kako facebook ovde radi. Na WA je sve manje više čisto, ali ovde ni sam ne znam kako funkcioniše backup, restore, gde su koji podaci i slično.
 
Nazad
Vrh Dno