Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

ali da je bagovita aplikacija, to ne može niko da ospori.
Koji bagovi? Na 4 telefona sam koristio, okvirno blizu 8 godina vrlo različite verzije. Nikad propuštena poruka ili neko pucanje u toku poziva a ni inače. Toliko je dovoljno od aplikacije kojoj je VoIP primarna funkcija. Da li neki nebitni fičeri pucaju to ne znam jer je irelevantni u kontekstu te funkcije.
 
Vidi kolika tema, na šta se sve žale ljudi i ti sada mene pitaš koji bagovi?!

Otkud znaš da nisi propustio poziv? Kad propustiš poziv, ne ostane ti notfikacija. Pozivaocu zvoni, a tebi nista ne piše.

Dešava se da poruka poslata osobi jednostavno ne stiže, a osoba sedi pored mene. Ista osoba otvori Viber aplikaciju, uđe u prepisku sa brojem sa kog sam poslao poruku, ja vidim piše active u chat prozoru, poruka ne stiže.

One situacije da krene da radi backup, pa da zaglavi na nekom procentu je samo u ovoj temi prijavio veliki broj ljudi. Meni se taj problem javljao na jednom telefonu, a na drugom ne. Slična stvar mi se dešava sa sending media.

Viber for desktop sam u prošloj godini skidao više puta, kad god dodje do forsiranog apdejta, jer ne može više da radi stara verzija, Viber više neće da se pokrene, već je neophodno da skinem poslednju verziju sa sajta, pa da instaliram preko. Baza ostane čitava. Ne popucaju konekcije ka lokalnim fotografijama.

Zaista, istini za volju, poslednjih meseci se takve stvari retko dešavaju, ali na platformi sam od 2011. ili 2012. godine i tokom godina je pravila daleko više problema od bilo kog drugog software-a koji koristim. Meni je najveća smetnja bilo ono sa reinstalacijom desktop verzije. Propušten poziv ili poruka mi nisu drama, jer mi je to sporedan kanal komunikacije.

Ali da kažeš da aplikacija tokom 8 godina nije imala bagove i još da korisnike nazivaš "majstori kvariše" u najmanju ruku nedoprinosi raspravi, a možemo da kažemo i da je nekulturno.
 
^ Slobodno mogu da tvrdim da ne propuštam ni poruke ni pozive pošto telefon mi je podešen da se ugasi od nekog doba uveče do buđenja. Ujutru me sačekaju poruke koje su poslate u tom intervalu kao i notifikacije o propuštenim pozivima.

Primer gde ti ne stiže poruka od osobe koja sedi do tebe a da ona dobije notifikacije da ti je uručena, nikad ne videh a dešavale su mi se te razmene relativno često. Pa bih imao promptnu reakciju u slučaju da ne pogledam poruku.

Ali valjda pod određenim okolnostima, neki mrežni problem, može da spreči komunikaciju, što nije bag samo po sebi.

Elem, što moje iskustvo apriori ne prihvataš već smatraš lažovskim, je stvarno nekulturno, kad si kod toga, jer nemam razloga da nekoga ovde lažem.
 
^ Slobodno mogu da tvrdim da ne propuštam ni poruke ni pozive pošto telefon mi je podešen da se ugasi od nekog doba uveče do buđenja. Ujutru me sačekaju poruke koje su poslate u tom intervalu kao i notifikacije o propuštenim pozivima.

Primer gde ti ne stiže poruka od osobe koja sedi do tebe a da ona dobije notifikacije da ti je uručena, nikad ne videh a dešavale su mi se te razmene relativno često. Pa bih imao promptnu reakciju u slučaju da ne pogledam poruku.

Ali valjda pod određenim okolnostima, neki mrežni problem, može da spreči komunikaciju, što nije bag samo po sebi.

Elem, što moje iskustvo apriori ne prihvataš već smatraš lažovskim, je stvarno nekulturno, kad si kod toga, jer nemam razloga da nekoga ovde lažem.
Sad znamo ko je u Viberu zadužen za PR. 😂
 
Po toj logici, znamo po porukama odavde i ko je PR u Telegramu, Whatsupu ili Signalu? Niđe veze, majstore...
 
