Šta je novo?

Menjačnice

ne'am pojma, i to je bila jedna od teorija, ali sve su vratili, i pre toga su ih na twitteru prozivali da su malo "shady", ali nisam imao problema s njima do sad, ako ne računamo taj hack i pauzu od par meseci
 
Zanimljivo, imaš neki kontakt tog advokata? Ja imam dokaz o prebacivanju tih 0.5BTCa još i sad. Možda ću malo i da "proguglam" taj Bitstamp hack, možda sam suviše lako digao ruke.
Naci cu ti.

Bitstamp je krenuo nizbrdo kad se Nejc povukao. Inace meni su blokirali sredstva pa su mi ipak uz prepirku sa njima otkljucali nalog da povucem kripto. A bila je prica da ce gasiti neaktivne naloge. How yes no :)

Stek u hw wallet a sicu na mjenjacnici ko trguje. Mislim da samo na btce nisam puko lovu od tih starih mjenjacnica.
Bila je prica pa kad su se ljudi pobunili odustali su od gasenja neaktivnih naloga.
 
Trenutno su mi BTC i ETH na Binance novčaniku, da li treba da promenim po vašem mišljenju? Preporučen mi je Trust wallet.
 
Trenutno su mi BTC i ETH na Binance novčaniku, da li treba da promenim po vašem mišljenju? Preporučen mi je Trust wallet.
Nisu ti sredstva na Binance novčaniku nego na Binance menjačnici.
Pitaj starije sugradjane da li je bolje što su pare uplatili kod Dafine i Jezde ili im bi bilo bolje da su ih sačuvali u džepu. To je pitanje u istom rangu.
 
Na Binance drži samo ono što ti treba za trejd, ako ćeš da hodluješ onda na Trust (ili neki drugi novčanik).
 
Na Binance drži samo ono što ti treba za trejd, ako ćeš da hodluješ onda na Trust (ili neki drugi novčanik).
Pa iskreno želim da prodam to što imam samo ne znam kada je dobar trenutak. Možda ću čekati par meseci ako mi to ljudi preporuče. Da ipak prebacim sve na Tust odmah?
 
Cexio ti je rekao da nema kljuceve od njihove adrese na kojoj je tvoj kripto? Jel realno ovo? :ROFLMAO:
Bukvalno.
Pre par godina su menjali adrese za eth i o tome uredno obavestili mailom. Naravno, vecina to nije ni pogledala. Kako je na Coinotronu od ranije bila vec upisana stara adresa ovaj drugar je samo cekirao isplatu bez da proveri (jer brate koja normalna menjacnica menja adrese) i 10eth otisli na staru adresu.
Posle ja pisao supportu, natezao se sa 5 razlicitih likova i na kraju je odgovor bio "nemamo kljuceve, svi kljucevi su unisteni od strane tehnicara i niko nema pristup adresi" na sta ja nisam imao argumenata i prihvatio kao cinjenicu. Ali sam pratio adresu na kojoj su coini uredno sedeli 9 meseci a onda pomereni na binance. To sto oni sami cuvaju svoje pokradeno na binance dovoljno govori o njima i o njihovom poslu. Onda je krenulo igranje gluvih telefona i prebacivanje od jednog do drugog tehnicara dok im na kraju slovenac nije poslao mail koji sam takoreci ja napisao. Za 3 dana su vratili eth.
 
jer brate koja normalna menjacnica menja adrese
Posle ja pisao supportu, natezao se sa 5 razlicitih likova i na kraju je odgovor bio "nemamo kljuceve, svi kljucevi su unisteni od strane tehnicara i niko nema pristup adresi" n

Zapravo je i Binance u toku prethodne godine u sklopu unapredjenja menjao ERC i TRC adrese, stim da ako neko posalje greskom na staru adresu ima mogucnost samo da claimuje ili automatski ili preko supporta, ali samo stigne mail "poslali ste depozit na staru adresu, molimo koristite novu";
A sto se cexia tice i toga da kao nemaju kljuceve to su pokusali logikom - "ako prodje - prodje". Ko zna koliko su da kazem pravno i tehnicki neukih ljudi na taj nacin ostetili, samo sto su se ti ljudi jednostavno oprostili od kripta. Oni sede i smisljaju kako da otmu ljudima kripto i to vec 2 godine. Kad je krenuo rat u Ukraini prvi su zamrzli kripto svim korisnicima iz Rusije i Belorusije.
 
