Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Jel ima neko nekoga ko radi u mtel hteo bih jedan broj na sebe da preregistrujem imam original sim i pin i puk plastiku od te sim kartice.Kako bih kad odem u cg prebacio za 4g sim.Vec par godina ga koristim.Imam i kartoncic od pakovanja gde je isti broj nastampan cak.
 
Jel ima neko nekoga ko radi u mtel hteo bih jedan broj na sebe da preregistrujem imam original sim i pin i puk plastiku od te sim kartice.Kako bih kad odem u cg prebacio za 4g sim.Vec par godina ga koristim.Imam i kartoncic od pakovanja gde je isti broj nastampan cak.
Nazovi korisnički pa pitaj jel bi mogso i kako?
 
Pozdrav forumaši,
registrovah se jer sam nedavno počeo koristiti ovu m:tel karticu u BiH. Vrijeme je da se napusti ADSL od 12/0,7Mbps za cijenu od 35KM koja ide od 01.09. što je kriminalno.
Zanima me, vidi li se vama u moj mtel app da je aktivan dodatak, meni ne... Vidim da ste pisali podršci za ovo pa jesu li riješili?
Na šta se mogu koristiti ovi bonus € koji se dobiju elektronskom dopunom? Kako oni računaju da je 15% bonusa od 5€ na kraju 500 centi?!
 
Pozdrav forumaši,
registrovah se jer sam nedavno počeo koristiti ovu m:tel karticu u BiH. Vrijeme je da se napusti ADSL od 12/0,7Mbps za cijenu od 35KM koja ide od 01.09. što je kriminalno.
Zanima me, vidi li se vama u moj mtel app da je aktivan dodatak, meni ne... Vidim da ste pisali podršci za ovo pa jesu li riješili?
Na šta se mogu koristiti ovi bonus € koji se dobiju elektronskom dopunom? Kako oni računaju da je 15% bonusa od 5€ na kraju 500 centi?!
Bonusi, praktično nizašta sada...
Ne vidi se. 15. Dan ti ističe u ponoć tako da imas ceo dan da aktiviras.
Navijes appointment da produžiš.
Ako zaboraviš. Ako nemas nikakve gratis GB. Poješće ti kredit. Tako da nemoj drzati previše, samo dovoljno da aktiviras dodatak (svakako ne zaboravi i ako se desi da zaboraviš, da iskljucis net na sim pre nego sto ponovo dopunis i aktiviras dodatak). Dobro došao u 21. Vek. I počasni korisnik Podgoričkog interneta 🙂. Ping ti je neosetno veći, naspram ADSL-a ti je verovatno sličan ako ne i bolji... (ali se možeš uvek zezati da si u Crnoj Gori 😄) ali sve radi ko sat i ja nisam našao nikakve geo restrikcije. Za razliku od ADSL-a radi kad nemas struje. Radi gde god imas mreže. I radi brže nego ADSL i to dobrano. Imam 2CA (ne znam da li ima više u drugim delovima zemlje...) Ali meni i jedan Carrier naspram čega sam imao je odlično... Mogao sam da sanjam ADSL od 12 Mbps 🤣
 
Glupo im je ovo što se ni na portalu ni na app ne vidi aktiviran dodatak ali hajde... Možda riješe...
Pozitivno je što aktivirani dodatak vrijedi do poslednjeg dana do 23:59h.
Iskreno se nadam da će ovo raditi pristojno i na selu gdje sam uvjeren da je 4G pušten samo na 800Mhz (Band 20) a samim tim je i manji kapacitet bazne stanice, a primarno će se koristiti na selu.
U gradu radi sasvim dobro i stalno je zakačen na Band 3.
Sve u svemu, jeste ga treba dopunjavati i aktivirati 2x mjesečno ali to se može zanemaritu s obzirom na cijenu.
U app daju 1 bod za dopunu od 5€ a dobiju li se 2 boda ako se dopuni npr. 10€ jednokratno?
 
