Šta je novo?

LG Televizori

Kako gledate BR Ripove na LG televizorima?

Pustio sam preko fleša jedan film (h265 (HDR 10-bit), 24.2 Mb/s upakovan u mkv kontejner) na LG G1 preko Sandisk Extreme Pro USB3.0 fleša, ali ugrađeni plejer nije mogao da mota film napred/nazad (tačnije kad malo premotam i pustim film, on se vrati na početak), tako da film mora da se gleda isključivo od početka bez motanja, a i podešavanja titlova su loša (nisu kristalno čista slova, nego mutnjikava).

Pretpostavljam da bih mogao povezivanjem kompjutera sa TV-om, ali bih to izbegao. Imam Amazon Fire stick 4k (koji ne koristim), ali bih i to izbegao ako je moguće (ako bi uopšte i radilo).

Jel postoji neka druga aplikacija za TV koja je bolja od ove koja je došla sa televizorom? Ako takve nema, koje je rešenje?
Imaš sve to što služi svrsi u vezi sa konzumiranjem filmskog/serijskog sadržaja, ali to bi izbegao i koristio usb disk utaknut u tv? 🤣
Kapiram da ti je sadržaj na HDD povezan sa kompom. Share foldera, instaliraš bilo koju krštenu aplikaciju(nova video player, vlc ili malo naprednije tipa kodi, plex, emby...)na firestick (a ima ih dosta) i uživaš. Kakav usb disk 🤦‍♂️
 
Serviio kao media server lično mi se najbolje pokazao (spavaća soba), probao nekoliko drugih i zadržao se definitivno na serviio, naravno da sve najbolje radi povezivanjem PC-a na TV (dnevna soba).
 
Serviio je svakako najbolje rešenje, mada čak i Windowsom ugrađeni media share radi svasim ok
 
Ma serviio je ekstra rešenje, koristio sam ga sa samsungom i sa LG. Oko 10god u nazad i nikad ni jedan problem
 
Imaš sve to što služi svrsi u vezi sa konzumiranjem filmskog/serijskog sadržaja, ali to bi izbegao i koristio usb disk utaknut u tv? 🤣
Kapiram da ti je sadržaj na HDD povezan sa kompom. Share foldera, instaliraš bilo koju krštenu aplikaciju(nova video player, vlc ili malo naprednije tipa kodi, plex, emby...)na firestick (a ima ih dosta) i uživaš. Kakav usb disk 🤦‍♂️
Razumem tvoje viđenje, ali mi to nije idealno rešenje iz sledećih razloga:
  • 99,9% vremena gledam striming servise (Netflix, Disney i Amazon Prime). Ovo mi treba za retke naslove kojih na njima nema i/ili ne mogu da se kupe u (digitalnoj) 4k formi preko Prime-a (par srpskih serija i recimo House of Gucci koji smo hteli da odgledamo). Taj sadržaj bih puštao prosečno jednom mesečno.
  • laptop bih morao da palim kada hoću takav sadržaj da gledam i da ga držim upaljenim (ovako bih prebacio na fleš za minut-dva (sa SSD-a na fleš sa brzinom upisa od 200 mb/s) i pustio kasnije kada mi odgovara za sekund)
  • Firestick sam koristio dok nisam uzeo G1, a sada bi me samo nerviralo što je utaknut (ne znam ni da li on podržava ove novotarije tipa HDR, Dolby, veći bitrate... a i oba idu preko USB ulaza što predstavlja podencionalni problem za protok)
  • Poznavajući sebe, nešto bi mi sigurno na Firesticku falilo, pa bih završio sa Nvidia Shield, što je overkill.
  • gubio bih tako lagodnost gde sednem i sve daljinskim pustim za čas.

@anicai @Lemaja
Koliko sam shvatio, ni stream (tipa serviio/plex) mi ne bi rešio problem direktno povezan sa TV-om, već bi opet morao neki plejer između da bude (Firestick/Shield...).

Ponadao sam se da postoji neko elegantnije rešenje (recimo krštena video aplikacija za LG), ali ako toga nema neću imati izbora i tu dodatni stick/box i serviio/plex mi ne ginu :cry:
 
^ oduvek sam na ovaj način gledao, iskreno ne znam da li ima neka aplikacija.
 