Zapravo je i Binance u toku prethodne godine u sklopu unapredjenja menjao ERC i TRC adrese, stim da ako neko posalje greskom na staru adresu ima mogucnost samo da claimuje ili automatski ili preko supporta, ali samo stigne mail "poslali ste depozit na staru adresu, molimo koristite novu";
A sto se cexia tice i toga da kao nemaju kljuceve to su pokusali logikom - "ako prodje - prodje". Ko zna koliko su da kazem pravno i tehnicki neukih ljudi na taj nacin ostetili, samo sto su se ti ljudi jednostavno oprostili od kripta. Oni sede i smisljaju kako da otmu ljudima kripto i to vec 2 godine. Kad je krenuo rat u Ukraini prvi su zamrzli kripto svim korisnicima iz Rusije i Belorusije.
Pa oprostili se i mi ali kad su prebacili sa adrese onda su se zajebali, pa ista prica sa onima sto su mislim ukrali od Nicehash nekolko miliona i jos stoje na istoj adresi i ne smeju da ih pomere nigde jer ce ih odma navataju.
Ma kakve 2 godine, ja sam ovde pricao da su sumnjivi jos 2018te, kad su me terali da slikam rigove i saljem racune od opreme, i bas smo sa Saj-em imali diskusiju gde sam ja tvrdio da su prevaranti a on da je to samo slucaj samnom.
A ovo za Ruse necu ni da komentarisem, toliko o tom kapitalizmu, demokratiji i pravu privatne svojine. U mas medijima tvrde da nisu oni protiv rusa nego protiv Putina, pa kakve veze onda ima 2 ethereuma nekog jadnika sto ih je na srecu iskopao 2015te sa Putinom.
Zato moj savet svima, ne drzite crypto na menjacnice ako niste spremni da se odreknete istoh jer ako vas ne pokradu hakeri onda ce da vas pokradu same menjacnice.
 
Danas mi je stigao odgovor od Cexa, tačno 7 dana od kad sam poslao support request (mail) iz android aplikacije i dobio autoreply. Odgovor mi je delovao kao generički, prosleđen je moj problem drugom timu.i bla bla eto žao im je ali imaju previše posla.
Malčice sam podigao ton u smislu da sam ih uvek hvalio, ali da ću ih još sedam dana čekati, inače menjam ploču na društvenim mrežama, a nadam se da neće morati da dođe do toga. Nakon sat vrema pare su mi vraćene na račun :)
Ovog puta spot trade prošao odmah, usdt kupljen, prebačen brzo na Phemex za perpetual obrtanje.
So long suckers! Dovindženja cex :)
 
Poslednja izmena:
Danas mi je stigao odgovor od Cexa, tačno 7 dana od kad sam poslao support request (mail) iz android aplikacije i dobio autoreply. Odgovor mi je delovao kao generički, prosleđen je moj problem drugom timu.i bla bla eto žao im je ali imaju previše posla.
Malčice sam podigao ton u smislu da sam ih uvek hvalio, ali da ću ih još sedam dana čekati, inače menjam ploču na društvenim mrežama, a nadam se da neće morati da dođe do toga. Nakon sat vrema pare su mi vraćene na račun :)
Ovog puta spot trade prošao odmah, usdt kupljen, prebačen brzo na Phemex za perpetual obrtanje.
So long suckers! Dovindženja cex :)
Dobro je, bitno da su ti vratili.
 
Pa oprostili se i mi ali kad su prebacili sa adrese onda su se zajebali, pa ista prica sa onima sto su mislim ukrali od Nicehash nekolko miliona i jos stoje na istoj adresi i ne smeju da ih pomere nigde jer ce ih odma navataju.
Ma kakve 2 godine, ja sam ovde pricao da su sumnjivi jos 2018te, kad su me terali da slikam rigove i saljem racune od opreme, i bas smo sa Saj-em imali diskusiju gde sam ja tvrdio da su prevaranti a on da je to samo slucaj samnom.
A ovo za Ruse necu ni da komentarisem, toliko o tom kapitalizmu, demokratiji i pravu privatne svojine. U mas medijima tvrde da nisu oni protiv rusa nego protiv Putina, pa kakve veze onda ima 2 ethereuma nekog jadnika sto ih je na srecu iskopao 2015te sa Putinom.
Zato moj savet svima, ne drzite crypto na menjacnice ako niste spremni da se odreknete istoh jer ako vas ne pokradu hakeri onda ce da vas pokradu same menjacnice.

Zato postoji i ona cuvena izreka Not your keys, not your coins
Ja sam drzao par stotina usd na celzius networku iako sam bio u iskusenju da stavim i vise zbog dobrih kamata usepo sam da se obuzdam ali mnogo je ljudi izgubilo dosta para bankrotom Celziusa i drugih lending platformi kao i na FTX menjacnici.Neki ljudi nikad da nauce iz tudjih gresaka
Zato je BTC i decentralizacija bog .
Cim moras da verujes nekom drugom da ce da cuva tvoje pare to nije pametno jer kad tad taj moze i hoce da zloupotrebi tvoje poverenje ,matematicki dokazano teorijom igara
Isto je i sa svim ovim centralizovanim shitcoinima .Nikad ne znas kad ce Vitaliku i ekipi ili Justin Sunu pasti na pamet da nesto promene ili pokrade tokene ili stablecoine
Evo pre neki dan Solana nije citav dan radila ,zamisli imas solana shitcoin ili stable coine ili tokene na solani nikako nije pametno drzati bilo sta na ovim centralizovanim shitcoin mrezama kao eth,solana,tron,dot,binance chain itd
 