Glupo im je ovo što se ni na portalu ni na app ne vidi aktiviran dodatak ali hajde... Možda riješe...
Pozitivno je što aktivirani dodatak vrijedi do poslednjeg dana do 23:59h.
Iskreno se nadam da će ovo raditi pristojno i na selu gdje sam uvjeren da je 4G pušten samo na 800Mhz (Band 20) a samim tim je i manji kapacitet bazne stanice, a primarno će se koristiti na selu.
U gradu radi sasvim dobro i stalno je zakačen na Band 3.
Sve u svemu, jeste ga treba dopunjavati i aktivirati 2x mjesečno ali to se može zanemaritu s obzirom na cijenu.
U app daju 1 bod za dopunu od 5€ a dobiju li se 2 boda ako se dopuni npr. 10€ jednokratno?
Sacuvaj karticu i jos neke gluposti i onda jako brzo možeš dopuniti. Mislim da moras po 5 eura dva puta da skupis dva boda. Na b20 imam do 20 download i 15 upload. Na b3 + b20 i ide i do premo 100 Ali zbog daljine uglavnom je samo na b20(za moje i više nego dovoljno). Nadji sto bolje mesto, vidi da li imaš b3.
Kad skupis bodove onda možeš de facto iza ponoći da aktiviras pa mozes na svaki 16 dan ( jer ces imati GB da preuzmu sitan protok dok ne aktiviras iza ponoći)
Inače to mozes i sada ali moras pre ponoći ugasiti net pa iza ponoci aktiviras i upalis net. Ako hoćeš jedan dan gratis.
A i ti GB ti znače. Ako nisi previse zahtevan korisnik da ti premoste koji dan koriscenja. ili ako ides za Srbiju ili na Kosovo, Makedoniju i naravno Crna Goru možeš isto tamo da ih koristiš. Videćeš. Najbolje od svega kad krenes negde poneses citav net sa sobom koji mozes dobrano da koristis u celoj ZB zoni da ne spominjem roaming dodatke... Ili western balkan (WB) kako ga oni zovu :)
I jos jednom dobro dosao u 21. Vek :)
U Bosni boljeg neta nemas...
Ja sa svojim jedva audio sam mogao da se cujem. Sad video pozivi slike. Kao da žive u normalnom svetu.
A inače za aplikaciju. Neće ti srediti. Moras jednostavno izbroajti dane u kalendaru setovati podsetnik i to je to. Ili kad ostaneš bez neta znas sta je 🤣.
Ni MTS nikad nije sredio kod nas da se prikazuju dodaci.... I to ti je vec godinama tako...
 
Poslednja izmena:
Zašto ne mogu aktivirati m:roming dodatak koji košta 4,90€ ako na računu imam tačno 4,90€?
Samo izbaci poruku da je došlo do greške...
Nije valjda da mora biti 0,01€ više da bi dozvolilo aktivaciju dodatka?
Je l' imao neko sličnu situaciju?
 
Ne ali sam uvek imao makar 5 eura. Na računu tako da sa 5 možeš sigurno... Moguće da ne može nula da ti ostane... Ali svakako ti je bolje od pet eura da uplacujes dopune zbog bodova.
Sta si dobio po defaultu na kartici? Jel bilo kakvih akcija rokova trajanja? Jel ti samo mesec dana vazi ili si dobio neki gratis period?
 
Dobio 500GB na 7 dana kupovinom Tourist 10 paketa. Zatim prvom dopunom, opet 500GB na 7 dana. Od svega toga samo oko 7GB je za zonu ZB.
Znam da je uvijek bolje dopunjavati sa 5€ zbog bodova ali eto, meni se tačno desilo da mi ostane 4,90€. Zovem ih sutra i nadam se da neću zbog 0,01€ opet morati dopunjavati...
 
Dobio 500GB na 7 dana kupovinom Tourist 10 paketa. Zatim prvom dopunom, opet 500GB na 7 dana. Od svega toga samo oko 7GB je za zonu ZB.
Znam da je uvijek bolje dopunjavati sa 5€ zbog bodova ali eto, meni se tačno desilo da mi ostane 4,90€. Zovem ih sutra i nadam se da neću zbog 0,01€ opet morati dopunjavati...
A, prosle godine su bili malo darezljivji, aj pa javi eto bice interesantno ako moras da imas makar cent vise od vrednosti dodatka... Ili je mozda samo neki bag sa zokruzivanjem... Ko ce ga znati ( jer tebi front prikazuje ) sta je njima na backu to Bog dragi zna...
 
Pa ovo je nevjerovatno...
Meni sajt, app i moj meni pokazuje stanje računa 4.90€ dok njima sistem pokazuje 4.8966666€.
Kažu iz call centra da se korisnicima stanje zaokružuje na veću decimalu.
Nema šta, vidi se da su rođaci sa m:tel BiH.
 
Pozdrav ljudi. Jel pokusao neko da pokrene debatu sa njima oko “Prva klasa” tiketa i ogranicenja od 10 gb normalnog protoka (namerno ne pisem brzog)? Nigde ne pise na sajtu da postoji bilo kakvo ogranicenje, izbegavaju cak i da napisu u poruci vec zovu i onda pomenu tih 10 gb dok je ostatak 64 kb/s sto mislim da u danasnje vreme ne moze da otvori stranicu. Na domacim dodacima im lepo stoji paket od 10 gb po normalnoj brzini a ostatak “neograniceno” po smanjenoj. Na Prva klasa stoji samo “neogranicen internet” a potpuno je ista situacija. Usao sam sinoc klinc sa podrskom pa cemo da vidimo sta ce da ispadne. Nadam se da ce bar promeniti opis dodatka.
 

Prilozi

  • IMG_7834.png
    IMG_7834.png
    249.7 KB · Pregleda: 70
  • IMG_7836.png
    IMG_7836.png
    307.3 KB · Pregleda: 53
Odavno ne koristim mtel tikete,ali koliko se secam ima vec par godina da je uvedeno ogranicenje 10gb.
 
Pise negde za fer upotrebu... Samo ne pise čini mi se da je smanjena brzina 64.
Ni kod nas nije bolja situacija sa obaveštenjima. Yettel čak sta više ima stranice sa sekivenim tekstom 🤣. Imas tekst ali ga ne vidiš...
 