Razumem tvoje viđenje, ali mi to nije idealno rešenje iz sledećih razloga:
  • 99,9% vremena gledam striming servise (Netflix, Disney i Amazon Prime). Ovo mi treba za retke naslove kojih na njima nema i/ili ne mogu da se kupe u (digitalnoj) 4k formi preko Prime-a (par srpskih serija i recimo House of Gucci koji smo hteli da odgledamo). Taj sadržaj bih puštao prosečno jednom mesečno.
  • laptop bih morao da palim kada hoću takav sadržaj da gledam i da ga držim upaljenim (ovako bih prebacio na fleš za minut-dva (sa SSD-a na fleš sa brzinom upisa od 200 mb/s) i pustio kasnije kada mi odgovara za sekund)
  • Firestick sam koristio dok nisam uzeo G1, a sada bi me samo nerviralo što je utaknut (ne znam ni da li on podržava ove novotarije tipa HDR, Dolby, veći bitrate... a i oba idu preko USB ulaza što predstavlja podencionalni problem za protok)
  • Poznavajući sebe, nešto bi mi sigurno na Firesticku falilo, pa bih završio sa Nvidia Shield, što je overkill.
  • gubio bih tako lagodnost gde sednem i sve daljinskim pustim za čas.

@anicai @Lemaja
Koliko sam shvatio, ni stream (tipa serviio/plex) mi ne bi rešio problem direktno povezan sa TV-om, već bi opet morao neki plejer između da bude (Firestick/Shield...).

Ponadao sam se da postoji neko elegantnije rešenje (recimo krštena video aplikacija za LG), ali ako toga nema neću imati izbora i tu dodatni stick/box i serviio/plex mi ne ginu :cry:
zeznuo si se sto si uzeo LG ako nisi planirao da koristis shield, firestick ili sicno, a imas potrebe za Android TV-om.
Trebao si uzeti neki android tv tipa Sony ili Philips.
Ja sam pre kupovine sve dobro pogledao odlucio se za Samsung i onda uzeo Shield jer sam bio svestan da mi je Android TV neophodan.
 
Nisam se zeznuo, jer kao što rekoh 99% vremena gledam striming servise, a i razlika u ceni između Sony sa istim panelom je bila 800€ (plus je imao manje ulaza, a ima PS5 i ubacivanjem još neke konzole itd bi mi zafalilo ulaza).
 
Razumem tvoje viđenje, ali mi to nije idealno rešenje iz sledećih razloga:
  • 99,9% vremena gledam striming servise (Netflix, Disney i Amazon Prime). Ovo mi treba za retke naslove kojih na njima nema i/ili ne mogu da se kupe u (digitalnoj) 4k formi preko Prime-a (par srpskih serija i recimo House of Gucci koji smo hteli da odgledamo). Taj sadržaj bih puštao prosečno jednom mesečno.
  • laptop bih morao da palim kada hoću takav sadržaj da gledam i da ga držim upaljenim (ovako bih prebacio na fleš za minut-dva (sa SSD-a na fleš sa brzinom upisa od 200 mb/s) i pustio kasnije kada mi odgovara za sekund)
  • Firestick sam koristio dok nisam uzeo G1, a sada bi me samo nerviralo što je utaknut (ne znam ni da li on podržava ove novotarije tipa HDR, Dolby, veći bitrate... a i oba idu preko USB ulaza što predstavlja podencionalni problem za protok)
  • Poznavajući sebe, nešto bi mi sigurno na Firesticku falilo, pa bih završio sa Nvidia Shield, što je overkill.
  • gubio bih tako lagodnost gde sednem i sve daljinskim pustim za čas.

@anicai @Lemaja
Koliko sam shvatio, ni stream (tipa serviio/plex) mi ne bi rešio problem direktno povezan sa TV-om, već bi opet morao neki plejer između da bude (Firestick/Shield...).

