Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Antara

Obzirom da WA korisnici nemaju osnovnih problema poput poruka, notifikacija ili zvanja, WA jeste bolja aplikacija. Licno sa WA nikakvih problema nisam imao osim mozda nekad sto je znao biti veci delay. Ali to je kratko trajalo. Dok je sa Viberom svaki put nesto.
 
Ja nemam nikakvih problema sa viberom osim glupe notifikacije media download koja zakuca s vremena na vreme koju sam rešio isključivanjem opcije u samom viberu.
 
Ja imam dva broja i drugi, manje koristen broj, isto nema problema. Ali na glavnom brojiu i mnostvo ostalih prijatelja/radnih kolega, svi imaju probleme od onog updatea kada su vratili black theme.

Ne mozes se javiti, pise answering, ili ne zvoni. Samo dodje notifikacija za propusten poziv.

A to su sve Android, iOS i windows platforme tako da nije vezano za sofware koliko sam skontao vec za servere i account.

Prijateljici je nestao onaj problem sa ehom ali se javio kod druge. It jumps from person to person, I guess.

image.png
 
Signal je bio bulja pre za pozive i u pojedinim slucajevima notifikacije nisu stizale.
U poslednjih par godina kao da su to sredili. Niko mi se vise ne zali.
Mene Signal i dalje zeza sa notifikacijama, ne stizu po par sati. Udjem u app, posaljem sa jednog telefona na drugi, i nista ne stize a app otvorena. Kad je zatvorena ne vredi ni pricati da kasne.
 
Meni Signal radi kao sat :)
Jedino kada se zove treba par sekundi da prebaci sa Calling na Ringing ali to mi nije neko cimanje.
 
Pozdrav, koristim whatsapp beta. Danas sam dobio update i posto koristim dual chat na samsungu originalna aplikacija je ostala nepromenjena, a klon je dobio nov dizajn. Zna li neko zasto se ovo desava i kako to da popravim?
Screenshot_20231029_001244_WhatsApp.jpg
 
Mene Signal i dalje zeza sa notifikacijama, ne stizu po par sati. Udjem u app, posaljem sa jednog telefona na drugi, i nista ne stize a app otvorena. Kad je zatvorena ne vredi ni pricati da kasne.
Koji telefon? Ako je Xiaomi skoro sigruno je zbog glupog MIUI koji ubija aplikacije u pozadini, a ni drugi Android vendori nisu imuni na te gluposti.

Viber dok sam koristio na Android je krš koji laguje, pozivi su isto krš. Na iOS je marginalno bolji, pozivi i dalje krš.
WA radi brzo sve vreme, pozivi su bolji, jedino nije radio kad im povremeno otkažu serveri.
Svi se žale na Viber, ali ne menjaju, jer opet gomila ne ume da se natera da instalira WA...
Signal najbolji pozivi od aplikacija koje sam probao, bolji kvalitet od WA, isto aplikacija radi brže i bolje od Viber.
 
Na dnevnom nivou imam Viber razgovore sa ljudima. Zaista radi bez problema.

Viber uglavnom koristim na računaru, pa kada krene da zvoni, uključim internet pristup na tom telefonu i javim se na poziv.

BTW rešili su onaj problem da chat sa osobom čiji broj nije u imeniku bude Unknown na windows verziji Vibera.
 
Ja ih nemam, ali kad god ih imam, gore je nego na WA. Hvala bogu većina mi je na WA, čak sam i taštu doveo na WA.
 
Zaključao mi se telefon na kojem je viber i na servisu je, sim kartica je u telefonu. Imam pristup mejlu na koji je bekapovan, da li mogu nekako da učitam fajl u drugi viber ili nekako da pristupim kontaktima?
Na drugom telefonu na koji sam ulogovan sa tim google acc, prikazuje neke kontakte a neke ne, komunikacija je išla preko vibera.
 
Poslednja izmena:
Viber nema veze sa Google kontaktima
Ako su ti kontakti i poruke bekapovani na viberu, dovoljno je da aktiviras viber na drugom uredjaju i on ce sve sinhronizovati.
Google kontakti ce takodje biti povuceni kada se isti nalog bude aktiivirao na drugom telefonu.