^Stavio si ti meni i crvenog smajlija na prethodni post pa mi pusti tu priče da si sad dobronameran.

Naravno da nema savršene aplikacije. To se podrazumeva, jer uvek će biti majstora sa nešto nebitno iščeprkaju ili sami zeznu.
 
^Stavio si ti meni i crvenog smajlija na prethodni post pa mi pusti tu priče da si sad dobronameran.

Naravno da nema savršene aplikacije. To se podrazumeva, jer uvek će biti majstora sa nešto nebitno iščeprkaju ili sami zeznu.
Nisam ti stavio nikakav crveni smajli. Izmišljaš i napadaš bez razloga.

A ti izgleda nisi nikakav majstor, pa ti zato sve radi sjajno. 😂
 
^ Slobodno mogu da tvrdim da ne propuštam ni poruke ni pozive pošto telefon mi je podešen da se ugasi od nekog doba uveče do buđenja. Ujutru me sačekaju poruke koje su poslate u tom intervalu kao i notifikacije o propuštenim pozivima.

I 100% si siguran, da te je neko zvao, nije te dobio, ti nemaš obaveštenje, da bi ti taj neko rekao da te je zvao?

Da li možeš da se vratiš na moje poruke i kvotuješ deo gde sam napisao da si lažov ili nešto slično?

Viber je zapravo toliko jednostavna aplikacija, da zaista ne razumem šta misliš pod "majstor kvarišama" i onima koji nešto "nebitno iščeprkaju i sami zeznu".

Broj aplikacija koje nemaju bagove je zaista zanemarljiv, za Viber toliko ljudi prijavljuje probleme, a tebi Viber nikad, za 8 godina, nije imao nijedan neželjeni događaj...... što me dovodi do zaključka da si ili suviše tolerantan na bagove, ili misliš da to tako treba ili ti tu aplikaciju nisi koristio dovoljno.

Odbijam da poverujem da troluješ temu. Nadam se da nećeš pokušati da me ubediš da sam pogrešio.
 
Jeli neko probao i uspeo da uplati donaciju za Signal preko PayPal? Pokušao sam više puta; kada kliknem na PayPal, podigne tu aplikaciju, ulogujem se, i onda se samo ugasi. Nikakva uplata ne ode.
 
Ajde probam sutra ako ne zaboravim.
 
I 100% si siguran, da te je neko zvao, nije te dobio, ti nemaš obaveštenje, da bi ti taj neko rekao da te je zvao?

Da li možeš da se vratiš na moje poruke i kvotuješ deo gde sam napisao da si lažov ili nešto slično?

Viber je zapravo toliko jednostavna aplikacija, da zaista ne razumem šta misliš pod "majstor kvarišama" i onima koji nešto "nebitno iščeprkaju i sami zeznu".

Broj aplikacija koje nemaju bagove je zaista zanemarljiv, za Viber toliko ljudi prijavljuje probleme, a tebi Viber nikad, za 8 godina, nije imao nijedan neželjeni događaj...... što me dovodi do zaključka da si ili suviše tolerantan na bagove, ili misliš da to tako treba ili ti tu aplikaciju nisi koristio dovoljno.

Odbijam da poverujem da troluješ temu. Nadam se da nećeš pokušati da me ubediš da sam pogrešio.
Razjasniću nedoumicu oko "majstora". Imao sam u vidu da, verovatno, više od polovine diskutanata ovde, koristi rootovan uređaj koji se vrti na nekom custom romu. Takav utisak sam stekao zbirno čitajući teme koje se tiču mobilnih telefona. Ne kažem da je to loše po sebi, nego kad neko, ko zna sa koliko detaljnog znanja "odere" OS to može imati i negativnih konsekvence po funkcionalnost i lično, u to se ne bih upuštao. Ali, ovde ima izgleda puno majstora koji se ne libe da zarad navodno boljih performansi "oprave" telefon takvim đubretom i posle češu glavu, što ne radi ovo ili ono...