Ponadao sam se da postoji neko elegantnije rešenje (recimo krštena video aplikacija za LG), ali ako toga nema neću imati izbora i tu dodatni stick/box i serviio/plex mi ne ginu :cry:
Firestick 4k podrzava HDR i DV, i mozes da ga kontrolises sa magic remot-om, tako da ti drugi daljinski ne treba. Jednostavno ga ukljucis i sve instaliras na njega i WebOs ti ne treba.
 
Koliko sam shvatio, ni stream (tipa serviio/plex) mi ne bi rešio problem direktno povezan sa TV-om, već bi opet morao neki plejer između da bude (Firestick/Shield...).
Ne treba ti eksterni plejer za Plex. Instaliraš Plex aplikaciju na TV i Plex server na računar i to je to. Označiš samo u kom folderu se nalaze filmovi i serije, može i sam automatski da vuče titlove sa neta. Jedino što računar mora da bude upaljen da bi mogao da gledaš na TV-u.
 
Ma da on je "lud" gde sme biti do LGa? 2023.godina,odakle mu ideja da pusta film sa flesica i da ce TV to pokrenuti,a kamoli premotavati
Odmori malo sa frustracijama oko tv-a😉
Razumem tvoje viđenje, ali mi to nije idealno rešenje iz sledećih razloga:
  • 99,9% vremena gledam striming servise (Netflix, Disney i Amazon Prime). Ovo mi treba za retke naslove kojih na njima nema i/ili ne mogu da se kupe u (digitalnoj) 4k formi preko Prime-a (par srpskih serija i recimo House of Gucci koji smo hteli da odgledamo). Taj sadržaj bih puštao prosečno jednom mesečno.
  • laptop bih morao da palim kada hoću takav sadržaj da gledam i da ga držim upaljenim (ovako bih prebacio na fleš za minut-dva (sa SSD-a na fleš sa brzinom upisa od 200 mb/s) i pustio kasnije kada mi odgovara za sekund)
  • Firestick sam koristio dok nisam uzeo G1, a sada bi me samo nerviralo što je utaknut (ne znam ni da li on podržava ove novotarije tipa HDR, Dolby, veći bitrate... a i oba idu preko USB ulaza što predstavlja podencionalni problem za protok)
  • Poznavajući sebe, nešto bi mi sigurno na Firesticku falilo, pa bih završio sa Nvidia Shield, što je overkill.
  • gubio bih tako lagodnost gde sednem i sve daljinskim pustim za čas.

@anicai @Lemaja
Koliko sam shvatio, ni stream (tipa serviio/plex) mi ne bi rešio problem direktno povezan sa TV-om, već bi opet morao neki plejer između da bude (Firestick/Shield...).

Ponadao sam se da postoji neko elegantnije rešenje (recimo krštena video aplikacija za LG), ali ako toga nema neću imati izbora i tu dodatni stick/box i serviio/plex mi ne ginu :cry:
Kapiram. Ali opet postoji najlakša i najelegantnija opcija(ima ih više)ako želiš bez dodatnih diskova trte mrte već se zavališ u sofu i uživaš. Firestick pušta sve HDR formate. Media server bilo koji ti završava jer imaš plex ili druge media playere u LG store koliko se sećam ako već nećeš da se bakćeš sa ftv stick-om.
Ako ti je lakše da prebacuješ sadržaj na usb pa ga uštekaš u tv pa onda preko raspalog USB porta i nativnog playera puštaš tako onda samo napred.
zeznuo si se sto si uzeo LG ako nisi planirao da koristis shield, firestick ili sicno, a imas potrebe za Android TV-om.
Trebao si uzeti neki android tv tipa Sony ili Philips.
Ja sam pre kupovine sve dobro pogledao odlucio se za Samsung i onda uzeo Shield jer sam bio svestan da mi je Android TV neophodan.
Nema potrebe za atv sve to što njemu treba lepo radi i na LG. Ali slažem se da je imati boks mnogo bolje zbog mnogo prednosti koje pruža.
 