Ako kontakti nisu bekapovani i sinhronizovani na nalozima nema nista od njih.
 




Signal zakon :)
 
Dok ne izbace broj telefona kao preduslov za korišćenje džaba im sve.
 
Viber plus; ono što nudi je izmena ikonica, chat sa podrškom i neke private opcije. Nisam nešto drugo primetio. Radi dobro na mojim telefonima, nema razlike u odnosu na standardnu verziju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231110_093953_Viber.jpg
    Screenshot_20231110_093953_Viber.jpg
    66.6 KB · Pregleda: 38
  • Screenshot_20231110_093949_Viber.jpg
    Screenshot_20231110_093949_Viber.jpg
    54 KB · Pregleda: 38
Od pre par dana nece da mi se prikazu Viber notifikacije i cesto kasne 10-15 min. Dobijem poruku "check for new messages" u notifikaciji. Je l' ima neko isti problem? Sve ostale aplikacije rade bez problema i bez kasnjenja. Motorola Edge 40 je, ako nesto znaci.
 
Kad se tokom Viber razgovora pojavljuje da je Loš signal, kod koga je problem, kod mene ili kod druge strane?
 
Pitanje.Sklonis telefon sa uha,pogledas svoj signal pa ocenis mada je to isto neprecizno.
 
Vidim na netu da pominju da je izasao novi wa i da je dosta toga promenjeno. Jel stigao nekome abdejt ili je jos uvek u beta fazi?
 
Sta je konkretno novo i kako radi, posto sam video na yt da je kompletno promenjen ui i da sad lici na ios?
 
Na Telegramu mi sve češće izlazi " nepodržana poruka", jel do mene ili...?
Koristim TelegramX.
 
Ja nemam nikakvih problema sa viberom osim glupe notifikacije media download koja zakuca s vremena na vreme koju sam rešio isključivanjem opcije u samom viberu.

Može li "tutorial"? Izgleda da sam ćorav, ne mogu da nađem...

Da li neko ima problem sa FB Messenger-om na androidu?
Čim ga ne koristim 10ak minuta i posle toga uđem da pošaljem poruku on neće da je pošalje, dok mi uredno stižu nove poruke. Isključivanje i uključivanje neta sredi problem (ili prebacivanje sa date na wifi i obrnuto). Baterija ne blokira ništa, nije u deep sleeping aps, itd... Aplikacija i sistem su ažurirani (Android 13).
 
Može li "tutorial"? Izgleda da sam ćorav, ne mogu da nađem...

Da li neko ima problem sa FB Messenger-om na androidu?
Čim ga ne koristim 10ak minuta i posle toga uđem da pošaljem poruku on neće da je pošalje, dok mi uredno stižu nove poruke. Isključivanje i uključivanje neta sredi problem (ili prebacivanje sa date na wifi i obrnuto). Baterija ne blokira ništa, nije u deep sleeping aps, itd... Aplikacija i sistem su ažurirani (Android 13).
Screenshot_20231114_080916_Settings.jpg
 
Uzeo sam KT tarifu, sa planom da više koristim Viber, međutim sa jednim od kontakata imam problem da se veza prekida maltene na minut, sa drugim brojevima nemam takvo iskustvo, takođe i taj kontakt navodno ima problem samo sa mojim brojem.
Da li je to moguće?
 
Jel ima neko problema sa messenger-om? Stalno mi piše da se čeka internet ili da se konektuje, bez obzira dal koristim svoj net ili na wifi prikačen. Poruke se pošalju posle 5min a nekada mi stignu posle 3 sata.
 
Mesecima mi Viber ima neke čudne lavove, Il nema notifikacije dok ga ne otvorim, Il zeza oko slika al danas je hit nad hitovima, pojave se notifikacije u iskačučem prozoru i samo preko tog prozora mogu da odgovorim, a samu app neće da otvori i prijavljuje Viber keeps stopping ili tako nešto. Tj otvori al bilo šta da pokušam izbaci grešku.

Inače WA se trudim da koristim sve učestalije i par , meni bitnih ljudi je prešlo na WA za dopisivanja sa mnom, još neke da natera i to je to :)

Al grupe za posao, školu deci itd svi prave na viberu :(
 
Nazad
Vrh Dno