Ništa čudno sa obzirom da je Android u dobroj meri deo Linux ekosistema gde mnogi vole tako da prčkaju i "oporavljaju" OS pa i da ispolje lošu emociju kad vide da su zbog svoje nepromišljenosti usr*** motku. I, naravno, uvek im je nešto/neki drugi kriv u tim slučajevima.

Što se drugog tiče, da 100% sam siguran da nisam imao propuštene pozive ili bar ne u meri koja zavređuje pažnju. Za oko 8 godina bi mi neko skrenuo pažnju kao što to redovno čine kad sam nedostupan ili ne odgovorim na poruke upućene preko mobilnog operatera. A i ti tvoju tvrdnju potkrepljuješ JEDNIM slučajem kad se to desilo i verujem ti, samo što ne mogu da podržim tvrdnju da je do bagovitosti vibera, jer mi se nikad nije desilo.

Nisi me nazvao lažovčinom direktno nego posredno jer po tebi ispredam neosnovane bajke o viberu jer na osnovu jednog tvog primera, niko ne može izneti bilo šta pozitivno o funkcionisanju te aplikacije a da nije šarlatan ili PR po nekima.
 
Jeli neko probao i uspeo da uplati donaciju za Signal preko PayPal? Pokušao sam više puta; kada kliknem na PayPal, podigne tu aplikaciju, ulogujem se, i onda se samo ugasi. Nikakva uplata ne ode.
Ajde probam sutra ako ne zaboravim.
Evo odradio sada, uspesno je prosla donacija.
Na desktopu odradio, pre poslednjeg koraka se u drugom tabu prvo logovao na Paypal, pa onda na poslednjem koraku kad kliknes na Paypal, podigne tu aplikaciju i preskoci logovanje (posto si vec logovan) i samo uplatis.
 
Razjasniću nedoumicu oko "majstora". Imao sam u vidu da, verovatno, više od polovine diskutanata ovde, koristi rootovan uređaj koji se vrti na nekom custom romu.

Vremenom svi naučimo da je pretpostavka majka svih zaje8a.


Ništa čudno sa obzirom da je Android u dobroj meri deo Linux ekosistema gde mnogi vole tako da prčkaju i "oporavljaju" OS pa i da ispolje lošu emociju kad vide da su zbog svoje nepromišljenosti usr*** motku. I, naravno, uvek im je nešto/neki drugi kriv u tim slučajevima.

Da li sam dobro razumeo, ti si sada, bez posebnog razloga, kao potpuni Off topic, uspeo da isprozivaš i korisnike Linux operativnog sistema?

Što se drugog tiče, da 100% sam siguran da nisam imao propuštene pozive ili bar ne u meri koja zavređuje pažnju.

Čekaj, jel 100% ili u meri koja zavređuje pažnju? U mom svetu te dve stvari ne mogu da stoje u istoj rečenici.

A i ti tvoju tvrdnju potkrepljuješ JEDNIM slučajem kad se to desilo
Gde sam napisao da se desilo jednom? Vrati se na deo "Pretpostavka je majka..."

Nisi me nazvao lažovčinom direktno nego posredno jer po tebi ispredam neosnovane bajke o viberu jer na osnovu jednog tvog primera, niko ne može izneti bilo šta pozitivno o funkcionisanju te aplikacije a da nije šarlatan ili PR po nekima.
Odakle sada od lažova, dođosmo do lažovčine?! Pitanje je retoričko, ne zahteva odgovor. I opet si (pogrešno) pretpostavio smisao moje poruke.

Ukoliko šalješ odgovor na ovu poruku, očekujem da ne bude duži od jednog reda, u koji mogu da stanu svi odgovori na gornja pitanja, jer si mi već potrošio previše vremena u ovoj temi.
 