Odmori malo sa frustracijama oko tv-a😉
Jace je od mene :D
Kapiram. Ali opet postoji najlakša i najelegantnija opcija(ima ih više)ako želiš bez dodatnih diskova trte mrte već se zavališ u sofu i uživaš. Firestick pušta sve HDR formate. Media server bilo koji ti završava jer imaš plex ili druge media playere u LG store koliko se sećam ako već nećeš da se bakćeš sa ftv stick-om.
Ako ti je lakše da prebacuješ sadržaj na usb pa ga uštekaš u tv pa onda preko raspalog USB porta i nativnog playera puštaš tako onda samo napred.
Najjednostavnije moguce resenje (sem ako nisi vlasnik LGa :D ) i sa najmanje problema je flesic u dzepu i kad si kod drugarice napunis ga filmovima gde je sve sredjeno i prevodi uskladjeni,udjes u kucu,ubacis ga i nekoliko nedelja si miran sto se filmova tice. Ne vidim ni lakse ni elegantnije resenje,pogtovo sto mnogi i nisu bas u mogucnosti iz raznoraznih razloga (najpre slab net ili finansijski) da strimuju,skidaju,seruju izmedju uredjaja,kupe dobar box uredjaj i sl. Ja sam Plex koristio pre desetak godina na LGu i radio je fenomenalno al je odjednom poceo da izbacuje neke poruke vise se i ne secam,dal je bila neka velika promena,ili promena i pravilima rada,i deinstalirao sam ga i odlucio da mi je flesic i dalje najkomfornije resenje.Mislim nemam nista ni protiv bilo koje druga opcije gledanja i nikad je necu omalovaziti kao sto ovde neki (Antara ne mislim na tebe) imaju naviku da omalovaze neke koji su ajmo reci "ispod njih". I svakako preporuka svima da dobro razmisle ukoliko zele komfor da l im je dovoljan WebOS ili ipak prednost treba dati Androidu
 
Svako izabere onaj način koji njemu najviše leži. Meni nikada opcija nije bila da uključim računar ili laptop pa da odatle strimujem na tv.
Mnogo mi je lakše/bolje/praktičnije da na externi hdd ili flash ubacim šta nemam na striming servisima ( uglanom stariji domaći filmovi i serije i home video, fotografije itd) i da direktno sa tv-a gledam to što hoću i kad hoću.
Varijanta gde radi računar da bi se ja patio sa titlovima, mrežom ili bilo čim drugim meni ne pije vodu. Računar sve ređe uključujem i sve više se koristi kao arhiva svega i svačega.
 
Serviio je media server, ne koristi nikakav dodatni player, u zavisnosti koje formate TV podržava(što se prvo prouči) to se i stream-uje sa servera i TV reprodukuje sa svojim player-om.
 
Ukoliko mi je dozvoljeno da sumiram - LG M3 je televizor koji se sastoji iz dve fizičke odvojene komponente (Zero connect box i Display/Monitor) koje su bežično povezane. Žice idu u box.
Mislim, ludilu kraja nema. Pokušao sam da nađem detaljne specifikacije, ali svi sajtovi manje više hvale lepu sliku, dok zanemaruju da kažu činjenicu da je car nag iliti ko tu koga zaj..... za par desetina hiljada dolara?
Cenu sam pretpostavio na osnovu činjenice da je 97 incha itd. itd.
 
Stigao mi sa Alija ovaj adapter,koji sam povezao koaksialnim kablicem za tv,da bi dobio izlaz na zvucnike..
Treba mi savet.Kad sam sve ispovezivao,dobio sam zvuk sa TVa,dakle kad gledas tv kanale sve je ok,ali ako prebacim na You Tube,ili neku platformu sa neta gde mogu gledwti filmove ili serije,cak i Spotify,odjednom krece zujanje i pistanje u zvucnicima..Vratim na TV kanale,vrati se zvuk normalno..Ne znam do cega je,kao da se ne podrzavaju neki Codeci...Inace,zvucnici i vufer su iz 2003 god,mozda sama tehnologija zvucnika i te elektronike u vuferu gde su izlazi za zvucnike,ne podrzavaju tehnologiju na TVu..Moze neko misljenje,savet..Mozda ima neki majstor na temi..?
TV je LG55"78003.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-02-02-23-17-16-150_com.alibaba.aliexpresshd-edit.jpg
    Screenshot_2023-02-02-23-17-16-150_com.alibaba.aliexpresshd-edit.jpg
    114.2 KB · Pregleda: 50
Jesi DAC spojio na digitalni izlaz iz TV-a? Ako su ti aktivni zvučnici mogao si samo njih da ubodeš u izlaz za slušalice pa ti onda ne treba ovaj DAC.
 