Drugari dobio sam neku mtel turist prepaid broj piše 500gb, da li na njemu mogu da aktiviram onu promociju roming Srbija?
 
Mozes, ali ne mozes tih 500gb,njih aktiviras tako sto ih platis 15eur i vaze ti samo za CG... Valjda, nisam 100% siguran, ali mislim da je tako.
 
Ma nisam ni mislio tih 500gb nego klasican roming u Srbiji, hteo bi da aktiviram i poklonim ujaku da koristi do kraja godine jer nema nikakav net. Znaci 10 gb je otprilike mesecno?
 
Ako mu aktiviras prva klasa tiket. U suštini jeste limit na 10 GB ali nikad nisu nešto striktni bili. Ako koristis mesečne planove po potrebi nemas limita. Osim ako ne backupujes internet ili tako nešto... Tih 500 GB vidi dole ti pise u aplikaciji za wb koliko vazi (tipa 7GB ili tako nesto)
 
Dobio sam i ja karticu danas, bas me zanima da l ce da ogranice na tih 10gb...nista nisam platio tako da mi nije tolko bitno, samo bi mi dopunio vec net koji imam na selu(a1 150gb)
 
Dobio sam i ja karticu danas, bas me zanima da l ce da ogranice na tih 10gb...nista nisam platio tako da mi nije tolko bitno, samo bi mi dopunio vec net koji imam na selu(a1 150gb)
Ovo ti nije dopuna. A1 ti je dopuna ove kartice. Mtel je mnogo moćniji od A1 (imas i neograničene pakete) pri tome radi u celoj wb zoni plus Slovenija sto ima neo pakete. Plus pozivi su ti skoro identični za wb zonu kao kod nas u lokalu... Doslovno u ligi sama za sebe. Nemas komparacije... Jos radi na MTS mreži bukvalno grmi. Ako bi od nasa tri operatera morao da.preporucim nekome. Najpre bi rekao da ne uzima nijedan naš paket nego mtel...
 
Ovo ti nije dopuna. A1 ti je dopuna ove kartice. Mtel je mnogo moćniji od A1 (imas i neograničene pakete) pri tome radi u celoj wb zoni plus Slovenija sto ima neo pakete. Plus pozivi su ti skoro identični za wb zonu kao kod nas u lokalu... Doslovno u ligi sama za sebe. Nemas komparacije... Jos radi na MTS mreži bukvalno grmi. Ako bi od nasa tri operatera morao da.preporucim nekome. Najpre bi rekao da ne uzima nijedan naš paket nego mtel...
Jeste ali to je u slucaju ako ne ogranice na 10gb potrosenog neta...
DRugarica mi dala karticu, sad je kupila, ali izgleda da nije 4g, nego obicna 3g, bas me zbunilo...jel treba posebno da se naznaci kad se uzima da ti treba 4g kartica ili? Ne verujem da i dalje prodaju 3g kartice
 
Jeste ali to je u slucaju ako ne ogranice na 10gb potrosenog neta...
DRugarica mi dala karticu, sad je kupila, ali izgleda da nije 4g, nego obicna 3g, bas me zbunilo...jel treba posebno da se naznaci kad se uzima da ti treba 4g kartica ili? Ne verujem da i dalje prodaju 3g kartice
Ne znam meni je 4G (imaju jako brz korisnički servis cimni u aplikaciji. Javiće ti se jako brzo neko gledaj radni dan između 8 i 20 da ih kontaktiras) i svagde radi ( cak sta vise Univerzalni WB gigabajti rade na sve tri mreže u Srbiji) tako da ako crkne bilo koja mreza u svakom trenutku mozes univerzalnim GB da premostis rad. Taj prva klasa tiket paket je jedino ograničen. A i to nam javi kad ce usporiti. Ne koristim pa ne znam. Univerzalni Gigabajti rade u celoj WB zoni ne bi me čudilo da rade i na svim mrežama tako da konektovnost nikad nije problem. Opet jeftiniji ti je flat paket i na mts mrezi je za razliku od A1 sto radi samo na A1 i to samo internet i mislim da nije cak ni neograničen paket taj od 150 GB. Tako da brzina je jako diskutabilna.
Mtel je doslovno za mobilno korišćenje identičan starlinku za satelitski internet
 
Inace evo proradilo samo od sebe 4g...sinoc im pisao, oni mi odg mejlom kao nisu mogli da me dobiju bla bla...al nema veze, danas radi sve kako treba :D
Odlicna brzina

Screenshot_20231008_140140_Speedtest.jpg
 
Sreća moja da sam koristio roaming do pre 200 godina 😁. Jer mi je tada istekao 🤣. Ah ta 1822. Najbolja godine mog života 🤣
 

Prilozi

  • Screenshot_20231018-004944_Moj mtel.jpg
    Screenshot_20231018-004944_Moj mtel.jpg
    139.1 KB · Pregleda: 44
Mozda je vec bilo pitanje…Da li vam skida mb za koriscenje Iris TV-a. Cini mi se da nije skidalo kada sam letos bio u CG, ne znam kakva je situacija u romingu kada se aktivira prva klasa tiket
 
Nazad
Vrh Dno