Pozdrav svima. Slucajno sam kliknuo na neki whatsapp status na koji nisam zeleo trajalo je sekundu. Da li postoji bilo kakav nacin da kontakt na koji sam kliknuo to ne vidi? Pretpostavljam da nema ali eto da pitam.
 
Jel može nekako da se za pojedine kontakte na WA uključi smart notifikacija? Mislim na notifikaciju koja će jednom da javi da imam poruke od te osobe, a ne 30 poruka u rokud od 60 sekundi, jer dotična osoba šalje po jednu reč u poruci, pa telefon pišti i vibrira non-stop za jednu rečenicu. Da li možda postoji neka modovana verzija koja ima tu opciju? Vidim da Viber to ima.

P.S. Znam za mute opciju, ali mi to nije rešenje.
 
Ne znam da li ima opcija za to.
 
Obeleh čekajući neko ažuriranje koje će doneti tu opciju. Ne pišem komentare za aplikacije na PlayStore ali za ovo jesam, ne postoji ništa na telefonu što me više nervira od bip-bip za prokleto ljubičasto srce. 🙄🤬 ...a ne mogu da obrišem Viber zbog posla. Samo mi je da skapiram mozak ljudi kojima je stalo u životu da lajkuju poruke na Viberu. I one što kucaju 20 poruka za ukupno 3 proste rečenice raščlanjene u po reč, dve... ali oni me manje iritiraju jer su neizlečivi. Ne mogu da shvatim da ne mogu da implementiraju opciju da se isključi to, kao na WA.
 
Probaj da isključis mentions.
Čak i ako to neće stavi da bude silent notifikacija.

U svakom slučaju većina ljudi drži sve žive notifikacije uključene za sve žive app što je stvarno preterano.

Nece život da propadne da mora istog momenta da se vidi svaka notifikacija.

Notifikacija može da bude i bez zvuka pa čak i bez paljenja ekrana
 
Isprobano, na silent onda odu i notifikacije za poruke uopšte, koje treba da pročitam u pravo vreme a ne kada pogledam u telefon. Rekoh, isključivo mi Viber treba zbog posla, svi bitni ljudi u životu mi inače pišu na WA. Mentions silentuje "tagovanje" u grupnim prepiskama, kada se neko obrati lično meni, npr. u grupi za posao. A onda ja odgovorim, pa 20 ljudi lajkuje poruku. 😞
 
Nisam mislio sve da stavis na silent, vec da "mentions" stavis na silent notifikaciju

Znaci dolazi ti notifikacija normalno za poruku, a sve ostalo gde tebe pominju i lajkuju dolazi ali utisano.
Stvarno ima gomila opcija da se podesi, i zvuka i sto se tice samog prikaza notifikacije.

Screenshot_2024-04-14-22-43-10-39_8142442b4340f41fb3bd44535ad8f76b.jpgScreenshot_2024-04-14-22-43-43-76_8142442b4340f41fb3bd44535ad8f76b.jpg
 
Poslednja izmena:
Jedino što možeš je Combine notifications, što će ti smanjiti broj poruka koje stižu. Uđeš u problematični čet, klikneš na osobu/grupu (ili prevučeš levo) i uključiš treću opciju "Combine notifications" (ispod Mute i Save to gallery).
- Ne znam da li je bag ili je do mene (Samsung S22U), ali na kada je telefon na vibraciji i uključena ta opcija kombinovanih notifikacija, telefon ne vibrira. Primetih danas jer je stiglo obaveštenje dok mi je telefon bio u ruci sa upaljenim ekranom. Ne znam da li se telefon ograšava ako se to desi dok je ugašen ekran i/ili uključen ton.

Na listu ret*ardiranih odluka Vibera dodajem i to što odgovorom sa statusne linije:
  • ostaju sve poruke na koje odgovaram, plus se doda i moj odogov i tako ostaje u statusnoj liniji
  • nakon sklanjanja tih poruka sa statusne linije, kada se uđe u Viber taj čet prikazuje da imate novu poruku (i da, to je baš ona poruka koju ste vi poslali)
 
Nazad
Vrh Dno