Jel krcka kod svih Magic Remote u donjem delu gde je poklopac za bateriju? Super je daljinac sem kvaliteta izrade, bar što se tiče ovog mog primerka.
 
Jel krcka kod svih Magic Remote u donjem delu gde je poklopac za bateriju? Super je daljinac sem kvaliteta izrade, bar što se tiče ovog mog primerka.
Na mom daljincu se isto čuje krckanje, čini mi se i da poklopac baterije lako izlazi
 
Da poklopac za baterije se lako vadi, ali kod mene nema krckanja. Bas je onako kompaktan, baterije daju na tezini u donjem delu pa lepo lezi u ruci.
 
Jesi DAC spojio na digitalni izlaz iz TV-a? Ako su ti aktivni zvučnici mogao si samo njih da ubodeš u izlaz za slušalice pa ti onda ne treba ovaj DAC.
Nema na TVu izlaz/ulaz za zvucnike,niti za slusalice..Ima HDMI,USM i koaksialni..Zato sam i morao da kupim ovo na Aliju.
 
Nadam se da nisi ubo u koaksialni za tv antenu, ti treba da spojiš digitalni audio optički izlaz sa digitalnim optičkim ulazom na DAC-u, sa dogitalnim optičkim kabelom.
 
Naravno da je tako spojeno,ne bi bilo zvuka sa TVa na zvucniku da sam tako uradio kao sto si pomislio..Ima jedan izlaz taj audii koaksialni na tv,iz njega ide u ovaj adapter.Iz zvucnika ide kabal RCA u adapter...Kao sto rekoh ako si citao gore,pustis tv kanale normalno radi,kad se prebaci na YT ili Spotify,dolazi do krcanja,zujanja u zvucnicima,nema zvuka...Vratim na TV kanale,sve ok.
 
Ne vidim na sajtu da tv ima koaksialni digitalni izlaz samo optički, ako imaš digitalni kabel probaj preko njega.
 
Ne vidim na sajtu da tv ima koaksialni digitalni izlaz samo optički, ako imaš digitalni kabel probaj preko njega.
izvini druze,pogresio sam ja..Nije u pitanju koaksialni vec opticki izlaz,u pravu si.Dakle ovaj adapter je povezan preko optickog izlaza na zvucnike..Ima li mu pomoci da mogu slusati i YT i Spotify?
 

Prilozi

  • IMG_20230203_144655.jpg
    IMG_20230203_144655.jpg
    347.8 KB · Pregleda: 37
Ja kod mene na LG50UQ75003 , povezan preko optickog na takav DAC, imam normalan zvuk i na Youtube i na TV kanalima(supernova)
Na TV podesen audio izlaz Opticki + njegovi zvucnici
 
Probaj da stavis samo sa zicanog zvucnika oociju,bez tog "+ njegovi zvucnici",videces o cemu pricam.Jer u principu kad se povezu zvucnici preko optickog,onda se u oocijama podesi zvuk preko zicanog zvucnika,da bi samo oni radili,da ne dobijas zvuk od zvucnika sa TVa..Nesto tu nije kako treba..
 
Jel krcka kod svih Magic Remote u donjem delu gde je poklopac za bateriju? Super je daljinac sem kvaliteta izrade, bar što se tiče ovog mog primerka.
Da i daljinski bio "super" mora da ima ono što imaju i daljinci od pre 20 godina: play/pause i skip forward/backward dugmiće, kao i OK dugme (a ne da balansira dok klikće skrol). Ovo pogotovo važi u eri striming servisa, kojih su itekako osvesni, jer su ubacili gomilu dugmića za paljenje istih, a one za upravljanje tih servisa izbacili.

Inače skrol je kao na najjeftinijem mišu.
 
Nazad
Vrh Dno