Zato postoji i ona cuvena izreka Not your keys, not your coins
Ja sam drzao par stotina usd na celzius networku iako sam bio u iskusenju da stavim i vise zbog dobrih kamata usepo sam da se obuzdam ali mnogo je ljudi izgubilo dosta para bankrotom Celziusa i drugih lending platformi kao i na FTX menjacnici.Neki ljudi nikad da nauce iz tudjih gresaka
Zato je BTC i decentralizacija bog .
Cim moras da verujes nekom drugom da ce da cuva tvoje pare to nije pametno jer kad tad taj moze i hoce da zloupotrebi tvoje poverenje ,matematicki dokazano teorijom igara
Isto je i sa svim ovim centralizovanim shitcoinima .Nikad ne znas kad ce Vitaliku i ekipi ili Justin Sunu pasti na pamet da nesto promene ili pokrade tokene ili stablecoine
Evo pre neki dan Solana nije citav dan radila ,zamisli imas solana shitcoin ili stable coine ili tokene na solani nikako nije pametno drzati bilo sta na ovim centralizovanim shitcoin mrezama kao eth,solana,tron,dot,binance chain itd
Ja to gledam malo drugacije, cim postoji kamata znaci da postoji i rizik jer je u stvari kamata zarada od rizika.
Kad ti stavis svoje pare na menjacnicu i na to nemas kamatu, tu ne bi smeo da postoji rizik.
Uporedjivati Celzius i ostale Jezde i Dafine sa menjacnicama je nazalost realnost iako ne bi smela da bude.
 
je li moguce sa cex-a povuci na visu ili i dalje mora samo mastercard ?
 
Ja koliko znam ljudi su se zalili da imaju problema sa Master karticama dok je sa VISA sve radilo. Imas cini mi se bas u ovoj temi, pretrazi malo starije postove ili u ovom podforumu.
na kraju radio i Visa i Master podjednako, ali, kažem "na kraju" jer sam završio sa njima zauvek, iz gore opisanih razloga, što savetujem Difermu (uzmi novce i bježi ;)
 
pokusao sam da se sad ulogujem, medjutim sajt izbacuje non stop.. uloguje na sekund i izloguje odmah.. dok se na mobilnoj aplikaciji uloguje bez problema..
Hteo sam da prodam sve i povucem na karticu, medjutim sad se dvoumim.. A znam samo za cex.io da ima tu mogucnost da salje lovu na karticu u Srbiju. Ima li jos koja solucija osim trade-a sa ljudima iz nas zemlje ?
 
pokusao sam da se sad ulogujem, medjutim sajt izbacuje non stop.. uloguje na sekund i izloguje odmah.. dok se na mobilnoj aplikaciji uloguje bez problema..
Hteo sam da prodam sve i povucem na karticu, medjutim sad se dvoumim.. A znam samo za cex.io da ima tu mogucnost da salje lovu na karticu u Srbiju. Ima li jos koja solucija osim trade-a sa ljudima iz nas zemlje ?
ECD se popravio u zadnje vreme, sredili su neke glupe greške u aplikaciji, ali su i povećali fee. Ali ako negde zapne, uvek možeš čak i na viber da ih cimaš, tako da da te strane, nemaš zime (moj utisak o njima u zadnje vreme).
 
Ljudi, koje sad menjačnice isplaćuju uredno, tipa povučem novac u evrima na bankovni račun u SEPA zoni, da nema kašnjenja, da nema zatezanja i foliranja? Kakav je Coinbase po tom pitanju? Pitam, pošto su nekadašnje izvrsne opcije koje sam imao sad nedostupne.
 
Za Vas u SEPA zoni trebalo bi da je Ok Binance, proveri sa SEPA komšijama na hrvatskom podforumu foruma bitcointalk.org
Inače mnogo ti je manji trading fee na Binance-u u odnosu na Coinbase, najveća likvidnost i veći izbor s###coina pošto kapiram da njih pikiraš.
 
Ljudi, koje sad menjačnice isplaćuju uredno, tipa povučem novac u evrima na bankovni račun u SEPA zoni, da nema kašnjenja, da nema zatezanja i foliranja? Kakav je Coinbase po tom pitanju? Pitam, pošto su nekadašnje izvrsne opcije koje sam imao sad nedostupne.
Kraken ima SEPA, ja sam to dosta koristio prosli bull, tada je bio fee 9 euro centa, sada vidim da je 1 euro.
 
Nazad
Vrh Dno